Audrius Bačiulis. Karo su Rusija patirtį turintys suomiai laiko kalboms negaišta

Kol Lietuvoje vis dar nemažai alternatyviai protingų gynybos ekspertų aiškina, esą gelžbetoninės fortifikacijos esančios „Antrojo Pasaulinio karo atgyvena“ (nors Ukrainos pavyzdys, kai gerai įtvirtintame Donecko fronte rusai per pusantrų metų nesugebėjo pasistūmėti nė šimto metrų akis badyte bado), karo su Rusija patirtį turintys suomiai laiko kalboms negaišta, stato.

„Dešimtys Suomijos žemės savininkų su Suomijos gynybos pajėgomis pasirašė slaptus susitarimus dėl žemės naudojimo, pagal kuriuos jų žemėje vos prireikus galima pradėti fortifikacijos darbus. Gynybos pajėgos iš anksto nustatė pagrindines teritorijas, kuriose reikia apsiginti nuo užpuoliko.

Žemės savininkų susidomėjimas gynybos pajėgų parengties stiprinimu padidėjo po to, kai 2022 m. vasario pabaigoje Rusija pradėjo didelį puolimą Ukrainoje. Iš anksto pastatyti įtvirtinimai padeda greitai organizuoti gynybą ir taip pat siunčia aiškią žinią Rusijai.“

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

https://m.technologijos.lt/cat/1/article/S-139919#google_vignette

„Laukti negalima – reikia veikti.“ Neįtikėtina. Baltarusis perplaukė Nemuną, kad pabėgtų į Lietuvą (Video) – Mokslo ir technologijų pasaulis

,,Plaukti moku – turiu plaukimo lygį. Taigi aš plaukiau. Galvojau, kad pavyks greičiau, bet viską padaryti užtruko apie valandą. Srovė mane nešė į Lietuvos pusę. Lijo, bet jau kitoje pusėje pasijutau saugiai ir pradėjau ieškoti Lietuvos pasieniečių, kad galėčiau paprašyti prieglobsčio. Ėjau į vietinių gyventojų namus ir galiausiai susisiekiau su pasieniečiais. Taip prasidėjo mano gyvenimas tremtyje.“

Graudus anekdotas.
,,…kitoje pusėje pasijutau saugiai ir pradėjau ieškoti Lietuvos pasieniečių, kad galėčiau paprašyti prieglobsčio. Ėjau į vietinių gyventojų namus ir galiausiai susisiekiau su pasieniečiais.”

P.S. Ar čia visi totalūs idiotai?!

blue yellow zov marinie

..tak tocno,tawarisc.My pskapskyjie.

Tuštukė

Tai visdėlto Ukraina ruošėsi karui su Rusija.

Dzeikas

Tu durna ar tautine mokykla baigei? Rusija atplese Kryma, uzeme dali zemiu rytu pasienyje, atvirai kvestionuoja Ukrainos valstybinguma o tu karui nesiruosi? Viska ka padare Ukrsina – atstate savo kariuomene.T.y. 2022m ji jau nebebuvo driskiu gauja kaip 2014m , aki reziantis trukumai buvo pasalinti.Rudys nuo saunyku vamzdziu nuvale, nebeliko kreivavamzdziu kulkosvaidziu, kazkaip technika ko nespejo isvogt eme remontuoti.Karininkai mokejo elgtis stresineje situacijoje ir nepasimesdavo pamate tanka. O ten kur rusai neapsiziureje nekorumpavo ir neprikaisiojo snipu, net sekmingsi organizavo gynyba. Pvz., aerodromu tarnybos paslepe lektuvus uzpuolimo isvakarese ir kreivai ir sleivai bet organizavo gynyba – rusu VDV pabandziusi issilaipinti Kijevo aerodromuose buvo issaudyta pilvotu muzikeliu is Teritorines gynybos – kaip putpeles. Bet totaliai karui, kaip reikejo is tiesu ir be durniaus… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…nebuvo,nes jermakas su parsidaveliais ukrais nuveike ka galejo.O Zelia apdurnino tiesiogiai.Niekaip nesuprantu,kodel jis nekybo ant sakos.Siaip,situacija buvo lygiai tokia pati kaip ir pas mus dabar.Kad ne ruskiu nuosilpis fronte,anys butu cia tut kak tut.Daba kybom ant plauko.Maniske vis ikalbineja begt Graikijon,o as nenoriu.Nudaigoc kelis kacapnykus ir manyc,kad misija ivykdziau,ale del artimuju baisoka,net nezinau ka ir galvot.

Dzeikas

1) Graikija pati kaip rusai tik neagresyvus ir istvirkinti podačkiu Vokietijos. Bet persimes iskart vos tik svarstykles apsivers. Is europiniu tik britu neistinka banderlogo reakcija, kai rusai smauglio Ka zvilgsniu paziuri.Bet ten po brexito ir atvaziuot sunku ir isigyvent.
2) Saudysi is SKSkes – liksi durniaus vietoje. Tave komendaturai savi priduos, nes „per tokius durnius” visa kvartala tankais su zeme sulygins.
Ble , savi ponai tautai ant dancio duoda, pries svetimsalius jie sakosis…😄😄😄

blue yellow zov marinie

..da turiu jegu ir…zariezatj patyliukais,kad ne lape nesuuostu.Anglijoj per daug imigrantu,o ir patys anglicianinai man nepatinka,pasipute snobai.Ai,visur nelabai,vis tiek esi svetimas/pats ta jausmeli turi zinot mintinai/.Nee,asei tikrai liksiu cia,tik galvoju..ar kaiman/vienkiemis,rytu liewawa,aplink tuteisiai,tai pirmi ir papjautu/…ar mieste,butu keli,galima visaip elgtis,pagal aplinkybes.Kariuomenei per senas,tai savo galva tektu ximicint.Zinau tik viena…bent pora aswabadytieliu tureciau nusniot,kitaip mirt butu geda.

Dzeikas

Man angličaninai patinka, tikrai nuostabiu zmogų ten sutikes buvau.
O va pati Anglija – nelabai. Smarkiai papiginta Niujorko kopija.

blue yellow zov marinie

..negaliu gincytis,nebuvau.Tik is draugu,gyvenusiu ten ir kompo,knygu sprendziu.Labiausiai patiko draugelio,bizniavusio ten,posakis…jei sako,kad gausi i kaili,….zinok,tikrai gausi.

Dzeikas

Suomijos rusai nepuls.
Jiems kaip Pavlovo šunims refleksas susiformavo kad susidure su suomiais gaus lupt. Ir reaguoja i juos kaip vaikas i elektros rozete karta jau ikises ten pirstus.

Stiklo Valytuvas

Karo menas.
Būgną muša rytuose – puls vakaruose.
Jau užpuolė

Delfis.lt
Paulius Jurkevičius. Nereikia nė Putino – Europą parklupdė Afrika.

P.S.
Kiekvienam neomarksistui po sausos eglės šaką (geriausiu atveju).

Foto

Ar tai statomi suomių gynybiniai įtvirtinimai, ar vaikučių vasaros stovykla?
Kokį š… bandote prastumti…

laiks rimtai pasiskaičiuot , broliai kurmiai:(

ten jie kacapams saunas stato , jei nesupratai. Jų subines kaitint ruošias. kaip supratau ,pergyveni kad neperkaitintų ,ania?

Prašalietis

Audrius Bačiulis. „Karo su Rusija patirtį turintys suomiai laiko kalboms negaišta..„Dešimtys Suomijos žemės savininkų su Suomijos gynybos pajėgomis pasirašė slaptus susitarimus dėl žemės naudojimo, pagal kuriuos jų žemėje vos prireikus galima pradėti fortifikacijos darbus. Gynybos pajėgos iš anksto nustatė pagrindines teritorijas, kuriose reikia apsiginti nuo užpuoliko…” Ką pasakoja istoriniai faktai apie suomių „karo su Rusija patirtį”… Suomija carinės Rusijos imperijos sudėtyje turėjo teritoriją, kurios siena buvo keliolika kilomentrų nuo Leningarado (Peterburgo), turėjo visą Kolos pusiasalį kone iki Archangelsko. Suomijos „maršalka” Manerheimas su visa šia paveldėta iš carinės Rusijos teritorija, su hitlerinės Vokietijos audringu pritarimu , iš anksto ruošėsi karui su Rusija, statė stipriausius įtvirtinimus vadintus neįveikiama Manerheimo linija, „iš anksto tepė savo karines slides,kad nepriekaištingai čiuožtų…” . Nepanorus sutikti su… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Pasalinis (ar Pašalinis? Atsip. , jeigu netiksliai) vel meluoja.
Suomija nė karto negrese ir neuzpuole Rusijos ir jokiu vokieciu ten arti nestovėjo kai Rusija eme ieskoti ko nepametusi.
Du kartus Sovietai be karo paskelbimo uzpuole Suomija 1939 lapkricio 30 ir 1941m birzelio 26, abu kartus gavo gerai lupt.
O generolo Govorovo puolimas baigesi visisku tanku korpuso sutriuskinimu ties Ihantala gelezinkelio stotimi.PO KURIO Govorovas pranese , kad esamomis pajegomis iveikt Suomijos jis negales. Glav vierchas, – primetes atstuma nuo penio iki nosies nutare , kad jeigu ir toliau tasysis su Suomija (3.5 mln gyventoju tuo metu) tai Lenkija vaduos amerikieciai jau isitvirtine Normandijoje ir stumią Vermachta link Paryziaus, – ikišo Govorova subinen ir atidejo Suomijos okupacija ant veliau.

Dzeikas

Beje, skirtingai nuo snargliu kramtytojo Smetonos, Mannerheimas mate girtu „revoliuciniu jureiviu” orgijas Helsingforse 1917m ir zinojo su kuo turi reikala. Zinojo kad bijoti bolševiku elementariai beprasmiška. Pasiduosi – issitycios ir nuzudys. Kausies – pralaimesi tai zusi.O laimesi – atsip-s ir ieskos lengvesniu lochu tipo Lietuvos.
Kaip sakoma protingas mokosi is svetimos patirties, durnas is savos.

blue yellow zov marinie

..jo,kacapas tik gaves i duda ima sakyt…ja tie uvazaju,blet.Kitaip,nea.

Ei tu, WC eketė

O tu kitą gerbi kai gauni chlorkalkių šiūpelį…

blue yellow zov marinie

…o ka tu sakai,kai gauni i jabalnyka,kacapu ismata,a….

Prašalietis

Nieko nuostabaus, kad „ Mannerheimas 1917m ir zinojo su kuo turi reikala”, nes Suomijos „čiukčios” buvo daugiau kaip šimtą metų carinės Rusijos sudėtyje, o pats Mannerheimas toje carinėje Rusijoje gimė, užaugo, išsimokė, tarnavo caro armijoje berods generolu… Kaip ir koks „patriotas” Škirpa buvo carinės armijos karininkas. Tik Škirpa prieš tapdamas „dideliu tautiniu patriotu” po Spalio perversmo bandė Rusijoje „braliukų” latvių pavyzdžiu iš Rusijoje buvusių lietuvių suburti „raudonųjų lietuvių šaulių diviziją”. Tik nepavykus šiam „patriotiniam” sumanymui, grįžo į Lietuvą ir tapo tuo kuo tapo…. Ko nepasakysi apie Mannerheimą… Bet tai jam nepadėjo prarasti daugiau kaip pusę iš carinės Rusijos paveldėtos Suomijos teritorijos…

blue yellow zov marinie

…sugrajines balalaika paskutini akorda…glazik vykoliu,drugoi astanytsa,jietis,protesto vardan del pasaulines nelygybes,uzsoko ant stalo ir…prisiko.

Dzeikas

Pašaliniam: Matyt perdaug pinigu turi, kad batais akis siauni. Tu š… miltais apie klastingus Suomijos keslus pries Sovietija. As parodziau, kad MELUOJI. T.y. tavo atkartojami sovietines propogandos kliše yra netiesa nuo A iki Z. Kitaip sakant tiek Ziemos , tiek Testinis karas buvo sukelti Sovietu ir ivardinti kaip agresija. Testinis karas prasidejo kita diena po to, kai Stalino cholopas Molotovas 1941m birzelio 25d valstybes vardu garantavo gerbsias Suomijos neutraliteta 1941m prasidejusiame Sovietijos ir Vokietijos konflikte. Tai ne melas, sako sovietiniai istorikai, tai sovietu karine gudrybe😄 Melas aplamai Sovietijos kertinis metodas.Stai jos melu Schindlerio sarasiukas: 1) „Zygis i Lenkija isvaduoti baltarusius ir ukrainiecius.(nieko sau zygis, uzpuole Lenkija, ir zude Wojsko Polskie karius ir civilius, kartu su Vermachtu surenge „nugaletoju parada” Breste)… Skaityti daugiau »

Prašalietis

P.S. Į Bačiulio staripsnelyje išdėstytus Suomijos „nesnaudimą” ir ruošimąsi statyti gynybos įtvirtinimų liniją, apie Suomijos karo su Rusija „peremoginį patyrimą”, aš priminiau Manerheimo statytą „neįveikiamą” Manerheimo liniją, ir kaip ta „neįveikiama gynybos linija” neapsaugojo Suomijos nuo to karo ir tuometinės Suomijos „peremoginių” rezultatų, pusės buvusios Suomijos teritorijos neliko, atiteko Stalino Rusijai.. . O tu savo komentaruose „As parodziau, kad MELUOJI”, savo „palatos parodymuose” pasakoji ką kur girdėjai ir negirdėjai apie tai- kas kam tuomet grąsino, kas ką užpuolė, kas kam ” peremogiškai davė į skudurus”.. Su tavimi gaunasi lansberginio durnių laivo palatos „intelektualinių” pacientų „protingas” pokalbis- Bačiulis savo straipsnyje ir aš savo komentare kalbame apie Suomijos gynybos įtvirtinimus ir Suomijos patyrimą Suomijos- Rusijos kare, taip sakant „apie arklius”,o tu „protingai”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…taves mokytojai nesugebejo itikint,kad….gresia rasant su nosine,trimestre gresia saiba,apuoke….

Prašalietis

Dzikas(ar Džiugas? atsip., jei netiksliai), jei būtų lansberginio durnių laivo „tikras nemeluojantis intelektualas”, „kultūringai” pacituotų „Pasalinio ar Pašalinio” parašinėtą melą ir parašytų kaip buvo(yra) iš tiesų… Bet lansberginio durnių laivo „intelektualai” pradeda pasakoti savo „žinias” visai iš kitos „operos”- „Suomija nė karto negrese ir neuzpuole Rusijos” … „kompetentingai” pasakoti kaip tuo metu „ten jokie vokiečiai nestovėjo…”, nors komentare jokios kalbos apie „stovinčius vokiečius pas kuriuos po to laikotarpio Suomijoje pasistojo…” nebuvo… Kaip ir komentare nebuvo jokios kalbos apie Suomijos Rusijos kare „kas ką triuškino”… Belieka daryti runkelišką išvadą, kad Dzikas(ar Džiugas? atsip., jei netiksliai), „nedatraukė ar per daug užtraukė” lietuviškos kanapės suktinės dūmo, todėl nesuprato, kad Bačiulis ir aš savo komentare rašinėjome apie Suomijos „čiukčių” planuojamas statyti „gynybines linijas” nuo būsimos… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…lindejo apsepes batsiuvys savo prisnerkstoje polupadwalo celeje….ir gardziai juokesi…..Ant stalo voliojosi silkiu isdaros,paskleistos ant seno laikrascio,po suluzusia taburete raiciojosi isgerti vaisiuko buteliai.Apsvaiges siaucius kauksejo riebaluotais pirstais savo dziaugsma Pasauliui…girdi,tuoj tuoj ateis rusai jo isvaduoti…….Ir riaugejo,ir bezdejo,ir trype nudrengtais veilokais kazacioka….nelaimelis varguolis,nenujausdamas,kad pats pirmas bus pritvotas kalaso buoze ir pakabintas uz isklypusiu,kreivu kojeliu savo ….palooociuose.Tokia trumpa laime buvo istikusi suskreteli prasalieioiti.

Prašalietis

Paskaitęs ką ir kaip parašai, kartas nuo karto spėjantis pirmas užsivilkti baltą chalatą komentuojantis palatos vyr. gydytojas Paulius Kazimieraitis su džiaugsmu kiekvienu atveju tau pakartotų- „labas durniau”…

blue yellow zov marinie

…tuei,regis,gerai zinai daktaro kazimieraicio gydymo metodus.Ypac tau gerai isiede daktaro pasisveikinimas su tavim.

užkniso

Bačiulis yra kvailys ir primityvas, nes bando paneigti istorinę patirtį. Gi istorija parodė, kad tiek Manerheimo, tiek Mažino, tiek Zygfrido gynybinės linijos buvo pralaužtos. Ukrainos pavyzdys visiškai netinkamas, nes kova vyksta ne bandant pralaužti pačią, šiuo atveju, jau rusų Surovikino, liniją, o kova vykstant dronais, artilerija ir šarvuotoja technika. T.y. ukrainiečiai bando pralaužti liniją kur išties sėdi rusai, bet jos nepasiekia, nes rusai dar iš tolo su žvalgybinių dronų pagalba suseka ukrainiečių judėjimą ir paleidžia prieštankinį droną Lancet, arba apšaudo su artilerija, ir tai koordinuoja vėl dronų pagalba. Viskas. Jokia betoninė priedanga neatlaikys šiuolaikinės bombos, Azovstal gynėjai pasidavė kai rusai pradėjo mėtyti 500kg ar 1000kg fugasines bombas. Suomiai švaisto pinigus, Bačiulis siūlo daryti tą patį.

blue yellow zov marinie

…Baciulis siulo tau is anksto,savanoriskai,seiminyksciams pritarus,….isimesti bonnnnba sau i triusikus ir lakstyt po namus spiegiant….fsio prapalo,fsio,razruxa i niscieta,spasaisia kto moziet……..

Demokratija pučiasi

Tokie laikai dabar,demokratiškai vakarietiškai pasišildę ir įsidrąsinę visi Rusijos vakarų fronte nori su ja pakariauti.Suomiai irgi pilni praeities svajonių manerheimiškai nedemokratišką rusą iki Uralo vyti.

Romantikai ir demokratija

Taip jau yra ir pas mus,politiškai demokratiškai iškeptas ir užsidegęs pakariauti jaunimėlis galvoja,kad karas tai koks kompiuterio žaidimas.Bet kai karo patirtis parodė jau pilni vakarų Europos miestai ukrainietiško jaunimėlio.Nors dideli dėdės demokratai ir tankų duoda(gal ne skolon?) ,bet jaunimėlis dar nori demokratiškai linksmai pauliavoti,mergas pakirkinti ir nebetiki didelių dėdžių demokratų pažadais,kad rusą iki Uralo tuoj nuvys.

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top