Dalia Grybauskaitė: Šalis paruošta naujam etapui

Skelbiame Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracinę kalbą, sakytą 2014 metų liepos 12 dieną Seime.

Mieli Lietuvos žmonės,

kiekvienas duotos priesaikos žodis man kasdien skambėjo ir skambės kaip asmeninis įsipareigojimas jums.

Likimas mums lėmė gyventi šiuo ypatingu laikmečiu ir kartu rūpintis Lietuva.

Žinau, kad bus nelengva, bet mes atkakliai tęsime tai, kas pradėta, ir rasime išeitis iš pačių kebliausių situacijų.

Vadovavimą šaliai suprantu kaip kasdieninį Lietuvos žmonių interesų gynimą visose srityse.

Mano tikslas – telkti sąžiningus, profesionalius ir atsakingus žmones bendram siekiui – Lietuvos stiprinimui.

Visi kartu toliau ieškokime naujų kelių ir sprendimų Lietuvos žmonių gerovei užtikrinti.

Ateinančių metų iššūkiai aiškūs. Jų nepasirinksi – juos siunčia gyvenimas.

Karinės grėsmės Lietuvos pašonėje mus sutelkė dar labiau. Šiandien dar kartą prisiekiau saugoti Lietuvos žemių vientisumą.

Grėsminga situacija aplink Lietuvą reikalauja šalies apginamumui skirti ypatingą dėmesį.

Karinis, energetinis, informacinis valstybės saugumas – didžiausias mūsų visų rūpestis. Turime būti tinkamai pasirengę šalies gynybai, nes tik būdami laisvi ir saugūs galėsime kurti savo gerovės valstybę.

Lietuvos žmonių saugumui ir ekonominei gerovei užtikrinti turi būti išnaudotas ir per šiuos metus pelnytas tarptautinės bendruomenės pasitikėjimas. Neišklyskime iš europietiškos valstybės kelio – šalies užsienio politika turi padėti ginti šalies ekonominius ir politinius interesus.

Mūsų jauna valstybė sustiprėjo – ūkio nuosmukį keičia augimas, atsakomybė išstumia aplaidumą. Mes sukaupėme patirties ir įgijome pasitikėjimo. Šalis paruošta naujam – augimo etapui.

Ši kadencija taip pat bus skirta sprendimams, kurie pagerintų kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimo kokybę ir sumažintų socialinę atskirtį.

Auganti ekonomika turi tapti darbo vietomis ir orų gyvenimą užtikrinančiomis pajamomis.

Esame brandi visuomenė – pasirūpinkime tais, kam sunkiausia, kad nė vienas žmogus nebūtų paliktas likimo valiai.

Per brangi sveikatos apsauga, mokslas, komunalinės paslaugos, šiluminis skurdas ir grobuoniškos energetinės kainos neturi varyti mūsų į neviltį. Nes išeitys yra. Mes jau jas atrandame ir turime tinkamai panaudoti.

Ateinančius penkerius metus paskelbkime dar griežtesnį NE korupcijai. Jeigu visi iki vieno to laikysimės, Lietuva tikrai suklestės ir senus įpročius pakeis naujos vertybės. Būtent korupcija trukdo mūsų valstybei sparčiau vystytis ir neleidžia ekonominei gerovei pasiekti kiekvieno žmogaus.

Ypatingą dėmesį skirdami valstybės tarnybos skaidrumui ir akylai stebėdami Europos Sąjungos paramos naudojimą, užtikrinsime, kad korumpuotos grupuotės nelobtų Lietuvos žmonių sąskaita.

Visiems laikams turime atsikratyti ir perkamo teisingumo, neteisėto žmonių persekiojimo. Turime užtikrinti, kad teisingumą vykdytų profesionalūs ir nepriekaištingos reputacijos žmonės, įstatymo viršenybė galiotų kiekvienam, o teisėsauga saugotų ir gintų šalies gyventojus nuo galimų grėsmių.

Įsileiskime į valstybės valdymą jaunus žmones – tegul jie realiai pajunta, kad čia jų galimybių šalis.

Kviečiu bendrai dirbti ir visas atsakingas politines jėgas. Idėjos, kaip pagerinti kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimą, o ne atskirų grupuočių reikalus, visada sulauks mano palaikymo.

Politinės sistemos kokybė ypač svarbi tolesnei Lietuvos raidai – Lietuva spartesniu žingsniu eis į priekį tik tuomet, kai padaugės skaidrios politinės valios ir profesionalių politikų. Kai į valdžią bus einama tarnauti, o ne ponauti ar pasipelnyti.

Sukurti, o ne sugriauti. Įtikinti, o ne apgauti. Padėti, o ne pakenkti. Prisidėti, o ne pasinaudoti – šie principai turi prigyti visose šalies gyvenimo srityse.

Gerbiamieji,

kiekvienas ten, kur esame, galime prisidėti, sustiprinti ir praturtinti savo bendruomenę ir valstybę. Rodydami asmeninį pavyzdį, sąžiningai atlikdami savo darbą, neleisdami žeminti Lietuvos, būdami pilietiški – padėsime Lietuvai įsitvirtinti ir tobulėti.

Didžiuokimės savo unikalia šalimi ir mūsų žmonių pasiekimais. Neleiskime niekam menkinti mūsų valstybės. Siekime, kad mūsų šalis taptų laiminčia, saugia ir kiekvienam savo žmogui teisinga gerovės šalimi.

Tikėkime Lietuva ir kurkime ją kartu.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
2014-07-12

prezidente.lt

* * *

Šia proga Tiesos.lt primena savo skaitytojams politinę mįslę:

Koks politikas ėjo į rinkimus su tokiais įsipareigojimais tautai?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kas kalbas rašo?

viena demagogija – po 5 metų viskas bus priešingai, kas parašyta

Lietuvoje liūdna

depresija.Kažkas kažkur eina,skuba,švenčia,bet nuojauta negera.

Canada

Labai primityvus banalybiu kratinys. AMB stilius.

Taigi

Šalis paruošta naujam etapui. Kas to etapo pabaigoje, veršių skerdykla?

Al.

Ketvirtis tautos pašalinta, šalis naujam etapui paruošta. Žmonės pratinami prie minties, kad tautybė nesvarbu. Dabar belieka surasti pretekstą – pavyzdžiui, neregėtas ūkio pakilimas – pradėti įgyvendinti seniai paruoštą planą: įvežti tiek pat svetimšalių.

Pratesiant Al mintį

Liepos 8-ąją Lietuvos Respublikos Seime buvo pateiktas Politinių partijų įstatymo preambulės ir straipsnių pakeitimo įstatymo projektas, kuris Lietuvoje nuolat gyvenantiems kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams suteiktų teisę jungtis į politines partijas, dalyvauti jų veikloje.

Yra dar pinigų

bus ir partijos narių.Juk viską pas mus gali nusipirkti,ne tik mandatus į Europarlamentą…

Lietuva be lietuvių?

1940m.uždarė sienas lietuvius vežė į Sibirą, o į Lietuvą siuntė „specialistus” iš Rusijos.
Dabar gudriau-sienas atidarė-pramonę, žemės ūkį sunaikino, elektrinę uždarė,darbo neliko, milijonas pats „išlėkė” duonos kąsnį vaikams uždirbti…
Ko rusas nepadarė per 50metų, dabar per 20metų bus patvarkyta? Ar išliks Lietuva pardavusi savo žemes, vaikus išmėčiusi po visą pasaulį?

naujas etapas

valdžia sutvirtėjo
Naujas etapas: sunaikinti kenkėjus violetinius ir referendūmininkus.
URA !! Slava Polikarpovne !! URA URA !!

GYVENAM

totalaus melo liūne.Graudu….

Grybauskaittė

paleido į apyvartą savo lozungų matricą.

Paruošta

naujai beteisiškumo siautėjimo piatiletkai.

kuo toliau nuo realybės...

Rinkimuose už ją nebalsavau, antrame ture išbraukiau abu kandidatus, o per jos „krikštynas” išvykau į ekskursiją, kad nematyčiau ir negirdėčiau šlykščių veidų ir jų kalbų. Grįžo pažįstamas gyvenimo būdas – egzistencija.

mliaaaaaa

ir vel… zodziai… zodziai… zodziai…
kada, uzsipasitenkine niekiniais zodeliuksciais, shita moterele bent jau ka nors padarys?

su ja

Vis daugiau lietuviu suprato kad Lietuva ne tevyne o gymymo vieta.

palanga Sąjūdis1988m.

O kodėl taip nusivažiavome, ponia Prezidente? neradau nė vieno argumento nei priežasties. Kone milijonas emigravo. Kokios priežastys, pasakykite atvirai, ranką prie širdies pridėjusi? Turbūt ES komisarų toks planas. Taip lieka galvoti Prezidentei neatsakius atvirai. Kažkoks toks putinizmas šūkinis…

Lozungai grąžūs,

bet, kaip sakoma, viščiukus rudenį skaičiuoja. JEIGU JOS LOZUNGŲ NEBUS ĮGYVENDINTAS BENT VIENAS PUNKTAS liks tik nusišauti?

Bezdale Megakarpovna

Ei,Dalka
paaiskink mums smulkiau,kaip ta salis gali buti kam nors paruosta?Mesa gali buti paruosta kepimui-sutinku,bet salis?Na ,o jei taip ,tai kas tas paruosejas buvo?Gal galima butu jo(ju) pavardes.Nes jei jie mane laiko „mesa”,kuria galima paruosti,tai as gal irgi galiu juos paruosti kaip nors?
Labai megstu pries kepima gerai „ismusti”.
O siaip.Dalka,tai man atrodo,jog tu jau stipriai perlenkei lazda ir atejo laikas antram jos galui suveikti.Tikiuosi,neilgai lauksiu.
Netikiu,Dalka,kad tu ir sysyk issivyniosi-taip nebuna.Per daug sudini tavo zipono skvernai

Paruošta

Šalis 9strana) paruošta su grybų ir kt pagalba naujai beteisiškumo, korupcijos, valdžiažmogių savivalės ir kitų „demokratinių malonumų” piatiletkai.

Žodžiai

…vien tik žodžiai, kaip iš rago gausybės,- slėpė seklumą tavo, polikarpovna, jausmų(ir viso kito)
Pagal Stasį Povilaitį.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top