Buvęs patarėjas: Prezidentė D.Grybauskaitė ribojo žodžio laisvę grasindama ją kritikuojančių žiniasklaidos priemonių savininkams

faktai.lt

Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas, Seimo narys Linas Balsys teigia, kad D.Grybauskaitės pastangomis Lietuvoje buvo sukurta laisvą žodį ribojanti sistema, „efektyviai užgniaužianti“ kritiką apie vieną asmenį, ir kad įtvirtinant šią sistemą, D.Grybauskaitė ir jos patarėjai nevengdavo tiesioginių grasinimų Lietuvoje veikiančių žiniasklaidos priemonių savininkams.

Tai Seimo narys paskelbė „Lietuvos ryto“ gegužės 31 dienos televizijos laidoje „Viskas aišku“ (ČIA ir ČIA).

„Per penkerius šešerius metus sukurta sistema, kuri efektyviai riboja laisvą žodį Lietuvoje. Ir kai staiga šioje sistemoje iššoka latvių žurnalistas, kuris nežino, kad sistema yra tokia dvare, staiga ištinka šokas“, – sakė L.Balsys.

Jo teigimu, D.Grybauskaitei pavyko sukurti situaciją, kai kritika jos adresu yra užgniaužiama, ir tai buvo pasiekta tiesiogiai grasinant žiniasklaidos priemonių savininkams.

„Mes turime kalbėti apie tai, kad, deja, kolegos žurnalistai, esame situacijoje, kai spaudos laisvė yra ribojama ir kritika apie vieną asmenį yra efektyviai užgniaužiama.

Tai daroma ne tik per saldainius, tai daroma daug rimčiau. Tai daroma per žiniasklaidos priemonių savininkus. Su jais yra kontaktuojama, jiems yra grasinama, kad tavo įmonė turės problemų, o bet kurioje įmonėje problemų rasti labai nesunku tris dienas pasėdėjus finansų inspektoriui. Ir tada savininkai formuoja, kišasi į redakcinę politiką, kas yra draudžiama pagal bet kokią pasaulinę žiniasklaidos praktiką“, – kalbėjo kelerius metus su D.Grybauskaite dirbęs parlamentaras.

Į laidos vedėjos klausimą, ar „tai, kas buvo pasakyta, dabar ir vyksta“, buvęs prezidentės patarėjas atsakė: „Taip ir vyksta“.

Pasak jo, žiniasklaidos priemonių savininkai yra „arba pasikviečiami, arba su jais sukontaktuojama kitais būdais“.

L.Balsys taip pat teigė, kad pati D.Grybauskaitė tai daro „turbūt retai“, pasak jo „dažniausiai tai daro patarėjai“.

„Ir jeigu „Lietuvos žinios“ blogai rašydavo, tai būdavo kontaktuojama ne su redaktoriumi, o kontaktuojama su „Achemos grupe“, – sakė buvęs D.Grybauskaitė patarėjas.

Seimo narys Valdas Vasiliauskas, kuris dirbo dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiuoju redaktoriumi, nepaneigė L.Balsio teiginių apie D.Grybauskaitės spaudimą Lietuvos žiniasklaidai.

„Kol buvo gyvas koncerno prezidentas Bronislovas Lubys, jis viską atlaikydavo pats ir manęs, vyriausiojo redaktoriaus, tai nepasiekdavo. Tačiau kai neliko B.Lubio, tada, tai, ką pasakojo Linas (Balsys – faktai.lt), buvo visiška teisybė, buvo pasikviesti tuometiniai koncerno vadovai ir paprašyta, kad vis dėlto, jei dar kartą taip bus parašyta, tada, būkite malonūs, pakeiskite redaktorių, nes kitaip jūsų koncernas turės labai rimtų problemų. Ne laikraštis, pabrėžiu, o visas koncernas“, – savo prisiminimais apie prezidentės darbą su žiniasklaida dalijosi Seimo narys.

Laidoje dalyvavo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, kuris vykstant šiai diskusijai protingai tylėjo. Šiuo metu D.Radzevičius laisvu nuo pirmininkavimo žurnalistų sąjungai metu dirba Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje (LRTK), į kurią jį delegavo Lietuvos meno kūrėjų asociacija.

LRTK pastaruoju metu yra viena svarbiausių Lietuvos institucijų, kovojančių prieš Rusijos vykdomą propagandinį karą. Jos dėka Lietuva tapo pirmąja ir vienintele Europos Sąjungoje valstybe, uždraudusia propagandą ir dezinformaciją skleidžiančias Rusijos televizijos kanalų transliacijas. Šiuos svarbius sprendimus LRTK priėmė atsižvelgusi į Lietuvos kariuomenės žiniasklaidos ekspertų išvadas. faktai.lt neturi duomenų, kaip dėl LRTK sprendimų dėl Rusijos televizijos kanalų transliacijų draudimo balsavo Žurnalistų sąjungos vadovas, tačiau tikėtina, kad jis komisijoje palaikė D.Grybauskaitės poziciją.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tipinė menkavertė diktatūra

diktatoriai visi labai bailūs ir nepasitiki nei savim, nei kitais.
nuo to kyla visos represijos – tiek Stalino, tiek Hitlerio, tiek Putino, tiek ir Grybauskaitės…

stasys

Laisvo žodžio ribojimas Lietuvoje , įtaka žiniasklaidos priemonėms , bandymas ja skirstyti į sava ir ne .Taip to niekaip neišvengsi bet kokioje visuomenėje ,.kuri nėra apatiška savo šalyje vykstantiems įvykiams ..Todėl kai Balsys sako kad yra daroma įtaka ..manau kad tai tiesa . Jei yra interesų priešprieša neįmanomą išvengti konflikto ir valdžia čia stoja į viena eilę su tais kurių interesai tokie pat svarbus ir globalus Lietuvai ..kaip str. minėtas Lubio koncernas ,..ar nutylėta Mažeikiu nafta .Jų visų verslo interesai Lietuvai nėra paskutinis argumentas priimant sprendimus Nacionalinio lygio projektuose .Todėl tas faktas kad Lietuvos vyriausybė bando suspausti Lubio interesus iki to kad vietos tame liktu ir valstybės planams ..gana logiškas žingsnis nes daugumos visuomenės interesai čia yra svarbiau ,.dideliu korporativiniu… Skaityti daugiau »

Apuokiukas

Tai imkit ir pateikit tų visų grasinimų stenogramas ir garso įrašus – kas kada ir už ką grasino. Ir kitą dieną, o dabar laukia keletą metų. Panašiai kaip kai kurie asmenys: ,,Mums grasina Kedžio šalininkai, žada nužudyti…”, bet nieko konkretaus.

faktas

visi tolesni, po išmetimo iš Prezidentūros, Balsio veiklos faktai demonstruoja patys už save, kad Balsys į Prezidentės komandą buvo infiltruotas svetimų Lietuvai jėgų.

O as manau kitaip

Jog sitas ponas patarejas buvo infiltruotas kaip patarejas prie Prezidentes kad surinktu informacija Prezidentes kompramatui.Iki sios dienos jis savo kalbomis issiduoda jog jis tam ir buvo priplsktas prie Prezidentes.Prezidente ne kvsila,tai supratusi nusikrate sito pono su slapta misija.

faktas

faktas tas, kad Saulius Žukas gerokai papiktnaudžiavo laisvu žodžiu, paskleidęs šmeižtą apie Grybauskaitės lesbiškumą. Ar tokius šmeižtus, kuriuos ir toliau laisvai skleidžia šmeižtų ekspertė Rūta Janutienė, pasitelkusi kgb agentėlius, reikia laikyti spaudos varžymu? Rūta mala liežuviu nesuvaldomai ir nėra jokių faktų, kad ją kas nors bandytų sustabdyti. Jei ir sustabdys, tai nebent jos pačios prisišauktas vėžys. Jei ir dėl to ji nefušeruoja, susidėjusi su Zuokiene reklamuojant vieną Formacijos kompaniją, kuri siekia monopolizuoti Lietuvoje hepatito C, diebeto ir vėžio gydymą.

Faktas

Tavo komentaras i desimtuka!Manau visai diskusijai pakanka tavo vieno komentaro.Nes tiesa yra viena o visa kita apviniojama melo svaiciojimais.

O as manau..

Jog Ruta samoningai buvo buvo palikta be darbo.Po to jai pasiule gera gera atlyginima kad itikinamai smeiztu kgb neitinkacius asmenis.Tarp tu asmenu yra ir Prezidente.O tokiai patikliai tauskalei kgb turi budu kaip ta vezi ivaryti.Jug kgb liudininku nepalieka.

juokiasi puodas, kad katilas juodas

jei ir yra koks nors laisvo žodžio varžymas, tai tik portalų komentatoriams. Tai faktas. Ir varžo būtent tie, kurie labiausiai skundžiasi dėl „laisvo žodžio varžymo”. Vienas iš jų tai pats A.Račas, kuris suvaržė laisvą žodį ir savo bloge, ir savo portale Faktai.lt.

tarabilda

Radzevičiaus žurnalistų klanas naudoja pačias juodžiausias kagebistines technologijas prieš L. Balsį. Tai kalba ne tik apie juos, bet ir apie šeimininkę, kuriai tie pudeliai tarnauja.

faktas

paskutinė Artūro Račo pastraipa atskleidžia visą esmę: penktoji kolona susirūpinusi ne dėl mūsų žiniasklaidos laisvo žodio varžymo, o dėl Rusijos propagandos suvaržymo Lietuvoje. Štai dėl ko taip verkia šie berniukai – Vaišvila, V.Asiliauskas, Balsys… Dėl Achemos. Taip Lubys buvo Lžinių sąvininkas ir Baltik kanalo sąvininkas. Taip pat vadovavo Pramonininkų konfederacijai ir norėjo statyti terminalą. Kažkam tai nepatiko. Niekas netyrė nuo ko iš tikrųjų jis mirė Druskininkuose. Kalio chloridas gali sukelti infarktą ir išgaruot be pėdsakų po nepilnos paros. Patogu, nes skrodimas jau neparodys. KGB žino daug būdų suimituot natūralią mirtį. Kam buvo naudinga Lubio mirtis? Į Pramonininkų konfederacijos pirmininko vietą įšoko buvęs KGB kadrinis karininkas Denysas Orlauskas. Nesenai jis paskirtas į verslininko Rakausko Žinių radijo Direktoriaus vietą. Baltijs kanalą nusipirko… Skaityti daugiau »

tarabildai

nesuklystum, jei sakytum, kad ir Radzevičius ir Balsys yra to paties medžio vaisiai. Radzevičius atėjo iš Prokuratūros į šį postą dar 2003 metais, kai Paulauskas vadovavo Seimui ir iki šiol iš ten niekaip nenukrapštomas. Slidus, kaip žaltys ir dalyvaut sugeba visose komitetuose, kiek tik jų yra.

apgailėtina

Aprašomi tikri dalykai,tačiau kol Račas vadovavo BNS už gerokai solidesnę algą,jis buvo linkęs tylėti.O dabar labai patogu sriūbauti ir stebėtis jam.Tas pats ir su Balsiu.Kur jūs buvote anksčiau,ponai? Juk kalbama apie BK apimties reiškinius ir nuslėpę tai asmenys turėtų būti vadinami nusikaltimo bendrininkais.Nėra jokio „politinio spaudimo”.Tai viso labo pasiteisinimui išgalvotas terminas,kad išvengti ausį rėžiančio to paties dalyko tikrojo apibūdinimo-„neteisėtas poveikis” + naudojantis tarnybine padėtimi.

rinkėja iš Kauno

Manau, kad geriausiu atveju Balsys, bandantis tapti pastebimu politiku, stipriai susireikšmina. Kitas variantas – sąmoningas kenkimas Prezidentei, kurio priežastis tegalima numanyti. Vėlgi geriausiu atveju viena priežasčių – tai paties Balsio kerštingumas, bobiškas paskalų skleidimas, insinuacijos. Ambicingas pavaldinys, nepanoręs paklusti ambicingai viršininkei.
Man keistos Balsio metamorfozės. Kol dirbo LRT, dar prieš Briuselį, labai gerbiau jį kaip profesionalų, objektyvų žurnalistą, nebijantį deklaruoti savo dešiniųjų pažiūrų. Dabar jis pasidarė kažkuo panašus į tryduką vėjarodį Jakilaitį, svaigstantį neva jis esąs didis „hard talk” specas. O iš tikrųjų – merkantiliškas išverstaskūris, plius dar įžūlus melagis ir blefuotojas.

tech. tarnyboms

tvarkom reitingavimą, tvarkom, nemiegam. dabar pas jus jis toks kaip lietuviška orų prognozė – tai veikia, tai ne.

PsichoLogas

Nusiraminkit, ponai, mūsų Prezidentė turi pasaulinio lyderio savybes ir ji nepasikeis. Keistis reikės tiems, kurie neatitinka jos kredo: „NEMELUOK, NEVĖLUOK, NEVOK” . Ar tik ne šitie gudrūs bei godūs berniukai garsiausiai ir šaukia apie „diktatūrą”? Prezidentė yra mūsų, rinkėjų, rinkta ir pasamdyta, ir todėl, jei ji trepteli koja ir pasako „gana betvarkės”, tai ta koja yra mūsų, lietuvių tautos. Ir šitokio mūsų Prezidentės bei tautos valios sutapimo nereiktų painioti su „populizmu”, jei ką:) * Štai mūsų Prezidentės plika akimi matomos charakterio ypatybės: * Nuoširdus suinteresuotumas kitų žmonių idėjomis ir mintimis Entuziazmas ir energija Labai rimtas požiūris į įsipareigojimus Sąžiningumas ir suinteresuotumas daryti tai, kas yra teisinga Labai geri pinigų valdymo įgūdžiai Nepaprastas tiesumas ir atvirumas Puikūs bendravimo įgūdžiai Pomėgis tobulėti… Skaityti daugiau »

niekinga partinė bobelė ta p.p.p.

dirbo savo vietoje – kadrų skyriaus inspektore.
ten jai ir vieta -pagal savo išsilavinimą, kultūrą, mentalitetą.

Psichologui

Kodėl tiražuoji savo komentarą po skirtingais straipsniais? Gal įpuolei į kokią maniakinę fazę, o gal esi psichopatas. Nei introvertas, nei ekstrovertas, o greičiausiai šūdovertas.

Letas Palmaitis

„Ir tada savininkai formuoja, kišasi į redakcinę politiką, kas yra draudžiama pagal bet kokią pasaulinę žiniasklaidos praktiką“ – ar tikrai?
Ką reiškia „draudžiama PAGAL PRAKTIKĄ“? Nesugebu suvokti.
Man rodos, dabartiniame „laisvajame pasaulyje“ laisvas žodis išlieka tik marginalinėje žiniasklaidoje ir internete. Tai ir yra praktika, bet ne teorija, kuri sau ilsisi ramybėje KKKonstitucijose.
[Suprantama, jei „laisvajame pasaulyje“ valdžioje esanti marionetė nesilaiko cirko taisyklių, ji pašalinama (skirtingai nuo Lietuvos), bet tai kultūros, o ne esmės dalykas. Nemanau, kad situaciją Lietuvoje gali pasikeisti iki ateinančio Armagedono.]

>>psichologui

pasakykit tai ir redakcijai. Juk ir ji tiražuoja straipsnius. Štai kad ir šį iš A.Račo blogo faktai.lt.
🙂

tiražas

mažuliai, kuomet keičiasi žiniasklaidos savininkai, keičiasi ir tarnai. Prezidentė neturi teisės nurodyti kokius redaktorius samdyti savininkams. Ar jums žinoma kas buvo Alfa savininkas prie Valentinavičiaus ir kas dabar? Kas buvo Lrytas tv savininkas ir kas dabar? Kas BNS ir t.t.? Kai toks Gudelis per savo BIG GROUP nusipreka Snoras Media akcijas už 100 milijonų, jis nusiperka ir jūsų, gudruoliai, protelius, nes gi labai mėgstat tikėti tuo, kas parašyta. Bankas Snoras pažeidė įstatymą, įsigijęs žiniasklaidą. Kaip ir Uspaskis, kuris valdo 50 regiono portalų. Dabar neva perleidęs Gabšio žmonai mergautine pavarde. Taigi, štai jums ir pavyzdys: Benas Gudelis nusipirkęs „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų, vadovu paskiria 42 metų Alaną Leviną, kuris pakeičia iki tol vadovavusį „Snoro“ banko korporatyvinio verslo tarnybos viršininką Modestą… Skaityti daugiau »

....

ziurint „Nuoga tiesa” ir „kitas Lrytas diskusiju laidas noretusi, kad laidos dalyviams butu leista issakyti savo nuomone.Dabar, tik pradejus kalbeti, jie yra nutraukinejami, persama laidos vedejo nuomone, kuri akivaizdziai yra vienasaliska.Yra uzduodamas klausimas, dalyvis pradeda issakyti savo nuomone, bet staiga laidos vedejai topteli kokia mintis ir dalyvis be jokiu skrupulu yra nutraukiamas, kartais net isjuokiamas.Pakviestas i laida zmogus, pasiziurejes, kaip yra vedama laida, turetu tiesog atsisakyti dalyvauti.I laida yra kvieciami zmones, kad issakytu savo nuomones, bet pgrindinis veikejas, su savo nuomone, tampa laidos vedejas.

antra

Neimanoma klausyti laidoje „Lietuva tiesiogiai” tų dviejų moterškiu, pasisakančių už nenormalią šeimą.Kodėl reikia imti pavyzdį iš išsigimusių šalių ir mums taip daryti?Kokios čia Lietuvos dorybės, ar to mus tėvai ir seneliai mokė?

ziurovas

vedancioji is NUOGA TIESA,Ruta, tikra kaimiete, netaktiska, visus oponentus pertraukineja, neleidzia baigti kalbos.vien del jos pati laida yra atgrubi.ji daugiau pati reiskia savo nuomone ir ja persa ziurovams.kaip moteris ji patraukli, seksuali ir grazi.bet ji yra tikra BLONDINE.

vargsai konservai

Tinkimai arteja ,tai jie laksto po portalus ir giria prezidente,bet nesupratau juk jai dar liko keturi metai vadovauti,bet konservams,tik metai seime ir mastantis uz ju darbelius ju tikrai nerinks,mano buomonr

Jo žurnalistika daugumoj parsidavusi

Visas TV nupirkę oligarchai, beveik visi laikraščiai nupirkti oligarchų. Tai ko norėt. Kas finansuoja tas ir muziką užsako.

Marijonas

Cha-cha-cha. O lietuviški lenciūginiai patriotai vis šaukdavo: „va pasižiūrėkite į Rusiją, va tenais yra valdoma demokratija.” Cha-cha-cha. Lietuvoje taip pat egzistuoja valdoma demokratija. Juokėsi puodas, kad katilas juodas. Ir Lietuva dar dedasi „demokratijos nešėja į rytus”, rytų partnerystės dalyvė… Apsišikėliai mokina higienos!

girdėjote?

Lrytas.lt ir 15min.lt paskelbė karą „Adblock” naršyklių priedams,nes jų dėka brukte brukama reklama nepasiekia adresato,o tai reiškia mažesnes pajamas iš reklamos portalams.Brisiaus galas „objektyviajai žiniasklaidai”? 🙂 O juk dar Garliavos įvykių metų jie buvo perspėti,kad prostitucija visą laiką verstis negalės.Naudokite ne tik „Adblock”,bet ir „Ghostery” priedus,o jeigu kažkuriame portale neleidžiama jums komentuoti,naudokitės Google sukurtu „Comment” priedu,tik tai darydami portalą geriau atsivertinėkite per proxy.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top