Aurelijus Veryga: Vaistai atpigs trečdaliu

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje galima aptikti daug klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti. Ministerija atkreipia dėmesį ir patikina, kad tokia informacija yra neteisinga ir klaidinanti žmones, rašoma sam.lrv.lt puslapyje.

„Vienas svarbiausių Sveikatos apsaugos ministerijos tikslų – sumažinti vaistų kainas žmonėms. Mes visada atstovavome ir atstovausime pacientų interesams, o ne farmacijos sektoriui. Tad tuo tikslu yra inicijuojami teisės aktų pakeitimai, kurie realiai leistų sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir šį poveikį tikrai pajustų žmonės, eidami įsigyti kompensuojamų vaistų į vaistines. Šiuo metu siūlomi teisės aktų pakeitimai yra orientuoti būtent į kompensuojamuosius vaistus, o ateityje planuojami ir kiti pakeitimai, kurie leistų sumažinti kainas visiems vaistams“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Netrukus Vyriausybei svarstyti bus teikiamas projektas, kuriuo bus keičiama vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną tvarka. Tai reiškia, kad dėl sugriežtintų reikalavimų vaistų patekimui į Kainyną gerokai sumažės jų kainos.

Tokie pokyčiai yra būtini, nes vaistų kainos Lietuvoje yra neadekvačiai didelės. 2017 m. Kainyno projekto analizė parodė, kad apie 90 proc. vaistinių preparatų gamintojo deklaruojamų kainų Lietuvai yra didesnės negu gamintojų deklaruojamos kainos referencinėse valstybėse, kuriomis remiamasi apskaičiuojant vaistinio preparato bazinę kainą. Šie kainų skirtumai lemia didesnes Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidas bei pacientų priemokas.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga jau kreipėsi į vaistų gamintojus prašydamas sumažinti vaistų kainas iki adekvataus lygio. Dauguma gamintojų, suprasdami būtinybę gerinti vaistų prieinamumą žmonėms, tai jau pradėjo daryti. Tačiau tokį kainų mažinimą yra būtina reglamentuoti ir teisės aktais.

Naujuoju nutarimu į Kompensuojamųjų vaistų kainyną nebus įtraukiami vaistai, kurių kaina bus daugiau nei 10 proc. didesnė nei pigiausių vaistų referencinėse šalyse kaina. Planuojama, kad tokiu būdu žmonių priemokos už vaistus sumažės apie 30 proc. Siūlomos naujovės yra orientuotos į kainų mažinimą, nes tai yra prioritetinis klausimas. Yra siekiama, kad žmonių priemokos už kompensuojamuosius vaistus ženkliai sumažėtų.

„Ministerijos specialistai apskaičiavo, kad priėmus naująją tvarką per metus bus sutaupoma tikrai didelė pinigų suma ir tai pajus tiek gyventojai, tiek valstybinis sektorius. Planuojama, kad šalies gyventojai per metus sutaupys apie 20 mln. Eurų, o Privalomojo sveikatos draudimo fondas – apie 10 mln. Eurų“, – teigia sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Priėmus nutarimo pakeitimus gali šiek tiek sumažėti vaistų pasiūla, tačiau pacientų interesai dėl to neturėtų nukentėti. Tiesiog brangius šiuo metu rinkoje esančius vaistus pakeis kitų gamintojų, pigesni vaistai. Taip pat vaistai, kurių kaina neatitiks nustatyto reikalavimo, galės būti įrašyti į Kainyną, jei gamintojas įsipareigos taikyti tokio dydžio nuolaidas, kurias pritaikius gamintojo deklaruojama kaina atitiktų nustatytus reikalavimus.

Konkurencijos taryba, atlikusi kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos tyrimą, savo išvadose taip pat pasiūlė vaitų gamintojų konkurenciją skatinti griežtinant įrašymo į Kainyną ir išlikimo jame reikalavimus ir jų taikymo praktiką.

Artimiausiu metu taip pat planuojama iš esmės keisti kompensuojamųjų vaistų kainų skaičiavimo tvarką taip, kad pacientai galėtų įsigyti jiems reikiamų vaistų sumokėdami minimalią priemoką už juos.

Seime jau yra įregistruotas ir Farmacijos įstatymo pakeitimas, leisiantis dažniau peržiūrėti vaistų kainas. Iki šiol jos buvo peržiūrimos kartą per metus, o, priėmus įstatymo pataisą, tai padaryti bus galima kiekvieną ketvirtį. Dažnesnis kainų peržiūrėjimas leis dar greičiau reaguoti į visų kompensuojamųjų vaistų kainų pasikeitimus ir nustatyti mažesnes jų kainas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stalker

O jeigu neatpigs 30% čekistinis lohas Veryga atsistatidins?

ne anglas, bet ligonis:

– Ar vaistai atpigs dar šiame šimtmetyje, ar tik kitame?

scepsis

Bent jau čumodanus arba grabus atpigintų, vaistų galim nesuspėti sulaukti

Ne čekistas, bet pranest miegsta.

Cia turima omenij kad Veryga tars zodi ir vaistai stebuklingu budu savaime atpigins.

Skvernec

Nusiraminkite, atpiginsim jums tuos vaistus.
Bet, suprantama, ne už dyką. PVM surinkimo negalim mažinti- už ką tuomet pirksimės sąvaržėles?
Todėl,30% atpiginę vaistus, visa kita pabranginsim trigubai!

Žmogus

Dar vienas būdas ištručinti pensininkus

Busiu atviras, as ne stukacius. Bet turiu maza sil

Ziurim ka turim: „Tad tuo tikslu yra inicijuojami teisės aktų pakeitimai, kurie realiai leistų sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir šį poveikį tikrai pajustų žmonės, eidami įsigyti kompensuojamų vaistų į vaistines.” Veryga sugalvojo nesamone ir visiems jau pranse kad jisai sugalvojo revolicini vaistu vartuotoju gelbejimo plana. „Netrukus Vyriausybei svarstyti bus teikiamas projektas, kuriuo bus keičiama vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną tvarka. Tai reiškia, kad dėl sugriežtintų reikalavimų vaistų patekimui į Kainyną gerokai sumažės jų kainos.” Veryga! tu esi durnas kaip klumpe, vaistu patekimo i kompensuojamu vaistu sarasa grieztinimas tik tai padidins galutiniam vartuotojui kainas. Ir nieko daugiau. „Naujuoju nutarimu į Kompensuojamųjų vaistų kainyną nebus įtraukiami vaistai, kurių kaina bus daugiau nei 10 proc. didesnė nei pigiausių vaistų referencinėse šalyse kaina.… Skaityti daugiau »

>>>

Busiu atviras, as ne stukacius. Bet turiu maza silpnibe, pranest miegstu.

Alba

Ponas Veriga pigiais vaistais nori isnuodyti ligonis.Klausimas ponui?Ar papidomos medzigos tokios pacios kaip originale ir neduoda salutinio poveikio.

Sorosh

Vaistai brangūs todėl, kad žmonės pamažu savanoriškai priprastų prie minties jog eutanazija bus pigiau

Norima

isjoti nugaletojais ant generiniu vaistu pakaitalu , kuriu veiklioji medziaga ta pati , bet priedai skiriasi ir todel , ne visiems jie tinka .O PVM sumazinti ranka nepakila .

mulkintojai

Trečdaliu atpigs…
Griūkim aukštienlinki iš laimės!
Bet, pvz UK vaistai yra nuo 8 iki 10 kartų pigesni nei LT.
Taigi skaičiuokim: tarkim koks nors vaistas pas mus kainuoja 9 jewrikus.
Veryga atpigins iki 6 jwr. Ak, kokia laimė ubagynui!
O UK tas pats vaistas be jokių reformų natūraliai tik 1 jewriką kainuoja.
Jet jeigu vaistai Lietuvoje atpigtų ne šūdinu trečdaliu, o atpigtų trigubai-
vistiek tai būtų trigubai brangiau nei UK.

Stalker > Aurelka

Post scriptum:
Itariu Aurelka pando išgasdint vaistu gamintoja, neva jeigu jus nesumazinsit kainas as nustuosiu juos kompensuot ir niekas ju nepirks.
1. Bet deja, nuo tokios politikos nukentes tik vaistu vartuotojai.
2. Farmacijos korporacijos praktiskai nieko nepajaus nes lietuvos vaistu rinka yra per maza, tam kad zaist tokius zaidimus.

Džiaugsmoji naujiena

Vaistai atpigs trečdaliu.
O barankų skyles ir liemenių rankoves valdžia žada atpiginti trigubai!
Gaila, bet vat asilų ausys ir toliau brakZ.
Ant ko gi pasidžiausime tuos visus makaronus?

Buk vyru pranesk > Aurelka

Jeigu nusproges perdakas niekaip negali atvest, gali drasiai pasinaudoti ledu.

...

Nuodingu pakaitalu mums nereikia,geriau palikit kaip yra,snapso nebeipirksim,tai bent normalius vaistus naudosim.nIEKADA jokio pakaitalo nevartociau,tegul istatymu kurejai jais nuodijasi.

turbūt pigesnių vaistų vistik nebus:

Žiniasklaida džiugiai pranešė, jog Viešojo saugumo tarnyba (VST) šiemet planuoja įsigyti pirmąjį šarvuotą visureigį, kuriuo apie 10 VST pareigūnų galėtų naudotis malšinant riaušes ar kitus neramumus viešose vietose.
Viso bus nupirkta 12 naujausio modelio moderniai sukomplektuotų ir apginkluotų šarvuotų riaušių malšinimo mašinų.
Galimoms masių demonstracijoms dėl per sunkaus pragyvenimo Lietuvoje, bus deramai pasiruošta.

Alina, kaunietė

Bet kokias, net ir pozityviausias idėjas galima pašiepti, sumenkinti….
Tai kas blogo, jei vaistai atpigs?
Vien tik teigiamą prasmę įžvelgiu gerb ministro veikloje.
Kas blogo, jei išliks tik specializuotos alkoholio parduotuvės?
Kas blogo, jei didesnis žmonių ratas kvalifikuotai gydysis nuo priklausomybės ligų?
Taip, visur kyšo stambių oligarchų interesai.Įvairių grupuočių interesai.
Ir tuos dalykus reikia derinti.
Bet pradėti teikia. Ir nedelsti….
Linkiu sėkmės

Stalker > Alinkai

„Bet kokias, net ir pozityviausias idėjas galima pašiepti, sumenkinti….” Niekas neabejoja ir visi sutinka!
„Tai kas blogo, jei vaistai atpigs?” Blogis tame kad vaistai ne atpigs o pabrangs.
„Vien tik teigiamą prasmę įžvelgiu gerb ministro veikloje.” Kol kas nieko teigiamo jo veikloje nera.
„Kas blogo, jei išliks tik specializuotos alkoholio parduotuvės?” Gal ir gerai kad isliks tik specializuotos parduotuves, tai pades apsaugot jaunima nuo alkoholio.
„Kas blogo, jei didesnis žmonių ratas kvalifikuotai gydysis nuo priklausomybės ligų?”
Nieko blogo, bet prie ko cia čekistinis sunelis Veryga?
„Taip, visur kyšo stambių oligarchų interesai.Įvairių grupuočių interesai.” Musu oligarhai tai čekistai.
„Ir tuos dalykus reikia derinti. Bet pradėti teikia. Ir nedelsti….” Pries pradedant kazka darit reikia gerai pagavot kokiu rezultatu tai atnes.

Paaiskejo ,

kad Aurelijaus Verygos viceministres pusbrolis yra itakingas auksto rango farmacijos pramones asmuo .Ne sventieji puodus lipdo !

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top