Dalia Grybauskaitė: netgi Lietuva galėtų tarpininkauti derybose tarp Izraelio ir Palestinos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su oficialiu vizitu lankosi Artimuosiuose Rytuose. Per susitikimą su Palestinos vadovu Mahmoudu Abbasu ji pareiškė, kad Lietuva, kaip viena iš penkiolikos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių, galėtų tarpininkauti taikos derybose tarp Izraelio ir Palestinos.

„Maža valstybė, būdama Saugumo Tarybos nare, galime prisidėti prie taikos proceso. Tą ir pasiūliau, kad netgi ir Lietuva galėtų dalyvauti, jeigu toks noras būtų iš abiejų pusių ir mumis pasitikėtų“, – po susitikimo su Palestinos prezidentu antradienį sakė D.Grybauskaitė.

Komentuodama susitikimą prezidentė pabrėžė, kad Lietuva supranta Palestinos siekį tapti nepriklausoma.

„Mums taip pat buvo svarbu, kaip ir jiems, sugebėti gyventi šalia didelės valstybės“, – pridūrė D.Grybauskaitė ir pabrėžė: „Lietuva supranta abi puses. Supranta tą skausmą, nerimą ir įtampas, kurios periodiškai kyla tarp dviejų valstybių“.

Šalies vadovės nuomone, M.Abbasas yra taikus žmogus, daug padaręs taikos tarp dviejų valstybių labui.

D. Grybauskaitės vizitas Artimuosiuose Rytuose vyksta regione paaštrėjus įtampai dėl naujo smurto proveržio pastarosiomis savaitėmis – per šiuos neramumus buvo nužudyta mažiausiai 42 palestiniečiai ir 8 izraeliečiai.

D. Grybauskaitės komentaro įrašą išplatino prezidentės spaudos tarnyba (žr. ČIA – nuo 2:50).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top