Beveik rekordinis migracijos sukeltas gyventojų prieaugis Britanijoje kursto įnirtingas diskusijas dėl pasitraukimo iš ES

BNS

Remiantis oficialiais duomenimis, per 2015 metus Didžiosios Britanijos gyventojų skaičius dėl migracijos išaugo 333 tūkst. žmonių – tai beveik rekordinis gyventojų skaičius augimas, kuris kiek padidėjo nuo praėjusių metų.

Už Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos pasisakanti stovykla sako, kad ketvirtadienį Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pateikti duomenys įrodo, jog Britanija nėra pajėgi kontroliuoti migrantų srauto, kol nepasitraukė iš Bendrijos.

28 valstybių ES bloko piliečiai gali dirbti ir gyventi kitose Bendrijos šalyse.

Statistikos tarnyba pranešė, kad 2015 metais Britanija sulaukė 630 tūkst. migrantų, o paliko ją 297 tūkst. žmonių. Grynasis 333 tūkst. gyventojų prieaugis dėl migracijos yra 20 tūkst. didesnis nei 2014 metais ir savo mastu užima antrą vietą po rekordinio prieaugio.

Maždaug pusė iš naujųjų migrantų atvyko iš ES šalių.

Ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) seniai žada pasiekti, kad grynasis gyventojų prieaugis dėl migracijos neviršytų 100 tūkst. žmonių per metus ribos.

Jo nesėkmė įgyvendinti savo pažadą yra galingas ginklas pasitraukimo iš ES šalininkų stovyklai.

Praėjusių metų birželio mėnesį į šalį atvykstančių iš jos išvykstančių migrantų skaičių skirtumas buvo pasiekęs rekordinį – 336 tūkstančius. Į Britaniją 2015 metais iš viso persikėlė 270 tūkst. ES piliečių – 6 tūkst. daugiau – ir grynasis gyventojų prieaugis dėl migracijos iš ES per metus išaugo 10 tūkst. ir siekė 184 tūkst.

Naujausi Darbo jėgos tyrimo duomenys rodo, kad Didžiojoje Britanijoje 2016 metų sausį – kovą dirbo 2,1 mln. kitų ES šalių piliečių – 224 tūkst. daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Mes turime pripažinti tą faktą, kad ši sistema ištrūko iš kontrolės“, – sakė kompanijos „Brexit“ dalyvis Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), buvęs Londono meras ir galimas premjero D.Camerono įpėdinis savo pareiškime.

„Mes nebegalime kontroliuoti šių skaičių. Mes nebegalime kontroliuoti sąlygų, kuriomis žmonės atvyksta ir kaip galime pašalinti tuos, kurie naudojasi mūsų svetingumu. Tai daro didelį spaudimą mokykloms, ligoninėms ir aprūpinimui būstu“, – tvirtino jis.

Pasak jo, Didžioji Britanija turėjo naudos iš imigracijos, bet ji turi būti ribojama, o pasilikimas ES reiškia „atsisveikinimą su migracijos kontrole visiems laikams“.

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas Nigelas Farage’as (Naidželas Faradžas) tinkle „Twitter“ parašė: „Masinė imigracija vis dar beviltiškai nekontroliuojama ir dar blogės, jeigu mes liksime ES“.

Daugelį europiečių Britanija traukia dėl jos sąlyginai stiprios ekonomikos, o pagal ES judėjimo laisvės taisykles šalies vyriausybė negali jų sulaikyti.

„Brexit“ šalininkams šis judėjimo laisvės apribojimas yra vienas pagrindinių argumentų, raginant balsuoti už pasitraukimą iš Bendrijos.

Pasak imigracijos ministro Jameso Brokenshire’o (Džeimso Brokenširo), į Britaniją persikeliančių žmonių skaičius „išlieka per didelis“, tačiau pasitraukimas iš ES „nėra panacėja arba sidabrinė kulka“.

Vyriausybė sugriežtino galimybes naudotis studentų arba šeimos vizų schema migrantas iš ne ES šalių ir netrukus priims naujus įstatymus, kurie išspręs nelegalaus darbo problemą.

Naujasis Londono meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas), pakistaniečių migrantų sūnus, sakė, kad Britanijoje dirbantys ES šalių piliečiai per mokesčius šaliai uždirbo milijardus svarų sterlingų.

„Kaip miestas mes matome didžiulę kultūrinę, socialinę ir ekonominę naudą mūsų šaliai“, – sakė jis žurnalistams.

Imigrantų iš ne ES šalių skaičius pernai iki gruodžio nukrito 10 tūkst. ir siekė 277 tūkst., taip pat 22 tūkst. sumažėjo ir emigracija – britų išvykimas iš šalies – ir sudarė 297 tūkst.

Jeigu tendencijos nesikeis, Anglijos gyventojų skaičius per artimiausius dešimt metų išaugs 4,1 mln. gyventojų, prognozuoja ONS.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top