Audrys Antanaitis: Valdžia naikina valstybinę kalbą. Metas atsibusti (I)

Mūsų tauta, atkūrusi savo valstybingumą lietuvių kalbos pagrindu, išsivadavusi iš pusės šimtmečio sovietinio jungo šiandiena yra valdoma valdžios visais įmanomais būdais silpninančios ir menkinančios valstybinę lietuvių kalbą, siaurinančios jos konstitucinį statusą?

Ką turime daryti mes – Lietuvos piliečiai? Ar galime sustabdyti lietuvių kalbos ir Lietuvos valstybės ateičiai nepalankias jėgas?

Apie tai ir ne tik Alkas.lt laidoje su žinomu žurnalistu, kalbininku, buvusiu Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku Audriu Antanaičiu kalbasi Alkas.lt leidėjas ir vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Pokalbis nufilmuotas šių metų liepos liepos 4 d., tą pačia dieną kai Lietuvos Respublikos Seime po pateikimo buvo priėmtas svarstyti įstatymo projektas Nr. XIVP-2700 kuriuo siekiama keisti moteriškų pavardžių darybą taip, kad moterims kurių tėvo ar sutuoktinio pavardė baigiasi su galūne -a ar -ia, būtų galima rinktis vyrišką pavardę, kad ir lietuvių kalboje, kaip, kad pavyzdžiui anglų kalboje, taptų neaišku ar ta pavardė priklauso vyrui ar moteriai.

Rugsėjo 14 d. šiuo klausimu jau yra tvirtai pasisakę ir Lietuvių kalbos instituto mokslininkai – kalbininkai. Su šio Seime svarstomo įstatymo projekto vertinimu galima susipažinti ČIA:

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

Dzeikiokai,meldziu….tik nepasisakyyyyyyk…….

blue yellow zov marinie

…sevda,yoptwamakadyr…kaip matote,as jau turkiskai pradejau susikalbet..

Mickėyus Mouseas
Jules

Neosovietikai ir Blogio imperijos, ir jos sąjungininkių kolaborantai naikina Lietuvių kalbą.

šitas kvailys jau buvo VLKK vadovu

galėjo ir išgelbėti, bet nieko nedarė.

internetten alışveriş

Great information shared.. really enjoyed reading this post thank you author for sharing this post .. appreciated

Tomas Jakutis

Tupėjo varlė savo maure ir pamatė jautį praeinantį. – O tai, – galvojo, – gyvulio puikumėlis, bet jei aš taip gerokai pasipūsčiau, tikrai nebūčiau mažesnė ir ne prasčiau atrodyčiau. Ir pasipūtė, kiek tik turėjo sveikatos. – Ei, vaikai, eikit čia, – riktelėjo jaunikliams varliukams:- Pažiūrėkit, ar aš dabar jau tokio pat didumo, kaip anas jautis? – Kur tau, motule, – tarė vaikai. Pasipūtė varlė dar labiau ir tarė: – Dabar? Varliūkščiai juokėsi, šaukdami: – Daug dar trūksta! Tada varlė sukaupė visas jėgas ir pūtėsi, kiek tik begalėdama, kol persprogo. – Stok! – dar suriko: – jau čia per daug. Bet jau tuoj ir nusibaigė. Taip ir visiems nutinka, kurie nori atrodyti esą daugiau kas, negu yra. Ir su kiekvienu jaučiu… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…cia tu taip putiesi pries Marcinkeviciu…

Tuštukė

O ką pats gero nuveikei, kai galėjai. Tiesiog myžniukas tinkamas itk pašbekėti.

netikiu

rėksmingos antraštės kaip kalbos saugojimo priemonė…

Dzeikas

Patikslinkite ka naikina: Kalba ar dalbaj-bu rateli is LKK😄😄😄

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top