Dalia Grybauskaitė: „Šiandien gyvename europines vertybes puoselėjančioje valstybėje ir galime džiaugtis augančia gerove“

Be komentarų.

* * *

Narystė ES – vienas geriausių Lietuvos istorijoje sprendimų

Trečiadienis, balandžio 30 d. (Vilnius). Minint dešimtąsias Lietuvos narystės ES metines Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino konferencijos „Dešimt Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų“ dalyvius – akademikus, politologus, verslo, politinių partijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus.

Valstybės vadovė pabrėžė, jog narystė ES Lietuvos žmonėms užtikrino galimybę laisvai rinktis savo ateitį, patiems kurti saugesnę valstybę ir siekti gerovės.

„Narystė Europos Sąjungoje – vienas geriausių Lietuvos istorijoje sprendimų. Tai vertybiškai naujas mūsų šalies raidos etapas. Pirmasis narystės dešimtmetis jau atnešė daugybę teigiamų pokyčių Lietuvos žmonėms. Šiandien gyvename saugioje ir europietiškas vertybes puoselėjančioje valstybėje, galime džiaugtis augančia ekonomine gerove. Įrodėme galintys prisidėti prie sėkmingos savo ir visos Europos ateities kūrimo“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, vienas esminių ES vertybinių principų – judėjimo laisvė – lietuviams jau tapo savaime suprantamu dalyku. Lietuvos žmonės gali nevaržomai keliauti, dirbti ir mokytis kitose ES šalyse, užsienyje įgauti vertingos patirties, susipažinti su naujausiais mokslo išradimais ir inovacijomis. Universitetų mainų programa „Erasmus“ jau pasinaudojo daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos studentų.

Narystė vienoje stipriausių ekonominių organizacijų, Prezidentės teigimu, paskatino ir spartų šalies ekonomikos augimą. Lietuva sparčiausiai iš visų ES šalių kuria gerovę – gyvenimo lygis nuo narystės pradžios mūsų šalyje pakilo trečdaliu. Lietuvos gamintojams, verslininkams ir paslaugų tiekėjams atsivėrė bendra 500 milijonų vartotojų rinka. Lietuviškas eksportas į ES per 10 metų išaugo beveik tris kartus.

Šalies ir žmonių gerovei taip pat didelę įtaką turėjo ES finansinė parama, kuri sudaro beveik ketvirtį mūsų šalies biudžeto. Tiesioginę jos naudą jau pajuto kiekvienas Lietuvos gyventojas. Šiomis lėšomis buvo renovuoti istoriniai ir kultūriniai pastatai, sutvarkytos gatvės ir šalies keliai, apšiltinta kas 5 Lietuvos mokykla, nupirktos naujos, modernios mokymosi priemonės. Panaudodamas europinę paramą verslas kuria naujas darbo vietas Lietuvos žmonėms.

Pasak šalies vadovės, narystė ES ne tik padėjo užsitikrinti ekonominį valstybės saugumą, bet ir siekti energetinio saugumo. Prieš 5 metus pradėta kurti bendra Europos energetikos rinka, ES remia strateginius Lietuvos energetinius projektus – elektros jungtis su Švedija ir Lenkija. Visa tai paskatins žemesnes kainas vartotojams, užtikrins saugų energijos tiekimą ir Lietuvos energetinį savarankiškumą.

Prezidentės teigimu, narystė ES Lietuvai padėjo įtvirtinti savo politines pozicijas tarptautinėje erdvėje. Lietuva sėkmingai išlaikė ES pirmininkavimo egzaminą ir įrodė, jog pirmininkavimo sėkmę lemia ne valstybės dydis, bet nuoširdus darbas, atvirumas partnerių nuomonėms ir bendro sutarimo siekis. Pasak šalies vadovės, išaugo tarptautinės bendruomenės pasitikėjimas Lietuva, o jos žmonės patvirtino galintys aktyviai ir atsakingai prisidėti prie bendros Europos ateities kūrimo.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog šiandien Europos integracijos sėkmė ir įsitraukimas Lietuvai svarbesni nei bet kada anksčiau. „Rusijos agresija Ukrainoje iš esmės keičia saugumo situaciją, griauna nusistovėjusias tarptautinių santykių normas, todėl Lietuvos saugumui yra labai svarbi stipri ir susitelkusi ES, kuri gali atsverti imperines Rusijos ambicijas. Pirminė politinė ES paskirtis – kurti taiką ir stabilumą – šiandien aktuali kaip niekad“, – pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, negalime sau leisti suabejoti vieningos Europos ateitimi. Turime siekti efektyvios ES, kuri leistų atkurti žmonių pasitikėjimą.

2014-04-30, Prezidentės spaudos tarnyba

* * *

Kitą, ne tokią optimistinę, Lietuvos visuomenės būklę liudija prezidentės paprastai nutylimi faktai, ne kartą minėti Tiesos.lt. Juos nutyli ir prezidentei paslaugi oficiali žiniasklaida, ir politikos ar ekonomikos apžvalgininkai bei komentatoriai.

Pilietinis Tiesos.lt portalas norėtų šiuos faktus priminti:

– per pastaruosius penkerius metus Lietuva neteko 229 000 gyventojų – 190 000 dėl emigracijos, 39 000 dėl neigiamų demografinių tendencijų;

– augant BVP žmonių realios pajamos sumažėjo 12 nuošimčių;

– padidėjo socialinė atskirtis, vien viešajame sektoriuje aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų atlyginimai šiandien skiriasi 10–12 kartų;

– apie 30 nuošimčių gyventojų skursta;

– valstybės skola per penkerius metus išaugo tris kartus;

– stiprėjo socialinė depresija – 10 000 žmonių iš gyvenimo pasitraukė dėl smurtinių mirčių (savižudybių, žmogžudysčių), reikšmingai sumažėjo gimstamumas (2009 m. jis siekė 36 682, 2012 – tik 30 459);

– augo korupcija – Lietuva pripažinta viena korumpuočiausių valstybių Europos Sąjungoje, net 27 nuošimčiai lietuvių susiduria su kyšininkavimu, 83 nuošimčiai įsitikinę, kad šalies teisėjai yra korumpuoti.

Čia verta prisiminti ir politinius teismus prieš pilietines akcijas rengusius visuomenininkus, valdžios smurto liudytojais tapusius Lietuvos Respublikos piliečius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AL.

Trūksta žodžių,blondinė vėl melouja.

Grybauskaitei

Kaip gerai, kad tamstai kasdien sapnuojasi, jau esi panasi I klauna, darbe kasdien aptarinejam ka siandiena vel grybe ismete ir juokiames iki nukritimo….

R.V.

Nieko nepadarysi, juk savęs nepeiksi, jog blogai dirbai visus 5 m, tad ir tenka
girtis, o gal kas nors ims ir patikės. Juk Lietuva naivuolių kraštas ir melas jiems priimtinas kaip tiesa. Be to dauguma visai apolitiški, ypač jaunimas.Jie savo žinojimu prilygsta pirmų klasių mokinukams.

Zenonas

Man pavyzdžiui, žiauriai pablogėjo. Nesuprantu, ko ji čia taip giriasi. Kaip rusų laikais, viskas tik gerėja. Velniop ją. Iš užsienio niekas negrįžta.

Tomas

Prezidentė sako tiesą: ji ir jos aplinka gali džiaugtis augančia gerove. Kiti, deja, ne.

grybės

gerovė aiškiai paaugo-tapo per 3 metus milijoniere.Kuris iš mokesčių mokėtojų,dirbdamas valdiškam darbe, tapo milijonieriumi???Galiu spėti,kad tik vagys taip gyvena ir dar giriasi,kaip jiems gera,bet tik ne likusiai tautos daliai.

tik nuomone

kuria naujos darbo vetas,o bedarbiste kaip buvo 11%taip liko.nu grinas sovetmetis.2 PENKMECIU PLANAI IVIKDITI 120%.kas netiki Lietuvos presas ir Rusijos snipas

vis tik

galvoju, muses turi buti atskirai o barsciai atskirai!?

chi cha

mano apklausa parodė, kad pagal populiarumą kandidatai išsidėsto taip:

1. Naglis Puteikis
2. Zigmas Balčytis
3. Dalia Grybauskaitė
….

Kritikas Pikčiurna

Gal žinote, kur ta D.Grybauskaitės apdainuota svajonių Lietuva yra? Aš noriu į Lietuvą, noriu į ją emigruoti! Ir noriu į tą Rojaus Lietuvą pakviesti išsibėgiojusius mūsų tautiečius. Tik nepamirškite priminti ar mano pensijos užteks bilietui nusipirkti ir ar kelionė bus ilga, kad iš bado nenumirčiau?
Bet man kažkas sakė, kad ta Lietuva yra Turniškėse už akylai saugomų tvorų…
Sako, kad tokių, kaip aš, ten nepriima… Kaip gaila.

Teisybė

,,Turime siekti efektyvios ES,kuri leistų atkurti žmonių pasitikėjimą”.Vadinasi Tauta ES nepasitiki…

neužmirštos pasakos iš sovietmečio

Gėda klausytis kalbų apie nuolat gerėjantį mūsų gyvenimą ir kylančią ekonomiką. Tai iš sovietmečio laikų dar neužmiršti į galvas įsikalti svaisčiojimai, kurių negali užmiršti nei prezidentė, nei Butkevičius, nei visi kiti esantys valdžioje. Gerėja gyvenimas kam? Jiems? Aišku, kad tik apie save galvoja, taip teigdami. Tiems, kurie neišgyvena iš skurdžių atlyginimų, mažų pensijų, kurie masiškai apsiperka padėvėtų rūbų parduotuvėse, gyvenimas negerėja ir negerės. Prezidentė, kaip jos sėbras Kubilius džiaugiasi lietuvių teise išvažiuoti, tai yra emigruoti. Ir širdies dėl to jai neskauda. Tokiomis kalbomis prezidentė, premjeras ir visa valdžia nubrėžia storą brūkšnį tarp tų, kuriems gyvenimas išties geras ir tarp likusios už borto Lietuvos. Mes jau niekada nebūsime vieningi ir nestosime už savo valdžią „mūru”, kad ir kas benutiktų

baisu

Per praitus prezidento rinkimus ji buvo ta grybauskaite isrinkta be antro turo…kas ja taip isrinko???nezinoma zmogu visai lietuvoj? bet jei dar ir dabar bus isrinkta tai dekokite pinui vaigauskui ,kuris sedi ,kaip nepakeiciamasis tam poste jau tiek metu…apklausos zmoniu rodo ,kad pvz ir alfoj ,kad zmones uz Puteiki ..bet kas is to…juk ji dabar taip piarinasi tarp jaunimo ..,kad tie isplautom smegenim eis ir balsuos juk uz ja.protaujantis jaunimas emigruoja…,bet kiek liko neprotaujanciu..juk tevu islaikomi jauni zmones ,ar jie ka nors supranta kas ir kaip vyksta lietuvoj?

seku seku pasaką

„…vis pirmyn ir pirmyn,
niekada nepirmyn…”, – taip kažkada gūdžiam sovietmety rašė, berods, R. Sadauskas. (atsiprašau, gal netiksliai pacitavau). Taip ir šiandien bendrasis BVP, anot, premjero auga, kainos irgi auga, valstybės skola auga, kuro kainos ir šiluma irgi neatsilieka. Vienžo’ pasaka, o ne gyvenimėlis.

nuomone

jo,jo auga gerove ,800 litu alga motinai su 2 vaikais.Nera tokio dalyko,kaip europines vertybes,kaip prezidente turetu zinoti.Augo gerove tiems,kurie prie tu europiniu pinigu prilysti galejo.Visi valdzionzmogiai prisistate auksiniu namu,prisigrobe kito NT.Tai jiems kurti ,statyti valstybe nebuvo kada.Jiems sita valstybe,tevyne nieko nereiskia. Ju vaikai,zmonos,gimines tapo labai sekmingais verslininkais,sukantys milijonines apyvartas,savi isteige advokatu kontoras ,laiminciais visus konkursus.Jiems Tevyne ten.kur stoves ju auksiniai namai.M.Saakasvili mintis.NET PIKINA GIRDINT TOKIA CINISKA KALBA.

goblinas

Grybas įpratęs meluoti: kas kitiems juoda, jai balta.

vertybes

kai pederastas suka savo organa katedros aiksteje pries svarinsko nosi.ar apie tas vertybes kalba grubauskaite…

gudi giria

kol vakarai mus lietuvos mafija palaikys,tai lietuvos komunizmas zydes,o ar amzinai gali atsakyti tik briuselio dievai

Anikė

Tušti beverčiai žodlaužių paistalai. Šypsokitės,vargšai,kainos kasdien kyla,
už vaistus taip pat daugiau tenka mokėti…Prezidentė pasauliui rodo,kokie mes mokūs,”laimingi,šiltai pažadais aprengti”.Tai tranų puota maro metu,švaistomi mūsų pinigai…

vilte

Ja pamacius – kyla noras ja apspjauti , cia as kaip piliete

vilte

Kodel neleidziama reitinguoti komentaru ?

To vilte       2014-05-2 7:24

Viskas yra leidžiama :), bet tikėtina jūs pirma parašėte komentarą, o vėliau norėjote reitinguoti… o reikia pirma reitinguoti!

kur

Ji auga ta gerovė?Gal kas matėt ,mes tai ne.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top