Aušra Maldeikienė: Kai „jakilaičiai“ nesitrynė televizijose, mūsų diskusijos buvo absoliučiai kitos kokybės

Balsas.lt

Ekonomistė Aušra Maldeikienė, dalindamasi įspūdžiais apie ketvirtadienio vakarą vykusius pirmuosius kandidatų į Lietuvos prezidentus debatus ekonomikos tema, negailėjo kritikos nei jiems, nei LTV laidos rengėjams.

Neįgalus neįgalius klausia apie neįgalius dalykus

„Ne tas ekonomines problemas sprendžia prezidentas. Prezidento ekonominės problemos yra Lietuvos integracija į Europos fiskalinę politiką, mūsų bankinės sistemos integracija, o klausimai buvo užduodami tokie, tarsi neįgalus mokytojas, kuris nepasitiki savo mokinukais, bando juos pateikti nieko neišmanančiai publikai. O publikos vaidmenį atliekame mes“, – balsas.lt žurnalistams sakė A. Maldeikienė.

Pasak jos, „apie ekonomiką nėra ko šnekėti“. „Nežinau, kas kūrė klausimus, bet klausimai yra baisūs ir pritaikyti adaptuotiems vaikams. O ko jie klausė, tą jiems ir atsakė. Kai klausia nesąmonės, ką beatsakysi, bus nesąmonė“, – sakė A. Maldeikienė.

„Kodėl klausia: koks ryšys yra tarp BVP procento ir mokesčių? Trečdalis nemoka mokesčių arba moka mažus, o kiti moka didelius. Tai kuo čia dėtas šešėlis? Bet ne tos problemos prezidento. Prezidentas Europoje atstovauja Lietuvos ekonominius interesus labai plačiai. Integracijos klausimai, daugybė visokiausių suderinimų. O klausinėja – neįgalus neįgalius klausia apie neįgalius dalykus“, – piktinosi ekonomistė.

„Buvo gėda už tėvynę, jeigu čia yra kandidatai, įskaitant ir prezidentę. Kuo dėtas mokesčių surinkimas ir korupcija? Padidės BVP santykis su mokesčiais ir korupcija? Nėra jokio tiesioginio ryšio, yra sudėtingi tarpiniai ryšiai. Mes leidžiame 7 mln. pajamų gavusiam žmogui nemokėti mokesčių, nes tai, pavyzdžiui, už akcijas parduotas? O šito nesako. Gal į normalius klausimus būtų atsakę ir normaliai…“, – neslėpė apmaudo A. Maldeikienė.

Adaptuotas renginukas adaptuotiems žiūrovams

Anot žinomos ekonomistės, per pirmuosius debatus atsiskleidė bėdos, kurių Lietuva, siekdama nepriklausomybės, neturėjo. Jos teigimu, dabar problemų niekas nesprendžia, o diskusijų net nėra ko lyginti su tuometinėmis.

„Mūsų politinės diskusijos prieš 25 metus buvo absoliučiai kitos kokybės negu dabar, ir visokie „jakilaičiai“ nesitrynė televizoriuose suraukę kaktas, o šnekėjo žmonės, kurie buvo adekvačiai išsilavinę. (…) Neprofesionalūs žurnalistai suformuluoja neprofesionalius klausimus ir užduoda žmonėms, kurie jų nesupranta. O tas, kuris juos retransliuoja, dar ir suraukęs kaktą vaidina protingą, – kerta A. Maldeikienė.

„Mes intelektualiai nuvarėme šią šalį į beprotnamį. Mirusi žurnalistika gimdo padvėsusią politiką. Visi kandidatai nesugeba nieko suregzti, nes 15 metų šalis ne problemas analizuoja, o žaidžia kažkokią primityvią mokymo programą adaptuotiems vaikams. Todėl tai buvo adaptuotas renginukas adaptuotiems žiūrovams“, – negailėjo kritikos ekonomistė.

A. Maldeikienė sakė negalinti vertinti to, kaip kandidatai į prezidentus siūlo spręsti ekonomines Lietuvos problemas, nes „klausimai neturėjo jokios logikos“.

„Klausia pigaus žinojimo, o interpretuoti tikrovę ir kur yra Lietuvos vieta – apie tai nebuvo jokio klausimo. Kaip Lietuva atrodo bendroj erdvėj su kitomis šalimis, kaip pasiskirsto mūsų ekonominiai interesai, kaip mes integruojamės, ar mes iš tiesų esame tik gavėjai? Prezidentas turėtų formuoti visą Lietuvos ūkio sampratą, o čia adaptuotas klausimynas adaptuotiems kandidatams ir dar mokytojas vaidina, kad rimtai dirba su vaikais“, – sakė ji.

balsas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Visi kaip mokinukai

atsakinėjo.Labai nenatūraliai.Putiniškai.

sutinku del Jakilaicio -

visos jo laidos – tai noras pairodyti protingesniu uz dalyvaujantyji laidoje, pertraukinejimas ir t.t. Psichologiskas chamas, vidutinio intelekto. Ekonomikos klausimus turejo parengti ekonomistai. Ne kazkokie populistai.

Teta Beta

Laida vesta baisiai neprofesionaliai. Labai primityvūs klausimai kaip iš LRT moksleivių viktorinos. Vedantysis, nors nutaisęs arogantišką pozą, jaudinosi ir raudo kaip mokinukas daugiau už kitus. Kvailai replikavo, nutraukinėjo – bet daugiausiai Paulauską ir Puteikį. Pamiršdavo priminti klausimą. Antroje laidos pusėje nebesilaikė privalomo reglamento – vieniems leido kalbėti papildomai, Puteikiui visai nebedavė. Neleido niekam, išskyrus Grybauskaitę, tarti pabaigos žodžio. VRK turėtų atimti iš LRT duotus pinigus, nes debatai dėl LRT kaltės nepavyko.
Dar viena problema – VRK apmokėtų rinkimų debatų laidoje milžiniškas reklamos kiekis. Niekur normaliame pasaulyje tokių pokštų nebūna. Todėl spėtina, kad debatai greičiausiai yra paties Jakilaičio prodiusuojama laida, už kurią jis gauna reklamos pinigus. Būtų smagu, jei tokią abejonę Jakilaitis ir Siaurusevičius galėtų paneigti.

Kad tie propagandistai

žinotų,kokias storas vinis kala į Lietuvos valstybės karstą.Propaganda yra Lietuvai girnapusė po kaklu.Mes negalime sau leisti tokios prabangos.Tik Tiesa „padarys jus laisvus”.O jei jos nėra,tą nišą ruošiasi užimti nedraugiška kaimynė.Iš šono matyti,kur viskas ritasi.Ir tokios grėsmės akivaizdoje valdžia nesiruošia keisti savo melavimo įpročių.Jau dabar aišku,kas bus atsakingas,jei Lietuva neteks savo valstybingumo.Pirštais nerodysim,bet jie aiškūs.Jakilaičio vietoje kuo greičiau reiktų atsistatydinti ir nedalyvauti šioje fantasmagorijoje.Per daug viskas rimta.

nuomone

Nera jokiu zurnalistu profesionaliu lietuvoj..visokie jakilaiciai ,januteines ir tapinienes …tikrai jokia tai ne zurnalistika.

Nida

Šį kartą Maldeikienė visiškai teisi.

PIRMIAUSIA REIKĖJO

išsiaiškinti, ar visi, net ir tie, kurie melavo apie savo biografijos faktus,turėjo teisę tuose debatuose būti..Ir pradėti ne nuo ekonomikos, o nuo taikos išsaugojimo, nes tie,kas agituoja kad „turėsim iššauti” ir „priešintis”- niekuo nerizikuoja- kariaus ne jie..Pirmu reisu, palikę apkvailintus runkelius, išdums į Briuselį….
O debatų vedėjas tegul truputį pasikuklina…Tokioje laidoje turi būti ypač objektyvus.

SĖKMĖS PUTEIKIUI..

Kalbant apie Jakilaiti,

jam pirmiausiai reikėtuų mokintis taisyklingos lietuvių kalbos. Jis į eterį skleidžia balsių darkymą, blogą kirčiavimą , šalia to atsibodo tas nuolatinis „eeeeee”, renkant žodį ar naują mintį. Nežiūrint to, kad Jakilaitis vaidina „didelį proto bokštą”, Siaurusevičius galėtų jam paskirti tarsenos konsultacijas.

Adoptas

“Todėl tai buvo adaptuotas renginukas adaptuotiems žiūrovams“, – negailėjo kritikos ekonomistė.
“o čia adaptuotas klausimynas adaptuotiems kandidatams ir dar mokytojas vaidina, kad rimtai dirba su vaikais“, – sakė ji.
Niekaip nesuprantu,ka reiskia “adaptuotas” sitame kontekste.Zodis kildintinas is anglisko „adopt”,kas isvertus reiskia pritaikyti,isisavinti,o “adopted child” butu -isivaikintas.Isvertus sita Maldeikienes makala pazodziui butu-
“todel tai buvo pritaikytas renginukas isivaikintiems ziurovams” arba “o cia pritaikytas klausimynas isisavintiems kandidatams”.
Gal kas supratote,ka sita moteriske norejo pasakyti?Panasu,jog ji ir pati nelabai zino.Jeigu jau vaziuoji ant kitudel kvailumo,kas ,beje,visiska tiesa, tai ir pati nevartok zodziu,kuriu reiksmes nesupranti.Kazkaip kvailai atrodai.

StasysG

Dideiiiiiiiiis PLIUSAS A.Maldeokienei. Įdomu, kas dar tokios nuomonės apie klausėjus ir atsakytojus?

To Kad tie propagandistai       2014-04-18 21:06

Ar ne laikas suprasti, kad „karas”, okupacija baigsis po rinkimų…ir kokiu tikslu yra keliama tokia sumaištis kaskart prieš rinkimus. Esam NATO narė, o Putinas nėra toks durnas kad lystų čia ir pradėtų trečią pasaulinį karą po kurio nieko neliks.Jau 25 metus rusai „okupuoja” Lietuvą ir vis niekaip negali įveikti tuos nelemtus 30 kilometrų nuo Baltarusijos sienos iki Vilniaus:)

nuomone

gerbemieji,ar gi reikia taisyklingai kalbanciu,protingu?Reikia juk pataikunu ir sistemos aptarnautoju.O didele dalis zurnalistu,politologu tokie ir yra

kodel

prezidente pries debatus buvo LRT???

grumstas

Klausimai jau susitikimo su prezidente metu prieš kurį laiką LRT buvo suderinti su prezidentūra ,kad kandidatė nepasirodytų lyg adaptuota.

Monika

Pritariu „teta Beta” nuomonei apie pačią laidą, Jakelaičio neprofesionalumą, nors arogancijos su kaupu ir pažadų netesėjimo, jog kalbančiujų laikas bus fiksuojamas vienodai, Deja, vieniems buvo leidžiama dvigubai daugiau kalbėti
(Zuokui), o kiti net iki 2 min neištempdavo ar komentaruose vos spėdavo pasakyti pora sakinių. Aiškus jog debatai tik dėl pasirodymo: štai ir mes einame demokratijos link, bet padarysime didesnį lankstą, kad geriau išmoktume.
Vaizdas tarsi cirko arenoje su klounu priešakyje.
Apskritai nevykę debatai, jei ir toliau taip bus organizuota, tai tik pinigų
švaistymas, o statytinis iš anksto jau numatytas.

siūlymas

kai Jakilaitis ima uždavinėti klausimą, siūlau kuriam nors kandidatui jį pertraukinėti, nes tas nevykėlis žurnalistėlis tik tiek ir yra įdiegtas, jog jo ponams neįtinkančius kandidatus reikia pertraukti vidury sakinio. Tokia mano nuomonė ir mano pasipiktinimas vedančiuoju.

Kokie skirtumai

tarp Jakilaičio, Miliūtės, makaraitytės, janutienės , Tapinienės, Stašaitytės, ir tos iš 15min.? Ogi jokių. Visi vienodai pasikviečia į laidą ir neduoda šnekėti, pertraukinėja, neduoda užbaigti atsakymo į užduotą klausimą ir vis stengiasi įkišti savo trigrašį į atsakinėjančio į užduotą klausimą. Labai gerai pasakė Viktoras Uspaskichas Janutienei, jeigu nenori išklausyti tai pasistatyk mano nuotrauką ir kalbėk su juo.

taigis

Jei surinksi protingus žurnalistus, tai laida bus protinga, žiūrovas darysis protingesniu… Bet siekiama tai ne to, durnių jiems reikia, todėl
ir darbuojasi jakilaičiai, miliūtės ir kt.š.

Tomas

Ar tikrai už reklamą rinkimų laidoje pinigai atitenka Jakilaičiui? Kas nors gali atsakyti?

jakelaiciui

taip ir sakyk, kad debatai sukurti Grybauskaitei….,kuri is anksto zinojo atsakymus, arba ir klausimus ulbinaite pateike, kam mums tie makaronai, kam mums tas Grybauskaites sau, jau uzteko maisto banko ir majonezu pirkimo, tu tanku, sautuvu ir viso kito, o dabar zmones durnina su debatais. Uz Puteiki.

DIL'GĖLĖ

jeigu Zuokas šūktelėjo į Puteikio pastabą apie teisėjų milžiniškas pensijas vieną žodį, tai jokie čia ne debatai -tai tik atsakymai į [kai kam] jau žinomus klausimus…Tokį vakarėlį būtų galima patikėti Valinskui, tai jis dar ir su jumoru „pažaidęs” būtų…
O Jakilaitis savo išskirtine padėtimi televizijoje [labai gerai matėsi ir šioje laidoje], kai kuriem įvarė nemažą dozę baimės…Tik Puteikis buvo savimi ,kalbėjo ,drąsiai ir ką galvojo…

Tai jį siūlau ir pasirinkti.Sėkmės jam..
O Jakilaičiui linkiu pravesti D E B A T U S, kad virtų ginčai ir aistros, o ne laidelę „labanakt runkeliai”…..

aklad

Teisingai apibudino tuos „debatus”p.Maldeikiene. Bravo!Visi tokie apgailetini ir su pataikuniskumu Grybojedovai, vemti vercia. Tik Puteikis tiesus zmogus.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top