Byla dėl vaikų Norvegijoje laimėta, bet gyvenimas sugriautas

„Respublika“

Gegužės 21 d. Lietuvą pasiekė gera žinia – teismas panaikino apskrities komisijos sprendimą atimti globos teises iš lietuvės Airidos Petersen. Tik pačios moters tai nelabai džiugina, nes šeimos gyvenimas jau sugriautas.

Pirmos instancijos teismo sprendimas reiškia, kad moteris gali parsivežti vaikus į Norvegiją nebijodama, jog jie bus atimti. Jai turėtų būti nutraukta ir baudžiamoji byla dėl vaikų grobimo – nėra įrodymų, kad vaikus pagrobė ir į Lietuvą išvežė būtent ji.

Į Norvegiją A.Petersen, trijų vaikų mama, išvyko prieš šešerius metus. Greitai ji ne tik pramoko kalbą, ėmė neblogai uždirbti, bet ir ištekėjo už norvego, su juo susilaukė sūnaus.

Šeima dirbo, įsigijo namą, vaikams nieko netrūko. Tiesa, tėvai kartą buvo sulaukę priekaištų, kad sūnus namuose pamiršo dėžutę su pietumis, nenorėjo būti matematikos pamokoje. Pasitinkant 2014-uosius A.Petersen su vyru gavo dovaną – kelialapį į Kanarų salas. Vaikus paliko kartu gyvenusiai brolio šeimai ir seneliams. Vėliau tai buvo įvertinta kaip nesirūpinimas vaikais. Pernai balandį, nieko nepranešus tėvams, iš mokyklos buvo paimti ir globėjams perduoti devynerių metų sūnus ir vienuolikametė dukra.

Kova dėl vaikų tęsėsi septynis mėnesius. Vaiko teisių apsaugos tarnybai nepasisekė įrodyti vaikų nepriežiūros. Tada atkapstė, kad vyras prieš 10 metų sirgo depresija, todėl galbūt smurtauja, bet ir to neįrodė. „Barnevernet“ žadėjo grąžinti vaikus, jei A.Petersen parsiveš į Norvegiją savo pusantrų metų sūnelį, kurį suskubo išvežti į Lietuvą vos prasidėjus nemalonumams.

Teismas baigėsi nuosprendžiu: „Nesupranta vaikų emociškai“. Vaikų šeimai negrąžino. Tada A.Petersen artimieji sukūrė vaikų pagrobimo planą. Lapkričio 7 d. paimti iš mokyklos, anot mamos, nešvarūs, apleisti, aprengti vasariniais rūbais, po pusantros paros jie pasiekė Lietuvą.

Kaip jaučiasi A.Petersen dabar, sužinojusi, kad apskrities komisijos sprendimas dėl vaikų globos teisių atėmimo panaikintas? „Per daug nedžiūgauju, – „Vakaro žinioms“ sakė moteris. – Sprendimas panaikintas, tačiau kas prisiims atsakomybę už pasekmes, už vaikų ašaras, kai buvo paimti iš šeimos? Pagaliau – už išdraskytą šeimą?“ Moteris su vaikais dabar gyvena Lietuvoje, jos vyras – Norvegijoje, nes ten turi savo verslą, reikia uždirbti pinigų šeimai. Kaip gyventi toliau? A.Petersen sako į Norvegiją tikrai negrįšianti – gyvensianti Lietuvoje, o vyras kartais šeimą lankys.

Apie tai – trumpas pokalbis su lietuvei atstovavusia advokate Sandra Latotinaite.

Ar galima šį teismo sprendimą vertinti kaip pirmąją pergalę prieš norvegišką „vaikų grobimo“ sistemą?

Sakyčiau, tai labiau yra motinos pergalė kovoje už savo vaikus, nes Norvegija nuleido rankas nebesitikėdama susigrąžinti jų iš Lietuvos. Vaiko teisių apsaugos tarnyba prieš kelias dienas pati pakeitė savo poziciją – nusprendė palaikyti mūsų prašymą teismui dėl apskrities komisijos sprendimo naikinimo.

A.Petersen dabar galės grįžti į Norvegiją nesibaimindama, kad vaikai iš jos bus atimti?

Taip, bet abejoju, ar protinga būtų dabar tai daryti. Juk Vaiko teisių apsaugos tarnyba gali bet kada vėl nuspręsti paimti vaikus. Manau, rizikuoti neverta.

Kodėl Norvegijos vaiko teisių tarnyba nusprendė pakeisti savo poziciją?

Manau, jie „išsikvėpė“. A.Petersen vaikų grąžinimo į Norvegiją byla, pradėta vadovaujantis 1980 m. Hagos konvencija, merdėja nuo šių metų pradžios. Konkrečiau – nuo tada, kai Lietuva Norvegijai pranešė, jog ratifikuodama minėtą konvenciją į 26 straipsnį įtraukė išlygą, kad „kiekviena centrinė įstaiga pati apmoka savo išlaidas, susijusias su šios konvencijos vykdymu.“

Tai reiškia, kad Lietuva neįsipareigoja padengti jokių teismo proceso arba advokatų ar patarėjų dalyvavimo išlaidų. Nežinau, ar jiems tai pasirodė per brangu, ar praktine prasme per daug sudėtinga. Bet didelės reikšmės tai ir neturi. Esmė ta, kad norvegai atsitraukė, o motinos kova už savo vaikus laimėta. Vienareikšmiškai.

Tik noriu atkreipti dėmesį: Norvegija nuleido rankas tikrai ne dėl to, kad Lietuva aiškiai pasakė, jog savo vaikų – Lietuvos piliečių – Norvegijai neperduos. Oficialiai tai taip ir nebuvo pasakyta.

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ruta

Lietuvos valdzia TIK tada sugeba garsiai sukauti , kai suderina viska ar su Briuseliu , ar su Amerika ..Visi Lietuvos valdzios , instituciju , veiksmai , tiksliau neveiklumas , rodo visiska moraline degradacija .Konjunkturiniai /klausosi tik stipresnio , ne protingesnio / sprendimai jau nuvede sali i atsilikusiu gretas – korupcija , emigracija , socialine atskirtis, savizudybes , alkoholizmas , maziausas minimumas ,trumpiaiia gyvenimo trukme ES ir t.t.
Visa valdymo sistema ant tiek suesta korupcijos , izulaus melo , abejingumo viesam interesui , moraline degradacija , etikos visisku nebuvimu , kad net nezinau , kas beliko ..

rūpūs miltai

mūsų seimūnai turėtų tūkstantį kartų gerai pagalvoti prieš pasirašinėdami visokias konvencijas. Tautinių mažumų konvencija patalkino Putinui dalinant Ukrainą. O prasidėjo juk irgi nuo lentelių kabinimo ir dvigubos kalbos įteisinimo Donecke.

rūpūs miltai


Štai kaip. Viskas, ką pasakysit ar padarysit, gali būti panaudota prieš jus. Turite teisę tylėti. Ir jokiu būdu neisikreipt į jokius psichologus ar psichiatrus.. o gal ir aplamai – į gydytojus.
Šitiek metų Norvegiją valdę socialistai pasidarė labai prastą sau reklamą. Breiviko sprogimas tai jų valdymo rezultatas.

Letas Palmaitis rūpūsmiltams

Norvegija? Ogi tai ne Norvegija, o pažangi globalistinė ideologija, siekianti sunaikinti tradicinę šeimą, kad vaikus auklėtų Visuomenės Labas. Kita vertus, kas yra „socialistai”? „Socialistai” ir yra Visuomenės Labo tarnai, krikščioniškoje Europoje atsiradę kartu su masonų demokratų revoliucija Prancūzijoje. Idealus socializmas – tai gražiai sutvarkytas, totaliai kontroliuojamas konclageris, kuriam atėjo laikas kurti visur dėka naujų elektroninių technologijų. Gal pamiršote, kad vienas žymiausių globalizmo veikėjų George’as Sorosas smerkia kapitalizmą, kaip atgyveną? Kodėl? Juk anot sifilitiko, multimilijardieriai turėtų nekęsti socializmo! Anaiptol. Multimiliardierniai pasaulio vadai prisikrovė tiek astronominio turto iš karų ir genocidų, kad jiems neberūpi „išnaudojimas”, jiems reikia būti Olimpo herakliais žmonijos geradariais ir konclagerinio rojaus kūrėjais. Socializmas kuria pamatus pasauliniam konclageriui, kur viskas numatyta „žmogaus labui” iki pat eutanazijos. Trukdo tik tókios… Skaityti daugiau »

Juozapas

Nuostabiai taiklus kolegos Leto komentaras, ypač reziumė:
:
„…protestuoti – pagal pakištas taisykles dalyvaujant “rinkliminėje kovoje” su viltimi padaryti šėtoną geresnį ir sulaukti rojaus žemėje Prezidento”
.
Ech, žmonės, žmonės- kada gi jūs išgirsite kas yra jums išmintingai sakoma?…

Al.

,,Tik pačios moters tai nelabai džiugina, nes šeimos gyvenimas jau sugriautas.” Dėl ko tokia depresija, išgelbėjus savo sūnų ir pabėgus nuo satanistų ? Geriau pagalvotų kaip panaudoti savo šią patirtį Lietuvoje.

stasys

Tokių prievartos sistemų darbas inertiškas,…todėl užvedus mechanizmą jis sustoja kai būna išnaudotos visos logiškos ir nelogiškos galimybės tikslui pasiekti . Ar tas norvegijos Bernevent tikslas toks kraupus kai čia bandoma piešti ? ..turbūt ne …mažos tautos ,.Lietuva ne išimtis ,.labai skrupulingai bando apsaugoti savo visuomenės socialinius pamatus ,..padėtus per ilga tos visuomenės raidos laikotarpį . Kartais tos pastangos išties būna „nelogiškos” , pamirštant įsivertinti ir daromo blogio , konkrečiam šeimos vienetui, didį . Pripumpuokite į Lietuva šimtą kita tūkstantį emigrantu ir pasižiūrėkite kaip keisis musų šalies vidaus socialinis modelis (tikras) tų naujai atvažiavusių emigrantų įpročiais ..Taip kaip Norvegija turi išsikėlusi daug didesnius reikalavimus vaikų auklėjimui ,.siekiant visuomene nuraminti ,.Bernevent ..atlieka ta emigrantu asimiliacijos šuns vaidmenį kuris tiesiogiai neleidžia pačiai visuomenei… Skaityti daugiau »

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top