Beveik rekordinis migracijos sukeltas gyventojų prieaugis Britanijoje kursto įnirtingas diskusijas dėl pasitraukimo iš ES

BNS

Remiantis oficialiais duomenimis, per 2015 metus Didžiosios Britanijos gyventojų skaičius dėl migracijos išaugo 333 tūkst. žmonių – tai beveik rekordinis gyventojų skaičius augimas, kuris kiek padidėjo nuo praėjusių metų.

Už Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos pasisakanti stovykla sako, kad ketvirtadienį Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pateikti duomenys įrodo, jog Britanija nėra pajėgi kontroliuoti migrantų srauto, kol nepasitraukė iš Bendrijos.

28 valstybių ES bloko piliečiai gali dirbti ir gyventi kitose Bendrijos šalyse.

Statistikos tarnyba pranešė, kad 2015 metais Britanija sulaukė 630 tūkst. migrantų, o paliko ją 297 tūkst. žmonių. Grynasis 333 tūkst. gyventojų prieaugis dėl migracijos yra 20 tūkst. didesnis nei 2014 metais ir savo mastu užima antrą vietą po rekordinio prieaugio.

Maždaug pusė iš naujųjų migrantų atvyko iš ES šalių.

Ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) seniai žada pasiekti, kad grynasis gyventojų prieaugis dėl migracijos neviršytų 100 tūkst. žmonių per metus ribos.

Jo nesėkmė įgyvendinti savo pažadą yra galingas ginklas pasitraukimo iš ES šalininkų stovyklai.

Praėjusių metų birželio mėnesį į šalį atvykstančių iš jos išvykstančių migrantų skaičių skirtumas buvo pasiekęs rekordinį – 336 tūkstančius. Į Britaniją 2015 metais iš viso persikėlė 270 tūkst. ES piliečių – 6 tūkst. daugiau – ir grynasis gyventojų prieaugis dėl migracijos iš ES per metus išaugo 10 tūkst. ir siekė 184 tūkst.

Naujausi Darbo jėgos tyrimo duomenys rodo, kad Didžiojoje Britanijoje 2016 metų sausį – kovą dirbo 2,1 mln. kitų ES šalių piliečių – 224 tūkst. daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Mes turime pripažinti tą faktą, kad ši sistema ištrūko iš kontrolės“, – sakė kompanijos „Brexit“ dalyvis Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), buvęs Londono meras ir galimas premjero D.Camerono įpėdinis savo pareiškime.

„Mes nebegalime kontroliuoti šių skaičių. Mes nebegalime kontroliuoti sąlygų, kuriomis žmonės atvyksta ir kaip galime pašalinti tuos, kurie naudojasi mūsų svetingumu. Tai daro didelį spaudimą mokykloms, ligoninėms ir aprūpinimui būstu“, – tvirtino jis.

Pasak jo, Didžioji Britanija turėjo naudos iš imigracijos, bet ji turi būti ribojama, o pasilikimas ES reiškia „atsisveikinimą su migracijos kontrole visiems laikams“.

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas Nigelas Farage’as (Naidželas Faradžas) tinkle „Twitter“ parašė: „Masinė imigracija vis dar beviltiškai nekontroliuojama ir dar blogės, jeigu mes liksime ES“.

Daugelį europiečių Britanija traukia dėl jos sąlyginai stiprios ekonomikos, o pagal ES judėjimo laisvės taisykles šalies vyriausybė negali jų sulaikyti.

„Brexit“ šalininkams šis judėjimo laisvės apribojimas yra vienas pagrindinių argumentų, raginant balsuoti už pasitraukimą iš Bendrijos.

Pasak imigracijos ministro Jameso Brokenshire’o (Džeimso Brokenširo), į Britaniją persikeliančių žmonių skaičius „išlieka per didelis“, tačiau pasitraukimas iš ES „nėra panacėja arba sidabrinė kulka“.

Vyriausybė sugriežtino galimybes naudotis studentų arba šeimos vizų schema migrantas iš ne ES šalių ir netrukus priims naujus įstatymus, kurie išspręs nelegalaus darbo problemą.

Naujasis Londono meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas), pakistaniečių migrantų sūnus, sakė, kad Britanijoje dirbantys ES šalių piliečiai per mokesčius šaliai uždirbo milijardus svarų sterlingų.

„Kaip miestas mes matome didžiulę kultūrinę, socialinę ir ekonominę naudą mūsų šaliai“, – sakė jis žurnalistams.

Imigrantų iš ne ES šalių skaičius pernai iki gruodžio nukrito 10 tūkst. ir siekė 277 tūkst., taip pat 22 tūkst. sumažėjo ir emigracija – britų išvykimas iš šalies – ir sudarė 297 tūkst.

Jeigu tendencijos nesikeis, Anglijos gyventojų skaičius per artimiausius dešimt metų išaugs 4,1 mln. gyventojų, prognozuoja ONS.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
...

Net pasitraukimas iš ES Britaniją jau vargiai išgelbės.
O taip norėjosi biurgeriams nemokamo sūrio…

Apuokiukas

Kad Britanija leidžia pas save apsigyventi ES sienų pažeidėjams, tai, nemanau, kad čia kaltas buvimas ES. O kad į ją plūsta pačios ES gyventojai, tai kalta tik pati Britanija. Pasikalbu su giminaite, ten gyvenančia, tai vos ne komunizmas: nemokamas gydymas, suteiktas butas, pensija ir visa kita.

O šiaipjau, tai kažkada Britanija po visą pasaulį įvedinėjo savo tvarką. Tai dabr ėmė veikti karmos arba tvermės dėsniai, ir pačioje Britanijoje kiti ima įvedinėti savo tvarką. Taip kad ne buvimas ar nebuvimas Europos Sąjungoje padės išspręsti esamas problemas.

...

Ar galima pasveikti, jei gydaisi ne nuo to, kuo sergi?
Tuo labiau, kad liga – chroniška, o chroniškos ligos, kaip žinia, po vieną nevaikšto.
Keisčiausia būna, kai sveikieji ima pamėgdžioti ligonį, nes šis labai turtingas,
ir šlubčioti, kaip jis.

Pikc

„Naujasis Londono meras Sadiqas Khanas” 😀

Tuščia vieta nebūna.Europa labai ištuštėjo,

nes mažėja vietinių.Ateina kiti.Kodėl jie turėtų būti ne iš Azijos,Afrikos?Jei ne,tada iš kur?

Nagi nagi

valstybe be sienu-ne valstybe.Tokie atvykeliai kaip lenkai ,lietuviai,latviai-irodyta,kad i biudzeta inesa daugiau nei paima.Beda su atvykeliais is ne ES saliu-cia viskas atvirksciai.Sunkaus darbo jie nedirba,o moteru darbas-gimdyti.Del ES -britai nera Sengeno zonos nariai,bet jie baiminasi,kad imigrantams ES suteikus bet kurios jos valstybes pasa-jie laisvai atvyks i JK.Jau dabar daugely didmiesciu mokyklu vietiniu nera arba beveik nera.Viesai diskutuojama isimtinai apie ekonomika-mokyklu ,transporto,sveikatos prieziuros nepakeliama tapusia nasta.Jaunimui kada nors isigyti nuosava busta-nebeimanoma-taip uzkilo kainos.Bet juk yra ir kita puse-JK praranda savo identiteta ir kultura.Ka tik BBC demonstravo daug emociju sukelusia juosta,,Paskutiniai East End baltieji.Per paskutinius 10 metu vietiniu sumazejo nuo 34% iki 17…Verkdami zmones issikrausto,nes sis Londono rajonas panasus i koki nors Bagdada,o ne i buvusi save.Jie sako-mes ne keiciam gyvenama vieta-mes… Skaityti daugiau »

1963 m. D. Britanijoje buvo tik 13 mečečių

– šiandien daugiau nei 1500!
Londone pirmą kartą per miesto istoriją baltaodžių gyventojų jau mažiau nei pusė…
Kasmet maždaug 5.000 vietinių britų tampa musulmonais, iš kurių 2/3 – moterys.

Europa tusteja ?

netustetu ,jei seimos politika butu kita.Ir isvis-ar zmoniu geometrine daugejimo progresija negresia paciai Planetai ?Kodel skurdziausios salys dauginasi it triusiai,nors neturi vaikams net maisto ?Kodel pvz Indija istisai praso labdaros JK TV laidose vargsams ,o pati siuncia erdvelaivius i kosmosa ?Daugiau visisku vargsu,sutinkanciu arti uz minimuma reikia tik kapitalistams.

LP" 1963 m. D. Britanijoje buvo tik 13 mečečių

Ačiū D-vui, kad jau 1500, nes Europos stabmeldžiai patys nebeištrūks iš degradavimo be islamo pagalbos. Islamas yra tokios pat abraominės semitiškos kilmės, kaip ir europiečių išduota krikščionybė. Gal John, David, Michael, James nėra semitų kilmės vardai? Kuo semitų arabų prastesni? Negi D-vas paliks Europą degradams?
Užtat jei ES subyrės, neliks ir Baltijos valstybių. Man asmeniškai labiau patiktų numirti nuo banditų eutanazijos švarime ES ligoninės patale, nei nuo kulkos ruskių trydinėje išvietėje.

> LP" 1963 m. D. Britanijoje buvo tik 13 mečeči

Baltijos šalys išliks tik tuo atveju, jei ES subyrės ir ES netaps federacija. Ačiū Dievui bunda visa Europa, ne tik Lietuva. Tai žino ir 4 klasės mokinys. Laiko klausimas.
Jei tau asmeniškai labiau patiktų numirti nuo banditų eutanazijos švariame ES ligoninės patale, paskubėk, nes svajonės gali ir nebeišsipildyti 🙂
Nekliedėk amerikone. Niekam tu neįdomus su savo iškreiptomis svajonėmis ir pajuodėliais.

>LP (2016-05-29 1:05)

Kaip gali besivadinantį krikščioniu žavėti islamo eklektika? – Štai kas nutinka, kai proto vadeliotoju tampa ydingos aistros, kaip sakytų platonikas.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top