Prabėgus daugiau nei pusantrų metų nuo valdžios susidorojimo su FNTT vadovais buvęs judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės narys, dienraščių „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos žinios“ komentatorius Alvydas Medalinskas viešai prisipažino, kad rengto pirmojo mitingo prieš valdžios savivalę išvakarėse, 2011-ųjų vasario 17-ąją, neinformavęs kitų iniciatyvinės grupės narių, jis paskambino prezidentės patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Jonui Markevičiui ir netrukus buvo priimtas valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės jos kabinete.
Pasak A. Medalinsko, prezidentė D.Grybauskaitė susitikimo metu ragino nerengti nušalintus FNTT vadovus remiančio mitingo ir grasino, kad „visada yra priemonių, kuriomis galima visuomenininkus paversti gatvės politikais“. Po šio įspėjimo sekę VSD ir jam pavaldžios žiniasklaidos veiksmai liudija, kad D.Grybauskaitės grasinimai nebuvo tušti: juos lydėjo specialiosioms tarnyboms duoti prezidentės įsakymai sukompromituoti ir marginalizuoti protestuojančius piliečius. Į pirmąjį, vasario 22-ąją prie prezidentūros vykusį, protesto mitingą VSD pasiuntė savo vyrus su naujomis švytinčiomis neonacių vėliavomis, kurias ryškiai filmavo TV3 ir LTV kanalai. Bandyta sutrukdyti ir antrąjį – kovo 17-osios – mitingą vykusį prie Seimo: delsdami suderinti piliečių susibūrimo vietą ir laiką, atvirai tyčiojosi iš sambūrio rengėjų ir žmonių laisvių, vėliau surengė parodomąjį teismą mitingo organizatoriams.
Tiesos.lt portalas supažindina skaitytojus su dienraštyje „Lietuvos žinios“ publikuotu A.Medalinsko pasakojimu apie jo ir D.Grybauskaitės pokalbį.
A. Medalinskas prisimena:
D.Grybauskaitė pasakė, kad FNTT vadovų nušalinimą laiko teisingu žingsniu, ir išdėstė mechanizmą, kaip buvo sugalvota tai padaryti. Prieš tai paragino atsisakyti FNTT vadovų gynimo mitingo. Išgirdusi, jog nesutinku, ji pabrėžė, kad visada yra priemonių, kuriomis galima gerus visuo-menininkus paversti gatvės politikais. Tolesnė įvykių eiga parodė, jog tai nebuvo tušti žodžiai.
Bandžiau įtikinti prezidentę, kad ją dėl FNTT vadovybės kažkas suklaidino, bet D.Grybauskaitė buvo neperkalbama. Iliustruodama, kokie nevykę yra FNTT vadovai, pokalbio pabaigoje ji mestelėjo frazę apie šių vyrų nesugebėjimą pasistatyti namą. Dar bandžiau aiškinti, kad doras pareigūnas iš algos nelabai ir gali tai padaryti, tačiau prezidentė nusuko klausimą kitur. Paskui netikėtai prabilo, kad yra ir kitų, jos teigimu, silpnų teisėsaugos pareigūnų, kuriuos irgi reikia nušalinti. Paklausta, ar tokiu laiko ir pačios paskirtą generalinį prokurorą, ji atsakė: „Prokuroro nelieskite. Jis mano.“
Tarp pareigūnų, kuriuos reikėtų nušalinti, prezidentė įvardijo ir vieną, mano nuomone, tikrai gerai dirbančios institucijos vadovą. D.Grybauskaitė užsiminė, kaip sunku rasti tinkamą žmogų, ir netikėtai paklausė, kas galėtų jį pakeisti. Mums pradėjus svarstyti visuomenėje žinomų asmenų kandidatūras, šalies vadovė pareiškė, kad jų nepraleis Seimas. Prezidentės manymu, jeigu žmonės rašo, kalba apie partijų korupciją, jie Seimo nariams bus tikrai nepriimtini. Beje, tas teisėsaugos pareigūnas po kurio laiko iš tikrųjų paliko pareigas. Jis pats tikino darantis tai savo noru.
Iš daugiau kaip pusantros valandos trukusio susitikimo išėjau laužydamas galvą, ką daryti su paslaptimi, kurią sužinojau, ir kaip bendraminčiams paaiškinti prezidentūros poziciją mūsų mitingo atžvilgiu.
[…]
Mano įsitikinimu, ir judėjimas „Už teisingumą“ buvo sudorotas, sumaišytas su purvais, apjuodintas tik dėl to, jog stojo ant kelio tiems, kurie FNTT pareigūnų istorijoje griežė pirmuoju smuiku.
Visą tekstą skaitykite lzinios.lt.