Aušra Maldeikienė. Pirmajam turui pasibaigus

Veidaknygė
 
Kiekvienuose rinkimuose įdomiau ne tai, kas matoma plika akimi, o tai, kas išlenda kaip tendencija, kaip tam tikras iš pirmo žvilgsnio lyg ir netikėtas įvykių posūkis. 

Vakar dienos rinkimuose pamačiau du netikėtus ir tikrai nelauktus dalykus. Pirma, vietoje įprastos Valstiečių ir žaliųjų partijos sėkmės pirmosiomis valandomis po rinkimų, kai skaičiuojami nedidelių kaimietiškų apylinkių balsai, ir partija tuo metu paprastai surenka apie 10 proc. balsų, šįkart partijos kandidatas Z. Ropė iš karto pateko į autsaiderių gretas. Ką tai konkrečiai reiškia? Ar tai lėmė paties kandidato pilkumas ir neįtikimo lėkštumo šūkis už mamas (dėl Dievo, čia apie ką?), ar tai partijos prarandamos įtakos pradžia, kol kas pasakyti sudėtinga. Norint turėti aiškesnį atsakymą, būtų puiku turėti nepriklausomą politekonominį modernaus Lietuvos kaimo, koks jis susiformavo per pirmąjį Lietuvos dešimtmetį ES, tyrimą, bet, deja, bent aš tokio nežinau. Tad belieka spėlioti. Vis dėlto daugybė žmonių, kurie palaikė šios partijos inicijuoto referendumo idėją, nuo partijos pasiūlyto kandidato akivaizdžiai nusisuko. Dar blogiau, atrodo negautas net įprastas balsų skaičius. 

Kita tendencija daug gilesnė ir rimtesnė: nuosekliai nuo pat 2008 metų rinkimų auganti V. Tomaševskio įtaka. 2008 metais LLRA gavo 59224 balsus (4,79 proc. nuo dalyvavusių). 2009 metais prezidento rinkimuose kandidatas surinko 65255 (4,68 proc.) balsus, iš jų Vilniuje 23577 balsus (10,28 proc.) ir Vilniaus rajone 49,94 proc.. Klaipėdoje per 2009 metų Prezidento rinkimus jam savo balsą atidavė 1298 rinkėjai (arba 1,95 proc.). Po penkerių metų situacija pasikeitė iš esmės. 2014 metų prezidento rinkimuose p. Tomaševskis gavo 109627 balsus, iš jų Šalčininkų rajone 73,19 proc., Švenčionių rajone – 17,56 proc., Vilniaus rajone – 53,48 proc. Palyginkime: Vilniuje 2009 metais – 23577 balsai, 2014 metais – 45182 balsai, t.y. prieaugis – 21605 balsai arba beveik du kartus daugiau. Dar įdomesnė padėtis Klaipėdoje. Prie 2009 metais buvusių 1298 balsų prisidėjo 7941balsas, ir jau turime 9239 rinkėjus, kurie norėjo šalies prezidentu matyti Lenkų rinkimų akcijos vadovą (o tai 13,93 proc. šio miesto rinkėjų). Rinkėjų skaičiaus augimas Klaipėdoje – per 7 kartus. Sakyk, ką nori, bet kurios partijos vadovas turėtų kuo didžiuotis. 

Kas lėmė tokį poslinkį? Galima eiti Lietuvoje įprastu keliu ir visas bėdas nurašyti nevykusiems, laisvės nemylintiems ir vis labiau kvailėjantiems rinkėjams. Galima vėl ir vėl tyčiotis iš Lietuvos lenkų ir rusų, be perstojo aiškinant, kokie tie neišsilavinę ir nieko nesuvokiantys primityvai. Graudu, kai tai daro Fb komentatoriai, paprastai jauni žmonės, kaip mums ilgai aiškinta, auganti Lietuvos demokratijos viltis. Deja, panašų mąstymą demonstruoja ir Lietuvos politologai. Pavyzdžiui, pirmadienį Delfi paskelbtame Vladimiro Laučiaus tekste dėstoma, kad „ir tautinės mažumos, galbūt įkvėptos Rusijos imperijos atkūrimo, šįkart kaip niekad mobilizavosi ir masiškai nubalsavo už Valdemarą Tomaševskį. […] Tarp 110 tūkst. tomaševskininkų šįkart buvo nemažai tų, kurie nubalsavo už Donecko liaudies respublikos „vertybes“ ir žaliųjų žmogeliukų politiką.“ Ir retorinis klausimas – „O ar daug Lietuvoje atsiras norinčių balsuoti taip pat, kaip balsuoja Donecko liaudies respublikos avatarai?“ – labai logiškas. 

Vis dėlto drįsiu užimti absoliučiai kitokią poziciją, kuri remiasi amerikiečių mokslininkų Darono Acemoglu ir Jameso Robinsono priimančių ir atstumiančių socialinių institutų teorija (plačiai ir nuosekliai išdėstyta mano „Melo ekonomikoje“). 

Lietuvos gyvenimo analizė leidžia manyti, kad Lietuvoje pasirinkta politinių ir ekonominių institutų (privačios nuosavybės, teismų, valdžios, švietimo ir t. t.) visuma [socialinis institutas — tai socialinės struktūros tipus formuojanti normų, vertybių, vaidmenų ir jų vietos visuma, kuri sudaro santykinai stabilius žmonių elgsenos modelius, leidžiančius jiems atitinkamoje aplinkoje spręsti esmines gyvenimo išteklių, asmenybės ir socialinės struktūros problemas] yra užsidarančio tipo ir atmeta vis platesnį žmonių ratą. 

Atviri, priimantys ekonominiai institutai suteikia galimybes ir skatina dalyvauti ekonominėje veikloje daugumą šalies gyventojų ir dalyvauti taip, kad jie galėtų geriausiai atskleisti savo prigimtinus talentus ir įgūdžius, taip pat rinktis taip, kaip jie pageidauja. Esminiai tokių institutų bruožai: apsaugota privati nuosavybė; nešališka teismų sistema; realiai veikianti viešųjų paslaugų, kurios leidžia žmonėms mainytis ir sudaryti sandorius, sistema; galimybė pradėti (ir palikti) naują verslą; galimybė pasirinkti specialybę. Jei šie institutai veikia ir veikia realiai, o ne formaliai (tai svarbiausia), tada jie neišvengiamai spartina ekonominę veiklą, produktyvumą ir ekonominę gerovę.

Svarbiausia – tokios teisės turi būti sudarytos daugumai visuomenės narių o ne vien elitui. Priešingai, išsunkiantys institutai konstruojami taip, kad mažos grupės savo reikmėms išnaudotų absoliučios daugumos žmonių išteklius. Tokie institutai neleidžia tinkamai apsaugoti nuosavybės teisių ir nekuria paskatų imtis aktyvios ekonominės veiklos. Pavyzdžiui, tai, jog Lietuvoje išskirtinai mažai verslo realiai taiko mokslo laimėjimus, rodo ekonominių institutų silpnumą. Labai dažnai konkuruojama ne produktyvumu, o pažintimis, priartėjimu prie politinės įtakos centrų ir anų prastai suderintų institutų toleruojamu bei palaikomu dirbtinai nupigintos darbo jėgos minimaliu atkūrimu per vadinamąsias socialines išmokas. Todėl produktyvesnis verslas dėl anksčiau minėtų priežasčių negali pademonstruoti savo efektyvumo ir jį nustelbia politiškai palaikomas neefektyvus, „zombinis“ ir atgyvenęs verslas, kuris stabdo realų ir tvarų ekonomikos augimą. Alinantys ekonominiai institutai linkę veikti kartu su išnaudojančiais politiniais institutais, kurie leidžia sutelkti politines galias nedaugelio rankose, ir ta nedidelė ekonominio ir politinio elito grupė turi labai rimtų paskatų ir toliau palaikyti bei plėtoti išsunkiančius ekonominius institutus savo naudai, o gautus išteklius panaudoti savo politinei galiai toliau stiprinti.

Kodėl tokia ilga teorinė įžvalga, ko paprastai viešuose tekstuose vengiu?

Priežastis elementari, mat norisi priminti ir Lietuvos politologams, kad nuvalkiotų banalybių kartojimas neduoda jokios naudos Tėvynei, o tik pastato jus į tų pačių jūsų taip nepagarbiai pašiepiamų vadinamųjų eilinių rinkėjų (beje, kas tai, vertinant profesionaliai?) gretas. 

Jeigu Tomaševskio pergalę (o ji akivaizdi) vertinsime iš kitokios teorinės perspektyvos, deja, turime sutikti, kad ta išsunkiančių institucijų (ko vertos vien viešos pašaipos nacionalinių grupių atžvilgiu) erdvė vis labiau apima ir mūsų valstybės tautines grupes, gerokai nuskurdintas jau ir anksčiau, tarkime, perkeliant lietuviškų senelių žemes arčiau Vilniaus. 

Rimtai įspėju: jeigu iš esmės nekeisime savo santykio su tautinėms Lietuvos mažumomis, mūsų valstybės laukia labai rimtos bėdos, kurių grasinimais ir patyčiomis tikrai neišspręsime. Visiškai sutinku su Egidijumi Nasevičiumi, kad V. Tomaševskio gauti balsai yra kaip tik protesto prieš tautinę politinę sistemą balsai. E. Nasevičius rašo: „Jei politinis establišmentas tautinėms mažumoms siūlo tokį, neva, vakarietišką demokratijos modelį, kuris yra dabar, tai natūralu, kad jie rinksis rytų propaguojamą su sovdepine reanimacija, nes ten jie turi didesnes galimybes politiškai. Aišku, galima kaltinti vien tik Kremlių, bet to veikla nebūtų sėkminga be situacijos čia“.

Aš savo ruožtu pabrėžiu – tai pirmiausia vidinė Lietuvos problema, o ne išorinė. Ir jeigu jos nebus sprendžiamos šalies viduje, jos gali būti išspręstos nedraugiškos kaimynės pajėgomis. Net gerokai galingesnės valstybės žlunga, jeigu negeba pasiūlyti atviros prieigos prie politinės ir ekonominės galios savo mažumoms.

Dalia Grybauskaitė pirmajame ture gavo 23,93 proc. registruotų rinkėjų balsų. Skirtingai nei Rasa Juknevičienė, nedrįstu tvirtinti, kad tik šitie 24 proc. yra tikroji Lietuvą mylinčių žmonių grupė. 

Pačios kandidatės kalbos, kad už ją nebalsuojama todėl, kad ji yra rimta politikė, nepataikaujanti masėms ir daranti tai, kas reikia, bent man geriausia paaiškina, kodėl vis dėlto už ją nebalsavau ir nebalsuosiu. Kaip bežiūrėsi, ji nesugeba paaiškinti, kodėl tai, ką ji daro, yra geriausia, ką gali gauti Lietuva. Net Europos Komisija Lietuvą Europos Sąjungoje išskyrė kaip valstybę, kuri krizės naštą perkėlė tiesiogiai ant eilinių neturtingiausių gyventojų pečių. Pati Prezidentė per tuos sunkius, kaip ji sako, krizės metu praturtėjo 850 tūkst. litų. Gal turiu suprasti, kad sąžininga politika yra ta, kur vis didesnė atskirtis ir vis didesnis žmonių, sunkiai prognozuojančių savo ateitį, skaičius? Jūs tuo tikite? Aš ne. 

Prezidentė aiškiai demonstruoja, kad esama padėtis ir per jos valdymo metus prarastos 200 tūkst. darbo vietų yra rimta nepopulistinė politika. Priešingai nei teigia daugelis ir pati prezidentė, manau, kad tokia politika nėra „ta, kurios pirmiausia reikia Lietuvai ir jos žmonėms“, o yra totaliai nevykusi. Bet apie tai plačiau kitame tekste. 

Pabaigoje – apie debatus, jeigu sukrečiančiai nuobodžius atsakinėjimus prie lentos, kai pradinukas lemena pasiruoštas pamokėles prižiūrimas akylo vidutinių gebėjimų mokytojo, galima vadinti debatais. Šiaip tos paruoštos pamokėlės buvo rimtos ir nuobodžios, išlaikytos geriausioje sovietinės stagnacijos dvasioje. Biurokratų valstybė, diriguojant biurokratiniam laidos vedėjui, rinko savo biurokratinę galvą. Liberalai pasirinko rimčiausią biurokratę ir taip demaskavosi: visa ta jų kova už laisvę tėra žodžiai. 

Kaip bežiūrėsi, būtent debatų forma ir turinys tobulai parodė, koks yra tikrasis išsunkiančios demokratijos veidas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kaunas

ponia, amžinai taukuotoji buhaltere, nuolat veidmainiškai primityviai manipuliuojanti skaičiais, gal sugebėtumėt suskaičiuoti, kiek balsavo už gal jusiškius- tomaševskius, juoduosius buhalterius, raudonuosius EE paramos mėgėjus…? Ar šita neapykanta konsevatoriams ir Lietuvos Prezidentei inplantuota Maskvoje? Primename dalelę tamstos biografijos iš Vikipedijos: Aušra Seibutytė-Maldeikienė studijas tęsė Maskvos M. Lomonosovo universiteto Ekonomikos fakultete. 1982 m. jį baigė, suteikta ekonomistės ir politinės ekonomijos dėstytojos kvalifikacija. 1984–1987 m. Maskvos M. Lomonosovo universiteto aspirantė, 1987 m. apgynė disertaciją tema „Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis”, ekonomikos mokslų kandidatė. Metodinės rekomendacijos V. Lenino veikalui „Imperializmas kaip aukščiausioji kapitalizmo stadija“ studijuoti / A. Maldeikienė, E. Maldeikis. – V., 1984. – 37 p. Socializmo politinės ekonomijos klausimai Marksizmo leninizmo klasikų darbuose: metodinės rekomendacijos studentams / Eugenijus Maldeikis, Aušra Maldeikienė,… Skaityti daugiau »

pasibaigus pirmam turui

prasideda,,rusai puola” antra dalis.

to Kaunas

Kam aušinti būrną tokiais paistalais. Apie patriarxa Landsbergį jau prirašyta tiek, kad sudarytų storiausią knyga. Todėl nėra reikalo kartoti. O tamstos paistalai plačiai atspindi konservinei liberastinei ideologijai.

Šiandien

per radiją skaitydamas savo komentarą R.Juozapavičius atkariai ir su jam netinkančia propagandisto intonacija sekė saldžią saldžią iki koktumo pasaką apie tai,kaip gera yra parduoti Lietuvos žemę,mylėti gėjiškumą,nes taip pasakė Amerikos mokslininkai,kokie geri vakarų darbdaviai ir kaip reikia pasitikėti valdžia.Lyg jis nežinotų apie korupcijos mastus,nes buvo antikorupcijos kažkoks veikėjas.Buvo sunku patikėti,kaip pasikeičia žmonės,atsidūrę prie valdžios.Bet tokie paprastai nusiraminimo ir apsigaudinėjimo ieško rytų religijose.Iliuzijose.Kodėl R.Juozapavičius nepakvietė pasitarti su tauta įvairiomis formomis,įvairiais klausimais?

Tiksliai

„Išsunkianti demokratija”.Turėtų būti kurianti.

Man A.Maldeikienė

autoritetas,nors norėtųsi kai kada paprieštarauti dėl išsunkiamo smulkaus verslo.Jo padėtis nepavydėtina.

Kaunui

pasidomėk, ką tuo metu rašė ir kiti mūsų ekonomistai, politikos mokslų aspirantai, besigynantys disertacijas, dabartiniai politologai. Ne tokių perliukų rasi.Toks laikas buvo, norint apsiginti, reikėjo šlovinti socializmą. Esmė- ką dabar daro. Ką daro žmogus nuo nepriklausomybės kovų pradžios. Kokį kelią rinkosi, ką veikė. Ką dabar nuveikė prezidentė, tik aklam neaišku: 1) net nebandė stabdyti korupcijos aukštajame lygmenyje, tik imituoja veiklą žemesniame. 2)Krizę atseit „įveikėme ” tik skurstančiųjų sąskaita. Lietuva turi milžinišką skolą, tai turės įtakos visų žmonių, išskyrus išrinktuosius, gerovei; 3)demokratijos Lietuvoje nerasta ir net nejudama ta kryptimi- realios savivaldos nėra; realaus atstovavimo nėra; tikrų rinkimų nėra: tik imitacija( ar tai debatai, ar tai rinkimai- kurie trunka tik mėnesį? ; tikrų partijų Lietuvoje nėra ( yra partinės gaujos)ir kovos dėl… Skaityti daugiau »

hmm

o ką naudingo kartu su uspaskiu, paxium, tošewskiu ir EE paramos tratintojais planuoja nuveikti balčytis? ką jis įgali nuveikti, jei net partijoje yra nustumtas į kampą, tas glebus šilto gyvenimo mėgėjas?

grumstas to

Kaunas 2014-05-14 18:14

Gal pasidomėk ,kokius disertacinius darbus ruošė , kur mokėsi sovietmečiu tie buvę komunistai , komjaunuoliai,kurie dabar yra aukščiausiuose TS , valstybės postuose. Ir kokie jie yra dabar antisovietiški savo kalbelėmis ir deklaruojamomis pažiūromis.Tada prisimink patarlę : savo akyje nematai nė rąsto, o kito ir dulkelę įžiūri.
Jeigu Meldaikienė baigė tuos ekonominius mokslus Maskvoje Lomonosovo u-ve, tai pagarba jai ,nes reikėjo turėti ir daugiau gabumų,kad patektum , išlaikytum stojamuosius, nes ten kartelė ir konkurencija buvo didesnė tarp stojančiujų, aišku,atmetam tuos kurie proteguojami būdavo pagal partinę ir nomenklatūrinę protekcojos liniją. Be to, ekonomikos mokslai nebuvo taip stipriai ideologizuoti ,kaip parytiniai ar juridiniai.

Kaunui

nedarykit gėdos Kaunui.Gal užprogramuoti esat,kad kas antras sakinys kartoja „Maskva,Putinas,rusai puola”.Dėl Ukrainos Lietuva pirmininkavo .Gal reikėjo mažiau kelti nosį į viršų ir žmogiškai bendrauti su Ukraina ir tada padėti-užkuirsti kelią pražutingiems įvykiams .Puikybė nėra gera ir teisinga palydovė.

Didžiausias

Mėlynosios ponios „nuopelnas” ,tikriausiai, yra stulbinantis triukas pasiskolinti krizės „suvaldymui” iš komercinių bankų už vidutiniškai 9 proc. palūkanų, t.y. 3 kart brangiau nei latviai iš TVF. Čia tai bent nepopulizmas iš didžiosios raidės už ką kasmet papildomai geriesiems bankams iš mūsų kišenės išlupama apie milijardą. Kas gali paneigti, kad iš to biznelio kažkam nebuvo otkato. Tokius triukus darius daryt, nes netgi prieš rinkimus niekas iš ekonomistų, finansininkų, netgi konkurentų nieko neužsiminė.

tik nuomonė

ponia maldeikienė yra, geriausiu atveju, isteriška populistė, neturinti jokių duomenų, bet žūt būt siekianti būti dėmesio centre, o blogiausiu- nebesikartosim. Nes maskva ir kremlius čia nelaikoma blogybe, pavojingas- tik Briuselis, į kurį _ ha ha- braunasi visi prieš jį kovojantys- paxiai, uspaskiai, tomašewskiai ir pankos.

Ir dar Kaunui (komentarui)

Nagrineti galima bet ka,kad ir maoizmo ideologija ar ekonomika.Cia ne tas pats ,kaip savo veikaluose girti ,,liaudies gynejus”.Gal tamsta skaitet tuos Maldeikienes veikalus ir galite teigti,kad ji kazka teigia ,pritaria,neigia ar tiesiog-analizuoja.

beje

maldeikienė leninizmą Rusijoje „nagrinėjo” ne viena, o su savo vyreliu- politiniu perėjūnu maldeikiu. Apie kurį žiniasklaida informuoja: „Kelionė sugriovė ir buvusio ūkio ministro Eugenijaus Maldeikio karjerą. 2001 m. jis buvo priverstas pasitraukti iš pareigų po to, kai nuo Užsienio reikalų ministerijos nuslėpė „Lietuvos dujų“ pirkimu suinteresuotų verslininkų jam suorganizuotą kelionę į Maskvą ir nakvynę prabangiame viešbutyje.” Taigi, tovariščiai kremlinai, kaip čia dabar ?

Reikia balsuoti

už Balčytį.Socdemai turi silpnų vietų,todėl juos galima spausti.

>beje

Koks jūs tamsta paviršutiniškas ir nuobodus-rusai puola.Ribotas ir menkysta.O jei iš tiesų vyriškos giminės ,tai pasibaisėtina.

gera diagnozė

eilinė gera diagnozė, o priežastys – komunistų valdymas.
Kol nebus krikščioniškos demokratijos, krikščioniškų vertybių – ir toliai komunistai vogs, meluos, engs, kenks ir vaikus prievartaus.

petras

Saunuole, zmogus ismanantis ekonomika ir sakantis tiesa i akis…

Rokas Dundulis

O jei buvęs stribas ar buvęs tskp nomenklatūrinis veikėjas jei balsavo už DG ar konservatorius yra patriotas ? Ar jam rūpi LIETUVA?.O tokie save laiko kažkokiu ;elitu;vadinamaisiais itelektualais? Ar ne?

ruta

Kaunas , tai reikia suprasti kaip konsevatoriu bastiona , ar kaip spekuliantu miesta ?
Ar pone Maldeikiene kartu su panele Grybauskaite tupejo komunistu partijoje pas Burokeviciu iki pat Nepriklausomybes ? Ar pone Maldeikiene bolotiruojasi i prezidentus , ar pone Maldeikiene prisimelavo apie savo biografija ?Ar pone Maldeikiene darbavosi sovietmeciu ideologines propagandos fronte , kaip panele Grybauskaite ? O gal pone Maldeikiene buvo , kaip panele Grybauskaite pelnusi KGB pasitikejima ir lidejo ekskursantus i uzsieni ? Tik nekabinti makaronu man / politinio kalinio ir tremtines vaikui / apie tai , kad tai sovietmeciu galejo daryti bet kas .

Kažkodėl Lietuvoje

gajus įsitikinimas,kad jei balsavai tik už konservatorius,tai negali keisti nuomonės,atitinkamai jų poelgiams.Turi,kaip koks bukas jautis pritarti viskam,ką jie daro.Ateina laikas vertinti pagal darbus ar derlių.Ir gali pakeisti nuomonę.

popeliučkis

Moksle visada buvau pirmūne,augau name kartu su kunigais ir vienuolemis,tevai buvo tremtiniai,bet mokslus polytinę ekonmiką baigiau Maskvoje.Labai turiu daug stugentų ,bet jie išvyke į Londoną stoją mokytis iš naujo pradetų mano mokslų, kurie nestoja eina dirbti ne kvalifikuoto darbo,reikia suprasti ,kad tamstos studentai panašūs tampa pagal lietuvišką dainą tu jaunas dienas praleidai vejais,senoj……….

ha ha ha

patriotai, „tiesos” skleidėjai maldeikis su maldeikiene…

StasysG

1)Malonu buvo tai perskaityti lietuviškai: „Vis dėlto drįsiu užimti absoliučiai kitokią poziciją, kuri remiasi amerikiečių mokslininkų Darono Acemoglu ir Jameso Robinsono priimančių ir atstumiančių socialinių institutų teorija (plačiai ir nuosekliai išdėstyta mano „Melo ekonomikoje“)”. Čia Autorės panaudota sąvoka INSTITUTAI („privačios nuosavybės, teismų, valdžios, švietimo ir t. t.”), bet ne valstybės Institucijos kaip pvz padarė 2012 06 19 K. Petrauskis įžymiojo pono Šindeikio „Veide” apie tą pačią Darono Acemoglu ir James’o A.Robinson’o knygą „Kodėl tautos suklumpa. Galios, klestėjimo ir skurdo šaknys“: Valstybių …”klestėjimą lemia efektyviai veikiančios v a l s t y b ė s INSTITUCIJOS ir demokratija. Šalyse, kuriose valstybės institucijos veikia blogai, gaji autokratija, plinta skurdas.” (). Ir toliau „Veido” nusišnekėjimasiki str pabaigos. 2)Deja, paanalizavus minėtų Amerikos ekonomistų A/R… Skaityti daugiau »

joooo

Labai gerai parase apie tuos debatus.

Rūtai,

Ponia Maldeikienė nėra „pone” Maldeikienė…Pasitikrinkit, kai kreipiatės į moterį, ar į vyra.

Vytautas Ju.

↔ Kad rinkimų rezultatai atspindi tam tikras tendencijas, nėra naujiena. Tam jie ir „koreguojami“, kad piliečiai nesužinotų ir nesuprastų kai ko, ką žino sistema („elitas“). ↔ O mokslininkų yra įvairių, štai ekonomistas George Humphray sako: „Pasaulio vyriausybė kuriama ne tam, kad gyvenimą paversti rožiniu, bet tam, kad žmones padaryti vergais“… „nėra skirtumo tarp respublikonų ir demokratų, yra vienas lėlininkas, kuris valdo abi partijas. Rinkimai tai tik spektaklis“. ↔ Kai 2008 m. per 10 mėnesių iš JAV iždo buvo pagrobta $ 23,7 trilijono, visa Federalinio rezervo taryba turėjo atsidurti elektrinėje kėdėje, bet… tai Amerika, buvo pranešta, kad prasidėjo ekonominė krizė. ↔ Kaip ji buvo sprendžiama Lietuvoje — žinome. Naktinė mokesčių reforma įeis į naujausius pasaulio ekonomikos vadovėlius. O štai ką darė… Skaityti daugiau »

nuomonė

Dėl Dievo, leiskim lenkams pasuose rašytis kaip jie nori ir bent dalis tautinių mažumų problemų bus išspręsta. Tai joks pataikavimas lenkų mažumai.
Lygiai taip pat nereikia taip skausmingai reaguoti į Georgijos juostelėmis pasipuošusius rusus per gegužės 9-ą. Juk tai rusiško mentaliteto dalis. Prie ko čia Ukraina? Ir jokiu būdu tai nėra konfrontacija su Lietuva. Stebėtina, kaip patys lietuviai prisiverda košės, kurią po to reikia srėbti visiems

...

As nesuprantu zmoniu ,skurdas,neteisybe,o jie vis tuos pacius ir tuos pacius..tai jeigu nesuvokia,kad jiems niekada nebus gana ir galvojat kad niekas nesikeis tai leiskit kitiems prasigyventi O as manau yra zmoniu,kurie gali del vakstybes ir jos zmoniu dirbti ,gaila,kad to nesupranta kiti ,todel ir nesiskuskit ir dziaukites kaip JIE gerai gyvena ir graziai ciulba pries kiekvienus rinkimus SEKMES GERU PASAKU IR LOPSINIU

StasysG----->ha ha ha; Kaunui

Gerbiamieji Komentatoriai. Turėkit sąžinės, p A Maldeikienė nors ir pavėluotai, bet reikšmingai apšviečia mūsų biurokratizuotus perėjime iš socializmo į tikrą kapitalizmą protus remdamasi tikrame kapitalizme (sąvoka pagal E Phelps’ą) išsimokslinusiais mokslininkais A/R. Dar 2013 09 13 apie ją taip rašė lRytas,lt: ——————- Prieš metus išleistoje knygoje „Kodėl žlunga tautos“ (angl. „Why Nations Fail“) jos autoriai du JAV ekonomistai Daronas Acemoglu ir Jamesas A.Robinsonas (A/R) išplėtojo teoriją, pagal kurią valstybės sėkmę daugiausiai nulemia joje veikiantys INSTITUTAI (institutions). A.Maldeikienė savo knygoje remiasi šia teorija. Ji paaiškino, kad INSTITUTAIS ekonomikos teorijoje vadinamos įvairios mąstymo, veikimo ir kitokios struktūros, kuriose ir funkcionuoja visi tam tikros valstybės piliečių tarpusavio santykiai. „Tačiau, – pridūrė ji, – Lietuvoje apie tai n e k a l b a… Skaityti daugiau »

Pensininkė

A. Maldeikienė visada mato nepagražintą tiesą ir ją išsako. Ji netik kaip ekonomistė, bet tiktų ir į politikes. Jau šimtą kartų geriau nei visas į krūvą sudėjus seimūnes.
Taip pat pritariu StasiuiG—

Dieve,

apsaugok nuo tokių protų kaip „Kaunas”. Tikrai darai gėdą ir žemini kauniečius, nes ten taip pat yra protaujančių žmonių, o ne fanatikų…Geriau nekištum savo trigrašio, nes esi niekas šioje svetainėje…

Dzūkija

Nuoširdžiai apsidžiaugiau radusi A.Maldeikienės straipsnį…todėl,kad A.Maldeikienė NEMELUOJA.Ne visada su ja sutinku,bet niekada neabejoju jos nuoširdumu…

Mums visiems reikėtų džiaugtis,kad ji studijas tęsė Maskvos M. Lomonosovo universiteto Ekonomikos fakultete – daugiau tokių žmonių būtų Lietuvoje,tikrai visiems būtų tik geriau…

Ponui Kaunui ar iš Kauno siūlyčiau straipsnį perskaityti dar ir dar kartą…Myliu Kauną ir kauniečius…Nenuvilkite II -ame ture…

Nebalsavau už prezidentę ir nebalsuosiu…Visi atsakymai – aiškiau ir būti negali – A.Maldeikienės straipsnyje….

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top