Aušra Maldeikienė. Je suis Šalaševičiūtė

maldeikiene.lt

Lietuvoje stiprėja baisi tendencija, praėjusią savaitę virtusi absurdu. Šioje šalyje sakyti tiesą tapo dalyku, už kurį žmogus gali būti nulinčiuotas ir netekti ministro posto. Jeigu Rimantė Šalaševičiūtė būtų melavusi, viskas būtų OK. Viskas puiku, normali kasdienybė. Bet tiesa apie paprastą kasdienę visiems žinomą praktiką, su kuria kovoti reikia labai labai tvirto stuburo, sukėlė tokią valdžios viršūnių pasipiktinimo audrą, kad tapo aišku: tos viršūnės jau pačios tiek prisimelavusios, kad bet kurio asmens atviras žodis ir mąstymas (ministrė aiškinosi, ir kodėl, kaip darė, ir kodėl neatsilaikė, ir aiškino, kodėl taip daryti blogai) joms tampa asmenine grėsme. Melas juos vienija, melu jie laikosi.

Jei ministrė kyšį medikams davė vieną kartą, tai aš esu keturiskart didesnė nusidėjėlė: du kartus tai dariau sovietiniais laikais, du – jau nepriklausomybės metais. Laisvoje Lietuvoje mokėjau už mamos akių operacijas Kauno akių klinikoje (dvi akys po 500 litų; pinigai buvo mamos, ji labai troško atsilyginti gydytojui, bet kažkodėl nusprendė juos perduoti per mane, girdi, jeigu duosiu aš, tai bus kažkaip rimčiau). Pirmas ir paskutinis kartas, kai mokėjau už medicininę pagalbą, suteiktą man, buvo Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninėje, kur buvau tiesiog atvirai reketuojama. Pradžioje tuo užsiėmė palatos kaimynės, labai mielos pagyvenusios moterys, kurios ilgai taupė pinigus sąnario operacijai ir gerai žinojo, kad mokestis yra 600 litų (tai buvo prieš kokius aštuonerius metus): 500 – chirurgui, 100 – anesteziologui. Vos atvykusios į palatą jos sulaukė gydytojų, viešai jiems tuos pinigus padavė (per dvi valandas mano akyse savininkus taip pakeitė 1200 litų). Sumokėjusios ligoninei (ar gydytojams) jos ėmėsi mane auklėti, mat aš nieko nedaviau ir pasakiau, kad nesuprantu, kodėl ir už ką jos moka (išskyrus mokesčio dalį, kuri ligoninę pasiekė tvarsliavos ir kažkokių įrenginių pavidalu).

Vis dėlto kitą dieną po pėdos operacijos sulaukusi gydytojo, kuris tiesiog akivaizdžiai neketino man duoti ligos išrašo ir kitų dokumentų, stovėjo prie lovos ir kažko laukė, atidariau stalčiuką ir padaviau 300 litų. Net nepadėkojęs pingus jis paėmė, įsidėjo į chalato kišenę ir apsisukęs paliko palatą.

Buvo gėda. Buvo gėda, kad sunku visada būti ta blogiete, kuri žaidžia ne pagal taisykles, bet buvo gėda ir todėl, kad sužaidžiau pagal „taisykles“. Buvo gėda, kad du Vilniaus universiteto docentai (taip, chirurgas buvo ir Medicinos fakulteto docentas) taip vienas su kitu bendrauja. Buvo gėda už save ir už savo šalį, kuri taip nužemina žmones, kad jų santykiai virsta melu.

Šias patirtis jau esu apsakiusi ir aprašiusi. Dabar Lietuvos prezidentė ir visa jos orkų armija turbūt pareikalaus, kad atsistatydinčiau iš visų vietų – Vilniaus Tarybos; Universiteto ir televizijos kartu paėmus. Prašau. Bėda maža. Kad tik akių neišdurtų ir rankų nenukapotų, nes negalėsiu skaityti ir rašyti, o tai jau būtų sunku.

Tragiškoji šitos istorijos dalis ta, kad melas pakeltas į vertybės statusą (visi žino, kas, kur ir kas, kuo buvo aną sausio 13 dieną, bet daugelis apsimeta, kad nenutuokia, ar ne?), o tiesa nužeminta.

Jeigu norite suprasti, kur mus visus atvedė melas, pažiūrėkite ano ketvirtadienio LNK pokalbių laidą „Valanda su Rūta“. Apie tragišką padėtį, kurioje atsiduria daugybė namuose jų tėvų trankomų, mušamų ir žalojamų Lietuvos vaikų. Apie sumeluotą socialinę pagalbą, kai socialiniams darbuotojams ir/ar policijos darbuotojams nesuteikiama reali galimybė deramai atlikti pareigų, o reikalavimus ir papildomas funkcijas jiems ponios iš Vilniaus rūmų žarsto į kairę ir į dešinę pamiršdamos apmokėti už darbą. Apie tėvų sudaužytus ir po ilgo gydymo jiems patyčioms ir mušimui vėl grąžinamus vaikus, nes kažkokie Bažnyčios galvos ir jiems pataikaujantys politikai (nei vieni, nei kiti negyvena Kristaus meilėje) nutarė, kad bet kuri šeima geresnė už valdišką globą (nesąmonė, beje, neturinti nieko bendra su Evangelijos dvasia).

Melas pražudo sielą. Melas pražudo bet kurią šalį, kurioje jis išaukštinamas iki visuotinės normos.

Norime kitokios Lietuvos? Pradėkime gyventi tiesoje, net jeigu ji skaudi. Labai skaudi.

maldeikiene.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
zzz

Ačiū, už straipsnį

zzz

Ačiū už straipsnį. Taip visi turi prisipažinti. O vyriausybėje dirbantys asmenys ir atsistatydinti.

Ir už Cezario pjūvius

duoda tos,kurioms jis nebūtinas,gauna kvotas tų,kurios paskui miršta su vaiku.

Nesigirdi nė vienos nuomonės,

kaip keisti sveikatos sistemą,kad nereiktų kyšių.Reiškia tai tęsis,tik jau visi atvirai tai kalbėsim: daviau.

poniai Aušrai

Nuostabiai parašėte. Ačiū!!!

Gerbiamai Autorei

Sunku patikėti, kad tokia progresyvi ministrė būtų nušalinta dėl pasakojimo apie kadaise atliktą pagalbą sergančiam giminaičiui..
Manyčiau, kad pasakojimas buvo patiestas kaip pagalvė, minkštesniam nusileidimui, matyt būtinam, dėl rimtesnių priežasčių.

vai me

Nemanau, kad tai tikroji, atsistatydinimo priezastis.Ankšciau, buvo paskelbta, kad ministrė, paskyrė vaistų paramą Ukrainai, uz pusę milijono litų.Mane, visada stebino, tokie paramų taškymai, visiems, įšskyrus savo tautiecius. Zinant, mūsų valdzios, kiaulišką natūrą, tai atrodo ,labai įtariai.Gal būt, aš ir klystu, bet manau, kad visos tos paramos, tai būdas, išvesti valstybės lėšas, iš šalies teisėsaugos akiracio ir sėkmingai pasisavinti.Man ,pareiškimo apie paramą,neuztenka. Norėciau zinoti kur ji nukeliavo. Ar tai „Gydytojai be sienų”, ar „Raudonasis kryzius”.Kas gali garantuoti, kad parama nenukeliavo, tiesiai į oligarchų vaistinių tinklą.Be to, manau , kad tokių paramų skyrimas ,šaliai, kuri pati gyvena iš dotacijų, yra mazių maziausiai keistas.Ukrainoje, kaip ir Lietuvoje zmonės dirba ir uzdirba, gauna pensijas. Kaip, teigia mūsų ziniasklaida, valstybė, nusikraciusi komunistinio rėzimo, klęsti. Suprasciau,… Skaityti daugiau »

kiekvienas

situacija vertina pagal save. Sąžiningam žmogui tai atrodys kaip bausmė už tiesos sakymą, kombinatorius įžvelgs tyčinį veiksmą norint kažką paslėti, ty dūmų uždangą.
Ateitis parodys.

Glupstva

tai čia įdomiai sušnekėjo Aušrelė. Kaip visiška politinė trumparegė. netikiu, kad nematytų, kas už tos Ša la la la la pasakaitės tūno. Ogi visiškai putiniška mafijinė pinigų plovimo schema. ir vardan pijaro mūsų Aušrelė (pigios teisybės ieškotoja) gali susitapatinti su komunistine šliundra.

Arnė

Dėkui autorei. „Melas pražudo sielą. Melas pražudo bet kurią šalį, kurioje jis išaukštinamas iki visuotinės normos“.

je je

kyšiai, vedantys iki postų išsipirkinėjimų jau tokiu įprastu dalyku tapo, kad ir Sysas mato Šalaševičiūtės „nusikaltimą” tik tame jos „prasitarime”. Štai jums ir ekonomstė, kuri puikiai žino, kad Lietuvoje galima pirkti ir gydytoją, ir teisėją ir net Generalinio prokuroro postą!
O tie, kurie pinigų neturi, gali pasižiūrėt jos laidas, kaip nesunkiai gali šeima išgyventi už 50 eurų per savaitę:)

je je

Beje, Šalaševičiūtė pati yra TEISININKĖ. Štai jums ir teisė ir teisingumas.
Didis Maldeikienės tikėjimas pinigų galia. Neduosi kyšio – nesitikėk, kad valdininkas ar gydytojas atliks savo pareigą už atlyginimą. Kaip graudu, klausytis jos apie jos motinos valdiškuose namuose priežiūrą ir „kriksčionišką” jos meilę gimdytojai valdiškuose namuose, kur ją „kriksčioniškai” mylės už Maldeikienės pinigus.

Nejaugi neaišku

Artinasi nauji rinkimai į seimo šiltas vietas ir dvi partinės gaujos padaris viską, kad apjuodinti dabartinę vyriausybę ir jos ministrus, kad paskiau sakytų, va, matot kokia dabartininė koalicija vyriausybėje, vien vagys, kyšininkai, apgavikai it t.t., o mes konservai ir libderastai ne tokie, rinkite mus.

Ant grėblio

Vėl liaupsinkit, kaip teisingai rašo ir nežiūrėkite, kas rašo. Čia vilkas su paplonintu liežuviu prie ožiukų durų.

ruta

Ponia Maldeikiene pasake tiesa – viskas Lietuvos valdymo sistemoje grysta butaforija, melu ir veidmainyste .Nesu sutikusi / o didesne gyvenimo dalis jau nugyventa / nei viena pazystama, kuis nedave kysio uz medicinos paslaugas , kaip , beje ,ir musu seima .
Dukra/ gydytoja / atlikdama praktika daugumos Lietuvos miestuose , konstatavo , kad didziausi kisininkavimo mastai , kai tiesiog prievartaujami pinigai uz nieka , yra Kaune .Dabar dirba Britanijoje , tai ten tokie dalykai, kaip kysiai , tisiog nesuvokiami .. ..

stasys

Na kaip žmogu Aušra galiu suprasti , bet kaip politike jokiu būdų .Sakyti tiesa kai į tave žiūrį tūkstančiai ? veiksmas lygus Šalaševičiutės poelgiui ir pasekmei .Sakyti reikia ne tiesa , o tai ko iš tavęs tikimasi išgirsti ..priešingu atveju kam tu toks kaip politikas reikalingas ..Na kiek jau tokiu Lietuvoje yra buvę kurie politikoje bandė save realizuoti per tiesos sakimą nesusimastydami kad ir ta pati Tiesa būna ne tik saldi bet ir karti ..kuria paprastai pas mus priimta nutylėti neužgaunant .. Jei labai gyliai nekapstyti ..liaudies išmintis irgi ta sako „apie mirusį gerai arba nieko” ..gerai kad šiuo atveju tas netaikoma musų medicinai ,..o tik ministro postą paliekančiai Šalaševičiutei . Taip kaip aš ne politikas ..galiu ir pasakyti.. moteris… Skaityti daugiau »

Besmegenis

Sonata Šafranskaja Man visoje istorijoje labai labai gaila mergaitės ir ši istorija tokia paini, tikėti viskuo… Patinka · Atsakyti · 1 · 2015 m. gruodžio 11 d., 18:54 Aušra Maldeikienė Aušra Maldeikienė Kas painu? Paklaikęs vaiko, pastatyto prieš išprotėjusią minią , beidas ir močiutė, kuri jam sako — paskayk, kad nekenti motkos? Tai RODĖ per TV. per Panoramą. Painu tik tam, kas neturi smegenų. Vii kiti matė, kad vaikas buvo virtęs kedžių klano žaislu. Patinka · Atsakyti · 13 · 2015 m. gruodžio 12 d., 08:47 Onute Golo Onute Golo tikra tiesa Jus Ausra sakote,reikia but be smegenu,kad kad neatskirt tiesos,kas ziurejo laidas is pat pradziu,tas greit atskyre kur yra tiesa Patinka · Atsakyti · 1 · 2015 m. gruodžio… Skaityti daugiau »

Pensininke

Visa Lietuva sukrete Salaseviciutes prisipazinimas del menko kysio davimo medikui. Valdzios reakcija i tai prilygo bombos padejimui kovoje su korupcija, kuri akivaizdziai klesti visose valstybes sferose, o daugiausiai politikoje ir teisesaugoje. Juoka sekele tai, kad ir pirtyje neapsieta be kalbu apie kysius medikams. Seimos gydytojai poliklinikose, pirma karta israsydami vaistus, uz kysi israso kompensuojamus, o be kysio brangesnius nekompensuojamus.Ypac rajonuose ir miesteliuose seimos gydytojai klesti, jiems uztenka ir mazesniu kopiuru, nes per diena prisirenka.Kas gali pazaboti korupcija, jei patys vadovai dirba dvigubais standartais, bijo liudijimu, skleidzia mela, skaldo liaudi ir valdo.Politikai bijo liaudies referendumu, nekeicia rinkimu istatymo pagal KT isaiskinima. Instituciju prikurta tarp kuriu nera kordinacijos.

Pilietis

Jei Šalaševičiūtės atveju yra tik šis kyšio davimo atvejis, tai pirmiausiai turi būti gėda Lietuvos vadovams: Mamytei, premjerui, Seimo pirmininkei ir 141 dykaduoniams, o paskui ir jai. Jei ji nebus Ministrė, tai kyšiai nebus imami ir neduodami ? Jau vien per šią dieną kiek buvo atlikta tokių pakišų niekas nesuskaičiuos. Nejaugi nei vienas iš tų 141 liežuvių malėjų niekada nedavė, deja davė, bet tik tyli. O jei žmogelis bijos pasakyti tiesą, tai vadinasi mes gyvename socialistiniame pasaulyje kur dar gyvuoja KGB sistema.
Suprantama ir tai, kad Ministrė galėjo liežuvį prilaikyti, na bet ji pasakė tiesą, kurios Lietuvoje nereikia, kaip ir teisingumo….

piliečiui

taigi ne tik davė… bet ir reikalavo kyšiu išsipirkti Gen Prokuroro postą, ar laikrasčių neskaitot? Todėl tokie kaip Susas ir gina Šalaševičiūtę, peikdamas tik už tai, kad prasitarė, o ne už korupciją. Per jos rankas eina dideli pinigai ir ES paramos. Kas garantuoja, kad ji nepriėmė kyšių iš Ligonininių vadovų, jei tai tokia įsigalėjusi norma? Kas garantuoja, kad mūsų seimūnai ne už kyšius iš korporacijų priiminėja įstatymus, nukreiptus prieš mus, ginančius korporacijų interesus?

dave..nedave..dave...

po truputi suzinosime idomiu dalyku…kas kam kada kur dave…arba nedave…

Davėm

visi, ir dar duosim,todėl,kad nėra kur dingt.O tie kurie plepa,kad nedavė MELAGIAI.

dvv

viena karta daviau nemazai, bet nieks neprase, kad greiciau operuotu broliui atvira slaunikaulio luzi, po avarijos toje pacioje GMP ligonineje. Nezianau, kaip ten butu jei buciau nedavusi, broliui dar buvo ir embolija bet as neisejau is ligonines savaite ir jis pasveiko, be abejo gydytoju deka. Daugiau esu tik atsidekojusi ir nieko nesu davusi pries operacija, niekas neeme, o padekas didzioji dalis paimdavo, bet juk as pati daviau uz isgelbeta ne karta savo ir artimuju gyvybe. ir tik jau nedarykim is salaseviciutes sventos kankines, nors tas jos atleidimas del neva kysio davimo absurdiskas. Ir is vis manau, mazoji korupcija nera didziausia medicinos problema. blogiausia tai, kad greit nebeliks profesionalu, Lietuvoj bijosiu operuot net tonziles. Algos gydytojams tai paziura i zmogaus gyvybe… Skaityti daugiau »

ttttt

Neverkit tos senės Šalaševičiūtės, čia Dievas jai avansu už Garliavą. Linkiu jai susirgti dar ir vėžiu.

pamąstymai

Susitapatinti su tokia persona kaip Š. – tas pats kaip susitapatinti su antstole Vaicekauskiene, Kondratjevu, plikiu advokatu, Versecku ir panašiais veikėjais… Brrrr… Tegul ta Maldeikienė mažiau tapatinasi su tokiais, nes jos politinės karjeros laukia galas.

Mida

O jūs, atrodo, norite, kad gydytojas dirbtų už dyką? Kurioje pasaulio šalyje gydoma, operuojama nemokamai? Atsimokykite 10-12 metų ir slegiami didžiulės atsakomybės dirbkite už varganą atlyginimą? Pirmiausia turi būti sutvarkytas adekvatus apmokėjimas už darbą, o tada ieškokite sliekų. Sėdintiems valdžioje nebūtina duoti kyšius, nes kyšį atstoja jų pareigos, o visi likusieji turi kompensuoti visišką valdžios nubenkartėjimą, kuri nesupranta situacijos esmės. Bet ką čia kalbėti, kas valdo – taip ir turime… Šviesos tunelio gale ne tik nesimato, jos ten visai nėra!

Tai kad uz tiesa parasyta komentare

Egzotinis Debilas taso zmones po teismus!Teismuose melagingus liudijimus priima kaip tiesa o tiesa sakancius zmones apkaltina melu ir dar nuteisia!Net istatyma Melagiu valdzia prieme.Jeigu melagiu teisme tikros tiesos neirodysi,pats busi nuteistas!Nemanykite,kad tie istatymai priiminejami siaipsau:)JIE zino ,kad anksciau ar veliau zmobes prades reikalauti tiesos o melagiu teisesauga gakes juos paversti melagiais ir nusikalteliais!

korumpa paltom khalatom

panašiai buvo toje greitosios ne.pagalbos ligoninėje, nedavus kyšio jokio rimto gydymo

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top