Dabar Amerikos maisto ir vaistų agentūra teigia, kad prireiks 75 metų, kol Pfizer klinikiniai duomenys bus paviešinti

Maisto ir vaistų agentūra (FDA), kuri yra institucija, atsakinga už vaistų reguliavimą Jungtinėse Valstijose, paskelbė, kad prireiks 75 metų, kol bus paskelbti klinikiniai duomenys apie Pfizer vakciną nuo COVID-19.

Per du mėnesius apdorojusi 12 000 puslapių, skirtų vakcinos patvirtinimo procesui, agentūra dabar teigia, kad ateityje galės išleisti tik 500 puslapių per mėnesį, pranešė „Summit News“.

Anksčiau pareiškusi, kad prireiks 55 metų, kol bus paskelbti visi duomenys, dabar šį apskaičiavimą pratęsia dar dviem dešimtmečiais.

Visuomenės sveikatos ir medicinos specialistų grupei atstovaujantys teisininkai užklausė, kodėl FDA užtruko tik 108 dienas, kad išstudijuotų Pfizer dokumentus, o viešai juos paskelbti prireiks 20 000 dienų.

FDA tvirtina neturinti pakankamai išteklių procesui paspartinti ir kad problemai skirdami daugiau laiko, jie atitrauktų energiją nuo kitų prašymų, pagrįstų Informacijos laisvės aktu (Freedom of Infoemation Act, FOIA), teisės aktu, garantuojančiu Amerikos piliečiams teisę gauti prieigą prie JAV vyriausybės turimos informacijos.

Advokatas Aaronas Siri apibūdino agentūros elgesį kaip „distopinį“ ir stebėjosi, kaip vyriausybė gali finansuoti milijardų sumomis didžiąją farmaciją, apsaugoti ją nuo teisinių veiksmų ir nesuteikti Amerikos visuomenei 451 000 dokumentų apie vaistą, kurį Bideno administracija, kaip ir daugelis kitų vyriausybių visame pasaulyje, siekia padaryti privalomu.

„Visas FOIA tikslas yra užtikrinti vyriausybės skaidrumą“, – rašė advokatas Siri, cituojamas naujienų agentūros „Reuters“. „Sunku įsivaizduoti didesnį skaidrumo poreikį neatidėliotinai išviešinant dokumentus, kuriais remiasi FDA, patvirtindama produktą, kurio dabar reikia daugiau nei 100 milijonų amerikiečių, gresiant karjeros, pajamų ir karinės tarnybos statuso praradimui ir daug blogiau”.

„Atsižvelgiant į tai, kad Pfizer jau kuria naujas vakcinas ir pastiprinimo injekcijas, skirtas kovai su kitu variantu, o paskui su kita pandemija, visi duomenys tikriausiai nebus prieinami, kol Saulė nesprogs ir nenušluos Žemės planetos, o tai turėtų įvykti po maždaug 10 mlrd. metų”, rašė Paul Watson.

Šaltinis: renovatio21.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top