Audrius Bačiulis. Bloga taika visada veda į didžiulį karą

pozicija.org

Jeigu politikai tikrai mokytųsi iš istorijos, jie žinotų, kad į Antrąjį pasaulinį karą atvedė dvi klaidos:

1) Nedakariautas Pirmasis pasaulinis karas ir bloga taika, sudaryta po jo Versalyje (ne veltui vis daugiau istorikų kalba apie vieną Pasaulinį karą, tik vykusį dviem etapais, su pertrauka jėgų atgavimui);

2) Baimė ryžtingai panaudoti karinę jėgą iš karto po to, kai tik Hitleris ėmė ginklu atkūrinėti, vokiečių požiūriu, Versalyje pamintas jų teises.

Pirmoji klaida buvo pakartota 1990-1991 metais, kuomet, griuvus Sovietų sąjungai, nebuvo aiškiai ir nedviprasmiškai įtvirtinta Vakarų pergalė Šaltajame kare. Fiksuojant tai ne tik teisiniais dokumentais, bet ir įvedant okupacines pajėgas bei pertvarkant nugalėtąsias teritorijas pagal nugalėtojų valią. Užuot tai padarę, Vakarai ėmėsi ramstyti po Ronaldo Reagano smūgio griūvantį sovietinį monstrą, maitinti Rusiją pinigais, saugoti ją nuo tolesnio irimo. Kas pamiršo – savo pirmąjį revanšistinį karą prieš Čečėniją „demokratinė Boriso Jelcino Rusija“ atkariavo iš esmės už Vakarų pinigus.

Rusijos visuomenė, lygiai kaip kadaise Vokietijos, liko nesupratusi, kaip ir kodėl ji pralaimėjo karą. Vokiečiai nesuprato, kodėl juos dalija Versalyje, jeigu karas baigėsi jų kariuomenei stovint giliai priešo kraštuose, svetimo kareivio batui taip ir nepalietus vokiškos žemės.

Rusijos žmonės nesuprato, kodėl jie turi palikti Rytų Europą, išbarstyti Sovietų sąjungą, jeigu jų niekas nenugalėjo, jie viską daro savo geru noru, už Vakarų pažadus būti draugais ir sąjungininkais. Ir vokiečiai, ir rusai padarė vienodas išvadas – dėl visko kalti vidaus priešai, sudavę klastingą smūgį į nugarą, tad turėtą galią galima atkurti, o žemes ir vietą pasaulio didžiųjų tarpe – susigrąžinti.

Antrąją klaidą Vakarai kartoti pradėjo 2008-ųjų rugpjūtį. Vedant paraleles su Hitlerio veiksmais, Putino agresiją prieš Gruziją būtų galima lyginti su Reino krašto remilitarizavimu 1936-siais. Tuomet Vokietijos kariuomenė vėl įžengė į pasienio su Prancūzija žemes, taip sulaužydama ir Versalio, ir Lokarno sutartis, o Prancūzija, Britanija, Lenkija, Belgija nė piršto nepajudino, kad jį sustabdyti, nors jų karinis pranašumas buvo absoliutus, o Wehrmachtas turėjo įsakymą nuaidėjus bent šūviui iš sąjungininkų pusės, sustoti ir trauktis.

Galima neabejoti, jog jeigu prasidėjus Rusijos agresijai į Gruziją būtų atskraidinta nors viena NATO lėktuvų eskadrilė ar bent priešlėktuvinė baterija, Rusijos „taikdariai“ būtų sprukę atgal. Bet NATO 2008-siais nedrįso šauti į rusus, lygiai, kaip ir prancūzai ar britai 1936-sias nedrįso šauti į vokiečius. Todėl šiandien jau turime Krymo Anšliusą ir Sudetų kampaniją Ukrainos Rytuose.

Visgi greta analogijų yra ir skirtumas: Laisvę mylintys Ukrainos kazokai, atsitokėję, ėmė šaudyti į rusų agresorius žymiai aršiau ir taikliau, nei ramūs ir įstatymus gerbiantys čekų biurgeriai į vokiečius. Šis skirtumas ir suteikia vilčių, jog iki Dancigo koridoriaus klausimo nebus prieita, tik svarbu, kad Vakarai suprastų: Susidūrus su agresija, jėga – geriausias sprendimas ir nieko nėra blogiau už blogą taiką, nes ji visados veda į didžiulį karą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
StasySG

cit. —ėmė šaudyti į rusų agresorius žymiai aršiau ir taikliau,
———–
Gerai parašyta.

Nu nu

gerai pliurpt kai nereikia atsakyt . Vat Bačiuliui kas nors padovanotų čemodadalį su raudona knopke ( kas dėl to karo su atomu ) , tai galbūt jis biški kitaip pradėtų pliurpt .

Geras straispnis

Darau išvadą, kad rusai nelabai pasimokė iš 2 punkto ir per vėlai ėmė veikti.

Pasvarstymui

Toks pastorius Martin Friedrich Gustav Emil Niemöller 1946 m. apie solidarumą kalbėjo: (c) „Kai naciai čiupo komunistus, aš tylėjau: nes aš nebuvau komunistas. Kai jie įkalino socialdemokratus, aš tylėjau: nes aš nebuvau socialdemokratas. Kai jie grobė profsąjungos narius, aš tylėjau: nes aš nebuvau profsąjungos narys. Kai jie atėjo manęs, jau nebebuvo kam mane užtarti… ” XX a. pabaigoje ir XXI a. viskas kartojasi: Kai Ru atėjo į Ičkeriją ir naikino ten „rusakalbius”, Europa tylėjo… (Žinia, Grozne gyvenantys čečėnai turėjo giminių kaimuose ir savo šeimas išsiuntė, o kas liko po bombomis? Tie, kas neturėjo kur dėtis.) Kai Ru atėjo į Šiaurės Osetiją ir ten triuškino gruzinus, Europa tylėjo. Kai Ru atėjo į Krymą – Donecką – Luganską „rusakalbių” ginti,- Europa tylėjo.… Skaityti daugiau »

Lietuvi, padėk Ukrainai

Kiekvienas tikras patriotas-idiotas privalo skubiai padaryti šimtą popierinių lėktuvėlių ir perduoti Ukrainos ambasadai.

Kis

viskas tip-top.Prisiminiau,zurnalistas Lucasas rase,kad Putinas nesustos kol negaus atsako.Tada pagalvojau,va blia sveplius,nori karo?Klydau ir ziauriai atsiprasau,zmogus zinojo ka rase.Baciuliui-zaciotka.

Rusai pasinaudojo

vakarų neoliberaliu silpnumu , išglebimu,ištvirkimu,nauja vadinamažmogaus teisių ideologija,kuri niekad neatstos krikščionybės tvirtybės.Prisidengdami vakarų paklydimais ėjo” gelbėti” Ukrainos.Ar tai vakarai supras?Jei jie neatnaujins savo ES pamatų,tai rusai vis ras ir ras ,ką „gelbėti”.

gyvatę šildyti užantyje

lietuviai (litovcai greičiau – landsbergis su komunistais) tą puikiai moka
– davė kolonistams ir okupantams pilietybę
– nedarė liustracijos – koloborantams leido valdyti.
—–
nereikėjo nei karo – pusė Lietuvos pabėgo

Zelenskio ukrufašistų armijos fiasko

Из находившихся на 24 февраля в боевом составе Украина потеряла:
—1587 танков и других бронемашин из 2416;
—112 военных самолетов из 152;
—75 вертолетов из 149;
—35 беспилотников “Байрактар ТБ2” из 36;
—148 комплексов “Бук М1” и С-300 из 180;
—117 РЛС различного назначения из 300.
Поражены 16 основных военных аэродромов, уничтожены 39 арсеналов, где хранилось до 70 процентов всех запасов военной техники Украины.
Daugiau skaitykite straipsnyje – “ Украина с начала спецоперации потеряла 26% группировки в Донбассе”.

Al.

,,Vakarai ėmėsi ramstyti po Ronaldo Reagano smūgio griūvantį sovietinį monstrą, maitinti Rusiją pinigais, saugoti ją nuo tolesnio irimo.” Ir pirmu smuiku čia grojo draugas Sorošas su savo gauja.

Dzeikas

ukrufasistui: Sovinformbiuro pranese kad iki 1941m rugpjucio 1d , (39 karo dienos, Velikaja Otecestvennaja vojna, 1965m)Vermachtas Rytu fronte prarado ~100.000 kariu (zuve, suzeisti, dinge be zinios). Markas Soloninas pakeles Bundesarchyvus atrado ,kad tik kelis tukstancius. Is ju iki liepos vidurio daug zuciu ivykdavo del nelaimingu atsitikimu statant tiltus, perkelose, kariuomenes judejimo metu. Zutys musiuose ivyko tik pirmaja savaite. Sakykime izymiajame 1941m birzelio 24-28dd Dubnos tanku musyje vokieciai prarado vos keliolika tanku sudegine kelis tukstancius sovietiniu.Ir tai nepaisant kokybinio sovietiniu tanku pranasumo. Vokiski PzIII kuriu buvo labai mazai buvo apylygiai pries „pasenusius” sovietinius BT7 ir T-26. Priespastatyti T34 1941m birzeli vokieciai neturejo NIEKO. Ir nepaisant to skardiniai vokieciu tankeliai paverte sovietinius tankus metalolauzu patys patyre niekinius nuostolius. Kam as visa tai… Skaityti daugiau »

T0mas J.

Pakartosiu tai, ką rašiau karo išvakarėse Delfyje: „T0mas J. 2022-02-23 20:49:48 Nejau dar ne visi supratot, kad ES yra Putino GERBĖJŲ KLUBAS! Kartoju tai jau 19 metų. Tie, kurie su Putinu kartu pietauja, jie tik vaidina sankcijas. Kažkokio Piotro Petrovičiaus neleis į ES įvažiuoti? Pamanykit! Tai smūgis Kremliui! Sankcijos tokios juokingos, kad Briuseliui GĖDA jas paviešinti. Nepaviešino sankcijų dėl Krymo, nepaviešins ir dėl Donecko bei Lugansko okupacijos. Kur tas sąrašas žmonių, kuriems uždraudžiama į ES įvažiuoti, kurių sąskaitos Vakarų bankuose įšaldytos? Tai Briuselio PASLAPTIS! Gal todėl, kad visa tai – blefas? Ar jie TURI tas sąskaitas ES bankuose?! Suderinęs su Vakarų šalių lyderiais prie pietų stalo Kremliuje, Putinas vieną po kitos grobia svetimas teritorijas: Abchaziją, P.Osetiją, Krymą, Lugansko sritį, Donecko… Skaityti daugiau »

> Nu nu

O tai kam tie net keli panašūs čemodanėliai su raudona knopke pas NATO šalių vadovus? Aš manau, kad tikrai ne tam, kad Putinui pagrasinus savo čemodanėliu spruktų kaip pelės į urvelius ir užsidengtų savais įėjimus. Turi būti aiškiai pasakoma, kad atsakas bus adekvatus, tegul ir kiek blefuojant. Drąsos bent žodžiuose, ponai iš NATO.

Marius

Deja istorinės paralelės yra apgaulingos. Pirmo pasaulinio karo pabaiga t.y. Versalio taika buvo neteisinga, naudojo dvigubos standartus. Karą sukėlė serbų nacionalsitai nužudę sosto paveldėtoją, o kaltė buvo suversta Vokietijai. Antra Versalio klaida: tautų apsisprndimo tesiė buvo suteikta bet kam, išskyrus vokiečiams ir vengrams. Tad Hitleris buvo daug kur teisus. Nugalėtojai taip pat privalo būti teisingi ir adekvatūs. Versalio sistemą sukūrė vakarai, ne Rusija. Rusija buvo apimta pilietinio karo ir Versalio derybuose nedalyvavo, tad analogija čia netinka, NES 1989 metais NATO buvo pažadėjusi dar Tarybų Sąjungai, kad suvienijus Vokietijai į rytus nesiplės, tai buvo žodinis pažadas ne raštiškas, bet jo neištesėjo, tad Rusijai visiškia pagrįstai jaučiasi apgauta.

habilitās

Paralelių gali ieškoti kur nori ir kiek nori, klaviatūra atlaikys viską. Pereito amžiaus pradžioje pradėto (būtent pradėto, o ne prasidėjusio) karo tikslas buvo kaizermarkės ir carinio rublio galios sunaikinamas tam, kad $ taptų pagrindine pasaulio valiuta. Ir jis buvo pradėtas 1911 m. Jekyll saloje, netoli JAV Džordžijos valstijos pakrantės, kur susirinkę pagrindinių bankų atstovai nusprendė parengti Federalinio rezervo aktą. Ir tas karas buvo nukariautas iki galo, nes buvo pasiektas tikslas – Versalio sutartis arba neįgyvendinamos reparacijos Vokietijai, kurios valstybę pavertė balaganine Veimaro respublika be ekonomikos ir finansų, kur už kiaušinį reikėjo mokėti 3 milijonus markių. Ir kitoje fronto pusėje viskas susiklostė tinkamai: Leibos Dovidovičiaus Bronšteino konkurentai, A. Parvus ir V. Leninas, buvo sėkmingai pašalinti, Leiba Dovidovičius koncesijas dalijo į kairę… Skaityti daugiau »

Dzeikaa

reabilituotam:
Juk grybai taip anksti negalejo isaugt.Kur radai???

Dzeikaa

PS.reabilituotam: Pabandyk statyt klausima kitaip: Paimk teigini ir irodyk, kad tas teiginys netiesa.Tada toksinai kuriu tu prisiryjai valgydamas pavasarinius grybukus , ims tau trukdyt analizuot situacija. Tiek reabilituotam, tiek Al. Putino orkai jau iskruso smegenis.Ar tai reiskia, kad ir reabilituotas, ir Al. tapo orkais? Kol kas ne, taciau abu jie eme mastyti Putino orku logika, atmesdami bendraja logika. Kokios tai logines schemos? 1.Tiesos prezumpcijos atmetimas. Putino orkai neiesko faktu ir ju neanalizuoja noredami irodyti to ar kito teiginio ar visos schemos klaidinguma.Jie elgiasi priesingai imeta savo vizija, daznai briedova, o po to siulo MUMS irodineti jos klaidinguma. Normalus zmogus turetu i tai atsakyti pasiulymu eiti seko pjauti ir negaist laiko paneigiant kliedesius. Patriarxas beje pirmas is didziuju politikoje Lietuvoje eme… Skaityti daugiau »

Dzeikas

TomuiJ:
Kalbi netiesa.Sankcijos po Ukrainos uzpuolimo jau rimtos sankcijos ir ekonomikai kuri tik siurbia nafta ir dujas – pavojingos.
Sveicarija arestavo visas Rusijos saskaitas ir aukso fonda.
Ir tavo briedaa taip pat rusu propogandos dalis.Viena propogandiniu liniju esa JAV tokie pat blogiukai kaip mes. Cia kaip sakoma neparagaves nesuzinosi.Prisiklauses tokiu mazgaj…bu kaip tu, vienas vokietys persikele su seima i Rusija gyvent. Rusai pakele ji kaip sh ant sakiu.O po to vokietukas keikdamasis grizo namo.Nes nemoka atskirt tiesos nuo melo.
Is kur Lietuvoje atsiranda idiotu lyginanciu JAV zmogaus teisiu pazeidimu masta(apie 100.000 auku per ~250 laikotarpi) su Rusijos nusikaltimais(>100mln auku vien komunistinio periodo laikotarpis.O iki tol brutalus Sibiro tautu naikinimas )

> 2022-03-26 9:07

По чиом „moonshine“ товарищ Юлиусас Милайтисас, американский сомогн с утра в Ширвинтасай ?

Al.

,,Tiek reabilituotam, tiek Al. Putino orkai jau iskruso smegenis.” Ir ypač tame pasižymėjo Dzeikas, naudodamas tipiškus orkams metodus:
– ginčija ne komentatoriaus mintis, o puola patį žmogų;
– savo puolamą žmogų sujungia su kitu asmeniu, niekaip nesusijusiu su pokalbiu, bet įvertintu kaip ,,blogas”;
– savo puolamą žmogų iškart įvertina kaip visuotinai pripažinto priešo (dabar Putino) agentą, šalininką ar bent ,,naudingą idiotą”.

Orkai visada veikia kaip užkariautojai – ginčijasi ne tam, kad rastų tiesą, o tam, kad nugalėtų ir suniekintų.

Dzeikas

Al.
Save pernelyg sureiksminate.Kaip pasakytu drg. Stalinas: „golovokruzenije ot uspiechov”.
Buvo pas jus anksciau turiningu minciu, bet bendravimas su orkais atvede jus i logikos bruzgynus: keliate ant sakiu gandus(made in Russia), kaip koks Dedules pasiuntinukas pliatkus keliate stiliuje „kas galetu paneigti”.
Negi pats nepastebite?

Al.

“golovokruzenije ot uspiechov” prisitaikyk sau. Panieka aplinkiniams tokia pati kaip Gutalino.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top