Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

laikmetis.lt

Bažnyčios ekspertai Austrijoje yra nusivylę, kad valdžios institucijos nepakankamai atsižvelgia į rimtus klausimus, susijusius su „pasiūlymais dėl mirties pašalinimo“.

Katalikų spaudos agentūra rašo, kad po pirmojo įstatymo projekto paskelbimo spalio mėnesį vyriausybė gavo 138 pareiškimus. Kai kurie iš šių pareiškimų buvo išsamūs. Tačiau, kaip rašo spaudos agentūra, Teisingumo ministerija vos atkreipia dėmesį į dažniausiai minėtus kritikos punktus.

Be to, vyriausybė „beveik visiškai ignoravo ekspertų, profesinių asociacijų, tokių kaip Vaistininkų rūmai, medikų asociacijų, psichiatrų asociacijų, taip pat bažnyčių ir etikos specialistų kritinius prieštaravimus“.

Katalikų spaudos agentūros pranešime minima teisininkė Stephanie Merckens (Stefani Merkens), Vyskupų konferencijos Santuokos ir šeimos instituto (IEF) biopolitikos ekspertė ir Federalinės kanceliarijos bioetikos komisijos narė. Merckens pareiškime klausia: „Kas trukdo politikams įsiklausyti į ekspertų nuomonę?“

Austrijos vyriausybė ir parlamentas turi dirbti greitai, nes įstatymo projektas turi įsigalioti 2022 m. sausio mėn. Dėl 2020 m. Konstitucinio Teismo sprendimo draudimas atlikti savižudybę su pagalba tuo metu bus panaikintas. Pasak A. Merckens, „daugiau nei abejotina, ar bus kokių nors dėmesio vertų pokyčių“, – rašo ji.

Kadangi įstatymo projekte kalbama apie savižudybę, kai kuriuose teiginiuose nurodoma, kad 90 proc. savižudžių serga psichikos ligomis. Ne visada lengva atpažinti depresijas, tačiau jos vis dėlto yra išgydomos. Katalikų pasauliečių organizacija šią savaitę išreiškė aštrią kritiką dėl persiųsto vyriausybės įstatymo projekto. Austrijos vyskupų taryba savo pasipriešinimą išreiškė jau prieš kelias savaites.

Austrijos evangelikų bažnyčios turi tokių pat abejonių. Austrijos laisvųjų bažnyčių asociacija, vienijanti penkias šalies evangelikų federacijas, paragino savo narius išreikšti nepritarimą įstatymui. Pagrindinė Austrijos evangelikų bažnyčia kritikavo įstatymo projektą, sakydama, kad jis nepakankamai apsaugo nuo piktnaudžiavimo, kuris gali būti pražūtingas pažeidžiamiems žmonėms.

Šaltinis: CNE

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top