Seimui antrą kartą nepritarus prokuratūros veiklos ataskaitai, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Seimo nuomonė nėra pagrindas atleisti jos kartu su parlamentu paskirtą generalinį prokurorą Darių Valį. Mat ši nuomonė, pasak prezidentės, buvusi paremta tiesioginį interesą turinčios Darbo partijos balsais. Kad už tokį Seimo sprendimą balsavo dauguma socialdemokratų, liberalų ir „Drąsos kelio“ narių, D.Grybauskaitė nutylėjo. Beje, prezidentė neišsakė jokios savo pozicijos, kai Vyriausioji rinkimų komisija skyrė „naujai“ Leiboristų partijai valstybė dotaciją, kuri turėjo priklausyti jau „nesančiai“ Darbo partijai. Taigi tokiam pono Viktoro Uspaskicho partijos šelpimui mokesčių mokėtojų pinigais pritarė.
„Su Konstitucija prasilenkiantys Seimo sprendimai gresia teisėsaugos institucijų politizavimu“, – teigia į prokurorų darbą tiesiogiai kištis nevengianti politikė, vykdomosios valdžios atstovė D.Grybauskaitė. Tokius politikės žodžius žinių agentūrai BNS perdavė jos vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, karjerą prezidentūroje pradėjusi po Lietuvos televizijoje sukurto propagandinio filmo apie D.Grybauskaitės kelią į prezidentes.
Kaip yra įpratusi, prezidentė nepateikė jokių argumentų, kodėl ji viešai suniekino parlamentą bei jo priimtą sprendimą dėl Seimui tiesiogiai atskaitingos Generalinės prokuratūros ir pavadino šį sprendimą „su Konstitucija prasilenkiančiu“. Beje, kaip su Konstitucija dera jos pačios duoti telefoniniai įsakymai Vyriausybei atskaitingam FNTT vadovui, D.Grybauskaitė nekomentavo.
Primename, kad antradienį Seimas nepritarė prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai ir pavedė Teisės ir teisėtvarkos komitetui parengti Seimo nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą D.Valį iš pareigų. Už Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) nutarimo projektą, kuriuo siūlyta nepritarti ataskaitai, antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 12 parlamentarų. Už tai, kad antrą kartą būtų nepritarta Generalinės prokuratūros ataskaitai, balsavo 24 socialdemokratai, 23 „darbiečiai“, 8 frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, 7 Liberalų sąjūdžio nariai, 5 frakcijos „Drąsos kelias“ nariai, 3 Mišrios Seimo narių grupės nariai bei 2 konservatoriai. Taip pat 60 parlamentarų buvo už tai, kad komitetas parengtų Seimo nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą, šeši buvo prieš tokį sprendimą, šeši susilaikė.
Susikompromitavusius ir savo pareigų atlikti nepajėgiančius teisėtvarkos pareigūnus prezidentė D.Grybauskaitė imasi globoti ne pirmą kartą. Taip pat atkakliai kaip generalinį prokurorą D.Valį ji anksčiau gynė ir buvusį prokuratūros vadovą Algimantą Valantiną, kurį po skandalingos prokuroro karjeros iš karto paskyrė teisėju.