Bažnyčių padeginėjimas Vokietijoje ir Prancūzijoje kelia susirūpinimą

laikmetis.lt

Po istorinės bažnyčios Vokietijoje padegimo ir kelių bandymų padegti katalikų bažnyčias Paryžiuje, Prancūzijoje, Europos priežiūros institucija išreiškė susirūpinimą dėl tokių neapykantos nusikaltimų, nukreiptų prieš bažnyčias.

Vasario 10 d. per padegimą smarkiai nukentėjo 1000 metų senumo Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia Visene, Vokietijos Vestervaldo regione. Parapijos kunigas išpuolį apibūdino kaip „bauginančiai kryptingą padegimą“, kurio taikiniu tapo istorinis didysis altorius, o padaryta žala vertinama keliais milijonais eurų.

Teigiama, kad išpuoliu „sunaikinta vietos bendruomenės moralė“ ir „palikta gili tuštuma“. „Baisu tai, su kokiu vieninteliu tikslu ir brutalumu užpuolikas veikė“, – sakė kunigas.

Vokietijos policija dėl šio išpuolio sulaikė 39 metų vyrą, tačiau valdžios institucijos teigia, kad jo motyvai lieka neaiškūs.

Prieš kelias savaites, remiantis Prancūzijos žiniasklaidos pranešimais, Prancūzijos sostinėje taip pat buvo bandytos padegti kelios bažnyčios.

Pasak laikraščio „Le Parisien“, sausio 17-25 d. buvo įvykdyti kelių bažnyčių padegimai. Laimei, per išpuolius niekas nenukentėjo, tačiau viena bažnyčia Paryžiuje nukentėjo net du kartus – sausio 17 ir 22 d. Pasak „Le Parisien“, pastato durys buvo apipurkštos degiu skysčiu. Po to, naudojant laikraščius, buvo sukeltas gaisras, kuris neišplito pastato viduje.

Sukrėsti vietos politikai patikino solidarizuojantys su kunigais ir parapijiečiais.

Šaltinis: CNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Viduje ir išorėje reikia statyti kameras tiesioginio vaizdo, o tikintieji stebėtų jas pasikeisdami ištisą parą. 24/7
Visuomenė taip galėtų daug prisidėti prie nusikalstamumo mažinimo. Deja, policija daug kamerų ir pas mus pastatė, bet gink Dieve neleidžia piliečiams stebėti per jas viešų vietų. Tai nepateisinama kvailystė.

Al.

Reikia tik noro. Noras yra, bet ne apsisaugoti, o susinaikinti. Ir sekasi neblogai. ,,Nuo vilko mes, vargšės avelės” kaip nors apsisaugosim, bet kas mus apsaugos nuo piemens”.

Reiškiu susirūpinimą,bet

Tai laisvių ir demokratijos išraiška,tegul degina.

Pastabus

..tai buvo pederaaaastas,supykes del kazko bet ko,arba juodulys,manantis,kad allllaxas ji pagirs…Fricai durni,kaip velniai.Neprastesni ir varliai…ar isaiskino Notr Damo supleskinima…Daugiau pedalu juoduliu,daugiau leftizmo ir viskas liepsnos siniem plamieniem,kaip ir fiurerio pastangom.Pasauliui galas.

galimai

viena religija kovoja su kita religija. Kuri nugalės, ta ir išlks.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top