D. Grybauskaitė: į teroristų vykdomą karą turi būti atsakyta karu

Be komentarų.

BNS

Į teroristų vykdomą karą privalu atsakyti karu, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos teigimu, kol kas Europoje terorizmo grėsmės vertinamos per daug naiviai ir paviršutiniškai.

„Manau, kad mes Europoje turime daug naivumo ir vertiname terorizmo grėsmes ir jų veiklą Europoje truputį galbūt paviršutiniškai ir nepakankamai rimtai. Reikia labai atvirai sakyti ir sau įsivardyti, kad vyksta žiaurus ir nepateisinamas karas prieš visus Europos žmones. Ir todėl reakcija mūsų turi būti atitinkama“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė valstybės vadovė.

„Privalome griežtai atsakyti visomis įmanomomis priemonėmis. Visomis, turiu galvoje, lygiai taip pat į karą karu prieš terorizmą. Taip pat skelbti karą teroristams. Priemonės turi būti adekvačios, teroristai yra nusikaltėliai, jie kariauja prieš žmogiškumą, prieš žmones, ir tai reiškia, kad mūsų reakcija turi būti adekvati“, – pabrėžė ji.

Pasak prezidentės, teroristai kėsinasi į didžiausią vertybę – žmogaus gyvybę.

„O tai reiškia, kad būtina stiprinti taip pat operatyvinį bendradarbiavimą tarp šalių, keistis žvalgybos duomenimis. To, deja, nėra. Turi būti pakirsti terorizmo finansavimo šaltiniai, finansiniai ištekliai ir kova su organizuotu nusikaltimu ir pinigų plovimu turi turėti visai kitokį pagrindą“, – tvirtino D.Grybauskaitė.

Ji taip pat akcentavo būtinybę stiprinti informacinį saugumą, nes „dabar labai lengva ir propagandą skleisti Europoje, ir verbuoti Europos jaunimą“.

Anot valstybės vadovės, Lietuva savo ruožtu yra sustiprinusi strateginių objektų apsaugą.

Per antradienį Belgijos sostinėje įvykdytus sprogdinimus Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje žuvo daugiau kaip 31 žmonių, o dar apie 250 buvo sužeisti.

Šaltinis: faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top