Dalia Grybauskaitė: „Visuomenininkus visada galima paversti gatvės politikais“

Prabėgus daugiau nei pusantrų metų nuo valdžios susidorojimo su FNTT vadovais buvęs judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės narys, dienraščių „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos žinios“ komentatorius Alvydas Medalinskas viešai prisipažino, kad rengto pirmojo mitingo prieš valdžios savivalę išvakarėse, 2011-ųjų vasario 17-ąją, neinformavęs kitų iniciatyvinės grupės narių, jis paskambino prezidentės patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Jonui Markevičiui ir netrukus buvo priimtas valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės jos kabinete.

Pasak A. Medalinsko, prezidentė D.Grybauskaitė susitikimo metu ragino nerengti nušalintus FNTT vadovus remiančio mitingo ir grasino, kad „visada yra priemonių, kuriomis galima visuomenininkus paversti gatvės politikais“. Po šio įspėjimo sekę VSD ir jam pavaldžios žiniasklaidos veiksmai liudija, kad D.Grybauskaitės grasinimai nebuvo tušti: juos lydėjo specialiosioms tarnyboms duoti prezidentės įsakymai sukompromituoti ir marginalizuoti protestuojančius piliečius. Į pirmąjį, vasario 22-ąją prie prezidentūros vykusį, protesto mitingą VSD pasiuntė savo vyrus su naujomis švytinčiomis neonacių vėliavomis, kurias ryškiai filmavo TV3 ir LTV kanalai. Bandyta sutrukdyti ir antrąjį – kovo 17-osios – mitingą vykusį prie Seimo: delsdami suderinti piliečių susibūrimo vietą ir laiką, atvirai tyčiojosi iš sambūrio rengėjų ir žmonių laisvių, vėliau surengė parodomąjį teismą mitingo organizatoriams.

Tiesos.lt portalas supažindina skaitytojus su dienraštyje „Lietuvos žinios“ publikuotu A.Medalinsko pasakojimu apie jo ir D.Grybauskaitės pokalbį.

* * *

A. Medalinskas prisimena:

D.Grybauskaitė pasakė, kad FNTT vadovų nušalinimą laiko teisingu žingsniu, ir išdėstė mechanizmą, kaip buvo sugalvota tai padaryti. Prieš tai paragino atsisakyti FNTT vadovų gynimo mitingo. Išgirdusi, jog nesutinku, ji pabrėžė, kad visada yra priemonių, kuriomis galima gerus visuo-menininkus paversti gatvės politikais. Tolesnė įvykių eiga parodė, jog tai nebuvo tušti žodžiai.

Bandžiau įtikinti prezidentę, kad ją dėl FNTT vadovybės kažkas suklaidino, bet D.Grybauskaitė buvo neperkalbama. Iliustruodama, kokie nevykę yra FNTT vadovai, pokalbio pabaigoje ji mestelėjo frazę apie šių vyrų nesugebėjimą pasistatyti namą. Dar bandžiau aiškinti, kad doras pareigūnas iš algos nelabai ir gali tai padaryti, tačiau prezidentė nusuko klausimą kitur. Paskui netikėtai prabilo, kad yra ir kitų, jos teigimu, silpnų teisėsaugos pareigūnų, kuriuos irgi reikia nušalinti. Paklausta, ar tokiu laiko ir pačios paskirtą generalinį prokurorą, ji atsakė: „Prokuroro nelieskite. Jis mano.“

Tarp pareigūnų, kuriuos reikėtų nušalinti, prezidentė įvardijo ir vieną, mano nuomone, tikrai gerai dirbančios institucijos vadovą. D.Grybauskaitė užsiminė, kaip sunku rasti tinkamą žmogų, ir netikėtai paklausė, kas galėtų jį pakeisti. Mums pradėjus svarstyti visuomenėje žinomų asmenų kandidatūras, šalies vadovė pareiškė, kad jų nepraleis Seimas. Prezidentės manymu, jeigu žmonės rašo, kalba apie partijų korupciją, jie Seimo nariams bus tikrai nepriimtini. Beje, tas teisėsaugos pareigūnas po kurio laiko iš tikrųjų paliko pareigas. Jis pats tikino darantis tai savo noru.

Iš daugiau kaip pusantros valandos trukusio susitikimo išėjau laužydamas galvą, ką daryti su paslaptimi, kurią sužinojau, ir kaip bendraminčiams paaiškinti prezidentūros poziciją mūsų mitingo atžvilgiu.

[…]

Mano įsitikinimu, ir judėjimas „Už teisingumą“ buvo sudorotas, sumaišytas su purvais, apjuodintas tik dėl to, jog stojo ant kelio tiems, kurie FNTT pareigūnų istorijoje griežė pirmuoju smuiku.

Visą tekstą skaitykite lzinios.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kafkė

Lietuvos žinios mano komentarų nebeįsilaidžia. Vadinasi tai šališkas, tai nėra objektyvus laikraštis ir kitokios nuomonės tiesiog nesuvirškina. Ir greičiausiai todėl, kad ten nuolat rašinėjantį Medalinską faktais pričiumpu meluojantį. Todėl jei reiktų rinktis kuo tikėti, renkuosi Prezidentę, kuri visada kalba taip tiksliai, kad net melagiams sunku būtų jos žodžius iškraipyti.

kafkė

visuomenininkų judėjimas galėjo būti geras dalykas, jei nebūtų sorošistų nukreiptas prieš Prezidentę, prieš jos tikrai drąsią kovą su korupcija, su Lietuvą užvaldžiusia mafija. . Dabar visas tas „Lietuvos sąrašas” atrodo kaip geranoriškų, bet suklaidintų, apmulkintų inteligentėlių grupė, žiauriai primenanti tą, kuri vyko į Maskvą 1939 parvežti saulės į Lietuvą, o paaiškėjus tiesai, J.Paleckį reikėjo gydyti psichiatrinėj, S.Neris susirgo nepagyddomai ir prieš mirtį dar parašė du eilėrasčius „Lietuva man nedovanos”, o kiti rado nusiraminimą alkoholyje.

man

kraupu – už ką balsavau prieš keturis metus. Atsiprašau, nežinojau.

Nida to kafkė

Gal tegu paneigia Medalinsko žodžius pati Grybauskaitė? Ar Jūs tame pokalbyje taip pat dalyvavote? Ar jo įrašą VSD klausėte? 🙂

Ji jau

tik politinė iškamša.Laikas mums žvelgti į ateitį.Ją paliekant istorijos ūkuose.

po šimts pypkių

ne Grybauskaitė jus pavertė gatvės politikais. Patys apsijuokėt. Persistengėt ir gavot priešingą rezultatą. Pateiksiu paprasčiausio stebėtojo iš šono matymą: Pirmas jūsų „keistas” žingsnis buvo kai bandėt GArliavos judėjimą nukreipti prieš Prezidentę. Dalyvavau tame D.Kuolio mitinge prie prezidentūros ir baisiai stebėjausi tokiu drąstišku posūkiu – nuvairuot šį judėjimą prieš Tą, kuri jį palaikė. Tai buvo kvailai gudrus juodųjų technologijų manevras. Antras manevras – tai „ekspertų” Nako, Borovskio, Puidoko įsiskverbimas pas Seimo Pirmininkę ir pasinaudojus jos pasitikėjimu, palaikius savais, po to sekęs slaptas įrašas bei jo paviešinimas su tikslu supriešinti seimo pirmininkę su Prezidente. Graužinienės paskyrimas į Seimo pirmininkus tik šio „žaidimo” tęsinys”… Trečias manevras – supriešnimas Garliavos judėjimo su daugiausia jį palaikiusiais konservatoriais per rinkimus, atimant iš jų balsus, padedant Darbo… Skaityti daugiau »

Benas

Ar gali Lietuva issivaduoti is okupacijos? Mano nuomone mes issivaduosime tik tada kai nebalsuosime uz tuos, kuriuos rinkote 23m

Marija

Oi kaip gina parstkolos destytoja komentatorius 10:29. Ant visu varo, tik geriausia polikarpovna. Baisu, kas darosi Lietuvoj jai vadovcaujant. Tai ji ir yra mafijos stogas. Apie ka cia kalbat? Labai gerai, kad Medalinskas paviesino ju pokalbi, bet per velai. Ji jau ruosiasi antrai kadencijai. Zmones, atsdibuskit, pensijos maziausios ES, net nesiruosia nureztas grazint. Viskas su jos palaiminimu. Niekada ji negyne Garliavos mergaites, nemelkuok, idiote. Ji ir pasiunte tuos banditus i Klonio gatve, ne kas kiytas. Be jos zinios, tai n iekas nebutu isdrises. Sunys loja, karavanas eina.

Visuomenininkais

mes tauta Didziuojames. Mes galim visuomenininkais pasitiketi , nes jie galvoja ,kaip galvoja tauta. Jie daro tai , ka darytu tauta. Visuomenininkai veda Lietuva i sviesa ir tiesa. Visuomenininkai yra tautos nuotaikos atspindys.

Anikė

Be visuomenininkų,sąžiningų politikų lengva būtų Grybauskaitei valdyti-ramu
kaip pelkėje.Tie neramūs žmonės verčia politikus-tinginius judėti.Be visuomenininkų nyki būtų šalis.Valdžiažmogiai visai sužvėrėtų,o ir dabar jų
apetitai nepasotinami.Keistas tas mūsų valstybės laivas,sąžiningi priversti jį palikti,o žiurkės lieka šeimininkauti…

Teta Beta šimtui pypkių

Nereikėtų taip stipriai jaudintis, brangioji (-usis). Pati Grybauskaitė pamynė Konstituciją, kai paskelbė, kad FNTT direktorių skiriantis vidaus reikalų ministras yra nė prie ko FNTT vadovų atleidimo istorijoje. Kas trukdė Grybauskaitei pripažinti klaidą ir atsiprašyti? Kam reikėjo jai nusiaubti Garliavą? Kam dabar liepti kelti politines bylas Juozui Valiušaičiui ir kitiems? Gal nekelkite isterijos, bet pabandykite atsakyti?

Levukas

O ką siūlo kandidatais į prezidentus dabartinės prezidentės šalininkai ir priešininkai?Dar neišgirdau.Išeis taip.kad tinkamo nebus,nes vienų kandidatas netiks antriems ir atvirkščiai ir bus pasaka be galo.Mėginkim V.
Gailių siūlyti kandidatu,jis šalininkų turėtų daugiau,negu priešininkų.

Budulis

Klausimėlis,o iš kur į politiką atėjo Prezidentė?Sąjūdyje(gatvėje)nemačiau.
Reiškia,yra kitų patikimų kelių?

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top