Česlovas Iškauskas. Latvija drąsesnė už Lietuvą

Dar visai neseniai rašėme, kad lenkai, o paskui ir latviai nutarė Kaliningradą pervadinti į Karaliaučių (lenkiškai Królewiec), kad Lenkijos prokuratūra užblokavo apie 1,2 mln. dolerių iš Rusijos ambasados prekybos atstovybės sąskaitos, kad iš patalpų Varšuvoje iškeldinama rusų diplomatų vaikų mokykla prie Rusijos ambasados. Dabar gi atėjo laikas apsispręsti Latvijoje gyvenantiems Rusijos piliečiams, kurie taip ir neišmoko latvių kalbos pagrindų.

Anądien per TV žiūriu reportažą apie Lietuvoje 57 metus pragyvenusį armėną su rusišku pasu, kurį norima išprašyti iš šalies. Dingstis gana formali: jis kelia grėsmę valstybės saugumui. Mat, Migracijos departamento pagal vieną šabloną parengtoje anketoje, kurią pildo visi atvykstantys rusai ir baltarusiai, šis 87 metų žmogus nurodė, kad Krymas priklauso Rusijai.

Galima būtų priekaištauti tokių anketų rengėjams už nelankstumą, bet Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pastebėjo kitką: per 57 gyvenimo Lietuvoje metus senolis iš Kauno bent jau galėjo išmokti lietuvių kalbą.

Suprantama, pensininką gina advokatai, užtaria žmogaus teisių gynėjai, apie rusofobiją plyšauja Rusijos propagandistai, bet – paklauskime savęs, kiek tokių ilgai gyvenančių Lietuvoje ir nepramokusių ar piktybiškai nenorinčių pramokti pagrindinės kalbos vaikšto mūsų gatvėmis? Nemanau, kad jie yra potencialūs „penktakolonininkai“, keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui, tačiau nepagarba valstybinei kalbai reiškia ir nepagarbą valstybei.

O dabar grįžkime prie „braliukų“ latvių. Nuo rugsėjo 1-osios Latvijos pilietybės ir migracijos reikalų valdyba išsiuntinės maždaug 6000 laiškų su reikalavimu palikti šalį tiems Rusijos piliečiams, kurie neužsiregistravo ir nepanoro dalyvauti latvių kalbos egzamine, kuris leistų pratęsti nuolatinį gyvenimą šalyje. Išvykti iš Latvijos jie turės per tris mėnesius – iki lapkričio pabaigos.

Baudžiamoji atsakomybė už neišvykimą nenumatyta, tačiau tokie žmonės turės mokėti baudas.

Baudžiamoji atsakomybė už neišvykimą nenumatyta, tačiau tokie žmonės turės mokėti baudas. Latvijos vidaus reikalų ministras Maris Kačinskis, paklaustas, ar nepaklusnią 70-metę močiutę jie suims ir palydės iki sienos, atsakė, jog „viskas turi būti daroma pagal įstatymą“. Jis pridūrė, kad tai neliečia tų piliečių, kurie nesėkmingai bandė laikyti latvių kalbos egzaminą. Jie galės jį pakartoti, o paskui, matyt, turės teisę pretenduoti į ne nuolatinį, bet laikiną pragyvenimą šalyje.

Latviai eina nepramintu taku. Į įstatymo veikimo zoną patenka apie 18 tūkstančių rusų – buvusių Latvijos piliečių arba nepiliečių, kurie priėmę Rusijos pilietybę. Daugiausiai tai pagyvenę žmonės, kurie pasiliko kaimyninės šalies pilietybę, kad anksčiau išeitų į pensiją ar gautų kitas privilegijas. Anksčiau buvusiems kariškiams pensijas ir kitas išmokas mokėdavo Maskva. Per pirmąjį paraiškų egzaminui priėmimo periodą buvo užsirašęs 8131 Rusijos pilietis, pusė jų testo, ypač rašytinio, neišlaikė. Antras etapas vyks iki rugpjūčio 13 d., o paskui neklusniesiems įsigalios įstatymu numatytos sankcijos.

Dalyvaujantiems egzamine rusams tai nemažas stresas. Testo metu daug ašarų, skundų ir atvirų prakeiksmų Latvijos valdžiai. Šios atstovai aiškina, kad patys žmonės savanoriškai pasirinko Rusijos, o ne Latvijos pilietybę. Kiti net nesiruošė pramokti kalbėti ir rašyti latviškai. Dalis tokių piliečių pasirinko politinę konfrontaciją, kuri jau tiesiogiai susijusi su teisine atsakomybe.

Rusijos pilietybę turinčių rusų net nepagalvoja, kad naudotis valstybės teikiamomis garantijomis ir resursais, neišmokus bent kelių frazių latviškai, yra ne tik kalbos, bet ir visuomenės niekinimas.

Latvių žurnalistai apsilankė tokiame egzamine Rygoje. Šypsenų čia maža. „Žmogus turi laikiną leidimą čia gyventi, tiesa? Jis dirbo čia, mokėjo mokesčius. Išėjus į pensiją, jam yra sakoma, kad jis nebereikalingas. Tai tikras siurprizas jiems. Be to, nesąžininga naudoti kalbą kaip pagrindą išsiųsti kažką iš šalies“, – piktinasi viena Rusijos pilietė, kuriai nesisekė latviškai išvardinti bent keletą medžių. Daugelis čia nuo seno gyvenančių ir turinčių Rusijos pilietybę turinčių rusų net nepagalvoja, kad naudotis valstybės teikiamomis garantijomis ir resursais, neišmokus bent kelių frazių latviškai, yra ne tik kalbos, bet ir visuomenės niekinimas.

Taigi, latviai drąsūs. Mes jau rašėme, kad Latvija priėmė įstatymą, pagal kurį mokyklose bus mokoma tik latvių kalba. Nors Ryga sulaukė Jungtinių Tautų ekspertų kritikos, ji nepalenkiama: įgyvendinti įstatymą pradės nuo 2025-ųjų rugsėjo, iš pradžių – pradinėse klasėse.

Lietuvoje apie tai kol kas tik diskutuojama. Nors rusų tautybės gyventojų čia kur kas mažiau (Latvijoje jie sudaro 27 proc. visos populiacijos), nors Rusijos karas Ukrainoje problemą dar labiau paaštrino, Lietuvos valdžia tik nuo rudens nedrąsiai tvirtina, kad „norėtųsi, jog daugiau vaikų pasirinktų prancūzų, vokiečių kalbas, būtų labai gerai ir mūsų kaimynų latvių kalba…“ Vyriausybė suranda vis daugiau trikdžių, kurie, esą, neleidžia skubėti priimti atitinkamo įstatymo.

O ką jau kalbėti apie didesnę pagarbą lietuvių kalbai! Latviai mums nušluostė nosį.

silales-artojas.lt

4.8 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
55 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marius

Taip, Krymas yra Rusijos dalis, tai realybė. Ir kaip realybė gali kelti grėsmę? Galime save apgaudinėti, kad nėra, bet nuo to realybė nepasikeis. Ir nieko jūs man nepadarysite, nes esu pilietis. Iškauskas čia reklamuoja „geležinio kumščio” politiką, bet nepasako esmių esmės kodėl Lietuvoje ir Latvijoje yra skirtinga situacija, t.y. kas įvedė nulinį pilietybės variantą Lietuvoje. Dabar gi agituoti: lygiokimes į latvius! – yra paprasčiausias aklas beždžioniavimas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Mariau, kodėl pritari Ukrainos Krymo okupacijai?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Kodėl pritari agresijai?

blue yellow zov marinie

…nes tevuzeliai kacapuasai kgbesnykai komunistai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Juk nesustabdytas agresorius yra pavojingas visiems bei visuomet.

blue yellow zov marinie

…ju durnom makaulem tai neikertama.Ju mentalas susideda is keliu kertiniu savoku….nem nem,ubju i atnymu kostj,slava kpss.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Juk ruskių (karinė) agresija turėtų būti smerkiama, kaip ir landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių, armonaitinių, skaistinių (…) agresija.

blue yellow zov marinie

…is durnumo.Negi nematai,kas jis per vienas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Mariau ar patinka, kai galvažudžiai ruskiai iki šiol yra Karaliaučiuje (Tvankstėje)?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Ar patinka, kai Karaliaučiaus okupanto tankisto galvažudžio Čmil anūkė LDK Lietuvos seime?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Janutienė kalba apie tai, parėmei ją, rašei.

blue yellow zov marinie

…tas durnius maaarius bet kada gali asakyt bile ka,nes pliauskia,kas ant seiles uzejo.Galvele…tai …minksta.

blue yellow zov marinie

..geriausia but,kacapams pralaimejus,kad jis atitektu fricams…mes sitokio kacapu kiekio nesuvirskintumem,nebent,kaip latviai….von namo.Aisku,ten but daug problemeliu,privaryta ginklu ten….ajaaaazau..

Dzeikas

Tamsta biski meluoji:
Realybe yra Krymas priklausantis Ukrainai uzgrobtas Rusijos.
Teisiskai jis priklauso Ukrainai ir jeigu tamsta ten apsilankys negaves Ukrainos vizos, tai is Lietuvos butu kilnus gestas isieskoti Ukrainos valstybes naudai is tamstos bauda.
Na kad neuzsimirstumet ir butumet arciau realybes.

Jules

Latvija neturi Lenkijos pašonėje ir tiek daug eks-Bolševikų partijos aktyvistų anūkų valdžioje ir versle.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Pagarba latviams.

Protingi supratot?

prieš keletą metų ,,Gero vakaro šou’ ar kaip ten vadinosi Justinas Jankevičius pasikvietė savo močiutę papasakoti kaip ji žegnodavusi savo anūką už jo nugaros, kad būtų apsaugotas nuo įv. nelaimių. Nustebino, kad močiutei lengviau buvo kalbėti rusų k….

27 proc ar kiek

o kiek iš tikro Latvijoje rusų? Juk Lietuvoje įprasta Latvijos piliečius nepakrapščius nagu vadinti latviais

Objektyvas

Džiugu girdėti, kad kaimynai grįš pas matušką greičiau, nei mes.

blue yellow zov marinie

..kas da tave dziugintu,kaliause..

blue yellow zov marinie

…teisingas latviu poziuris,nenori…eik lauk.Palyginus su pseudomusiskiais…abeceles luosinimas,vardazodziu bjaurojimas,toponimu rasymas svetima kalba….kazkoks piktybiskas kenkejiskumas savai kalbai…labai teisus Ivoska,parases pataisas konstitucijai….rades buda,kaip atsaukt visas tas nesamones….kas priestarauja konstitucijai……NEGALIOJA….cia rypavo visokie balvonai….tai atliepia kita str.,kur tulas tomas kakutis ima ir pasako….vienykimes….

Prašalietis

Česlovas Iškauskas. Latvija drąsesnė už Lietuvą. „Dar visai neseniai rašėme, kad lenkai, o paskui ir latviai nutarė Kaliningradą pervadinti į Karaliaučių (lenkiškai Królewiec)…” Su „giliu liūdesiu” telieka konstatuoti, kad išlikęs, buvęs gana geras tarybinių laikų ideologinio fronto darbuotojas Iškauskas, lansberginiame durnių laive visiškai „išbarstė” turėtą savo kvalifikaciją… Susiduriančiam su Iškausko kūryba nuo tarybinių laikų diletantui belieka konstatuoti, kad Iškauskas lengvai „pasimeta” žodžių sąvokų prasmėse, tinkamame jų panaudojime. Žodis „drąsa(Latvija drąsesnė už Lietuvą)”, pagal skaityti, rašyti lietuviškai mokančio lietuvio supratimą yra veiksmas, poelgis atliekamas, atliktas nugalėjus realią, ne įsivaizduojamą baimę… Ir išsivaikščiojusio Lietuvos kaimo „senam kuinui” yra aišku, kad įsivaizduojama baimė yra „rusai nuo 2014 metų eina vėl mūsų okupuoti” už tai, kad „drąsūs” lietuviai esa NATO, „daro antirusišką geopolitiką”, pripažino,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…skaityti ir rasyti mokanciam lietuviui…….viespatie,negi tu cia apie save,prasalieioiti…..geeeeeeras,xa xa xa….labai jau tu geros nuomones apie save.

Prašalietis

Kanopinis runkeli, tavo užmaskuoto 75 metams kanopinio runkelio „patriotiniai”, super puper gramatiški, „gilios filosofinės minties”, komjaunuoliški papeckiojimai, tavo „išsilavinimų, nuomonių… vertinimai” gali būti „aktualūs, įdomūs” nebent tokiems kaip pats lansberginio durnių laivo „sala ukraini” runkelių sandėlio „intelektualams”…(„stasiams”, Lokked šmoked š…skylės „propagandos specialistams”…)

blue yellow zov marinie

….skeltanagi,na kam taip karsciuotis….komsomolcas taigi patsai….kam taip pykt ant savo skeltu nagu…imtum ir nusikarpytum juosius….galiu ir zirkles paskolint….arba,nukapot juos su visom kanopom..kibenimakui,tuo paciu ir kacapiska makaule nusniojant…..

Prašalietis

Pagal kanopinių komentarų gausą visuotinė nesibaigianti „sala ukraini” sumaištis ir nervinimasis net ir „aklam” matosi lansberginio durnių laivo amerikoniškais labdariniais mokasinais apautų kanopinių runkelių sandėliuose…

blue yellow zov marinie

…ponas SKAITYTOJAU….stai cia jums lobiu skrynia…….tikrasis SINTAKSES neslifuotas deimantas,tviskantis visomis pirmapradzio gaivalo briaunomis…..GRYNUOLIS,retai aptinkamas gamtoje…..ohoho,cia tik jietiskos prigimties butybe gali sukurti toki …dyyyyyyyywa………

blue yellow zov marinie

……ajaaaazau,tai cia sitaip raso…..mokantis skaityti ir rasyti …lietuvis……daugiau jau niekas nebebaisu lietuviu kalbai…net armonautai baisiau jos sudarkyti nebegebetu….Siulau jieti i svietimo ministerius.Isgarsesim sviete.

Prašalietis

Labdariniais pindostano indėno mokasinais apautas lansberginio durnių laivo runkelių sandėlio kanopiniam runkeliui „ohoho” , per „pirmapradzio gaivalo briaunas”, du kartus „ohoho” , pasimatė, kad lansberginiame durnių laive gali pasitaikyti tokių, kurie net ir su ” sala ukraini” yra ” vakarietiškai”nedarunkelinti iki Amerikos indėno kondicijos.. „dyyyywų dyyyywa”…

blue yellow zov marinie

..manding,skeltanagi,vaikstai basas ir tau labai reikia …baaatu,juolab,rudenelis arteja,nagus nusalsi….pasiskolink is kokio kolegos laaapcias,musiskai,vyyzas..ir nereiks taip labai pavydet mokasinu,kuriu niekaip negebi ipirkt….o pavogt bijai,bo gautum raudonon skuron….

Prašalietis

Tarybinių laikų vietiniai profesionalūs „pidarjotai”, su dainomis ir raudonais veidais šveitė ruso tankus. Komunistinio raudonumo nenuplausi, belieka šiems neužslaptintiems ir 75 metams užslaptintiems kanopiniams runkeliams dėvėtus raudonus vailokus pakeisti į labdarinius indėnų mokasinus ir su dar didesniu raudoniu, šiuo atveju amerikoniško indėno, su didesniu komjaunuolišku įkarščiu, uoliau ir kruopščiau nei ruso, šveisti vokietuko ir amerikono tankelius.. Vietoje širaka strana dainuojant „salaukraini, cherojam sala” pritariant runkelių kanopų „patriotiniu” pabildinimu, kad „rusas išsigąstų ir būtų atbaidytas”…

blue yellow zov marinie

…i pc uzejo apsepes indenas su veilokais ir paprase papigiai poros vyzu…vasara,vis tik….Tai buvo vietinis ciabuvis is lanzbletkerinio,dar vangiai beissivaiksciojancio durniu laivo, keleivis….toks …prasalieioitis……Zmones paslaptingai supsojo,lingavo galvom ir suko smilium ties smilkiniu.

blue yellow zov marinie

sypsojo

blue yellow zov marinie

….paslaptingasis ciabuvis sau panoseje niuniavo negirdeta meliodija….vai cyciasku,vai cy cia……

blue yellow zov marinie

…tolumoje uuuke greitukes sirenos.Joje sedejo rustus,ryztingi vyrai.Rankose laike paruostus gaudynems tinklus.Priekyje sedejusi jaunute,isbalusi med.sesele vienoj rankoj laike paruosta svirksta,kitoj….ligos lapa,kur,raudonu rasalu buvo parasyta….PRASALIEIOITIS.UZMIGDYTI NEDELSIANT.PAVOJINGAS MIRTINAI.I KALBAS NESILEISTI.

stasys

Prievarta mielas nebusi , jei prie bizuno latviai saldainio nepasiūlė bijau reikalas liūdnas . Aš vistik galvoju lietuviai daug protingesni , parklupdėme ‘tomaševskininkus’ pasodinome ‘paleckininkus’ , politiškai nuščiuvo taip vadinamieji ‘antisisteminiai -robotai ‘ ..netgi toks durniu laivo sapožnikas Prašalietis ėmė ir užgiedojo lakštingala .. o pas latvius kas ? nieko naujo .

blue yellow zov marinie

…cia prasalieioitis miske raudonai svytinciu grybuku su taskeliais uzede….tai ir aina galwom…uliu ulia……veeeeza ana,oi kaip veza…O jau kad piktas,pasipuuuutes…duok pirsta…ranka nukas.

dėl trolio-agento “štazio”

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…sis komentas inspiruotas FSB.

Anti - blue yellow zov marinie

Dėmesio !!!
Galimai agentas pseudonimu ,,blue yellow zov marinie” trolinantis čia pagal zadaniją iš viršaus patalpino propagandinį įrašą!

blue yellow zov marinie

…girdejote FSB agento verkslenima…kas galit,nubraukit jam asarele….

stasys

gerai verkšlena .. reikia dar paspausti kad ir uždainuotu internacionala . :))

Pamastymas

Kieno Krymas. Klausimas toks painus, kad neaišku dėl klaustuko. Istorija, aplamai labai politizuota… Krymo istoriją paišo kiekvienas savaip. Negana painiavos, dar papildomai vis išlenda kokie tai faktai, pastabos, įžvalgos, kurios vėl priverčia visą jau susisluoksniavusią ir susigulėjusią informacija perkedenti iš naujo… Klausimas LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS (kiti giliau nekapsto). Šį kart atskaitos taškas sssr. 1. Sssr laiku Cruščiovas Krymą (su priedais) priskyrė Ukrainai. Pagal tuometinius sssr įstatymus, ar tai buvo teisėta? 2. Griūvant sssr, (bent aš) niekur negirdėjau, kad Maskva dėl Krymo būtų reiškusi kokias nors savinimosi Krymu pretenzijas. Taip ar ne? 3. Rusija, Ukraina ir Baltarusija pasirašydamos sssr pabaigos aktą dėl Krymo nekėlė jokių teritorinių klausimų ar išlygų. Taip ar ne? 4. Keliolika metų Rusijai galvos dėl Krymo ,,neskaudėjo”, ir… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..Krymo priskyrima pasirase visai ne xrusciovas….Malenkovas,berods.

Jules

Leninas su Lurjė, o Stalinas privalėjo įvykdyti perdavimą, ne daugiau, žydų valstybės sukūrimui ten. Aš visai nieko prieš, jei būtų atkurta Chazarijos ar Khazarijos valstybė su sostine Itilyje, dabartinė Astrachanė. Lietuva pirmoji galėtų užmegsti diplomatinius santykius ir pradėti plėtoti draugiškus tarpvalstybinius santykius ir abipusiai naudingą prekybą.

Prašalietis

„Iš istorijos žiūrėdamas” gal galėtum pasakyti, kokia iki 1917 metų buvo Ukrainos sostinė, kaip ir kokia buvo „ukrainos teritorija” , su Krymu ar be jo…

Pamastymas

„Iš istorijos žiūrėdamas” nieko negaliu pasakyti, gal tik kokį menkniekį. O ,,žiūrėdamas į istoriją” galiu. Be visokių politinių peripetijų, istorija turi dar vieną ir gana rimtą problemą (mano manymu), tai atskaitos taškas laike. Senovėje, tas atskaitos taškas buvo bet koks svarbesnis įvykis: potvynis, labai šalta ir gili žiema, ugnikalnio išsiveržimas, valdovo mirtis ar naujo valdovo valdymo pradžia ir pan. Naujesniais laikais, su dievo ar dievų įsikišimu: … Vakarų civilizacijai, tai Kristaus gimimas. Tikintieji laiką pradėjo skaičiuoti IKI Kristaus, ir PO Kristaus. Nereligingi, atatinkamai pr. m. e. arba m. e. m. Išsiplėtus istorijos mokslui, teko įvesti dar vieną atskaitos tašką – ‘iki istorinis laikotarpis’, ir ‘istorinis laikotarpis’. Iš esmės tai rašto pradžios riba. Anksčiau ta riba buvo laikoma 4000 m. pr.… Skaityti daugiau »

Jules

Voikietija oficialiai pagal to meto konvencijas pasirašė Taikos sutartį su Ukraina ir pripažino jos nepriklausomybę de facto ir de jure, taigi. Dėl Krymo ne Stalinas pasirašė sutartį, bet turėjo ją įvykdyti, todėl, norėdamas šito išvengti pagal visas popierkas atliko teritorinius mainus su Ukraina. Ukrainai Krymas, o ji dalį savo teritorijos Rusijai perleidžia, tad kame reikalas? Sovietinės Rusija ir Ukraina buvo Jungtinių tautų narės, o viena iš jų net steigėja – nuosavybės turėtoja. Po Krymo perdavimo Stalino Rusija atkūrė biblijinę Žydų valstybę Palestinoje ir kvit. Ukraina ir Izraelis yra valstybės, o viena net atominė ir superinė. Iki karo žydų valstybės atkūrimu rūpinosi Vokietija, pasirašiusi Perkėlimo paktą su Pasaulio žydų atstovybe – The Transfer Agreement, 25.08.1933. Skaitykite to pakto straipsnius ir pažinkite… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Nepaisant dvigalvio (net herbe vaizduojamojo paukščio plėšrūno) vanagiuko Jekaterinos II okupantų galvažudžių ruskių siautėjimo padarinių, LDK Ukrainos sostinė – LDK Vilnius.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Bolševikai (cccp komunistpalaikiai) buvo galingi tik Jekaterinos II plėšrūnų per tris kartus užgrobtos (okupuotos) LDK turtais ir surašyti klausimai, vadovaujantis cccp okupaciniu laikmečiu, yra beverčiai – niekiniai bei tik putlerio okupantams galvažudžiams naudingi. Neverta gaišti labai brangaus laiko.
– Ukrainiečiai labai tiksliai vadina putlerį plėšrūnų (okupantų galvažudžių) Jekaterina III. Todėl, mums labai reikalingas yra tik nr 6 atsakymas.
Kieno Krymas?
– Vienareikšmiškai, Krymas yra LDK Ukrainos.

O, kaip taikliai ir įžvalgiai

Agentas
blue yellow zov marinie
Dengia kitą agentą
Štazį (stasį)?

blue yellow zov marinie

…siulau susaukt agentu konsiliuma leeeetuvos klausimu……spresim…ar pasiduot lenkams ar…latviams.Patys evakuosimes i zenzibara.

stasys

čia Jis prašosi ir pakibinamas tamstos .:))

Nuomonė

Skaičiau, kad Prancūzijoje valstybinėse mokyklose mokoma tik valstybine prancūzų kalba, nors Prancūzijoje gyvena nemažai įvairių tautybių kilmės gyventojų. Berods Jungtinių Tautų ekspertai Prancūzijai dėl to priekaištų neturi?

55
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top