BNS ir „delfi.lt“ provokacija prieš Naglį Puteikį

Liudvikas Jakimavičius | ekspertai.eu

Rinkimų įkarštis ir sumaištis yra labai palankus laikas įvairiausio plauko provokatoriams ir jų provokacijoms žaidžiant nešvarius rinkiminius žaidimus. Šiandien Lietuvos pilietis yra užgriūtas ir veikiamas galingo ir įvairiakrypčio informacijos srauto. Viena po kitos ritasi žinių bangos iš okupuojamos Ukrainos, Maskvos, Vašingtono ir Briuselio, o ir vietinės temos akimoju į paraštę stumia viena kitą: artėjantys rinkimai, referendumas, provokacijos Klaipėdoje ir Vilniuje.

Tokioje sujauktoje ir dinamiškoje politinėje tikrovėje mažiau akylam žmogui gana sunku susiorientuoti ir pastebėti bei nučiupti už uodegos gudrutį manipuliatorių. Pastebėtina, kad sisteminių provokacijų imasi ne šiaip pavieniai užsakyti asmenys, o galingiausi žiniasklaidos fabrikai, tokie kaip BNS, Delfi.lt bei „Lietuvos ryto“ portalai.

Štai keletas iškalbingų pavyzdžių, kaip aukščiau paminėti žiniasklaidos kanalai veikia prieš kandidatą į prezidentus Naglį Puteikį. Šiandien Delfi.lt skelbia BNS išplatintą tekstą:

„D.Grybauskaitė turi šansų išvengti antro turo“

BNS
2014 m. kovo 21 d. 11:47

Dauguma piliečių, kurie buvo jau anksčiau apsisprendę, už ką balsuos per prezidento rinkimus, savo nuomonės nekeičia.

Daugiausia apklaustųjų – 40,9 proc. – nusiteikę balsuoti už dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, rašo „Lietuvos rytas“.

Tai parodė bendrovės „Vilmorus“ kovo 13–17 dienomis atlikta apklausa. Apklausos užsakovas dienraštyje nenurodytas.

Vasarį atliktos apklausos duomenimis, dabartinei prezidentei balsus ketino atiduoti 43,3 proc. apklaustųjų.

Skaičiuojant tik pareiškusiųjų nuomonę, tai yra tikėtinai dalyvausiančiųjų rinkimuose balsus, D.Grybauskaitės kraitis dabar būtų 50,6 procento. Todėl neatmestina, kad ji gali laimėti jau per pirmąjį rinkimų turą.

Per prezidento rinkimus už socialdemokratų kandidatą Zigmantą Balčytį planuoja balsuoti 10,3 proc. apklausos dalyvių, už Darbo partijos kandidatą Artūrą Paulauską – 9,6 proc., už Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Bronį Ropę – 4,1 proc., už Žaliųjų partijos kandidatą Liną Balsį – 3,8 proc., už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatą Valdemarą Tomaševskį – 3,4 proc., už Vilniaus merą Artūrą Zuoką – 2,3 proc., už signatarą Rolandą Paulauską – 1,1 proc., už prezidento našlę Kristiną Brazauskienę – 0,6 proc., už verslininką Vladą Lašą “ – 0,5 proc., už nepriklausomą kandidatą Joną Lašinį – 0,3 procento.“

„Lietuvos rytas“

2014-03-21 07:28

Dauguma piliečių, kurie buvo jau anksčiau apsisprendę, už ką balsuos per prezidento rinkimus, savo nuomonės nekeičia. Tai parodė bendrovės „Vilmorus“ kovo 13–17 dienomis atlikta apklausa.

BNS informaciją ima iš apklausą vykdžiusių Vilmorus duomenų. Pateikiame:

„D.Grybauskaitės pergalei gali užtekti pirmo rinkimų turo“

Kaip matome, kandidato Naglio Puteikio pavardės ir reitingų „delfi.lt“ skelbiamame tekste nėra. Klausimas, kas ją kupiūravo – BNS ar „delfi.lt“ ir kieno užsakymu?

Mažai tikėtina, kad tai nekaltas neapsižiūrėjimas. Copy paste komanda tokių klaidų nedaro. O klaida atsiranda tada, kai kas nors sąmoningai prikiša nagus. VRK privalėtų išsiaiškinti, kas tas „kas nors“ ir kieno užsakymu veikia.

Ne per seniausiai panašią provokaciją įvykdė ir lrytas.lt, paskelbęs, kad N.Puteikis pasitraukė iš rinkimų maratono, pateikdamas duomenis apie internetinių parašų dinamiką. Beje, viešai savo „klaidos“ neatitaisė. Žinia, neturi tokio įpročio. Žiūrėsim, kaip elgsis „delfi.lt“ ir BNS.

Palaukime paaiškinimo.

Ekspertai.eu commentarium

Nepaisant to, kas – delfi.lt ar BNS – „pamiršo“ N. Puteikio pavardę, psichoanalizės tėvas Zigmundas Froidas šį įdomų reiškinį paaiškintų taip: kiekviena „netyčinė“ klaida turi gilias psichologines priežastis, susijusias su pasąmonės gelmėse glūdinčiais kompleksais, kurie susiformuoja dėl represyvios socialinės kontrolės, išstumiančios dalį psichinės realybės už sąmoningumo ribų.

Šių mokslo tiesų vertimas į kasdienę kalbą būtų toks: prezidentės Dalios Grybauskaitės vaizdinys yra taip užspaudęs smegenis viešosios erdvės de-formuotojams, kad realybė, kurios negalima tapatinti su D. Grybauskaite, į tas smegenis tiesiog nebetelpa.

Iliustracijoje iš kairės: delfi.lt redaktorė Monika Garbačiauskaitė, psichoanalizės klasikas Zigmundas Froidas ir BNS direktorė Jurga Eivaitė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pedofilų sąmonė-pasąmonė?

Įdomus straipsnis. Na kad valdžioje yra putino, lukašenko, grybauskaitės tipo (sado-mazochistai-komunistai) – tai senai visiems aišku. Užstrigusios analinėje vystymosi stadijoje. Tik kad taip atvirai „apsišvies” – čia tai naujiena. Nors protelio jiems visada stigo. Rusiškai – silo est-uma nenado (jėga yra, proto nereikia)

bet

koks begėdiškumas.

skaitykite Alfa

apie kandidatu reitingus skaitykite Alfoje. Ten zmones balsuoja tiesiogiai, o pirmauja- Puteikis:)

gudi giria

likes vienas zmogus,tai Rolandas Paulauskas,kuris yra tikras lietuvos patrijotas rinkit lietuvi galu gale,o ne apsimetusi konservatoriu kandidata n.puteiki jis ne lietuvis zydelis dedules ismislas puteikio draugai kosmopolitai d kuolys,liberalas v.gailius ,jus ta kompanija,kaip nuvairuos,kad mazai nepasirodys

to gudi giria

kad tamsta gūdžioje girioje ir likot,paklydime ir matomai mąstymo ribotumas ar žinių stoka išėjimo neleidžia surasti? Nesiūlykit ir mums klaidžioti dėl kompanijos:)

Anikė

Visi geros valios žmonės,kurie nori permainų Lietuvoje,nori TIE-SOS ir pagarbos žmogui,darykime viską,kad
N.Puteikis patektų į rinkimus.Ar pasirašėte už N.Puteikį?Be partijos sunku surinkti parašus,nes renka visuomenininkai.
Kitus finansiškai remia partijos.Grybauskaitę palaiko – konservatoriai,liberalai ir bažnyčios oligarchai.Nuo kalbų pereikim prie darbų.Parašas,mūsų ginklas.

Rezultatai.

Kad ir kaip besistengtų – bolševikų tankai buksuoja, o jų ruporai springsta. Demagogija ir melas jau išėjo iš mados. Bet inercijos poveikis liko. Gal ir gerai – rezultatai juos nuvils netikėtai…

Lina

Ar tikrai savaitgaly bus renkami parasai Maximoje?

N.Puteikį pastoviai

visos žinios iškupoūruoja arba apie jį pabrėžtinai nutyli.Matyt,neramu.

Močiutė

Tokios jaunos BNS ir DELFI mergos, o jau taip pasleidusios.

nieko naujo

atsiminkite, kad lygiai tas pats buvo prieš Seimo rinkimus – jokiose apklausose nefigūruodavo ir nebūdavo minimas arba itin menkinamas „Drąsos kelias”. Kai rinkimuose nauja partija gavo tiek pat balsų kaip Liberalų sąjūdis, polittechnologams tai buvo kaip mazgote per snukį. Manau, būtų gavę ir daugiau, jei ne informacinė blokada, nes DK sąraše buvo labai daug šviesių, išsilavinusių , patriotiškų žmonių, akademinės bendruomenės atstovų, teisininkų. Tuo tarpu žiniasklaida atkakliai eksploatavo tik pašaipas apie Venckienę, Skučienę, Varkalą. Aišku, ir rinkiminis štabas, „vadovaujamas” Valdo Vasiliausko , visai nieko nedirbo. Būų gaila, jei vėl pasikartotų panaši istorija, nes matant atakas prieš Puteikį, tautininkus , aišku, kad politiniai”skeltanagiai”, visom keturiom kanopom įsikirtę į lovį, valdžia neketina dalytis. Juk šiltos vietos ir gerovė – visų pirma jiems,… Skaityti daugiau »

to Anikė

o kur renkami parašai už Puteikį, pvz Kaune? Kodėl susikoncentruota tik į internetą? Aš turiu internetą, bet nei el.bankininkyste, nei feisbuku nesinaudoju IŠ PRINCIPO. Jei žinočiau vietą, kur renka parašus, ateičiau ir pasirašyčiau. Juk parašai referendumui taip ir buvo surinkti – gyvai. Būtų pasikliovę internetu – špygutė .

 to Anikei

Gal padės šitas pranešimas susirasti parašų rinkėjus. Sėkmės! Naglio Puteikio tikslai paskelbti http://www.puteikis.lt Renkamos komandos savaitgaliui parašų rinkimui Akropoliuose ir Maximose: Vilniuje rinksime parašus: Vilniaus Akropolyje ir Mindaugo Maximoje Kaune savanorių Maximoje Klaipėdoje Akropolyje Panevėžyje Nemuno g. ir Ukmergės g. Šiauliuose Akropolyje Alytuje Maximoje Santaikos g. Labai reikia savanorių, kurie galės rinkti parašus po du žmones kiekvienoje vietoje. Parašų rinkimo laikas 10 – 20 val. Siūlome dalinti pamainomis po 4 valandas. Parašų rinkėjai turėtų būti savimi pasitikintys bei optimistiškai nusiteikę. Prašome, kas pažįsta žmonių kituose miestuose – siūlykite. Labai reikia pagalbos Alytuje, Šiauliuose. ir Panevėžyje. Klaipėdos apskrityje N.Puteikio parašų lapus turi ir parašų rinkimą koordinuoja Dainius Špučys tel. 8 699 49132, arba tel.8 607 82229. Kaune N.Puteikio parašus renka, lapus… Skaityti daugiau »

Lina

DVI PADLOS.

Tomas

O kodėl tyli baltosios pirštinės? Kodėl nėra baltų pirštinių piketo prie DELFI ir BNS?

ruta

Lietuvos valdzia galvoja , kad TAUTOS mentalitetas toks kaip Krymo subjektu – pavarys izulia propaganda ir Lietuvos TAUTA patikes ju komunistines liekanos sekme . Ne , mes darome isvadas is nesenos praeities , todel komunistinio -KGB rezimo kandidatai Valstybei nereikalingi .Jau pirmaujame ES pagal korupcija per Gribauskaites kadencija , visos rezonansines milijonines bylos stringa , pensininkai su jaunimu vos , vos kruta , demografine padetis katastrofiska , emigracija tuoj visai istustins Lietuva , o tie politiniai impotentai / konservatoriai , socialiberalai / su Gribauskaite priesaki ziuri , kaip cia dar gyliau Briuselui ilysti i viena vieta / sovietine patirtis tai yra / . Delfi , komsomolke , yra valdzios melo ruporei , todel ju mesla nereikia priimti uz roziu kruma… Skaityti daugiau »

Rasa Romui

Už šešis kandidatus ketina balsuoti dar mažiau, bet jų kažkodėl nepamiršta.
Kita vertus, toks išskirtinis ‘dėmesys’ vienam, sutikit, atkreipia kitų dėmesį – ir kai taip pasielgiama dukart, daugelis mano, kad tai nebe atsitiktinumas: sukuriama intriga, toks kandidatas ima atrodyti išties išskirtinis – negi to ir siekiama? 🙂

išsiplauk ožio barzdą

plausi ar neplausi, raudono kvapo tai nekeičia

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top