Aušra Maldeikienė. Pinigai nekvepia, ar ne, Liutaurai?

Ryšių su visuomene grandas Liutauras Ulevičius Facebooke šaukte šaukia: „SEIMO RINKIMAI JAU ČIA!“ Ir kaip čia, žmogau, nerėksi, kai reikia prisikviesti tuos, kurie „jau dalyvauja Seimo rinkimų kampanijoje“, bet „dar nežino, kodėl turi LAIMĖTI?“

Ryšių su visuomene grandas turi pasiūlymą. Už 300 eurų per mėnesį jis sutinka kurti tekstus, kai tik prisireikia, už 200 eurų per mėnesį bus sukurta 10 tekstų, o jeigu paklosite 150 eurų tai per savaitę bus iškepta 50 bandelių, atsiprašau, tekstų. Po 3 eurus už tekstą, – tiek, kiek dienos pietūs Vilnius miegamojo rajono kavinukėje.

Už tą pietų kainą žadama kandidatui parinkit artimą sritį, įsigilinti į jos problemas, kurti aktualijas, kritikuoti konkurentus, siūlyti idėjas, pateikti pozicijas žiniasklaidai, ir t.t. Kitaip sakant, sukurti nugalėtoją.

Aptikusi skelbimą, nejučia nusijuokiau ir paklausiau Liutauro, kodėl žmogus, neturintis idėjų ir gebėjimo jas dėstyti, apskritai turėtų eiti į politiką?

Atsakymas atėjo labai greit. Man buvo paaiškinta, kad „dažnai kandidatai (a) neturi laiko techniniam darbui (pvz., tekstų rašymui); (b) neturi įgūdžių savo mintis verčiant į populiarią (rinkėjų) kalbą skirtingoms erdvėms (pvz., portalo tekstas skiriasi nuo kalbos susitikime su rinkėjais); (c) neturi laiko gilintis į atskirų sričių aktualijas ir ieškoti ten argumentų, idėjų etc.; (d) techninį darbą (pvz., tekstų rašymą) laiko „juodu“, kuris kandidatui „nepridera“; (e) ir t.t.“

Ir tada siūlau pažiūrėti į klausimą iš kitos pusės. O kiek tokia viešųjų ryšių praktika kainuoja ir kainuos ateityje mums, Lietuvos rinkėjams?

Prisiminkite, kada paskutinį kartą matėte politiką, kuris laisvai reaguotų ir sakytų ilgesnes negu 5 sakinukų kalbas be popieriuko? Aš – seniai, gal kokiais 1993 metais. Nuo 1997-ųjų, kai Lietuvoje įsigalėjo ryšiai su visuomene, tokie apskritai išnyko.

Dabar supratau ir tai, kodėl visų tų jakilaičių vedamos rinkiminės „diskusijų“ laidos yra tokios fantastiškai beprotiškai migdančios, o prelegentams neleidžiama kalbėti ilgiau nei porą minučių. Jie tiesiog ilgesnio teksto ir pasakyti nesugebėtų, kita vertus, už 3 eurus ilgesnio jie ir neįperka.

Bet, dėl Dievo, kuo čia dėta politika? Čia gi tiesiog intelektualinė prostitucija, parakas byrančiai valstybei.

Maldeikienė.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top