Dalia Grybauskaitė: „Lietuva didžiuojasi valstybėmis, kurioms per 75 metus laisvė išliko vertybe“

Ketvirtadienį, liepos 23 d., Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo šventiniame JAV Sumnerio Welleso deklaracijos 75-ųjų metinių minėjime „Kartu mes tikime laisve.“

Lietuvai itin svarbia Sumnerio Welleso deklaracija JAV pareiškė nepripažįstanti Baltijos šalių aneksijos ir pradėjo penkis dešimtmečius trukusią Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politiką.

„Principinga JAV pozicija nepripažinti Baltijos šalių prievartinės aneksijos tapo žinia visam pasauliui, kad teisė negali būti įgyjama jėga. Deja, ir šiandien matome, kad tas pats kaimynas naudoja jėgą, siekdamas įgyti teisę į kitų tautų teritoriją. Todėl Lietuva didžiuojasi valstybėmis, kurioms per 75 metus laisvė išliko vertybe ir kurios gina ją iki šiol,“ – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Sumnerio Welleso deklaracijoje įtvirtintos vertybės išlieka kaip niekad aktualios ne tik Ukrainai, Gruzijai, Moldovai, bet ir Baltijos šalims.

„Esame dėkingi mūsų partnerei ir draugei JAV, kuri padėjo Lietuvai išlaikyti tikėjimą, iškęsti okupaciją ir kurios palaikymą jaučiame iki šiandien,“ – Vašingtono aikštėje susirinkusiems šventės dalyviams sakė Prezidentė.

1940 m. liepos 23 dieną paskelbdamos Sumnerio Welleso deklaraciją ir atsisakydamos pripažinti Baltijos šalių aneksiją, JAV padėjo Lietuvai išsaugoti dalį diplomatinių atstovybių ir užtikrinti, kad mūsų šalies balsas būtų girdimas per visą okupacijos laikotarpį.

Prie JAV Sumnerio Welleso deklaracijoje išsakytos pozicijos prisijungė ir Baltijos valstybių aneksijos nepripažino daugiau nei 50 pasaulio valstybių.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top