Dalia Grybauskaitė: „Lietuva gerai žino, kokios Europos ji nori“

Supažindiname su Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, šiuo metu dalyvaujančios Europos Sąjungos 60-mečio iškilmėse Romoje, spaudos tarnybos išplatintu pranešimu „Amžinajame mieste – įsipareigojimas ES ateičiai“.

Šeštadienis, kovo 25 d. (Roma). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Romoje dalyvauja Europos Sąjungos 60-mečio iškilmėse. Kapitolijaus rūmuose, kur prieš 6 dešimtmečius buvo įsteigta Europos Bendrija, 27 ES šalių lyderiai pasirašė Romos deklaraciją ir nubrėžė gaires ES ateičiai.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva gerai žino, kokios Europos ji nori. Laisva šalių valia sukurta taikos sąjunga mūsų šaliai ir regionui reiškia saugumą bei gerovę. Žvelgdama į ateitį ES turės keistis, tapti dar modernesne. Todėl šiandien iš Romos siunčiama aiški žinia – 27 ES šalys sutaria dėl savo vertybių, tikslų ir toliau dirba kartu kurdamos šią ateitį.

Iškilmingos ceremonijos metu prisiminta 60 metų Europos Bendrijos istorija – taip pat ir Baltijos kelias, į laisvą Europos tautų šeimą sugrąžinęs Lietuvą bei kitas Baltijos šalis.

ES lyderių pasirašytoje Romos deklaracijoje įtvirtintos 4 pagrindinės bendradarbiavimo kryptys – saugios, klestinčios, socialiai jautrios ir stiprų pasaulinį vaidmenį turinčios Europos link.

Siekdami užtikrinti Europos saugumą, šalių lyderiai įsipareigojo stiprinti ES gynybą, bendradarbiavimą su NATO, gerinti ES išorės sienų apsaugą.

Valstybių vadovai taip pat sutarė dirbti kartu užtikrinant Europos žmonių gerovę. Toliau bendromis 27 šalių pastangomis bus stiprinama bendra ES rinka, skatinama pažanga ir inovacijos, remiamas smulkusis ir vidutinis verslas, kovojama su skurdu ir socialine atskirtimi, užtikrinamas saugus energijos tiekimas.

Visus 6 dešimtmečius buvusi taikos ir demokratijos simboliu pasaulyje, ES ir toliau padės užtikrinti stabilumą Rytų bei Pietų kaimynystėje. Bendrija išlieka atvira visoms Europos valstybėms, kurios gerbia pamatines ES vertybes ir yra pasirengusios jas ginti.

Per 13 metų mūsų šalis tvirtai įsiliejo į Europos šalių šeimą. Narystės ES naudą asmeniškai jaučia net 81 proc. Lietuvos žmonių. Nuo 2004 m. Lietuva gavo 17 mlrd. eurų ES lėšų, o galimybėmis mokytis visoje Europoje pasinaudojo net 40 tūkst. jaunuolių.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
taip skelbia BNS

„Aš manau, kad kur bus Lietuva, priklausys nuo pačios Lietuvos, todėl kad mes patys sprendžiame, kokios Europos mes norime, kur norime būti ir su kuo norime būti. Ir aš įsitikinusi, kad Lietuva žino, kur ji nori būti – nori būti su priekyje esančiais, priekyje bėgančiais, nes mes bėgome nuo tam tikrų grėsmių, atbėgome, kur norėjome ir, manau, mūsų interesas – kurti Europos ateitį tokią, kokios mes norime“, – šeštadienį Romoje LRT televizijai sakė D. Grybauskaitė.

Ir tai – „mes patys sprendžiame, kokios Europos mes norime” – skamba išdidžiai 🙂

Visgi

Yra Lietuvoje lakstingalu, kartojanciu Clintonienes giesmes.

Mergina be talijos plonomis kojomis

Musu mazoji diktatore su melynu chalatu visados zino geriausiai,ko reikia Lietuvai.
Atsibunda is ryto ir pirma mintis- Lietuva tai as. Labas rytas , Lietuva, kokios Lietuvos tu siandien noretum: raudonos,zalios ar melynos ? Kvailas klausimas,pagalvoja.Zinoma,su priekyje einanciais.
Raudoni dabar atsilike,zaliems davem skalbimo milteliu tai jie uzsieme savo smegenu skalbimu.
Eisime su melynais,juk ten visi mano komunistiniai draugeliai vedliais stebuklingai patape.
Kompanija negausi,uztat maloni.Visi viska apie vieni kitus zino.O tai yra gerai Lietuvai (t.y patys suprantate kam).

be kėvišų, be polikarpovnų...

be naumavičių, be olekų, be bernatonių, be kirkilų, be kubilių ir t.t.

Neimkit į galvą

Leningrado kailių fabriko absolventai visada turi kam nors tarnauti, juos taip suprogramavo ir toks jų darbas.

Europa

ieško lengvų materialistinių kelių. Lietuvoje materialistinė santvarka pačiame savo audringame žydėjime.Visi bėga paskui tą pašvinkusią materiją ir tai pateikiama kaip tobulas gėris.Vyksta didelis nusikaltimas,vyksta savęs išdavystė.

Žino Lietuva???

Ne, žino viena Grybauskaitė.

ponia Grybauskaite,

o ar tamsta kada nors mūsų paklausei- KOKIOS Europos MES nenorime?

Lietuvos

Dalia žino, ko ji nori.

siandien per CNC TV

Paris24, DW, arirangTv ir kt. rode kitoki reportaza. Zymus zmones kalbejo, kad ES per daug biurokratijos, kad valstybes dusinamos is virsaus, nuleidziami visokie istatymai, kuriu valstybiu-nariu gyentojai nepriima. Taip buvo kalbama ne tik apie pabegelius, ju keliamas problemas. Ne vienas ir ne du dziaugesi, kad Anglija pareiske savo tautos valia Brexit’u. O Tuskas vos neapsiverke – mat, uzauges Gdanske ne nesvajojo, kad pataps tokiu izymiu deka ES. prosze pana! Butu labai puiku, jei tie, Lietuvos gauti milijardai euru butu isviesinti ir parodyti kam ir kur panaudoti. 40 tukst. jaunuoliu isvyko mokytis>! Tai kiek mokosi Lietuvos universitetuose? Gal ju jau nebereikia ar jie tokio zemo lygio, kad jaunuoliai mokosi uzsienyje? Uz kieno pinigus?-ES? kiek is ju sugrizta namolio, jei mokesi uz… Skaityti daugiau »

Marginalas

Ponia ir yra Lietuva!

$+$

<... mūsų šalis tvirtai įsiliejo į Europos šalių šeimą. Narystės ES naudą asmeniškai jaučia net 81 proc. ...>
<>
Tą iškilminga proga, norėtųsi žinoti ir kitą procentą – kiek Lietuvoje tuo patikėjo?
<>
Ir vėl. Tą pačia švenčių proga, prisiminus anus gerus laikus, kai Lietuva į s i l i e J o (žinoma, be skelbimo miltelių ir butelio alaus) į brolišką Tarybinių Tautų Š e i m ą, naudą pajuto visas 100 %, o tie, kurie nepajuto, studijuoti buvo siunčiami i Tarybinių Tautų Oxbrig’ą – Laptevų Jūros Pakrantę.
<>
Perskaitęs straipsnį, net neabejoja, kad Šventinio „mąstymo” genai, tiesiog, paveldimi. Amžinaaaaatilsį Didžiajam Moooookytojui Aaaaaalg….

suflerio budelė

Lietuva gal ir žino, tik grybaitė nenutuokia.
Vejaměs vejaměs Vakarus, bet po teisybei tai bvaldžia vadnyčioja į priešingą pusę.
Jeigu jau grybaitei Vakarų šalys yra švenčiausias tobulumo pavyzdys, galėtume poniai pasufleruoti ką daryti kad būtų kaip pas vokiečius.Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES paakraščio taisykles:
– juridinio asmens registravimo, įmoněs steigimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!!) mažesnė;
– pajamų mokestis būtų du kartus mažesnis, prie MMA dydžio;
– atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!!) mažesni, prie MMA dydžio.
Ir aišku, jokio mažai uždirbančiųjų apmokestinimo.

Pikc

Lietuva tai gal ir žino – tik Lietuvos valdžiai į tai nusispjauti: jie nuolankiai ir entuziastingai pritars viskam, ką ponai iš Briuselio pasakys.

berods montvila parašė

My govorim -partija , podruzomievajem-lenin: ( vertimas lit.) Mes sakome Lietuva- suprantame grybauskaitė…

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top