Blogeris Zeppelinus. Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi, arba Kaip per dieną susižlugdyti savo reputaciją

Ilgus metus kūrė žurnalistas savo reputaciją – ir per vieną dieną ja prašiko. Belieka patarlių tinklalapyje atitinkamą tautos išmintį iliustruoti jo portretu

Vos vakar garsus Delfio žurnalistas, tolerantiškasis Mindaugas Jackevičius jojo ant juodos sensacijos žirgo mosikuodamas liepsnojančiu patyčių kalaviju. Jo paskelbta seimūnės dr. Agnės Širinskienės teologijos mokslinio darbo recenzija virto virusiniu internetų skaitalu.

Tūkstančiai internautų ir net keli Seimo nariai su dideliu pasitenkinimu žvygavo ir taškydamiesi seilėmis šaipėsi iš mokslininkės reikštų neva neadekvačių šiuolaikinei realybei nuostatų.

Tačiau po to, kai daktarė pareiškė, jog straipsnyje minėta citata išreiškia ne jos pačios poziciją ar išvadas, o visai priešingai – disertacijoje kritikuojamą pasaulėžiūrą, kilo klausimų jau dėl paties patyčių organizatoriaus padorumo.

Mažiau patiklūs žurnalistai ir kritinio mąstymo nepametę internautai nepatingėjo ir atliko elementarų faktų patikrinimą (žr. ČIA).

Iš to, ką mes visi galime išvysti savo akimis disertacijos puslapio (nuotraukoje), aiškėja, jog savo straipsnyje ponas Mindaugas esmingai iškraipė faktinę informaciją apie dr.A.Širinskienės disertacijoje išreikštas nuostatas.

Tapo akivaizdu, jog siekdamas nepelnytai pavaizduoti žmogų kaip neadekvatų realybei fanatiką – tai jam beveik pavyko – garsusis žurnalistas bylojo netiesą ir esmingai suklaidino juo pasitikėjusius skaitytojus. Dėl to jam ir portalo redaktoriams turėtų būti gėda.

Kitaip sakant, patyčių fontaną inicijavusi Delfio sensacija išgyveno vos parą. Jai praėjus viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Dabar jau ponas Mindaugas Jackevičius atsidūrė nepavydėtiname žurnalisto, bandžiusio apgauti savo skaitytojus, vaidmenyje. Dabar jau į jį nukrypo paniekinantys žvilgsniai ir smerkiamai baksnojantys pirštai.

Ir tikrai jis negali skųstis, jog tai nutiko nepelnytai.

Deja, savo reputaciją sužlugdė jis pats. Kaip dainuojama lietuvių liaudies dainoje „Nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati…“

Vienžo, panašu, kad patarlę „Nekask kitam duobės, nes pats į ją įkrisi“ enciklopediniuose leidiniuose jau galima iliustruoti pono Mindaugo Jackevičiaus portretais. Grynai didaktiniais tikslais.

Iliustruotus gyvais pavyzdžiais tautinės išminties koncentrus lietuvių vaikams bus lengviau įsiminti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
deja, tokia

Lietuvos ziniasklaida, neretai tinkantis pavadinimas ,,purvasklaida’. Man regis, kad yra duota kazkokia komanda is kazkur ,,FAS” – pulti visus ir iki vieno. Lietuviskai butu paprasciau: KIRSINIMAS, o gal caro politika?!- Skaldyk ir valdyk? Gal ne pilkasis kardinolas, bet kardinole tas nuorodas pasiunte?!Ar dabartiniai zurnalistai, rengiami ne tik VU, bet ir VDU, Siauliuose, Klaipedoje fakultatyvais) tik to ir mokomi- skambi antraste (atseit, intriga sukelt), o turinys nieko nevertas.

Koks delfis

tokie ir žurnalistai. Ar jackevicius ar jakilaitis su valatka nematau skirtumo.

ruta

oooo, delfi , delfi turi prezedenturos stoga , todel ir taska meslu i uzsakytas kryptis ..Stai kysininkas Masiulius , pas kuri teisesauga rado net 250 000 euru , gali miegoti ramiai , kaip ir Mockus , delfi apie si korupcijos skandala ‘uzmirso’ ..SAVI SAVUS saugo ..
Delfi apdovanojimai , tai is viso absurdo teatras – SAVI SAVUS apsidovanuoja ..Breznevo laikai , bet ir tai tada niekas rimtai neprieme tokiu medaliuku ir ordinuku .O dabar taip sureiksminti svetimu valstybiu NIEKO neverti / ir Putkinas is Prancuzijos gavo medaliuku ../, biurokratiniai apsidovanojimai ..

Romas

Įdomu, ar Delfio redaktorė reaguos, ar vaizduos, kad nieko neatsitiko.

viskas atvirkščiai

jei nori padaryti karjerą komunistinėje-kgbistinėje visuomenėje – reikia kovoti prieš prieš tiesą, gėrį, katalikiškumą-krikščionybę, prieš lietuvius, lietuvybę, Lietuvą,

tada galimybė tapti nomenklatūriniu nebaudžiamu vagim – pizduku (tokiu kaip olekas ar teisėjai ar antstoliai ar prokurorai ar politikai)

Na ir bukagalviai trumparegiai

Tame Delfyje sutupdyti. Patys sau vinis į karstą kala, kaip Diedukas savo anūką partorgu pastatė – konservatoriai ritasi žemyn su pagreičiu.

Būna

Vargu ar žurnalistas toks kvailas, kad imtų rašyti šmeižtą ir tyčiotis. Panašu, kad reputacija rizikavo dėl”sąžinės migdomųjų”. kurie neatsparios moralės žmogeliams atsveria reputaciją.

Tarabilda

Turime bene pirmą atvirą civilizacinę kaktomušą rarp krikščioniškųjų vertybių ir liberazmo stabmeldystės. Nebe ekonomistinis dabar bus konfliktas, o vertybinis. Ir skirtys jau dabar darosi labai aiškios, per tokias kaktomušas ir apsišviečia. Įdomu bus gyventi.

šiaulietis

Tokie žurnaliūgos kaip šitas Mindaugas Jackevičius turi būti išmestas iš darbo, ir NIEKADA nebebūtų jiems leidžiama dirbti žurnalsitais. Apsimelavęs, sukūrės feiką žurnalistas normaliama pasaulyje yra metamas lauk iš darbo.

Prašalaitis > Šiaulietis

Cit.: Apsimelavęs, sukūrės feiką žurnalistas normaliama pasaulyje yra metamas lauk iš darbo.”

Nežinau, nežinau kur tas jūsų minimas normalus pasaulis. Va, pavyzdžiui, vienas mulkis net gavo CNN metų žurnalisto apdovanojimą.

https://www.breitbart.com/europe/2018/12/20/der-spiegel-admits-top-reporter-faked-stories-for-years/
https://www.breitbart.com/the-media/2018/12/21/delingpole-cnns-journalist-of-the-year-fraudster-smeared-trumps-rural-america/

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top