Lenkų politikos apžvalgininkas Adrianas Stankovskis (Adrian Stankowski) rašo, kad šoką sukėlęs korupcijos skandalas Europos Parlamente rodo stoką tikrų audito mechanizmų ir demokratijos instrumentų, leidžiančių prižiūrėti mandarinų kastą, valdančią Europą.
Briuselio pasaulėlis šurmuliuoja. Apie dabar jau buvusią Europos Parlamento vicepirmininkę Evą Kaili, areštuotą su maišais, pilnais banknotų kalba visi: nuo barmenų smuklėse baruose iki Europos Parlamento prezidentės, pripažįstančios riziką, kad ES agentūros visiškai praras pasitikėjimą.
Skandalas, į kurį įsipainiojo Europos parlamento narė nuo Graikijos socialistų partijos, nėra tik gėdinga išimtis.
Panašaus masto problemos taip pat liečia ir Europos Komisiją; kaltinimų šešėlis gali pasiekti porą Komisijos narių, o taip pat ir pačią Komisijos Pirmininkę dėl neaiškaus šio šimtmečio kontrakto įsigyjant Covid-19 vakcinas.
Skandalai krečia Europos Sąjungos Teisingumo teismą ir ES audito institucijas: Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF) ir Europos auditorių teismą. Stoka procedūrų ir demokratijos instrumentų, skirtų prižiūrėti aandarinų kastą, valdančią Europą, aiškiai iliustruoja realių audito mechanizmų trūkumą.
Ši grupė, kurios rankose sutelkta ES valdžia, tikrai nebus suinteresuota jokiais reikšmingais pokyčiais, nes tai suskaldytų šį politinį kartelį. Demokratinių pokyčių ir tautinių valstybių vaidmens atkūrimo stoka turi skatinti tolesnį puvimą ir šio pūliuojančio Europos statinio griuvimą nuo jo paties svorio.
Šaltinis: Remix News