Čekija solidarizuojasi su Lenkija ir Vengrija ir atsisako atverti duris migrantams, Briuselis įspėja dėl sankcijų

Pirmadienį Čekijos Respublikos Vyriausybė paskelbė apsisprendusi daugiau nebepriimti pabėgėlių iš Graikijos ar Italijos pagal Europos Sąjungos kvotų susitarimą. Šį sprendimą pranešęs Čekijos vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas, kalbėdamas apie vyriausybės motyvus, pakartojo tai, ką sakė dar 2015 metų rudenį, kai aukščiausiu lygiu buvo svarstoma, ką daryti suprecedento neturinčiu migrantų ir pabėgėlių antplūdžiu: siūloma jų priėmimo ir neva integravimo sistema nefunkcionali ir kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Šiuo savo sprendimu Čekija ir vėl solidarizavosi su anksčiau tokį pat sprendimą priėmusiomis Lenkija ir Vengrija. Vadinamajam Vyšegrado blokui priklausančios šalys Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija nuo pat pradžių priešinosi privalomoms pabėgėlių perkėlimo kvotoms.

Europos Komisijos (EK) reakcijos ilgai laukti nereikėjo ir ji buvo numanoma. Antradienį „Euronews“ išplatino žinią, jog EK įspėjo, kad ji galinti jau kitą savaitę pradėti pažeidimo nagrinėjimo procedūras prieš valstybes nares, nesilaikančias privalomų prieglobsčio prašytojų paskirstymo tarp Europos Sąjungos valstybių kvotų, ir net imtis sankcijų.

„Mes patikslinsime savo poziciją dėl pažeidimo nagrinėjimo procedūros prieš valstybes nares, kurios išvis neperkėlė nė vieno migranto arba nuo to laiko, kai mes kartu nusprendėme tai daryti, beveik vienerius metus nepasiūlė jokių vietų“, – kalbėdamas su žurnalistais pabrėžė ES migracijos komisaras Dimitris Avramopoulos).

Čekija, iki 2017 metų rugsėjo pagal vadinamąją perkėlimo programą turinti priimti apie 1 600 pabėgėlių, iki šiol priėmė tik dvylika.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ES biurokratu valdymo metodai:

prievarta, santazas, diktatura, grasinimai…

Ignas

Briuselio kopūstgalvių politinės veiklos kryptis yra net labai aiški: sunaikinti tautines valstybes su jų tautinių kultūrų likučiais, panaudojant rasių ir tautų mišrainę kol kas dar tautinėse valstybėse.

Citizen Go. Paremkim Lenkiją

The European Commission has set this month (June) as the deadline for EU member states to comply with the forced redistribution of 160,000 non-EU immigrants, from Greece and Italy, to other EU countries. Miss the deadline, and sanctions – fines, loss of funding, etc. – have been threatened. But, Poland (and, Hungary) have refused, in the words of the Polish Prime Minister, Beata Szydło, to be „blackmailed” by the Commission on this matter. This petition, therefore, does two things: 1) Supports the Polish authorities for their actions – rejecting the forced quotas of migrants – in this vital matter for the future of Poland; and, 2) Protests the action of the EU Commission, by alerting Dimitris Avramopoulos, the European Commissioner… Skaityti daugiau »

Hau

Kada mes būsim čekija?

buratinas

Mes tikrai ne lenkai ir ne čekai. Ir niekada tokiais nebūsime.
Nes mes buratinų šalis. Metas keisti pavadinimą:
Buriatija!
O ką? Per ateinančius dešimtmečius smagios ir patogios lietuvaitės nuo babajų prigimdys daug siauraakių buratinukų, tad pavadinimą pateisinsim ne tik mentališkai bet ir savo išvaizda.

Dzeikas

Lietuva eis „savo” keliu: zodziais sutiks, net pareiks atsargu entuziazma, o veiksmais darys taip, kad „pabegeliai” patys keikdamiesi nestu kudasiu kur akys veda(na kur juos akys ves nuspet nesunku).Problemos kaip ir neliks, is „pabegeliu” pasiliks vienas kitas rinktinis brudas sugebejes pritapt net lietuviskomis salygomis, taciau ju nesimatys. Tautos mentaliteta tai tenkina , regimas rezultatas visu pirma.Taciau galiausiai tai pasisuks kita puse: netiesa valstybes viduje , santykiuose valdzia-zmones, verslas-darbas ir zmogus-zmogus. O kur netiesa, ten nelabaisis galiausiai paima virsu. Lietuviu etnosas savo „gudria” politika jau nuo Vytauto laiku traukiasi ir peipsta. Na ta pats gudrus cholopiskas mentalitetas padeda rasti pasiteisinimus, tai lenkai karuna pavoge, tai blogi kaimynai susimoke , tai mes nieko deti, bet mus apgavo, tai pautai trukdo , nors… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS. Belieka tik pavydeti vengrams.Jie ir neleido ir sulaike kiek galejo „pabegeliu” srauta, jie priverte juos apeiti Vengrija, srautas pasuko per Kroatija ir Slovenija. Ir dabar turi VISISKA moraline teise pasakyti Merkelienes kamarilei Briuselyj „jus isileidote – jus ir pasiimkite”. Nepaisant nelengvos Vengrijos padeties (ju gyvenymo lygis panasus i Lietuvos, BVP net zemesnis) jie gali buti ORUS. Jiems nereikia sakyti netiesos. Na „drasi tauta”…sis valdziukes sugalvotas sloganas skamba geriausiu atveju kaip eufemizmas,o greiciau patycia.

Kiek ilgai siautės

neoliberalizmas,tiek ilgai siautės teroristai.Neišvengiamai artėja krikščionybės renesansas.Istorijos mastais,dar tekks palaukti,bet pavienės laisvę vertinančios asmenybės turi privilegiją tai patirti tada,kai pčios to pasiekia.

Gera proga Lietuvai

Priimti visus pabėgėlius iš Lenkijos, Čekijos ir vengrijos. Išspresime dvi problemas – bedarbių trūkumą ir padidinsime gyventojų skaičių. O kiek po to turėsim metisiukų, negridukų, siridukų, etiopiduku, mulatukų… Būtų visa vaivorykštė, kaip toji vėliava.

Dzeikas

Kiek ilgai isautesui:
„krikscionybes renesansas”:DDDD
Pabusk ir dainuok. kiek lietuviu emigrantu Vokietijoje deklaravo save „krikscionimis”? Atrodo kas cia tokio? Nieko tokio.Jei deklaruoji save ateistu ar kokiu musulmonu – nieko nemoki. Deklaruoji krikscionimi (kataliku, lkiuteronu, evangeliku, sekmininku, iehovistu – dzyn) iskart, automatu ikala 3% mokesti nuo pajamu. Tarp krikstytu lietuviu odel laikoma kvailybes virsune prisipazinti kataliku.
O tamsta kalbi apie kazkoki tai renesansa.Uz „bazara atsakanciu” krikscioniu deja tarp tokiais apsikelbusiu(ne mokestineje deklaracijoje, o zmoniu akyse) vargu bau 5% susikrapstys.Kam cia „renesuoti”? Auksini kryzeli su „gimnastu” (ju zodziais) ant plaukuotos krutines pasikabinusiems?

taip

Štai prie ko mes turime jungtis. Pagarba ir pavyzdys.

albina

Kai mažutė Islandija parodė drąsą mus pripažinti,mes ir patys vaizdavomės drąsia šalim,o kuo esam dabar?Baili,paklusni Briuseliui ir gaudanti balsus iš JAV.Tautinis rūbas tapo atgyvena,lietuvių kalba neskamba jokios dainos,firmų iškabos kažkokia neaiškia kalba,pasai bus kažkaip liberalūs…LIETUVA ir himnas teliko arenose per krepšinio varžybas.

$+$

Lenkai ir vengrai slepkites, Briuselis jūs veš į Sibirą!

$+$

To Scott Schittl and the whole team at CitizenGO

Dear Scott Schittl and Your team!

I take it as a great honour to signe this petition in support of Polish government. Your realy could be proved having Government figting for establishing the truth and genuineness in your country.
(Please, take my first comment as joke)
⤵⤵⤵
Vytautas

Dzeikas

albina, paskaitykite Turgenevo kurinius.Ten jis apraso kaip 2 dvarininkienes aptarineja savo „bedas”.Viena skundziasi, kad tenka uogas renkancioms(lazas dvare) baudziaunykems uzdeti apynasri, kad uogu neestu. Kita giriasi, kad ji ne tokia barbare, liepiau dainuoti.Gi kol dainuoja tol esti uogu negali.
Cia irgi panasias diskusijas girdziu: vietoj lazo naikinimo(prakeiktas liberalizmas) gincijimasi ar apynasri uzdet ant burnu, ar liept dainuot (patriotizmo skatinimas).

Pikc

Aš nežinau, kokiame fantazijų pasaulyje reikia gyventi, kad manytum, jog „mūsų” valdininkai turi kažkokį gudrų planą eurosajūzui dėl nelegalų apmauti. Net nežinau, ar tokie svaigalai kaip „wishful thinking”, ar kaip „sąmokslo teorijos” klasifikuotini. 🙂 Gi mūsų klapčiukai kelnes nusimaus, kad tik Centrui įtiktų – ir nelegalus jie kuo nuoširdžiausiai importuoja (nes gi Briuselis liepė!) be jokių pašalinių minčių. Kitas dalykas, kad, kad ir kaip jie verstųsi per galvą (o jie verčiasi), nelegalams tokių parazitavimo sąlygų, kaip, tarkim, Vokietijoje ar Švedijoje tiesiog NĖRA KAIP sukurti. Čia ne noro, o galimybių klausimas. Taigi, visiškai natūralu, kad nelegalai ropoja ten, kur sočiau šeria ir daugiau „teisiū” duoda. Vyšegrado šalims išties yra ko pavydėti – bet dėl to, kad jos SAVO, o ne SVETIMUS… Skaityti daugiau »

Pikc

Ir, beje, būtent patriotizmas yra tas veiksnys, kuris skatina lenkus ar vengrus taip elgtis, nes rūpinimasis SAVO tauta ir valstybe yra iekas kitas, o tautinis patriotizmas. Lietuvos valdžioje to nė su žiburiu nerasi – užtat ir jos elgesys atitinkamas. Trumpai tariant, aukštinti Vyšegrado šalių elgesį ir tuo pačiu keikti patriotizmą – grynos formos šizofrenija.

Klausimas

tie grasinimai a tai ne terorizavimas,prievarta ir psichologinis smurtas?

$+$

Nykščius retai kada spaudau, šį kartą prie „Pic” paspausčiau ne vieną kartą.

Jei kas pasirašė po peticija, turėjo galimybę perskaityti tekstą, kuris gerai atitinka „Pic” mintis. Manau, kad šioje citatoje „next two quarters” terminas nereikalingas, – „beyond” viską pasako, o gal būt ir ap(nu)sprendžia. (Nesu pamaldus, bet pabandykime paprognozuoti, kas atsitiktų, jei Krikščionybė ir jos vertybes Europoje išnyktų!)
⚛⤵⚛⤵⚛⤵

„Decisions that determine not only outcomes for the next two quarters, but, also, fora the next few decades, and beyond.”

$+$

Pardon – Pikc

Tarabilda

Citizen Go peticija kaip sykis į tašką. Perklausiau šįryt mėlyno sarafano su kelnėm pranešimą. Labai įdomus tuo, kad nepasivargino rašytojai parašyti apie jos pačios atsakomybės zonas ir skirtus ministrus. Apie ES blūdus ir NATO iššūkį nė žodžio. Apie teisėsaugą ir selektyvinį teisingumą – nė žodžio. Apie socialinę atskirtį ir skurdą, kuris išbujojo būtent per jos aštuonių metų valdymą – tyla. AtJokios atsakomybės pati neprisiima. Bet va kažkokias grėsmes žodžio laisvei ir atakas iš valdžios pusės suskaičiavo net keturias. Viena iš jų – Gražulio feikas dėl LRT, greičiausiai pačios Prezidentūros ar VSD suorganizuota, kad neprasidėtų rimta LRT reforma, apie kurią viešojoje erdvėje jau buvo pradėta kalbėti.
Jei būtų 1990-ieji, klausimas ar neištiktų jos Čiaušesku saviveiklinis teismas su visiems žinonoma pabaiga.

Dzeikas

Is kurios puses cia patriotizmas stovejo??? Yra teise, yra ja ginantys istatymai – per sociumo teritorija ne to sociumo narys kas uzsimane nevaikstineja, o bandantis pazeisti ta teise baudziami arba/ir panaudojus jega neleidziami to daryti. Leisti pazeisti sociumo teritorija yra sociumo deleguotu atstovu teise, bet ne pareiga. Tauta ir valstybe yra 2 (du!) dideli skirtumai.Ir „pabegeliu” neleidimas kirsti valstybes sienas ir ju nepriemimas iseina is Vengrijos VALSTYBES interesu ginancios savo kulturine erdve. Kur savoka „kulturine erdve” apima dali tautiskumo savokos taip pat. Taciau tai nera ir negali buti TIK ir ISIMTINAI tautiskumo gynyba. Tautiskumas tera vertinga, taciau savo verte NUSILEIDZIANTI pilietines kulturines erdves pilietiniu teisiu ir laisviu dedamajai. Kaip tai yra mazdaug JAV pavyzdyj: XIX amz. pradzioj iskilo dilema kokia… Skaityti daugiau »

Ar tas bendras Europos

biudžetas ginkluotei įsigyti ir organizuoti bendrą gynybą nebus dar blogiau.Tada jau šalys atsipalaiduos,ir jei kas pultų,visi žiūrėtų vienas į kitą,kas pirmas eis mus ginti.Atrofuosis savisaugos instinktai?Šiaip tai,gerai būtų ta Europa be sienų,bet tik prie išugdyto nepriekaištingo pareigos jausmo savo šaliai Dievui ir artimui.Kitaip ir Europa taps dykuma su keliais miestais.Bet ir tie pradės trauktis ir liks gal koks vienas supermiestas.Be tapatybės ir pareigos?

Pikc

Na, matau, nieko naujo – ta pati „vieno klausimo šyza”. Bet žiūrim iš eilės: 1. Nea, rūpinimasis savo valstybe nėra patriotizmas. Tikrai-tikrai. Kodėl? Nes, nu, neliberalu – todėl, škias, taip nėra ir būt negali. Kitaip tariant, jei tikrovė neatitinka mano ideologinių įsitikinimų – tuo blogiau tikrovei! (plg. su liberast-neomarksistų požiūriu į nelegalų keliamas problemas). 😀 2. Tauta ir valstybė nėra tas pats. O, geras – nežinojau. Visiška naujiena. Ir kas galėjo pagalvoti? Nes nu jei kažkas rašo apie tautą IR valstybę – tai logiška, kad skirtumo tarp jų nemato, ne? 😀 Beje, ar teko ką nors girdėti apie tautines valstybes? Ne? Kodėl, pvz. yra Čekija ir Slovakija, o ne Čekoslovakija? Gi svarbu „pilietinės teisės ir laisvės”, tai koks gi skirtumas?… Skaityti daugiau »

"Gerbk

savo tėvą ir motiną,kad ilgai gyventumei krašte,kurį Viešpats,tavo Dievas,tau skiria.”(Išėjimo knyga,20,12)

Dzeikas

„Ir – o, taip – kalbant apie tautiškumą, negali būti geresnio pavyzdžio, negu įvairių tautų imigrantų mišrainė JAV. ” —————————————————————————– Jankiai i tai atsako labai paprastai: – Todel, kad mes ne pas nieka neemigruojame, o pas mus – visi lauziasi kaip i Pazadetaja zeme. O tu kuriu nepriemem – moja rnka,tipo nalabai ir norejau. Ir i bet kokia kritika atsako neatmusamu argumentu: – Jeigu mes tokie blogi ir pas mus taip blogai , kodel visi per galvas lipa pas mus apsigyventi? Cia jie teisus.Verziasi pas juos visi, tiek elgetos,tiek su moksliniais laipsniais profesionalai ir akademikai. Ir galiausiai: ta imigrantu misraine , kurios pavienis zmogus gana neissilavines ir apart savo profesionalios veiklos mazai ka zino.Taciau kai ju daug ir jie vienoje… Skaityti daugiau »

>Dzeikas

Jei Europoje išnyktų tautinės valstybės, ten Amerikoje jie kaip mat susipjautų.O tarp kitko,pasakojo,kad viena švedė,tokios pat lietuvės draugė, paliko savo vaikus Švedijoje, ir išvažiavo į tą pažadėtąją žemę Ameriką.Galutiniame taške ji pasik-rė,o vaikai sako jai nedovanosią.Netgi per laidotuves visi buvo linksmi.

Pikc

Jargau, koks liberastinis kiaurumas – o man atrodė, kad taip paprastai parašiau, kad net liberastikas turėtų suprasti. Kur tau… Kaip ir sakiau – sunku su tais kompleksuotais… 🙂

Al.

Dzeikai, tauta visuomenės struktūros dalis. Tiek tauta siaurąja prasme, tiek plačiąja. Pvz., nacija lenkų, gentis lietuvių. Visos tos struktūros turi savo prasmę, ant jų pykti ir prasivardžiuoti, tas pats, kas pykti ant gravitacijos ar laiko tėkmės. Tautos nevienodai išsivystę, kaip ir žmonės. Ar dėl to reikia silpnesnes tautas ar žmones plūsti ? Padorumas reikalauja silpnesniems padėti, jei gali. Jei tauta tau nepatinka, nieks neprašo jos girti, bet jei ji parpuolė ir yra spardoma, padorus žmogus prie to neprisidės. Ar lietuviai patys kalti, kad išgyvena humanitarinę katastrofą ? Žinoma yra ir vidinės priežastys, ne tik išorinės. Bet kas teisėjai ? Ką jie patys tokiose aplinkybėse daro ar darytų ? Ir kam būtent priekaištai ? Valdžiai ? Priešo agentūrai valdžioje ? Tautai?… Skaityti daugiau »

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top