D.Grybauskaitė priglaudė prie krūtinės Seimo nuskriaustą prokurorą D.Valį

Seimui antrą kartą nepritarus prokuratūros veiklos ataskaitai, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Seimo nuomonė nėra pagrindas atleisti jos kartu su parlamentu paskirtą generalinį prokurorą Darių Valį. Mat ši nuomonė, pasak prezidentės, buvusi paremta tiesioginį interesą turinčios Darbo partijos balsais. Kad už tokį Seimo sprendimą balsavo dauguma socialdemokratų, liberalų ir „Drąsos kelio“ narių, D.Grybauskaitė nutylėjo. Beje, prezidentė neišsakė jokios savo pozicijos, kai Vyriausioji rinkimų komisija skyrė „naujai“ Leiboristų partijai valstybė dotaciją, kuri turėjo priklausyti jau „nesančiai“ Darbo partijai. Taigi tokiam pono Viktoro Uspaskicho partijos šelpimui mokesčių mokėtojų pinigais pritarė.

„Su Konstitucija prasilenkiantys Seimo sprendimai gresia teisėsaugos institucijų politizavimu“, – teigia į prokurorų darbą tiesiogiai kištis nevengianti politikė, vykdomosios valdžios atstovė D.Grybauskaitė. Tokius politikės žodžius žinių agentūrai BNS perdavė jos vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, karjerą prezidentūroje pradėjusi po Lietuvos televizijoje sukurto propagandinio filmo apie D.Grybauskaitės kelią į prezidentes.

Kaip yra įpratusi, prezidentė nepateikė jokių argumentų, kodėl ji viešai suniekino parlamentą bei jo priimtą sprendimą dėl Seimui tiesiogiai atskaitingos Generalinės prokuratūros ir pavadino šį sprendimą „su Konstitucija prasilenkiančiu“. Beje, kaip su Konstitucija dera jos pačios duoti telefoniniai įsakymai Vyriausybei atskaitingam FNTT vadovui, D.Grybauskaitė nekomentavo.

Primename, kad antradienį Seimas nepritarė prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai ir pavedė Teisės ir teisėtvarkos komitetui parengti Seimo nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą D.Valį iš pareigų. Už Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) nutarimo projektą, kuriuo siūlyta nepritarti ataskaitai, antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 12 parlamentarų. Už tai, kad antrą kartą būtų nepritarta Generalinės prokuratūros ataskaitai, balsavo 24 socialdemokratai, 23 „darbiečiai“, 8 frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, 7 Liberalų sąjūdžio nariai, 5 frakcijos „Drąsos kelias“ nariai, 3 Mišrios Seimo narių grupės nariai bei 2 konservatoriai. Taip pat 60 parlamentarų buvo už tai, kad komitetas parengtų Seimo nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą, šeši buvo prieš tokį sprendimą, šeši susilaikė.

Susikompromitavusius ir savo pareigų atlikti nepajėgiančius teisėtvarkos pareigūnus prezidentė D.Grybauskaitė imasi globoti ne pirmą kartą. Taip pat atkakliai kaip generalinį prokurorą D.Valį ji anksčiau gynė ir buvusį prokuratūros vadovą Algimantą Valantiną, kurį po skandalingos prokuroro karjeros iš karto paskyrė teisėju.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Gal reikėtų padaryti kaip Estijoje – Prezidentą renka Seimas.

Anikė

„Beje,balsuok kaip nori tu Seime-
Valiuko neišduosiu.
Pridengsiu savo krūtine,
SAU patikimą žmogų”. (naujosios Marijos Melnikovos monologas).
Šaunuoliai R.Žilinskas ir N.Puteikis,kad balsavo,kaip sąžinė liepė,o kiti
„rankelių kilnotojai”geriau būtų patikrinę Kostitucijos žinias,naudos daugiau.

Konservatorių

ir atamanės gauja,dengiama VSD.Kas galėjo pagalvoti,kad taip smuks konservatoriai.

Nenustebčiau

jei KONSERVOS per kitus rinkimus neperžengs 5 proc. barjero.

Romas

Konservatoriai, gindami Grybauskaitės ir VSD statytinius, elgiasi kaip libcentristai, kaip savižudžių gauja. Kodėl?

ANZELMUTĖ

PARAŠYKIT PAVARDĖMIS ,KAD RINKĖJAMS BŪTŲ AIŠKU KAS YRA KAS.

baikit,čia V.Landzbergis

priglaudė D.Valį prie krūtinės.Juk valdo paslapčoa tai jis,o ne Grybauskaitė.Kaip neoru.

gaujėjantys

konservatoriai.

Kiti rinkimai

bus klastojami?Gręsia tautos išėjimas į gatves?

Dabar tauta

partizaniškai turi remti vieni kitus,kad išliktų.Gelbėti savo vaikus nuo vėžių,diabetų aukojant.Gelbėti savo senolius,vieni kitus ramstant.Nes valdžia švaisto,pasiklydo.

Juk naujas

prokuroras gali pasidomėti konservatorių milijonais.Aišku,gali ateiti ir dar klaikesnis.

Kartais atrodo,kad

jei ateitų rusai,tai konservatoriai juos pasitiktų išskėstomis rankomis.Kai kurios jų struktūros glaudžiai bendradarbiauja su FSB ir t…Paradoksai.

Rasa

Štai kur tikrieji veršiai.
Ir kas juos taip suveršino?…

o kaipgi

prie tokios placios krutines visos dzeriovnios prisiglaust galetu. bile glaudzianti ranka butu.

liūdna

Tokia,kaip prezidentės,demagogija ir verčia Lietuvą kreivų veidrodžių karalyste.Jei galima prezidentei,kodėl negalima Seimo nariui,valdininkui,policininkui,darbdaviui,prokurorui,žmonai arba uošvei? Ir taip prasideda,ir tęsiasi ta baisi pasaka be galo.Bet ta pasaka,kaip narkotikas,turi baisų šalutinį efektą-visuomenės neviltį ir iš jos išplaukiančias žmogžudystes,alkoholizmą,narkomaniją,savižudybes,emigracija vadinamą masinę evakuaciją iš Lietuvos.Viskas prasideda nuo smulkmenų ir išsirutulioja sniego gniūžtės efektu.

Vsio zakono

Juk mokytojas amb leido gyventi susimetus.

vienintelė

motina iš Daukantynės paguodė Bevalį

Vytautas

kaip ten bebūtų, tiek referendumu dėl naujos atominės elektrinės, tiek išrinkusi į Seimą Darbo partijos atstovus, tauta išreiškė savo valią… o jei šalies vadovės nuomone šiais atvejais tauta buvo manipuliuojama, tai klausimas, o kada gi nebuvo?

blogai, kai nera stuburo

musu seimas pavirto i patiesaleli prie duru. Kojas valosi kas netingi- tai prokuratura, tai VSD, tai prezidente…

vasia

nuotraukoje -du dvasios ubagai.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top