Betikslė Lietuva? Vytautas Radžvilas (papildyta)

Pokalbis su E. Jusiu laidoje „Neredaguota“ buvo skirtas pasiaiškinti, kodėl Lietuvą dar gali išgelbėti nebent sąjūdinio tipo Tautos pabudimas. XIX a. tautinio atgimimo sąjūdis, pokario partizaninis judėjimas ir XX a. pabaigos nacionalinio išsivadavimo sąjūdis buvo ne kas kita, o trys istorinės pačios Tautos savigynos formos. Lietuviškieji sąjūdžiai yra ypatinga Tautos egzistavimo bei veikimo forma ir istorinė bei politinė valstybės lemtis. Jie visada atsiranda ypatingomis aplinkybėmis, kai Tautai iškyla egzistencinė grėsmė išnykti, bet ji neturi ją galinčios ginti ir apsaugoti valstybės. Arba, jeigu valstybė formaliai egzistuoja kaip dabartinė Lietuvos Respublika, nėra už šalies likimą ir ateitį gebančio prisiimti atsakomybę politikų sluoksnio bei Tautos interesams atstovaujančios ir juos tvirtai ginančios valdžios. Mums lemta gyventi laiku, kai Lietuva vėl nublokšta į sąjūdinę situaciją. 

Tautos neišlieka ir juo labiau neklesti savaime, be sąmoningų ir valingų pastangų. Tauta gali egzistuoti tik esant palankioms ar bent minimalioms ekonominėms ir kultūrinėms sąlygoms. Ji privalo turėti pakankamai išplėtotą ir tvirtą nacionalinį ūkį, kad jos medžiaginių reikmių tenkinimas netaptų absoliučiai priklausomas nuo svetimųjų malonės – ne visada šalies ūkiui naudingų užsienio investicijų ir be saiko imamų brangiai kainuojančių paskolų. Tačiau visos Lietuvą valdžiusios vyriausybės metodiškai griovė ir siaurino viešąjį ekonomikos sektorių beprotiškai privatizuodamos pelningiausias ūkio sritis. Jos nuolankiai susitaikė su tuo, kad Lietuvos ekonomika yra valdoma aklai paklūstant net žalingiausiomis iš svetur siunčiamomis direktyvomis. Ir juo labiau  nesikremta dėl to, kad ji palenkta ne tarnauti šalies piliečių gerovei, bet užsieniečių iš Lietuvos išsivežamiems pelnams auginti. Visa tai – akivaizdžiai neokolonijinės ekonomikos bruožai.

Tauta taip pat išlieka tik tol, kol šsaugo savo dvasinę bei istorinę savastį ir kultūrinį bei kalbinį tapatumą. Visa tai praradusi ji paprasčiausiai asimiliuojasi ir ištirpsta kitose tautose. Ji gali išlikti tik gyvendama savo žemėje ir ją iš tiesų valdydama – turėdama suverenią galią ir politines bei teisines priemones apsisaugoti, kad savo šalyje nebūtų užgožta nekontroliuojamai plūstančių svetimšalių ir iš savo protėvių krašto šeimininkės nevirstų ujama ir žeminama čiabuvių mažuma.

Niekieno nevaržoma ir neribojama teisė į savąją istorinę atmintį ir galimybė patiems rašyti savo istoriją. Teisė į savąją valstybinę kalbą ir laisvas bei niekieno nevaržomas jos vartojimas savo šalyje. Teisė kontroliuoti savo valstybės sienas ir savarankiškai spręsti, kam leisti, o kam neleisti patekti į savo šalį, juo labiau – joje apsigyventi ir įsikurti visam laikui.

Praradusi ūkinį savarankiškumą ir galias laisvai apsibrėžti, kas ji yra, Tauta yra pasmerkiama anksčiau ar vėliau išnykti. Jos išnykimas tampa tik laiko klausimu. Teisė į nacionalinį ūkį ir išvardytos egzistenciškai svarbios teisės į dvasinę ir kultūrinę savastį bei visavertį istorinį ir politinį tapatumą iš lietuvių yra sparčiai atiminėjamos. Jeigu lietuviai tylės ir toliau sėdės sudėję rankas laukdami stebuklo iš dangaus, netrukus tos teisės bus visiškai ir turbūt negrįžtamai prarastos.

Apie tai ir kalbama laidoje.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pavargau

Nuo
Du tūkstantis
Du tūkstantis
Du tūkstantis
Du tūkstantis
Du tūkstantis

Kada bus du tūkstančiai.

DD plius DD

Ne visai rimtai..
Jau buvo- nuo rusiškai „dvie tysiačy”:)
O jei rimtai, tai, žinoma, keistai skamba.

Sergiej Liubarskij

Украинская трагедия это следствие узурпация власти классом чиновников.
https://www.youtube.com/watch?v=aWgVVQvzBlc&ab_channel=SergeyLubarsky%28%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%29

Dzeikas

Ziuriu Tiesos.lt virsta youtube’o parodija.
Nesiruosiu as klausytis Radzvilioko pautu skambinimo , atkomentuosiu uzvadinima.
Cholopu vizija kad lazo butu maziau, o ismoku is pono daugiau.
Rusai ateme nepriklausomybe 1940m pagasdine kad nudobs.Vokieciai elementariai nupirko.
Samdoma darbuotuoja irgi perka, pasakysite jus.
Samdomo darbuotuojo perka FUNKCIJA.Uz savo funkcijos ribu toks nedirbs.
Eilinis lietuvis jau isaukletas savo valdzios, kad samdoma ne funkcija, o zmogus kaip visuma.
Ir didzioji tautos dauguma sutinka du tuo.

blue yellow zov marinie

…pakalbejai gerai,bet pirstai,pirstai/nesilankstantys/…..

Tuštukė

Daug malimo, bet matyt esmė yra ta, kad net NS mano, kad Lietuva negali būti nepriklausoma. NS pasirinkimo logika, jei ne ES, tai tada Rusija. Aš dabar pasimečiau, kas yra blogiau, pederastizmas ar vatuvkė.

blue yellow zov marinie

…tai kad tu jau ir esi vatufke,o apie pederastizma…pono pautai,pono valia…Lygini apvalu su zaliu..,transvestite.Geriau paaiskink,kodel,budamas bernu,apsimeti …boba..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Radžvilai, štai užduotis nr 1, jei nori konstituciškai pasitarnauti, o ne vadovauti Tautai.
1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį (apie Lietuvos žemę) svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos.
Parašyti tekstą (straipsnį) nr 1 apie savo požiūrį į tokią problemą bei išdėstyti jos sprendimo būdą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Radžvilai, štai užduotis nr 2, jei nori konstituciškai pasitarnauti, o ne vadovauti Tautai.
Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
Parašyti tekstą (straipsnį) apie savo požiūrį į tokią problemą bei išdėstyti jos sprendimo būdą.

blue yellow zov marinie

..jo,sarasiniai yra brudas ir nonsensas,nelietuviskai kalbant.

gyvenimas keičia konstitucijas

Gal sąrašiniai nedera su Konstitucija, bet su politika ir gyvenimu dera puikiai

Ar čia visi totalūs idiotai?!

Sąrašiniai
dera puikiai su kreiva politika ir iškreiptu gyvenimu,
o dabartiniu metu visiškai nedera net su elementariausiu padorumu.

dar mūsų paklaus kaip išnaudojome galimybes

0 kas kaltas kad nei lietuviai eparlamentarai, nei kiti rytų europiečiai neišnaudoja didžiulės tragiškos savų tautų patirties, atremdami dabartinių kairiųjų pretenzijas vėl pertvarkinėti pasaulį daugmaž pagal Markso mokymą

Dzeikas

Pasiputimas.

blue yellow zov marinie

…kvailumas,Dzeikiok,kvailumas….

Pastaba

Apie Radžvilo mintis.
Ką daryti?
Pradėti nuo Markso abrozdėlio (ir ne tik jo) spausdinimą ant tualetinio popieriaus.

Dzeikas

Ironija – vergu ginklas.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už V. Radžvilą. Intelektas su E. Jusiumi.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už V. Mikalauską. Emocijos pas G. Gorienę.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už – patinka abu.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už – abu blogi.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už – Daugiau kitokių balsavimų.

Balsuojame

Čia spaudžiame pliusą už – Balsavimų nereikia.

blue yellow zov marinie

….vaikel,tavo aktyvumas stebina…..cia gi susirinke vieni lavoooonai.Portalas turetu vadintis….LAVONARIJUS……..

Aha

O kas pats būsi, nekromanas ar nekrofilas?

Jis

du viename.

blue yellow zov marinie

..tuei visuose keturiuose, isivaizduot tave nesunku…tikras armonautas is kostmoso…ir da sakyk,kad rulina ne reptiloidai.

blue yellow zov marinie

o patsai…pederastas ar pedofilas…,asei viso labo..normalus,tai i jusu kompanija neisipaisau,ateinu i jus paziuret vietoj zzoologijos parko.

Aha

Tas tavo žiūrėjimas trunka 24+1 val.
Dirbi visais etatais ir dar su priedu.
Esi tikras agentas…

blue yellow zov marinie

..nea,niekaip negaliu atsiziuret i tokius kaip tu….ziureciau ir ziureciau,ka gamta motule geba…..

Jis

Dar ir vojaristas.
Fuuu.

blue yellow zov marinie

…taigi tu,gyvuly,esi ekshibicionistas…

klausimas

sinica čia tu?

blue yellow zov marinie

..ne visai…

Diagnozė

Radžvilas nustatė tautai diagnozę, yyydomu, koks bus pasiūlytas gydymas.

Viskas aišku

Nuvarytus arklius nušauna.

blue yellow zov marinie

…ruoskis…

Dzeikas
Prašalietis

Šiandiena V. Radžvilui „Betikslė Lietuva?” 1,5 milijono pabėgusių nuo Gorbačiovinio perestroijkinio „tautą gelbėjusio” sąjūdžio gyventi svetur, kaip ir vienam kitam niekados neturėjusiam reikalų su ideologinėmis kovomis, „pametusiam” tarybinį „liumpenizmą”, „sveiko” proto trupinius išsaugojusiam žmogui, jau gana seniai „Betikslė Lietuva” yra akivaizdus „lansberginis durnių laivas” be jokio klaustuko… ,kuris Radžvilas ruošiasi eilinį kartą „gelbėti” nuo ankstesnio lansberginio gorbačiovinio „gelbėjimo” sąjūdžio, kuriame, „kaip ne keista”, „gelbėjimo darbuose” aktyviai dalyvavo ir naujo „gelbėjimo” sąjūdžio šauklys… Radžvilas, kaip ir „šauniaisiais” deviniasdešimtaisiais iškilmingai skelbia-„…Lietuvą dar gali išgelbėti nebent sąjūdinio tipo Tautos pabudimas. XIX a. tautinio atgimimo sąjūdis, pokario partizaninis judėjimas ir XX a. pabaigos nacionalinio išsivadavimo sąjūdis buvo ne kas kita, o trys istorinės pačios Tautos savigynos formos…” Visiškai „vakarietiškai nenupindosinti” žmonės patys savo akimis… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..tu tai tikrai nepabusi,nes ir nebuvai atsikeles,batsiuvy…

Arti Gryn, Sergey Lubarsky

Artis Grynas: Poreikis pertvarkyti Ukrainos kariuomenę /
Арти Грин: Вооруженные силы Украины нуждаются в реформе.

https://www.youtube.com/watch?v=PkXLHWzxHic&ab_channel=SergeyLubarsky%28%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%29

Išdžiūvusi žemė

2 JAV prezideto John Adams žodžiai: „Mūsų konstitucija buvo sukurta tik moraliai ir religingai tautai. Tai visiškai netinka bet kuriai kitai vyriausybei. Moralė ir dorybė yra mūsų respublikos pamatas ir būtina, kad visuomenė būtų laisva.”

Nemanau,kad Lietuvą galintis pakelti sąjūdis gali būti ateistinis.Kitų,praeityje būvusių Lietuvos sąjūdžių priešas buvo daugiau išorinis.Šiuo metu priešas nėra matomas,ar dar nėra matomas ,kaip kareivis ar tankas,bet tartum rūkas,kokia narkotinė migla aptraukianti Lietuvą ir ją užvaldanti,slopinanti iš vidaus,keičianti lietuvį jai naudinga linkme,susintetinantį jį.Lietuva tampa,kaip tos moterys priklijuotais ilgais nagais ir blakstienomis.Praranda mūsų kraštui būdingą savitą natūralumą.

Dzeikas

JAV konstitucija siulai chamams?

Al.

Pamanei, kad siūlo tau ?

Ne į temą, bet

Osama bin Ladenas mirė nuo vėžio anksčiau negu jį nužudė amerikonai. Kai tai pareiškė Benazir Bhuto, ją po dviejų savaičių nužudė.
https://ekspertai.eu/priesiskos-jegos-ir-vel-bando-klaidinti-pasaulio-zmones-del-9-11-teroro-kaltininku109892

tep tep

Jankiai teroristai ir dar šlykštūs melagiai.

tep tep

drąsus šikt su svetimu niku

blue yellow zov marinie

…ohoho,nugelltes padvodnykas,su savo durnystem vel isniro is kloakos gelmiu.Buvo mazuma priduseees.Tuoj sklis vandenilio sieros twaikas….haaaaaazy…

maladiec

maladiec profesorius – paminėjo žodį „kvotos”. Atėjūnų ir kitatučių kvotos pirmiausia turėtų būti įvestos valdžioje taikant procentalinė principą, kad joks žydas zelenskis neprasmuktų į prezidentus, ir seime neatsirastų žydų mažumos dauguma kaip ukrainos radoje ir nebūtų etninių lietuvių skerdynių taip kaip ukrainoje kur prezidentai žydai ir rados dauguma žydai. Ir uždarytas kelias litvakei žydelkai prisipažinusiai Izraelio televizijai kad ji litvakė/žydelka. Pamenate, – kas per televiziją pasėjo „sėklą” kad Lietuvoje lietuvių būtų sumažinta iki 60- 70 proc? Nepamenat?

dėl

dėl demokratijos ir valdymo. Demokratija neišvengiamai užsibaigia žiauriausia vergija pažymėjęs Plaonas veikale „Valstybė”. Akivaizdžiai judama į degeneratų vergiją, degeneratų mažuma nustatinėja normas neturinčias nieko bendra su protu.
Esama padėtis byloja, kad atėjo metas demokratiją reformuoti į meritokratiją.

Sergey Lubarsky

Zelenskio viešnagės JAV aptarimas.
Анализ визита Зеленского в США: За политические ошибки президента Украина платит кровью.

https://www.youtube.com/watch?v=zdCAQsuenQ4&ab_channel=SergeyLubarsky%28%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%29

radžvilo anachronizmai

vėl atgaivinama brazauskinių komunistų legenda, kad likviduojant degradavusį, nekonkurentišką valdišką komunistų vairuojamą ūkį kilusios problemos pasirodo buvo ūkio pertvarkytojų, privatizatorių kaltė, „ne taip” darymo pasekmė. Grąžinkit mums , pasitaisiusiems komunistams, valdžią ir mes gaspadoriškai įvesime tvarką. Ką gi,1992 buvo grąžinti ir turėjo galimybių pasirodyti.

betiksliai projektai su ramybės sala Lietuvoje

visas dabarties problemas pasaulyje ir Lietuvoje aštrina besaikis žmonių daugėjimas ir dauginimasis , plius skurde gimusių milijardų vartotojiškas kvaitulys. Nuo pernai žmonių planetoje 8 mlrd, paskutinis priaugo per 13 metų, kada prieš 200 metų milijardas buvo iš viso, pirmas susikaupęs nuo Adomo ir Ievos sutvėrimo. Sunku patikėti alarmistais kai jie nemato dramblio. Kaip įvesti tvarką autobuse kuriame susigrūdę keliskart daugiau keleivių negu autobusas skirtas? Ir nuolat spraudžiasi vis nauji.

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top