Audrius Bačiulis. Amžiną atilsį Liberalų Sąjūdžiui

„Lietuvos žinios“

Koncernui „MG Baltic“ naudinga Greitųjų kreditų įstatymo pataisa, kurią Seime stūmė ketvirtadienį paskubomis iš partijos ir Vilniaus savivaldybės išmestas liberalas Šarūnas Gustainis, skandina ne tik jį, bet ir paskutinę Liberalų Sąjūdžio politinę viltį – Vilniaus merą Remigijų Šimašių, lig šiol laikytą vieninteliu niekaip nesusitepusiu politinės korupcijos byloje.

Trejetą dienų toli nuo Lietuvos ir internetų praleidęs vėlų šeštadienio vakarą iš oro uosto važiavau namo. Kai autobusas neskubėdamas suko pro Vašingtono aikštės kampą, akys užkliuvo už bene vienintelio ten ryškiai švietusio užrašo „Liberalų Sąjūdis“. „Oficialiai dar nemirę, nors veikiau jau iš žvakelių sudėliotas kryžius ten tiktų“, – ironiškai šyptelėjau mintyse dar pats nežinodamas, koks esu teisus.

Kai pagaliau pasiekęs namus įsijungiau kompiuterį ir ėmiau versti naujienas, net loštelėjau: Šarūnas Gustainis – buvusi „naujos kartos“ liberalų žvaigždė ir vienas įtakingiausiųjų Liberalų Sąjūdžio narių, partijos administracijos vadovas, tikrai sėkmingų rinkimų kampanijų vadovas – greituoju būdu iššveistas iš partijos narių, iš Vilniaus tarybos narių ir apskritai sako besitraukiantis iš politikos.

Kuriems galams to prireikė, jei Gustainis, Liberalų Sąjūdžio politinės korupcijos byloje dar nuo pernai turintis specialaus liudininko statusą (tai yra, prokurorų apklausinėjamas apie jo paties galimai nusikalstamą veiklą), dar pernai gruodį sustabdė savo narystę partijoje? Akivaizdu – matyt, prokuratūros tyrimas atskleidė tokių dalykų, apie kuriuos išgirdę tie patys liberalų vadovybės nariai, kuriems įtarimai dar oficialiai nepateikti, galvotrūkčiais metė per bortą „partijos kasa“ vadintą veikėją, kurio veikla gresia galutinai paskandinti ir taip leisgyvę partiją. Girdi, Šarūnas Gustainis sau, o Liberalų Sąjūdis – tarsi ne prie ko. Naivu, žinoma, bet ne veltui sakoma, kad skęstantysis ir šiaudo griebiasi.

Antroji naujiena – įkandin Gustainiui ir Gintaras Steponavičius lekia iš partijos ir Liberalų Sąjūdžio frakcijos Seime, nors parlamentaro mandato vis dėlto neatsisako ir akivaizdžiai bandys kaip nors išsaugoti savo teisinę neliečiamybę. Irgi begalinis naivumas, bet, matyt, be to Seimo mandato Steponavičius daugiau jokių vilčių išvengti teisėsaugos rūstybės nebeturi. Nors dar pernai gruodį, lygiai, kaip ir Gustainis stabdydamas narystę Liberalų Sąjūdyje, Steponavičius vylėsi, kad viskas „trumpam, nes tyrimas ilgai netruks“.

Kaip matome, ketvirtadienį akivaizdžioje panikoje posėdžiavusi Liberalų Sąjūdžio vadovybė neturėjo jokio, matyt, skubaus politinio poreikio galutinai atsikratyti dar neseniai partijos veidais ir viltimis buvusiais politikais. Nebent yra kai kas tokio, ko dar nežino visuomenė, galimai nežino prokurorai, bet labai gerai žino Remigijus Šimašius, Eugenijus Gentvilas ir dar keli likę senieji partijos vadovybės branduolio nariai.

Žinant, kad Gustainis anksčiau atsakė už partijos pinigus, galima nesunkiai nuspėti, kad liberalai išsigando, jog išsiaiškinus, iš kur ir už kokio grožio akis jie byrėjo tiek į viešąjį, tiek į juodąjį (pasakykit, nors vienas dar tikit, kad liberalai neturėjo „juodosios kasos“?) partijos aruodus, prokurorai ateis su įtarimais jau ne pas paskirus Liberalų Sąjūdžio vadovus, bet pas visą partiją. Ir viskas liberalams baigsis gal net blogiau, nei Viktorui Uspaskichui ir jo Darbo partijai.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top