Britanijos policija apkaltino 76 politikus ir 250 įžymybių vaikų seksualiniu išnaudojimu

Nico Hines

Didžiosios Britanijos policija turės ištirti kaltinimus 1433 įtariamiesiems dėl 100 000 vaikų išnaudojimo atvejų – beveik dvigubai didesnį kiekį kaltinimų negu prieš trejus metus.

Londonas. Milžiniškos vaikų seksualinio išnaudojimo, kurį vykdė žymūs Didžiosios Britanijos asmenys, apimtys buvo paviešintos trečiadienį (2015 m. gegužės 20 d. – Tiesos.lt past.), kai pareigūnai atskleidė, jog jie tiria kaltinimus 76 politikams ir 250 „gerai viešojoje erdvėje žinomų asmenų“.

Tūkstančiai aukų pateikė liudijimus, kai policija pradėjo tyrimus, skirtus išaiškinti vaikų seksualinio išnaudojimo atvejus, kurių kaltininkai liko nenubausti dešimtmečiais. Iš viso policija ištyrė kaltinimus dėl vaikų išnaudojimo 1433 įtariamiesiems – įvairiose institucijose ar tiesiog garsių žmonių.

„Šie stulbinantys skaičiai akivaizdžiai atskleidžia, kaip vaikų seksualinis išnaudojimas buvo prasiskverbęs į kiekvieną visuomenės sluoksnį – nuo politikos iki sporto ir šou verslo“,– pasakė Peteris Wanlessas, Nacionalinės draugijos „Stabdykime žiaurumą vaikų atžvilgiu“ (National Society for the Prevention of Cruelty to Children) direktorius.

Šokiruojantys skaičiai yra paskutinis smūgis Didžiosios Britanijos reputacijai. Politikos, švietimo ir pramogų sritys – visos buvo apkaltintos leidusios klestėti išnaudojimo ir slapstymo kultūrai, kuriai buvo visai nesvarbu, kokią siaubingą kainą teko sumokėti išnaudojamiems vaikams.

2011 metais visuomenė buvo apstulbusi, kai pirmą kartą buvo atskleista, kad Jimmy Savile’s – vaikų televizijos laidų žvaigždė, diskžokėjus, Margaret Thatcher ir karališkosios šeimos draugas – įvykdė šimtus siaubingų nusikaltimų berniukų ir mergaičių atžilgiu ir niekados nebuvo teisiamas.

Dėmesys, kurio sulaukė Savile’o atvejis ir vis gausėjantys duomenys apie tai, kad Thatcher vyriausybė pridengė Westminsterio pedofilų gaują, paskatino tūkstančius aukų duoti parodymus policijai apie tai, kad ir jie buvo išnaudojami žmonių, turinčių tam tikras pozicijas valdžioje.

„Duomenų gausėja kiekvieną dieną“, – pripažino Norfolko policijos vadas Simonas Bailey, prižiūrintis policijos tyrimus. „Skaičiai, kuriuos pateikiu dabar, atspindi greitai kintančių duomenų šiandieninę situaciją.“

Bayley sakė, jog metų pabaigoje policija numato, jog bus surinkta informacija apie 113 291 vaikų seksualinio išnaudojimo atvejį. Tai dvigubai didesnis kaltinimų skaičius negu prieš trejus metus.

Iš 1400 identifikuotų įžymių įtariamųjų kai kurie jau yra mirę, 666 yra susiję su įvairiomis institucijomis, įskaitant mokyklas, vaikų namus ir religines organizacijas.

Daugiau kaip 250 kaltinamųjų buvo įvardinti kaip „gerai viešojoje erdvėje žinomi asmenys“, įskaitant TV žvaigždes, muzikantus ir politikus. Bailey nepateikė šių asmenų duomenų, bet manoma, kad tarp jų yra jau miręs politikas Seras Cyrilas Smithas, Jimmy Savillas, populiariosios muzikos žvaigždė Garry Glitteris.

Vaikų apsaugos pareigūnai portalui „The Daily Beast“ pastaraisiais mėnesiais yra prisipažinę, kad jiems dešimtmečiais buvo trukdoma patraukti atsakomybėn įtakingus žmones. Manoma, kad Savillas buvo vienas iš tų, kurie lankydavosi Islingtono globos namuose šiaurės Londone, kur reguliariai buvo išnaudojami berniukai. Liz Davies, vyresnioji socialinė darbuotoja, tuo metu dirbusi Islingtone, pasliudijo, kad duomenis policijai nešusi ryšuliais tik tam, kad išgirstų iš policijos pareigūno „Aš negalėsiu to ištirti čia, Skotland Jarde“.

Visuomenės pasipiktinimas pastaraisiais metais reiškia, kad detektyvai nebeturi jokios kitos išeities – tik priimti visus kaltinimus rimtai, net jei aukos teigia, kad ta pati policija dešimtmečiais ignoravo ir slėpė jų parodymus.

Apie politinius veikėjus, tokius kaip Cyrilas Smithas, esama duomenų, jog viršesnieji politikai tiesiogiai naudojo savo įtaką užgniaužti tyrimams. Daugeliu kitų atvejų jaunos aukos paprasčiausiai suprato, kad jų teiginiais nebus patikėta, nes smurtininkai buvo turtingi ir garsūs. Iš įtariamųjų, kurių bylos dabar tiriamos, 135 buvo TV, kino ar radijo žvaigždės, 43 yra iš muzikos industrijos, o 7 – iš sporto pasaulio.

Sheila Taylor, Nacionalinio darbo grupių tinklo, kuris buvo įsteigtas spręsti vaikų seksualinio išnaudojimo problemą, direktorė, pasakė, kad trečiadienį atskleisti pasibaisėtini skaičiai rodo, jog įvyko revoliucija – aukos įsidrąsino įvardyti savo skriaudėjus.

„Šis tyrimas yra plataus masto ir liudija, kaip keičiasi požiūris į aukas – kaip nukentėjusieji anksčiau jautėsi negalintys liudyti arba liudijo, bet jais nebuvo patikėta, dabar jau yra įgiję pasitikėjimą, kad jų klausys ir jais tikės“, – pasakė ji.

Kai 12 policijos komandų, tiriančių vaikų seksualinį išnaudojimą ir jo dengimą, baigs darbą, Didžiosios Britanijos vaikų seksualinio išnaudojimo problema turėtų būti išviešinta kaip niekada iki šiol.

Šaltinis: thedailybeast.com

Iš anglų kalbos vertė Laisvūnas Šopauskas.

* * *

Daugiau apie šį Didžiosios Britanijos skandalą ir jo tyrimą skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Peteris McKelvie: „Galios elitas“ – parlamento nariai bei ministrai – tvirkino vaikus

„Aš mačiau, kaip Parlamento narys konservatorius pedofilų orgijos metu nužudė berniuką“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tai aišku, kodėl rusai taip britų nekenčia

ir kodėl rusai bombonešius siunčia prie Anglijos – mat ten pedofilus persekioja 🙂

Tai Britanijos policija

O Lietuvos policija myli vaikus ir tuos, kurie myli vaikus. Anei vienas iš 240 garliavinių nepasipriešino ar bent atsisakė dalyvauti policijos bespredele.

milicija - tai ne policija

tie patys milicininkai vadovauja Lietuvos „policijai”.
o milicininkai – visi buvo kgb patikimi.
o kgb = pedofilams.

nuomone

kol mes patys nepradėsim savo rankom naikint šituos išsigimėlius,tol bus kankinami vaikai ir kuo toliau tuo daugiau jų bus,traiškint juos kaip tarakonus

VaidasVDS

„Jeigu tuštybė būtų išplėsta iki tiek, kad aprėptų pasipuikavimą, ambiciją, ir garbę, tada mes galėtume pamatyti ne tiktai tai, kaip šitos tendencijos prisideda prie žmogiškųjų susivienijimų formavimo, bet ir tai, kaip jos žmones išlaiko drauge, kadangi tokios emocijos nebetenka prasmės be auditorijos, kuriai būtų demonstruojamos. Greitai tuštybė susijungė su kitais jausmais ir impulsais, kuriems buvo reikalinga visuomeninė arena, kad save galėtų pademonstruoti ir patenkinti. Šita emocijų grupė suteikė ankstyvąją pradžią visam menui, ritualams, ir visų formų sporto žaidynėms ir konkursams. Tuštybė įnešė milžinišką indėlį į tai, jog visuomenė atsirastų, bet šitų apreiškimų metu (1935 m. – past.), iš tiesos kelio iškrypę tuščiagarbės kartos siekiai grasina paskandinti ir nugramzdinti dideliu laipsniu specializuotos civilizacijos visą sudėtingą statinį. Malonumų poreikis seniai pakeitė alkio… Skaityti daugiau »

ruta

Tokiems sprendimams – neziureti kokio rango pedofilas , reikia politines valios !O Lietuvoje , kur jau isigalejo net nepatizmas ir ‘svogerizmas’ , tai neimanoma.Valdzioje sutupe komunistinio -KGB rezimo liekanos , kurios nenoretu , kad Tauta zinotu ju praeiti , o tai labai puikus i galingas svertas , norint manipuliuoti liekanom , kad ir kaip aukstai jos tupetu .
Na , viltis , aisku yra , kad ir Lietuvos pedofilai bus patraukti atsakomyben , kartu u politikais , pareigunais ,kurie jos denge .

ajoo

http://en.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Savile

pasirodo, nei Lietuvoj, nei Britanijoj pedofilijos nebūna ir būti negali. Nes jos tiesiog nėra, kas neaišku?

pagarba Anglijos premjerui Deividui  Kamerunui

kuris pazadejo savo tautai: su pedofilija mes kovosime tokiu pat lygiu kaip su terorizmu. Kaip matote, pazadas vykdomas. Ne be reikalo Kamerunas yra labiausiai palaikomas Jungtines Karalystes politikas.

Bravo britams

Kada ateis Lietuvos pedofilai prarajos kraštą?

manau lietuvos vaikai

laimingi, nes Lietuvoje nei vyriausybeje, nei seime, nei seimo pirmininku patareju tarpe, nei teisesaugoje pedofilu nera. Yra tik nesavanaudiski geradariai krikstateviai prisiplake prie vaiku tarnybu ir po darbo valandu rengiantys gerumo vakarelius vaiknamiuose. O tu visu geradariu triusikai yra temides altorius

baisiausia

kai pedofilu pilna teisesaugoje ir valdzioje. Tada pasiekti teisybe sansu lygu 0.

Dil'gėlė

guodžia tik viltis, kad tie, kuriems LT „pedofilijos nėra”, 80-tuko juodojo sąrašo nariai, išviję Seimo narę iš tėvynės, kurie vykdė garsųjį 17001 teismo sprendimą, kurie tąso ir teisia nekaltus – ramiai nemiega.
Bet kuriuo momentu gali trūkti netiesos, šmeižto, gal net žudymo grandinė…….

motina

Kaip gerai, kad Marijos žemėje tokių dalykų suvisam NĖRA. Ar ne taip, prašvinkusi valdžiuke???

NEBIJOKITE

uzduoti klausimus pries seimo rinkimus ,busimiesiems seimo nariams ,kodel jie dangsto pedofilija ,kurie is seimo nariu ,kaip minejo prezidente ,vaziavi i Sveksnos vaiku namus ir pamatysite tikruosius ju veidus . Jeigu jie bijos kalbeti sia tema tai ar verta uz tokius balsuoti.

viesinkite kas dave isakyma

sunaikinti pedofilo Gotlibo archyva, uzrasu knygute is kurios ,,gijos vede i Seima” (lrytas)ir prades atsivynioti pedofilu tinklo kamuolys.

Kritikas Pikčiurna

Nors Lietuva ne Didžioji Britanija ir išgyvename demokratijos deficitą, bet tiesa vis tiek išplauks į viešumą apie pedofiliją Lietuvoje ir ją dangstančius politikus bei teisininkus. Jie gerai žino, kad nusikaltimo slėpimas yra dar didesnis – organizuotas – nusikaltimas ir už jį reikės atsakyti net ir po mirties. D. Britanijos teismai nebijo teisti net mirusius, ateis ir Lietuvoje tokie laikai, kai teismo nuosprendis už tokius nusikaltimus bus iškalamas antkapyje. Juk prievartauti vaikai jau užaugo ir tebegyvena tarp mūsų ir tik laiko klausimas, kada jie pagaliau prabils.

nusautas teisejas Furma

nubaude pedofila tik 2m.- pacia maziausia bausme ir tas jo nuosprendis buvo vos vos girdimas, taip tyliai jis skaite. Kur dingo 12 tel. isklotines ir kam teisejui reikejo tu 12 tel., jei ne pedofiliniams rysiams ir ju ispaltinimui.

labai aisku

„detektyvai tiria pranešimus, jog įtakingi visuomenės asmenys vertė policijos pareigūnus nutraukti tyrimus dėl plataus pedofilijos tinklo, į kurį įsimaišę garsūs asmenys.”

kada?

Lietuvoje bus pradeti teisti pedifilai ir pasibaigs puolimas pries tuos kurie turi faktus apie Lietuvoje isnaudojamus vaikus?????

Gal..

Po sito straipsnio ir Lietuvos policija prades pries pedofilus?Gal Skvernelis samoningai ir paskirtas ministru?Nes Skvernelis organyzavo puolima pries Kedziu seuma???Gudrus ejimas.VRM neduos pavaldiniams nurodymo pries pedofilus,nes pats yra sturmo bendrinikas????Gal…
??????Venckienes pagalba pries pedofilija kt.valstybese atskleis ir Lietuvos pedofilija????Gal….????Gerai kad gerb.Neringa spejo pasprukti nuo pedofilu susidorojimo.Lietuva turi gyva liudinke ir gyvus tuos kurie bando uzdengti pedofilu irstva????

Lietuvoje seimininkauja

Pedofilai ir KGB o padorus pileciai yra priversti sprukti is salies arba tasomi po teismus.Manau kad pedofilu ir kgb vaisius jau net su raudona deme gerai prinoko.Gal prof.Bloznelytei Dievas dave uzduoti ta vaisiu nuskinti ir parodyti visai Tautai ant vaisisus didele vyndieme!!!!!!!

Buciau laimingas

Jaigu koks nors siulas atvestu britus ir i Lietuva,

Al.

Prieš rinkimus visų kandidatų reikia viešai klausinėti apie jų kovą prieš sodomiją ir kodėl jie iki šiol ją remia. Bet tam, kad paklaustume, reikia turėti laikraštį, radiją ir televiziją. Žvakės žvakėm, bet reikia kurti laisvą žiniasklaidą.

Saida

Ai, kaip saugiai gyvename mes čia Lietuvoje. Va, Didžiosiojoje Britanijoje pilna pedofilų, teismai neduoda jiems ramiai gyventi, o mes čia saugūs. Pedofilų nėra ir nebuvo, policija budriai seka, kad koks nesusipratėlis nepradėtų domėtis ar tikrai jų nėra, o jei kokiam nepatikliam ir kyla koks įtarimas, tai teisėsmauga tuojau jam sukurpia bylą – žudikę ir, o stebukle, pedofilijos nėra, pedofilų nebuvo, užtraukite užuolaidas, judinkite vagoną ir darysim vaizdą, kad važiuojam saugiai toliau…

iškart matosi

kas dar D.Britanijoje šeimininkas.

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top