D. Grybauskaitė Latvijoje sukėlė pasipiktinimą: „Negaliu atsakinėti į nesutartus klausimus“ (papildyta)

DELFI.lt

Po Dalios Grybauskaitės interviu Latvijos nacionalinės televizijos laidai „1:1“ socialiniame tinkle „Twitter“ pasipylė žinučių srautas. Lietuvos prezidentė susilaukė kritikos, nes nepanoro atsakyti į iš anksto nesuderintus žurnalistų klausimus.

Daugelis „Twitter“ vartotojų piktinosi, kad Lietuvos prezidentė vengė atsakinėti į klausimus, kurie nebuvo suderinti iš anksto.

Artėjant interviu pabaigai, žurnalistas Gundaras Rederis D. Grybauskaitės pasiteiravo, ar Lietuva turėtų leisti registruoti tos pačios lyties asmenų santuokas.

D. Grybauskaitė atsakė: „Lietuvoje šia tema nevyksta didelių diskusijų ir manau, kad šis klausimas nėra aktualiųjų sąraše“.

Kai G. Rederis panoro užduoti sekantį klausimą šia tema, D. Grybauskaitė pareiškė: „Manau, kad mes nesitarėme dėl šio klausimo. Nenoriu apie tai kalbėti. Manau, kad tarėmės dėl konkrečių klausimų, ir nebandykite mane užlaikyti 40 minučių. Jei baigėte savo klausimus, tuomet mes baigėme“.

„Jau trečias iš anksto nesuderintas klausimas“, – vėliau pasakė D. Grybauskaitė, kai vienas žurnalistas mėgino užduoti dar vieną klausimą.

Lietuvos prezidentė nepanoro atsakyti į klausimą apie „pamokas, kurios buvo išmoktos po „Maxima“ tragedijos“. D. Grybauskaitė pažymėjo, kad tai yra iš anksto nesuderintas klausimas ir kad ji nėra pasirengusi į jį atsakyti.

Latvijos „Twitter“ vartotojai pasipiktino tokiu Lietuvos prezidentės elgesiu. Daugelis jų pabrėžė, kad „tikras prezidentas“ turėtų atsakyti į kiekvieną klausimą ir kad šis interviu padarė neigiamą įtaką D. Grybauskaitės įvaizdžiui.

Ilzė Vinkelė, parlamentarė, buvusi socialinių reikalų ministrė: „O, Dieve! Demokratiško prezidento elgesio galima išmokti, bet jei tavo vidinė asmenybė tokia nėra, tuomet viskas tėra kaukė“.

Dace Balode, Nacionalinio susivienijimo ryšių su visuomene specialistė: „OMG! Kodėl taip LTV pasielgė su Lietuvos prezidente?! Kodėl? Ką jie iš to laimi? Ar tai nacionalinio transliuotojo pop-požiūris?“

Inga Springė, tiriančioji žurnalistė: „Hmmm, jei D. Grybauskaitė taip įtikinamai reikalavo iškirpti klausimus, kurie nebuvo suderinti, tuomet manau, kad tai yra Lietuvos žiniasklaidos norma“.

Guntis Bojaras, televizijos žurnalistas, analitinių laidų vadovas: „Tikri prezidentai gali kalbėti be jokių „klausimų suderinimų“. Vargšė Grybauskaitė“.

Indra Sprancė, žurnalo IR tiriančioji žurnalistė: „Vargšė Grybauskaitė – gali atsakinėti tik į suderintus klausimus!“

Iveta Kažoka, politologė, buvusi Sorroso fondo valdybos narė: „Jei temos buvo aptartos iš anksto, neetiška klausinėti papildomai.“

Andris Rubinis, stambios reklamos įmonės vadovas: „Negaliu atsakinėti į nesutartus klausimus“, – penkis kartus pakartojo Grybauskaitė. Juokingas valstybės vadovo požiūris“.

Nuostabą reiškė ir kiti žmonės – politikai, viešųjų ryšių agentūros vadovas, žurnalistai.

delfi.lt

* * *

Daugiau apie Lietuvos prezidentės skandalingą interviu Latvijos televizijai žiūrėkite „Lietuvos ryto televizijos“ reportaže ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kai kas tiesos iš jos nori

melavo apie savo biografiją – komunistė (patologinė melagė)
o kai kas prie jos dvaro piketuoja – nori TIESOS … 🙂

varna

Na va ir ne tik Latviai, bet ir visas pasaulis pamatė kokią valdžią turi Lietuva. Rusai dėl to ir myli putką, nes jis nebijo bet kokio klausimo ,todėl ir turi autoritetą ir juo tiki. o šita….

vilte

Per sita musmire uztat neturime nei draugu , nei pagarbos !

Beta

Nekaltinu Grybauskaitės. Ji paprasčiausiai nesuvokia savo menkystos- jau kaip moka taip ir šoka. Kalti žmonės iš TS-LKDP ir Liberalų Sąjūdžio. Tai jie ją prakišo antrai kadencijai, nors jau buvo gerai žinoma kas tai per žmogus ir jos galimybės eiti tokias pareigas. Kaip vis tik reikia nekęsti savo valstybės ir kokiais būti cinikais.

Tarabilda

Gėda ir tiek.
Kad mums neatsakinėja į nesuderintus klausimus, tai jau įpratom. Bet kodėl latviai ir kas iš latvių turėjo derinti žurnalistų klausimus, kai ten dar yržodžio laisvė. Visiškas nesusipratimas. Matrioška yra tikrų tikriausia nacionalinė gėda.

Hmm

Grybauskaitė užsimiršo, kad yra ne Miliūtės ar Jakilaičio laidoje. Didžiausia gėda iš šitos istorijos Lietuvos žurnalistams. Grybauskaite netiesiogiai parodė, kokiu š… pavertė Lietuvos žiniasklaidą.

čiulbinaitė

latviai puoooooola!
niekšai.
skelbsim latviams karą.
už rusus mažesni, turėtume įveikti.

patarėjas

dabar tapo aišku kas numušė mūsų kukurūzninką ties liepoja.
uch, parazitai.
jokie ne braliukai., jeigu Jos Kselencijos nemyli.
terrrrrroristinė valstybė Nr 2

Jota

Jei dar bus trečioji kadencija… Bus katastrofa.

Al.

Prezidentė tiesiog neturi pasirinkimo – jei imtų atsakinėti nesuderintus klausimus, anksčiau ar vėliau gautų tuos klausimus, į kuriuos ji atsakinėti negali.

To Al.

Visiškai teisingai samprotaujat. Vadinasi, tolimesniame užsienyje nei Latvija Matrioška spaudos konferencijos surengti negali, nes koks nors nesusipratęs žurnalistas gali paklausti , nesuderinęs klausimo su Ulbinaite. Rizikinga į užsienį vykti.

kseno VS homo

Juokingiausia, kad JE, leptelėjusi apie tai, kad nelegalūs imigrantai skatina homofobiją, nustebino žurnalistą ir užvedė jį ant to nesuderinto klausimo.

abc.

geras.dėkui latviukams už kaukės nuėmimą.

keista

tiek publika „džiūgauna” dėl Kselencijos, o nė vieno paklodinio komentaro, jokių pievų apie plepeikius ar kitokio marmalo… Komitete išeiginė???

vitas

juk jinai lezbijanka o tokios yra labai gerbiamos erosojuze

ruta

Stai ir tikras Grybaskaites veidas ir reali demokratijos butaforija Lietuvoje .Kas nepatinka – istrinti , eliminuoti , sunaikinti …Ji tikejosi , kad bus , kaip pas Putkina – viskas iki smulkmenu suderinta , klausimus uzduoda TIK patikrinti , lojalus valdziai laizytojai ,tokie , kaip miliutes , pumpreckites , jakilaiciai , monikos ..Ir vel tas klausimas -kas ja galejo rinkti , na , neteko nei vieno sutikti …

rutai

jei šis troliai būtų tauta, tai tikrai pamatytume tikrąjį tautos veidą: save ir savo išrinktą Prezidentę keikianti tauta nusipelno emigracijos ir visiško išnykimo. Paskaitykit rusišką Komsomolskaja pravda, jie džiaugiasi ne mažiau, latviškų trolių pasipiktinimu.
Prezidentė turi teisę neatsakyti į provokuojančius klausimus.

Užsakymas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Rygoje, kur dvi dienas bus aptariami Europos Sąjungos (ES) santykiai su šešiomis posovietinėmis kaimynėmis rytuose.
Rytų partnerystės programoje dalyvauja Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina.
Rusija programą vertina kritiškai, siekdama išlaikyti savo įtaką buvusioms sovietinėms respublikoms.
Buvo gautas užsakymas sumenkinti Prezidentę, tai ir atliko apmokėtas žurnalistas. Juk yra protokolas ir etika.

na ir kodel

O KODEL I TUOS NESUDERINTUS KLAUSIMUS NEBUVO GALIMA ATSAKYTI?Kas tai neisprusimas?Zodziu apsijuokimas auksciausios lygio.

čia skiepai buvo

čia polikarpovnos draugai bei globėjai KGBistai ją eilinį kartą paskiepėjo 🙂
viskas gerai.
dabar polikarpovna paskiepyta bus dar tvirtesnė – dar daugiau lietuvių pasikars ar pabėgs iš šalies 🙂

Brinkazis prezidentės mylėtojams

Žinoma, prezidentė gali neduoti atsakymų į kokius nereikšmingus klausimus. Mano galva, į klausimą apie homopartnerystes ji atsakė net labai tinkamai: „Lietuvoje šia tema nevyksta didelių diskusijų ir manau, kad šis klausimas nėra aktualiųjų sąraše“. Bėda ta, kad ji vengė atsakinėti į klausimus ne dėl to, kad jie antraeilės reikšmės, o dėl to, kad jie „nesuderinti iš anksto”, tai atrodė apgailėtinai. Juo labiau, kad ir tą klausimą apie homopartnerystes greičiausiai išprovokavo jos pačios riktas, kad nelegali imigracija skatina homofobiją :))) O apie tai, kad žurnalistas norėjo prezidentę sukompromituoti prieš Prahos susitikimą… Labai korektiškas žurnalistas, niekas neduoda pagrindo taip manyti. Tikrai ne koks Jakilaitis ar Miliūtė. Dėl to, kad rusas džiaugiasi… Na ir tegu džiaugiasi, kas gi blogai? Jei mano priešas džiaugiasi,… Skaityti daugiau »

nekorektika

net atvirai prokremlinis portalas „ekspertai” pasielgė korektiškiau patalpinę visą interviu, o ne vien tik tą dalį, kuri tokia miela Kremliui. Tuo tiesos.lt redakcija tik dar kartą įrodo savo tendencingą užduotį atakuot Prezidentę, kartu šitaip paniekindama rinkėjus.
.
Kartu su šia antiprezidentiška kompanija vyksta ir intensyvi bolševikėlių agitacija prieš šauktinių kariuomenę. Paskaitykit ką rašo vienas bolševikinio Paleckio Fronto ideologas, perėjęs į Liaudies ir žaliųjų partiją – V.Balkus komentaras.lt. Portale, kuris kažkada buvo visai įdomus, bet dabar matyt maitinasi už Ziuganovo su Shpygeliu bolševikiniams judėjimams skirtus pinigus. Putinas naikina Rusijojs NVO, bet reiktų atidžiau pažiūrėti per kokius NVO mūsų bolševikėliai gauna subsidijas. Ir jos nebūtinai turi būti registruotos Rusijoj.

daug įdomiau

ką Sorošas paskelbė apie jo laukiamą trečią pasaulinį karą.

klausytoja

O man pagailo Prezidentės,mūsuose tokios galingos,pasitikinčios savimi ,o braliukų įspraustos į kampą…. Galvojau, kad tik besišypsantis žurnalistėlis nepaklaustų apie Lietuvos vienuolikmetę valstybės paslaptį.

užuojauta

Vargšas žmogelis, kai jo mentalitetas tik stribinis.

MATYT,

„stumdant karučius” ,”kariaujant mažuosius karu”, nebuvo laiko savo asmenybės ugdymui.Todėl, neatspausdinus pasisakymo didžiulėmis raidėmis ant lapo popieriaus, labai sunku bendrauti…

beje

Būtų latvis paklausęs apie netradicinę orientaciją, valstybės dangstomus pedofilus, viešnamiais tapusius lietuviškus vaikų namus, tuomet suprasčiau ponios nevaldomą pyktį, o dabar? Ko čia siusti dėl tokių nekaltų, tiesiog šabloniškų klausimėlių…

ko norėt

Pažiūrėkite jos brandos atestatą- trejetukininkė ,ko norėt,kad sugebėtų ekspromtu atsakinėt į bet kokius klausimus be špargalkos , o dar baimė susikompromituoti. Turim tą ką turim.Pasaulis tai ne Lietuva, kur treptelėjai ir visi dreba.

beta

nustebino komentatoriai neisprusimu ir buku prezidentes puolimu. Ar cia tokia mada – kiekviena menkiausia proga uzsipulti prezidente? Tiesa yra tokia, kad uzdavus nesuderintus klausimus, turejo isikisti spaudos atstovas ir uzbaigti nemalonu incidenta. Del to prezidente ir dairesi i sona.. Kitas dalykas , zurnalistas paklause , ar ji nesijaucianti atsakinga uz ju Maximos griuti? Tik pagalvokit! Ju parduotuve is tikruju valdo ir aptarnauja latviai, tai kodel reikia jos tokio dalyko klausti? Latviukai mums siek tiek pavydi prezidentes , todel norejo tokiu budu ja sumenkinti. Keistas budas ir noras…

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top