Be žodžių. Valentinas Stundys. Švietimas ⎯ kreivų veidrodžių karalystė, arba Neleiskime žeminti Telšių Žemaitės gimnazijos mokytojos

Veidaknygė

Pribloškė šios dienos pagrindinė medijų žinia: Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja galimai pažeidė homoseksualų teises! Įsivaizduokit, mokytoja mokiniams pateikė skaidrėse informaciją, remdamasi amerikiečio moksliniu darbu apie gėjų globalų vaizdą, orientacijos sąsają su nusikalstama veikla.

Pribloškė oficialių valstybės pareigūnų reakcija, vertinimai ir komentarai.

LRT „Panoramos“ reportažas apie šį atvejį ⎯ įspūdingas apibendrinimas! Juo pradedama pagrindinė informacinė laida. Čia kalba ministrė, Lygių galimybių kontrolierė, gimnazijos direktorius, švietimo skyriaus vedėja, minima Generalinė prokuratūra ir t. t. Sukuriamas įspūdis, kad įvyko kažkas baisaus, panašaus į didžiulio masto teroristinį išpuolį ar katastrofą, stichinę nelaimę. Beje, toje pačioje „Panoramoje“ nė žodžio apie tai, kad valdantieji ketina įteisinti privilegiją Seimo nariams ūkininkauti ar norą didinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas… Stulbinama dienos aktualijų atranka!

Glumina „Panoramoje“ išgirsti pareigūnų komentarai: tokia mokytoja negali dirbti mokykloje, grasinama baudžiamąja atsakomybe, prokuratūros tyrimu. Savivaldos tarnautojai ginasi, kad nesukontroliavo, suabejojo, ar mokytojos panaudoti šaltiniai patikimi…

Kaip Šiaurės Korėjoje ar gūdžiame sovietmetyje ⎯ kontrolė ir vienos nuomonės doktrina.

Ištrauktas vienas epizodas ir stipriai medijose persūdytas, nes visur minimos trys skaidrės. O kokia buvo visuma? Ar mokytojas ⎯ tik aklas informacijos perteikėjas, ar galintis ją kūrybiškai atsirinkti, grupuoti, lyginti, skatinti diskusiją?

Jeigu švietimo galvos mano, kad mokytoja nukrypo nuo kažkokio standarto, kažką pažeidė, pasinaudojo „netinkama“ informacija, tai pasirūpinkite, kad mokyklos gautų ministerijos patvirtintą visų pamokų medžiagą.

Ir nebeteiskite mokytojų…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top