Ciniškas VSD atsakymas: šiuo metu Vaišnoras dar neatsistatydins

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad „šiuo metu VSD iš atsakingų institucijų nėra gavęs jokių faktinių duomenų, kurie suponuotų (VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro – Alfa.lt past.) at(si)statydinimą“. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) rengia išvadą dėl VSD vadovų veiksmų neteisėtais pagrindais atleidžiant Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos vadovus generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą. Buvęs prezidento Valdo Adamkaus patarėjas Darius Kuolys sako, kad toliau delsiant R. Vaišnorą atleisti iš pareigų demonstruojama, kad „nei ponas R. Vaišnoras, nei jo formalūs vadai garbės jausmo tiesiog neturi“.

Vaišnoras delsia atsistatydinti

NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas pareiškė, kad komitetas trečiadienio posėdyje sutarė, kad galutinį Seimo NSGK sprendimo tekstą dėl FNTT vadovų generolo Vitalijaus Gailiaus ir majoro Vytauto Giržado atleidimo toliau redaguos, nes komiteto nariai pateikė įvairių siūlymų.

Gailius: VSD žinojo, kas nutekino informaciją apie „Snorą“, bet veikdami 1937 metų metodais nuslėpė

Seimo komitetas, vykdantis parlamentinę VSD kontrolę, neseniai svarstė situaciją, kai po VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro tarnybinio pranešimo pareigų neteko tuomečiai FNTT vadovai, nes pastarasis slaptame pranešime metė ant jų šešėlį dėl tariamo informacijos žiniasklaidai nutekinimo apie planuojamus teisėsaugos veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu“. Generalinė prokuratūra po Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos atlikto ikiteisminio tyrimo konstatavo, kad iš tiesų tuometis FNTT direktoriaus pavaduotojas majoras V. Giržadas informacijos nenutekino, kaip tą bandė pateikti R. Vaišnoras.

Kol Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas rengia savo išvadą, VSD Alfa.lt pareiškė, kad „šiuo metu Valstybės saugumo departamentas iš atsakingų institucijų nėra gavęs jokių faktinių duomenų, kurie suponuotų (R. Vaišnoro – Alfa.lt past.) at(si)statydinimą“.

Kuolys: Vaišnoras garbės jausmo tiesiog neturi

Buvęs prezidento Valdo Adamkaus patarėjas ir protesto akcijos, kurios metu kultūros žmonės susirinkę prie sostinėje esančio VSD administracinio pastato reikalavo R. Vaišnoro atsistatydinimo, teigia, kad „kultūros žmonės raštu pakvietė faktinį VSD generalinį direktorių R. Vaišnorą pasielgti garbingai ir atsistatydinti. Deja, VSD atsakymas rodo, kad nei ponas R. Vaišnoras, nei jo formalūs vadai garbės jausmo tiesiog neturi“.

Visuomenininko D. Kuolio teigimu, „valstybės pareigūno savigarba verstų poną R. Vaišnorą kuo greičiau viešai atsakyti į Seimo nario Vitalijaus Gailiaus iškeltus klausimus ir paaiškinti savo vaidmenį prieš FNTT vadovus nukreiptoje politinėje diversijoje. Deja, saugumo pareigūnas daugiau nei metus ciniškai ir iššaukiančiai tyli“.

Tuo metu Valstybės saugumo departamentas teigia, kad „vertina grupės žinomų visuomenės veikėjų ir kultūros žmonių, prisistatančių „laisvaisiais menininkais“, kaip Lietuvos Respublikos piliečių, įvairiais pavidalais reiškiamą nuomonę, tačiau VSD primena, kad Lietuvos Respublika yra teisinė valstybė ir sprendimai dėl valstybės tarnautojų at(si)statydinimo yra priimami atsižvelgiant į konkrečias faktines aplinkybes.

Anot VSD, „šiuo metu Valstybės saugumo departamentas iš atsakingų institucijų nėra gavęs jokių faktinių duomenų, kurie suponuotų (…) minimo tarnautojo at(si)statydinimą“.

Tačiau dr. D. Kuolys atkerta, kad „piliečiams yra žinoma, kad R. Vaišnoras ėmėsi antikonstitucinių, kriminalinių veiksmų priversdamas prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Andriaus Kubiliaus Vyriausybę susidoroti su sąžiningais teisėsaugos vadovais. Visuomenei taip pat žinoma, kad R. Vaišnoras aktyviai dalyvavo kurpdamas „organizuoto terorizmo“ bylą lietuvei merginai, kuriai buvo reikalinga psichologinė pagalba. Už šią antivalstybinę veiklą yra sulaukęs Rusijos FSB (saugumo tarnyba – Alfa.lt) padėkos rašto“.

Vienas iš pilietinės visuomenės lyderių D. Kuolys klausia, „ar dar galima bjauriau tyčiotis iš Lietuvos visuomenės: VSD ataskaitoje skelbti piliečiams apie Rusijos slaptųjų tarnybų keliamas grėsmes ir tuo pačiu metu įdavinėti toms tarnyboms savus žmones, imti iš jų padėkos raštus“.

Savo atsakyme Alfa.lt VSD tik teigia, kad nėra „faktinių aplinkybių“, dėl ko R. Vaišnoras šiuo metu turėtų būti atstatydintas ar atsistatydinti, tačiau tuo pačiu neatsako, kad saugumietis pats ketina trauktis iš einamų pareigų, taip pat kas bus daroma toliau.

Visuomenė reikalauja atsakymų

„R. Vaišnoras privalėtų visuomenei paaiškinti, ką veikė ir veikia jis pats ir jo vadovaujamas VSD buitinėje Gatajevų šeimos byloje, gėdingoje Garliavos istorijoje, žurnalistų ir politikų sekimo skandaluose“, – Alfa.lt sako dr. D.Kuolys.

Seimo NSGK narių teigimu, posėdyje R. Vaišnorą bandė ginti tik komiteto narys krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas.

Komiteto pirmininkas A. Paulauskas trečiadienį teigė, kad FNTT vadovų atleidimo istoriją galima apibūdinti kaip pasityčiojimą.

Alfa.lt pastebi, kad atleidus V. Gailių iš FNTT direktoriaus pareigų į jo vietą paskirtas Kęstutis Jucevičius, R. Vaišnoro artimas draugas ir bendramokslis.

Anksčiau komiteto narė Rasa Juknevičienė socialiniuose tinkluose yra pareiškusi, kad laukia asmenų, kurie FNTT vadovų atleidimo istorijoje „padarė klaidų“ atsakomybės prisiėmimo.

„Civilizuotame krašte į susikaupusius klausimus atsakyti negalintis pareigūnas tiesiog atsistatydintų. Mažiau civilizuotuose kraštuose tokius pareigūnus atstatydina piliečių spaudžiami politikai. Gaila, kad ponai R. Vaišnoras ir G. Grina (VSD generalinis direktorius – Alfa.lt) pasirinko negarbingą antrąjį kelią“, – sako D. Kuolys.

R. Vaišnorą, kuris laikomas skandalingai iš VSD pasitraukti turėjusio vieno VSD vadovų Dainiaus Dabašinsko politikos tęsėju, VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju 2009 rugpjūčio 14 d. dekretu ir atsižvelgusi į vėliau Seimui apsimelavusio tuomečio VSD vadovo Povilo Malakausko teikimą, paskyrė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

VSD įstatymas numato, kad departamento generalinio direktoriaus pavaduotojus skiria ir atleidžia Respublikos prezidentas VSD generalinio direktoriaus teikimu.

Alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar tik ne sitie tipai

Prisidejo prie Kusaites sudorojimo?Garliavos uzpuolumo?Prezidentes klaidinimo?Manau vien atstatydinti neuztenka reikia atsakonybes. Ne gerb.Venckienei 39 bylas sukurti o tiems kurie valstybes vardu suorganyzavo Kedziu seimos uzpuolima!!!

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top