„Chevron“ tapo skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoju – kas toliau?

Kaip pranešė aplinkos viceministrė ir komisijos pirmininkė Daiva Matonienė, Aplinkos ministerijos komisija pirmadienį pripažino JAV energetikos bendrovę „Chevron“ skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja. Vietinės bendruomenės ketina bylinėtis.

Tai žurnalistams po komisijos posėdžio pirmadienį patvirtino D. Matonienė: „Komisija nusprendė rekomenduoti Vyriausybei pripažinti „Chevron“ nugalėtoja“.

Jos teigimu, bendrovė atitiko visas konkurso sąlygas, todėl komisija neturi teisinio pagrindo neskelbti „Chevron“ nugalėtoja.

Žygaičių bendruomenės atstovas Jonas Nairanauskas, vertindamas tokį komisijos nutarimą, sakė: „Sprendimas atidaro bendrovei vartus į mūsų žemės gelmes. Reikia mums, aišku, susipažinti su visa esama situacija, paaiškinti žmonėms. Tai veda link teismų“, – sakė J.Nairanauskas.

Pasak Žygaičių atstovo, pagrindas bylinėtis galėtų būti ir politikų spaudimas: „Politinė taryba, o po to ir premjeras iš anksto vis pasakydavo, kad „Chevron“ bus paskelbtas konkurso nugalėtoju. Tai reikia suprasti kaip išankstinį spaudimą komisijos nariams, kurie, matyt, ir išsigando, jie išsigandę priėmė šitą sprendimą. Buvo atliktas labai didelis gąsdinimo darbas, buvo pašalintas iš pareigų Geologijos tarnybos vadovas.“

Aplinkos ministro Valentino Mazuronio manymu, kitokio pasirinkimo komisija neturėjo: „Šiandien komisija rekomendavo Vyriausybei pripažinti „Chevron Exploration & Production Lietuva“ nugalėtoja. Kitokį sprendimą priimti esamoje situacijoje teisiškai nebuvo įmanoma. Bet didesnė naujiena yra kita – šiandien sugriežtinome aplinkosauginius reikalavimus skalūninių dujų ir naftos paieškų ir gavybos darbams. Galima sakyti, kad tapome pirmąja Europos Sąjungos valstybe, kurioje aiškiai, tiksliai ir griežtai užtikrinome saugų angliavandenilių išteklių eksploatavimą. Galiu tik pridurti, kad Europos Parlamentas dar tik svarsto priimti tokius sprendimus, o mes jau priėmėme“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top