D.Grybauskaitė: „Pagaliau“ – Seimas 106 balsais pritarė, kad E.Pašilis būtų paskirtas generaliniu prokuroru

Antradienį Seimas slaptu balsavimu atidavė, Dalios Grybauskaitės žodžiais tariant, „politinę skolą“, kaip ir turi būti pagal paprotinę teisę, dar iki Kalėdų – pritarė jos trečiajam siūlymui generaliniu prokuroru skirti Ukmergės apylinkės teismo teisėją 42 metų Evaldą Pašilį.

Už šią kandidatūrą pasisakė 106 parlamentarai, 11 buvo prieš, dar 10 Seimo narių susilaikė.

Šalies prezidentė šią žinią sutiko išplatindama tokį komentarą: „Gerai, kad valstybė pagaliau turės generalinį prokurorą, kuriam teks spręsti seniai pribrendusias prokuratūros problemas ir pradėti institucijos atnaujinimo pertvarkas. Naujojo prokuratūros vadovo laukia labai daug svarbių darbų – modernizuoti šią instituciją, sutelkti kolektyvą, gerinti ikiteisminio tyrimo kokybę ir atsakomybę, ginti viešąjį interesą ir didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra“.

Tiesos.lt primena, jog pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Ankstesnėms dviem prezidentės teiktoms kandidatūroms Seimas nepritarė. Vasarą parlamentarai nepritarė Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrai, o spalio pradžioje parlamentarai atmetė siūlymą generaline prokurore skirti Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkę Editą Dambrauskienę.

Kaip savo interviu15min.lt E. Pašilis pripažino, jis nenorėtų būti vadinamas „telefoniniu prokuroru“, o su prezidente bendrausiantis „įstatymo ribose“ (visą interviu skaitykite ČIA).

E. Pašilis teisę studijavo ir teisininko kvalifikaciją įgijo Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, yra dirbęs Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, taip pat Mokesčių policijos departamento Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi. E.Pašilis turi 15 metų teisėjo darbo patirtį – savo karjerą pradėjęs 1999 metais Ukmergėje, 2007–2012 metais buvo šio teismo pirmininkas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
dar vienas

ne vienos rezonansins bylos netyres paklusnus teisejukas?! Absurdo teatras – nejau prokuraturos profsajunga- mekenanciu versiu sajunga? Tai kam jus reikalingi, jei nemokate saves apginti. Ateis koks kaimo valiukas ir vel uzklius uz varcios ir vel pradzios?!

manau,

kad ne.

dabartinei prokuraturai ir

seimo daugumai sazingas gen.prokuroras tikrai nereikalingas.Jeigu sitas bus sazinigas seimas tikrai neprabalsuos.Nes daugumos valdanciuju bylos guli prokuraturos stalciuose ir….gali buti pradeti tirti.To labiausiai bijo seimovdauguma o pati prokuratura bijo kad saziningas gen.prokuroras prades viesinti prokuroru klastotes!!!!

Matas

Lengva jum kalbėt, kišeninis nekišeninis, o pamėginkite pabūt jo vietoje. Iš vienos pusės prezidentė spaudžia daryt visiškus niekus, o iš kitos žmonės iš apačios pirštais bado, per smilkinį smilium suka. Lengva manot jam. Sadistai tie Seimo nariai, kurie už jį nubalsavo.

MaTrioška

Ufffffffff…
Pa-ga-liau-uūūū!
Prokuroris jau tupi rankinėje. Grįšiu namo, reikės parodyti veterinoriui.
Reikia iš karto sterilizuoti. Kad nebūtų problemų.
Išprausim, uždėsim antkakliuką nuo blusų, paskiepysim, vaistukų nuo kirminų suduosim ir įsiųsim identifikacinį čipą po oda. Tvarka yra tvarka.
Narvelis naujas, kraiko Alma padovanojo.
Paděsiu po eglute. Bus gražu.
Įdomu, ar dideli prokuroriniai užauga? Dabar labai mielas. O jeigu išstorės?
Stengsiuosi neperšerti. Meilesnis bus.

Apuokiukas

Cha, prisiminiau epizodą iš serialo ,,Giminės”, kur Antanas Šeputis visai be entuziazmo sako: ,,Na ką gi – džiaukimės!”

Tva Trioška

Trioška poška. Bus nebus meilutis, nespėliokim, bet trioška poška, jei Matrioška užsiaugins Baskervilį. Geriau jei tada ta patri Matrioška triokšt ir keberiokšt.

Antanas Apuokiukui

Ten ir P.Dimša vaidino. Ar ne jis ten ir bus pasakęs kažką prieš prokurorus. Tai va, matot, kaip jam baigėsi.

Bratokas

Va dabar Matrioška Paulauckiui ir parodys „Nusipelnėme gyventi geriau”. Nepavydžiu Arturčikui. O dar blyn, Darbo parcijas narys švailiog. Oi parūks dūmai iš to prokurvatūros krematoriumo kreivais langais. Ten dar kažkokių nesusipratėlių likę, kurie apeliacijas rašo dėl Ulbinaitės. Patys nesuvokia, ką daro ir su kuo turės reikalo.

vai me

Juokdariai, jūs visi. Tikėtis, iš naujo prokuroro, kokių nors tyrimų, nesuteikiant ,jam ir jo šeimai, jokios apsaugos, gali tik paskutinis idiotas. Nebent ,jisai serga paskutine vėzio stadija, neturi vaikų, turi šlykšcią zmoną ir dar slykštesnę uošvienę.

Iš Delfių

Masiulis siūlosi padėt Matrioškai atsistoti į deramą pozą. Paskaitykit: „Seimo nariai apie E. Pašilį atsiliepė įvairiai. Mišrios grupės narys Povilas Urbšys teigė neišgirdęs atsakymo, ar paskirtas generaliniu prokuroru E. Pašilis bus nepriklausomas nuo prezidentės ir klausė, koks likimas ištiks slaptos pažymos nutekinimo iš Prezidentūros bylą tyrusį prokurorą. „Kyla klausimas, koks likimas ištiks prokurorą, kuris išdrįso apkaltinti Daivą Ulbinaitę slaptos informacijos nutekinimu, kuris net kelis bandė iškviesti prezidentę į apklausą, kuris išdrįso apskųsti išteisiamuosius nuosprendžius? Susitikimo metu su pretendentu į generalinius prokurorus būtent to paklausiau. Deja, aiškaus atsakymo neišgirdau. Tikiuosi, gerbiamasis E. Pašilis šiandien posėdžio salėje patikins mus, kad su šiuo prokuroru nebus susidorota”, – sakė P. Urbšys. Konservatorius Kęstutis Masiulis pažymėjo, kad nė vienas prezidentės teiktas kandidatas į generalinius prokurorus… Skaityti daugiau »

mai va

Apsauga? Papildoma?
Taigi saugiai tupi po matrioškos padu. Kur jau saugiau berasi.

To vai ma

Sakai, saugiai… O ar pats norėtum taip saugiai po jos padu patūnoti. Ar neužverstum tik kanopų nuo naktinių košmarų ir baimės, kad gali paskambinti telefonas?

tai va

aš ne vergas ir ne podcholujus- ko man tupėti po mstrioškės padu.
dzin man ant jos telefonų. dėjau.
o rankinukinis prokurorėlis, carienės mužikėlis/nuosavybė, tas saugumą suvokia vergiškai, mužikiškai. matėsi dar nepaskyrus.
jeigu neįžiūrėjai, tai tavo ir problema. na, negi mano?

To Tai va

Tai tu gerai pagalvok, kas čia tokio tam Seimui nutiko, kad anksčiau už du balvonus nebalsavo, o už lygiai tokį patį balvoną ėmė ir nubalsavo 106 (Čia jau turbūt ir konstitucinė dauguma, galėtų Konstituciją perminkyt). Gal kažkokius stebuklinius ženklus įžvelgė naujojo manekeno akyse? Ne jau? O gal prieš Kalėdasledo širdys atitirpo ir Matrioškėlės pasgailėjo? Nė velnio. Insiuto Matrioškėlė po antro sprigto į nosį, tai ėmė ir pagąsdino (kažką ir mes nugirdome), bet ko nežinome, ką taip sakant konfidencialiai taip. Aha, svarsto triušeliai ausytes suglaudę – popieriukai ne kokie, ant mazoliukų lipa Matrioškėlė. Duodat prokurorą – ne taip skaudžiai spausiu… Nėr kur dėtis, ir tik bum, pasirodo visas gornizonas – 106. Ar ne cūdai sūdną dieną?

!!!

Lietuva isvoge,tai pasiskyre prokurora,kad juos saugotu nejaugi,jie kas sau duobe akiu dumimas.Prokuroras turi buti neskiremas parsidaveliu,o renkamas Tautos,kai Tauta isrinks prokurore NERINGA VENSKIENE tada ir prasides tikra TIESOS ERA!!!

Nuomone

Pritariu komentatoriui kuris raso,kad tik N.Venckiene galetu padaryti tvarka,jei ji butu gen.prokurore.Nes ji sazininga,Dora,garbinga,drasi moteris.

Ar UAB prokuraturos klastociu biuras

Nesumals NAUJOKA i miltus ????????

Ka dabar darys seimo daufuma????

90%ju bylu guli prokuraturos stalciuose????Net nezinau koki scenariju yra sukurusi naujajam gen.prokurorui???O gal jis SAVAS???Kitaip nebutu nubalsave?????

Ka gali padaryti vienas?

Pries gerai sukurta prokuraturos mafijos sistema????Venckiene buvo gera teisinike,gerai ismane istatymus o…..buvo suklastota nuo galvos iki koju,nuo seimos iki giminiu,nuo kaimynu iki paprastu pilieciu.Taivrodo jog JIE vieningi,galingi,niekieno nekontroliuojami ir savo rankose turi lb.gailinga ginkla BAUDZIAMAJA BYLA.Su kuria gali nusauti bet kuria pasirinkta auka o turtus „per savus”advokatus tarpusavyje isidalinti.Ir tai daroma legaliai „vsio po zakonam”ir….nera kam pasiskusti!!!!Net Strazburas nepriims nagrineti vieningai ir gerai suklastotu bylu!!!!

hmmm

Kas žinote parašykite kas tiwže 11 kur balsavo prieš.Ar balsavimas buvo slaptas..

va va va

spiečius latvių gatvės remiamų širšių vėl sulėkė vos tik paminėta Prezidentė.

mouse

Naujasis generalinis prokuroras turėtų siekti, kad būtų išsiaiškinta:
Snoro ir kitų bankų sužlugdymas, Vytauto Pociūno nužudymas ir apšmeižimas, surasti tikri teisėjo Furmanavičiaus ir Violetos Narušiavičienės, Vaido Milinio žudikai, o taip pat pasakyti kas nužudė Drąsių Kedį ir Andrių Ūsą. Turėtų būti pasakyta visuomenei kur iš tikro šiuo metu yra Laima Stankūnaitė su Deimante, bei Neringa Venckienė su sūnum. Nes aš pats 2013 pavasarį, kai Stankūnaitė davė laidai 24/7 iunterviu, mačiau jos labai prastą sveikatos būklę: tiek psichologinę, tiek fizinę. Iš veido buvo visa suvargusi. Tad man, tai kelia susirūpinimą – labai rimtą.
O taip pat turėtų siekti, kad nebūtų dėl išgalvoto terorizmo persekiojama sunkiai serganti Eglė Kusatė.

Tarabilda . mouse

Kas iš to, kad pasakei, ko turėtų siekti Gen.Pr. Jis irgi gali (kuo netikiu, nors nudėkit) pasakyti, kad imsis visų šių rezonansinių bylų ir peržiūrės jas. Ir liks tušti plepalai, nes kas gi čia toks yra suinteresuotas, kad iš tikro būtų atskleista tiesa. Visi iki skvernų per tą laiką nuo Pociūno nužudymo spėjo išsišūdinti. Negi dabar ateis visi pas naująjį ir prašys – žinai, atleisk mums, kad jau taip mes susipurvinome ir išspręsk tas bylas teisingai, bet mūsų tik nerušiok. Leidžiam. Ir kaip jam daryt? Kaip teisingai išspręsti bylą, kurioje nudikaltimo bendrininkai neminimi. Nonsensas. Taigi tas prokuriorykštis net teoriškai neturi jokių galimybių būti nepriklausomas, kaip ir nuo Matrioškos, taip ir nuo politinių grupių (klanų).

Pensininke

Socdemai balsavo, kad ponia isleistu R.Sadziu i Belgija, o darbieciai, kad Uspaschichas isvengtu belanges. Kaip sakoma, mes – tau, tu – mums.

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top