Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Gruodžio 21-ąją Kaišiadorių apylinkės teisme turėjo būti toliau nagrinėjama Garliavos šturmo liudytojų byla. Tačiau teismas posėdį atidėjo – šį kartą dėl neaiškių priežasčių.

Rudenį įvyko vos keletas teismo posėdžių, kiti buvo atidėti dėl teisiamųjų ar teisėjo G.Kaulakio ligų.

Vienas iš paskutiniųjų teismo posėdžių neįvyko, nes į jį neatvyko teisiamasis Vidas Petraitis. Posėdis buvo atidėtas, o prokuroras Ričardas Gailevičius teismo paprašė jam skirti baudą.

Gruodžio 14-ąją teismo posėdis ir vėl neįvyko – į jį dėl nežinomų priežasčių neatvyko tas pats Vidas Petraitis. Posėdžio metu teisėjas Gintautas Kaulakis nepraleido progos dar kartą teisiamuosius pamoralizuoti, o prokuroras R. Gailevičius pareikalavo teismo šį kartą skirti minėtam žmogui kardomąją priemonę – priverstinį atvesdinimą.

Teisiamojo advokatas Tautvydas Tomkus su savo ginamuoju niekaip negalėjo susisiekti telefonu, todėl paprašė teismo nesiimti jokių sankcijų, kol nėra žinomos priežastys.

Gruodžio 17-ąją sužinojome, kad kitą dieną po teismo posėdžio teisiamasis Vidas Petraitis mirė.

A.a. V.Petraitis jautriai išgyveno teismus. Jo finansinė padėtis buvo sunki, todėl ir advokatą jis pasisamdė tik bylai gerokai įpusėjus. Vienu metu į teismo posėdžius jam teko važinėti net iš Klaipėdos, kur buvo susiradęs trumpalaikį darbą. Pastaruoju metu žmogus darbo neturėjo, buvo registruotas darbo biržoje. Nepriteklius, o ypač teismai – visa tai ardė jo sveikatą. V.Petraičio artimieji pasakojo, kad žmogus labai išgyveno dėl bylos, gresiančio teistumo ir baudų, kad skundėsi bloga sveikata ir, nors daktarai liepė gultis į ligoninę, jis atsisakė, nes nenorėjo… vilkinti bylos. Tačiau prastai jausdamasis ne visada pajėgdavo atvykti į teismo posėdžius.

Taigi šiuo metu byloje liko šešiolika teisiamųjų.

Ikiteisminį tyrimą 2012 metų gegužės 17 dieną pagal Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 2 dalį (trukdymas antstolio veiklai) pradėjo Lietuvos generalinė prokuratūra.

Kiti posėdžiai suplanuoti jau kitais metais: sausio 7, 14, 20, 28 ir vasario 4, 11, 25 dienomis (9.30 val.).

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

„Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą“

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vaicekauskiene ir prokuroras

Yra bk straipsnis del privedimo prie mirties. Ir uz tai turi atsakyti Vaicekauskiene ir prokuroras.

Dar nesenas

žmogus?Reikia šiems žmonėms dvasininkų,psichologų pagalbos.Galėtų ir N.venckienė iš už Atlanto pasirūpinti.Vis tiek jos „neranda”.

Sunku priešintis

sistemai.Gal reiktų nukentėjusių klubo?Žmonės bent pasikalbėtų.

Ne amerika

Viska vksta pagal patvirtintą planą – išnasikinti drįstančous pakelti galvą. Kad liktų tik vergai. Planas vykdomas sklandžiai, nes lietuviai pasižymi ypatingomis savybėmis. Jeigu kažkurį paima nuplakimui, kiti susigūžia ir tyli. Todėl naikinti lietuvius nėra jokių kliūčių. Tarkim kokioj amerikoj, visuomenė jautrai reaguoja gindama paprastą pilietį net jeigu jis akivaizdžiai nepanašus į dorą nendruomenės narį nes pilietis yra automatiškai laikomas silpnesniaja lyginant su valstybe puse. Ten visuomenė solidari. Policija nušauna ginkluotą juoduką- visuomenės reakcija būna tokia audringa, kad valdžiai tenka pasitelkti kariuomenę. Jeigu Garliavos istorija su visomis detalėmis būtų įvykus JAV, būtų nukapota daugybė valdiškų galvų, o Kedžių šeimai būtų priteistos milijoninės kompensacijos kurias mokėtų ne valstybė, o konkretūs kaltinikai- visokie plikiai, wckauckienės, pedryčiai ir bobos su guminėm pirštinėm. Valstybinės tarnybos… Skaityti daugiau »

Sovietu KGB

gerai isitvirtine Lietuvos teisesaugoje Lietuvius drasko kaip pasiute rudieji sunys.Nepagaile vezdami i Sibira,negaili dabar ir klastodami kaltinimus!

Finalas

Kedžių šeimai bus priteistos milijoninės kompensacijos. Jas mokės ne valstybė, o visai konkretūs plikiai, pedryčiai ir bobos su guminėm (saugančiom nuo nuodų) pirštinėm.

Kartą Amerikoje

Kaip kūrėsi amerikos profsajungos? Dabar tai galinga jėga su kuria skaitosi visos valdžios, dreba korporacijų savininkai. Pradžia buvo nyki. Laukinio kapitalizmo laikais. Žmogeliai sumanydavo streikuoti- oligarchai pasisamdydavo streiklaužius, o streikavusius atleidavo iš darbo, kiti nepriimdavo. Išeidavo į gatves protestuoti – policija šaudydavo, žmonės žūdavo, o valdžia ir oligarchai juokdavosi. Teismai palaikydavo tik vieną, stipriąją pusę. Vieną kartą pas nelaimėlius atėjo keliatas gangsterių vadeivų ir pasakė: gaila į jus žiūrėti. Iš tos pačios varguomenės kilę gangsteriai pasiūlė apsaugą. Už nedidelę dalį profsajungų savišalpos fondo nario mokesčių lėšų įsipareigojo padaryti, kad oligarchai , merai, policija ir teismai nebesavivaliautų. Padarė. Po to kai vienas kitas meras, tendencingai teisėjavęs teisėjas, vienas kitas policijos šefas bei oligarchas buvo gangsteriškais metodais išsiųsti pas abraomą, požiūris į… Skaityti daugiau »

tie teismai,tai vdinama demokratija

parodo,kad tauta sedetu tyliai,nes kiekvienam ,tas bus kurie burbuliuoja pries valdzia :D,mano nuomone

Pilietis

O juokiamasi iš Rusijos…

Prie sovietų buvo geriau

Tada susirinkdavo girta TROJKA ir iškart nuspręsdavo kam gyventi,o kam mirti.
Tačiau jie prigimdė benkartų neryžtingų ,bijančių plikų bobų ir todėl palinkusių į pedofiliją.

Stasys

Žudikai !

VaidasVDS

Nežinau, koks buvo gerb. Petraičio santykis su Dievu, bet jei šis žmogus turėjo tikėjimą, tai dangaus karalystė turėtų būti jo. Kartais žmogus yra išbandomas, ir jei išbandymas išlaikytas, nei žmogiškumas, nei dvasingumas nėra prarasti, tuomet nėra jokių kliūčių keliui pas Dievą. Gedėti iš tiesų reikia tik tokių žmonių, kurie neieško Dievo, kurie bando apgauti ir save, ir Dievą, nors ir manosi, kad ieško Dievo. Žmonių tikėjimas vis dar yra archajiškoje būklėje, Jėzaus mokymai ir iškraipyti, ir labai neteisingai pateikiami. Tikras tikėjimas, kurio mokė Jėzus, galėtų labai smarkiai pakeisti ir žmones, ir visą visuomenę. Tikrai tikintis pagal Jėzaus mokymus žmogus būtų bebaimis – nebijotų Dievo ne dėl to, kad Dievas jį galėtų nubausti, bet nebijotų Jo dėl to, kad būtų visiškai… Skaityti daugiau »

keista

kai nuskriaudžiamas šuniukas, žiniasklaida trimituoja, kai nuskriaudžiamas žmogus- terašo tik ,,tiesos.lt”. Toks teisingumas pas mus.

didžiausia pagarba

išėjusiam tauriam Žmogui. Dievas Jam atlygins už visas patirtas skriaudas ir nelaimes. Deja, gaila, kad Žmonių pasaulyje mažėja.

Rimas

REIKALAUKIME atvirų teismo posėdžių ~ ištrauka iš Sigito Marcinkevičiaus straipsnio: JUODVARNIŲ KARKSĖJIMO MENAS ~ Ar reikia VIEŠPATIES (juo labiau žmogaus) bijoti, jei teisėjas priima teisingą nuosprendį? Be abejonės, teisus nebijo ir neslepia savo veido. Kaip atrodytų Prezidentė su maišu ant galvos ar bėgdama nuo kamerų? Juk gerbiamieji teisėjai, prokurorai ir kiti tautos žmonių išlaikytiniai, pirmiausia privalote elgtis teisingai, garbingai ir tarnauti žmonėms ir jų nebijoti. Bailius Dievas perspėja: NEBIJOKITE! Tam tikslui viena sąlyga – tarnauti ne šėtonui, bet Dievui. Jūsų baimė atskleidžia kam jūs tarnaujate. Tampydami po teismus teisiuosius, atimdami iš vargdienių pensininkų prakaitu uždirbtas senatvės išmokas, o sau pasididinę algas, jūs esate pasišlykštėtini žmonių ir Dievo akyse. Kol negaunate kyšių, jūs nepriteisiate teisiesiems išlaidų dėl jūsų darbo broko. Kaltieji… Skaityti daugiau »

Baisu

Kai už tiesą sudorojami…

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top