Dalius Stancikas. Lietuva yra čia

Lietuvos televizija (LRT) baigia transliaciją iš Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo 70-mečio minėjimo Minaičiuose ir paleidžia reklamą. Balerina išsuka po pasaulį nuvilnijančią trispalvę, nuskamba žodžiai: „Lietuva yra visur, kur gyvena lietuviai. Pasaulio lietuvių metai.“

Lietuva yra visur?

O kur tuomet Anglija, Airija, Vokietija? Kokiai „lietuvai“ pasaulio lietuviai moka mokesčius – angliškai, vokiškai ar airiškai?

Ką iš tiesų propaguoja ši reklama? Pasaulio lietuvius ar Lietuvos valstybės sunykimą?

Kodėl žydai, tiek amžių klajoję „po visur“, dabar skelbia priešingai? Kviečia sugrįžti į Izraelį. Kaunasi už tą žemę iš paskutiniųjų. Nes jau „atsikando“ buvimo visur.

Ar matėte, kas užrašyta ant naujų lietuviškų pasų? Europos sąjunga – Lietuvos Respublika. Anksčiau rašydavo tik Lietuvos Respublika. Tikėtina, kad po tokių reklamų labai greit nebeliks ir tos į antrą eilę nustumtos „Lietuvos Respublika“.

Lietuva yra visur…

Tik ką darysim su Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje rašoma, kad Lietuvos valstybė yra čia, kad jos „teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius“ (10 str.)? Apie valstybę, kuri turi sienas ir kurios „sostinė yra Vilniaus miestas – ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė“ (17 str.).

Kodėl už čia gyvenančių piliečių pinigus išlaikoma Lietuvos televizija skleidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijai prieštaraujančią reklamą?

Sakysite, kad ši reklama – tai ne teisės objektas, o alegorija, meninė hiperbolė?

Tačiau kaip tuomet su kitomis mūsų meninėmis alegorijomis, kurios mokyklose iki šiol skiepijo ištikimybę ne abstrakčiai (globaliai), o konkrečiai Tėvynei?

Maironis: Graži tu, mano brangi tėvyne / Šalis, kur miega kapuos didvyriai / Graži tu savo dangaus mėlyne / Brangi: tiek vargo, kančių prityrei.

Jonas Strielkūnas: Lietuva – ugnis, kurią kūrenam / Ir kurioj sudegsime visi / Kažkada iš Lietuvos atėję / Mes ir vėl sugrįšim Lietuvon.

Justinas Marcinkevičius: Tai gražiai skambėjo žodžiai / Laukas, pieva, kelias, upė / Tai gražiai iš jų išaugo / Vienas žodis – Lietuva!

Bernardas Brazdžionis (Vytė Nemunėlis): Kol švies tėvynei rytas naujas / Kol Vytis laisvę jai parneš.

Anzelmas Matutis: Ar jūs žinote / ar ne / Ką vadinam / Gimtine? / Mamą, tėtį / Mišką, lauką / Kvietį / Kur ant lauko auga / Vaivos juostą / Nemune / Juos vadinam / Gimtine.

Vincas Kudirka: Lietuva, Tėvyne mūsų, / Tu – didvyrių žemė.

Žemė. Pieva. Kelias. Nemunas. Kvietis. Mama, tėtis. Protėvių kapai. Didvyrių kapai. Ir ugnis – kurioj sudegė 19 ir 20 amžiaus sukilėliai, savanoriai, partizanai, mūsų amžininkai Sausio 13-ąją.

Ko verta jų auka, jei Lietuva yra visur? Kam tiek „vargo, kančių pritirti“, jei atėjus negandai skuodi pro sieną ir taip gelbėji ne tik save, bet ir Lietuvą? Tą, kuri yra visur. Kurią išsineši kišenėje.

Kokia menine išraiška, kokia Tėvyne tikėti nūdienos moksleiviui?

Kaip šios reklamos kūrėjai ir transliuotojai pakomentuotų Vytauto Didžiojo universiteto medicinos mokslų studento, 21-erių partizano Liongino Baliukevičiaus „Dzūko“ žodžius, parašytus lietumi permirkusiame kelių kvadratinių metrų bunkeryje: „Aš dažnai pagalvoju, kas gi Tu esi, mano Tėvyne? Kodėl tavo vaikai tokie keisti, tokie savotiškai užsispyrę? Iš kur toji didelė pasipriešinimo jėga teka? Aš jaučiu, jog savo kraštą pamilstu vis labiau ir labiau. Jeigu man šiandien kas pasiūlytų laisvę Amerikoje, aš neišvažiuočiau. Geriau žūti čia garbingai kovojant, negu rankas sudėjus laukti kažko iš kažkur nukrintant. Galiausiai mūsų kraujas nenueis veltui. Mes turėsime teisę visiems žiūrėti tiesiai į akis, nes mes savo tėvynės neapleidom. Na, ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome ir mirtį“.

P.S. O gal ši reklama paprasčiausiai skirta propaguoti daugybinę pilietybę? Tuomet ji prieštarauja ir Konstitucijai, ir Referendumo įstatymui – agitacijos laikas už daugybinę pilietybę dar neprasidėjęs.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
76 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DDD

Atvirai propagandinama siekiamybė – kuo daugiau lietuvių, nemokančių mokesčių Lietuvos valstybei. Ar tai nepradeda kirstis su BK?

abc.

autorius pamiršo S.Nerį-Lietuva skambės tautų brolijoj EU skambiausioji styga.

Lietuva čia -

reiškia už Juozaitį.

Mūsų

tėvų ir protėvių kapai-tai mūsų šaknys.Visada šis geras istorijos,praeities,savo šaknų pajautimas lieka ,apsilankius kapuose,juos tvarkant,mintyse bendraujant su išėjusiais.Tolimos praeities ,istorijos dvelksmas kaip niekur kitur jaučiamas čia.Tuo pačiu kapuose irgi atsispindi lietuvių noras kuo greičiau mesti savo gimtinę,lėkti į svetimus kraštus,kirsti savo šaknis.Kapai užbetonuoti,užversti plokštėmis ir pernelyg ryškiomis dirbtinėmis gėlėmis su lūkesčiu čia negrįžti arba pasirodyti labai retai.Mirštantys net kapai.Kuo čia viskas baigsis?

Teisingas

Puikus logiškas pastebėjimas, Lietuva yra čia tame taške, ir su tikrais Lietuvą mylinčiais lietuviais,ir jei kurie ją myli irgi gali skaitytis jais, ir būti čia.

žinia

Reikia išjungti komunistionio konclagerinio režimo landsberginių, vagnorinių, brazauskinių, grybauskinių, karbaukinių (bei panašias) gaujas ir tada bu laisvė klestėti Lietuvoje.

žinia

(su pataisymu)
Reikia išjungti komunistinio konclagerinio režimo landsberginių, vagnorinių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių (bei panašias) gaujas ir tada bu laisvė klestėti Lietuvoje.

Išties

Kas nutiko su dabartinės valdančiosios daugumos kultūros ir švietimo politika?Kodėl nūdienos Vyriausybė, su Premjeru S.Skverneliu priešaky, yra žiauriai neoliberali /tiksliau- liberalmarksistinė/,- o jos veikla,ypač kultūros.švietimo,mokslo srityse,prieštarauja Žaliųjų valstiečių rinikiminei ir valdymo programoms? Juk naujas užrašas pase- antikonstucinis veiksmas,mokyklos ugdymo ir auklėjimo programose beveik nebeliko vietos lietuvių literatūrai,patriotiniam auklėjimui grindžiamu tautinėms vertybėms,mokslo plotmėje lituanistika išstumta į mokslo ,,patvorį”,o anglų kalba didžia dalimi jau tapo mokslo kalba lietuvių sąskaita,Vilniaus Lukiškių aikštė užuot pagrindinė valstybės aikštė su Vyčio išdidžia skulptūra virto eiline čiuožykla ir pasivaikščiojimo su šuniukais vieta,neatšaukta prieš keletą metų neoliberalios Seimo daugumos įteisinta ,,Globalios Lietuvos” gėdinga programa,apgailėtinai brukte brukama kenksminga Lietuvai dvigubos pilietybės idėja….Gerb.Žalieji valstiečiai su vadovu R.Karnauskiu priešaky,kas jums nutiko? Man labai graudu,nes už jus ir jūsų politinę programą,kuri dabar-deja-… Skaityti daugiau »

Kam

valdžiukei spręsti realias, tačiau nepakeliamas problemas? Pasakei, kad Lietuva yra visur, ir nušovei du zuikius – nieko nereikia daryti, ir sava chebrytė iš televizijų ir įvaizdžio kūrimo kontorų užsakymų turi.

Už tokį požiūrį sistemines partijas – į pečių.

To išties

mūsų premjeras nėra neoliberalus ar liberalmarksistinis. Jis yra toks, kokio reikia. Kitaip tariant, jo funkcijos yra tokios pačios, kaip E. Masiulio su jo viskio dėžutėmis, tik mastelis kiek didesnis. Čia Briuselio elitas yra liberalmarsistinis, o būtų jis neofašistinis ar neokomunistinis – ir mūsų premjeras būrų toks. Jam nėra nepakeliamų užduočių, jaučiu širdim, galėtų ir saulę iš kur nors parvešti, jei tik poreikis kokioj nors Maskvoj ar Briusely iškiltų.

Emigrantas

Su tuo, jog Lietuva yra ne visus, o Lietuvoje, sveiko proto žmogus ir nesiginčys. Bet va dėl lietuvių emigrantų mokesčių Lietuvai galima būtų ir pasiginčyti. Kiek emigrantai siunčia finansinės paramos savo vos beišsiverčiantiems Lietuvoje likusiems tėvams ir kitiems giminaičiams? Iki šiol moku žėmės mokestį, atliekų surinkimo mokestį, vandens tiekimo mokestį, nors ir negyvenu savo namelyje Lietuvoje. Beje, remontavau šį namelį ir samdžiau lietuvius statybininkus, trinkelių klojėjus, tvoros staytojus: mokėjau jiems atlyginimą, o jie-turėjo iš ko mokėti jūsų mokesčius. Jau neminint, kiek statybinių medžiagų supirkta iš Lietuvos tiekėjų. Aš gi ne vienas toks-emigrantas, pagal jus, „nemokantis mokesčių Lietuvai”.

Rūta

Pritariu autoriui. Mane visada nupurto, išgirdus šią „reklamą’. Žmonės šiurpsta nuo tokios ‘išminties”, o visokios LRT Tarybos, valdybos abejingai stebi ir pritaria.

žinia

autoriui su nr, 2019-02-27 9:15
Juozaitis nemoka išjungti komunistinio konclagerinio režimo landsberginių, vagnorinių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių (bei panašių) gaujų.

Tamstos "Žiniai"

„Taigi taigi, kaipgis”. Juk Juozaitis – tikrų tikriausias brazauskinis, tai kam jam tuos brazauskinius išjunginėti? Juk nešiodamas AMB portfeliuką vis kopė ir kopė karjeros laipteliais. Bet, atrodo, kad jam vis maža ir maža? Tai, va, dabar užsigeidė net į Daukanto aikštę. Džiaukitės, brazauskiniai!

Kandi, tačiau teisinga ironija

Balerina išsuka po pasaulį nuvilnijančią trispalvę, nuskamba žodžiai: „Lietuva yra visur, kur gyvena lietuviai. Pasaulio lietuvių metai.“
Tiksliau, „Lietuva yra visur“, kur lietuvis gali užsiauginti storesnį pilvą, negu pačioje Lietuvoje.
P.S. Lietuviai, vieni iš daugiausiai prieš šventes prisiperkantys dovanų ES-os mastu: už lietuvius daugiau dovanų prisiperka tik vokiečiai. Lietuviai vieni iš daugiausiai išmetantys vakarykštį maistą į konteinerius ES-os mastu. O kur dar nuolatiniai automobilių kamščiai Lietuvos didmiesčių gatvėse, pasibaigus darbo dienai… Iš tiesų, taip „skurdžiai“ lietuviai negyveno niekad, kaip jie gyvena šiandien Lietuvoje.

čiombė.

rašinėlis neblogas. tik jei nesiruošiama patvarkyt visuomeninės tv parodijos ,tai kam popierius gadint?

stasys

Gražus tautiniai sentimentai , bet problemas Lietuvos jie nesprendžia . Gal autorius bijo kad reklama paskatins dar daugiau išvažiuoti .?

Emigrantui

O kokia man nauda, kad tu siuntinėji pinigus saviškiams ar remontuoji savo namuką? Arba mano kaimynams – tiems, kurie įdiegė savo vaikams, kad ,,mūs dangus – ir tas kitokis” (J.M.)? Tuo tik didini atskirtį ir įtvirtini nuomonę, kad iš čia reikia kuo greičiau sprukti. NĖRA čia tavo jokio nuopelno. Tu tik aukso veršio garbintojas, kurio vaikams tas tavo namukas bus kaip šuniui penkta koja ar net akmuo po kaklu, nes įpareigos tave čia palaidoti. Tik ar palaidos? Greičiausiai bus racionalūs ir sudegins tave ten, kur dabar esi. Taigi nesipūsk – į aną pasaulį nieko nenusineši, o Lietuvoje tavęs niekas nė neprisimins.

Sakykim ,nebūtų Rusijos ir

nebūtų mūsų kuo bauginti.Kaip tada gyventume?Gero gyvenimo žmogus nepakelia,sakydavo senoliai.

@ Tamstos "Žiniai"

Kas geriau: A. Brazauskas, ar amoralusis G. L.? Kas geriau: Lietuva su korupcijos apraiškomis, ar Lietuvos nėra su svetimųjų korupcija buvusioje Lietuvos teritorijoje? Protingi lietuviai visuomet rinksis pirmąjį variantą.

Visa Europa

nyksta,nes negimdo vaikų,o linksminasi.Dar bando padėtį gelbėti kosmetinėmis priemonėmis,įsileidžiant pigią darbo jėgą iš rytų ,taip naikinant šias šalis.Ir įsileidžiant emigrantus iš Afrikos,Azijos ir t.t…Taip be ginklo šalys leidžiasi okupuojamos.Tiesiog apatija elituose.Jie apsnūdę ir nepajėgūs gera valia saugoti ,puoselėti savo šalis ir tautas kaip gerąjį istorinį,kultūrinį ir kitokį paveldą , geografinę įvairovę.Tuo pačiu labai gaila nykstančių gyvūnų rūšių.

žinia

autoriui su nr. 2019-02-27 9:15
Juozaitis sakė neieškos priešų ir tai reiškia, kad jis draugaus su Tautos ir Lietuvos priešais – komunistinio konclagerinio režimo landsberginiais, vagnoriniais, brazauskiniais, grybauskiniais, karbauskiniais (bei panašiais) komunistuojančiais banditais. L. blogai. Juozaitis – netinkamas būti Tautos ir Lietuvos prezidentu.

ne viskas taip saldžiai paprasta ,ponas....

viskas teisingai,tačiau „daugybinė pilietybė” – tai aiškus blefas. Antra pilietybė gali prireikt iš Lietuvos išstumtam tikram jos piliečiui. Ir nieks neturi teisės jam atimti igimtą pilietybę.Tai -prieštarauja elementariam smarkiai nykstančios valstybės interesui. Žinoma, geriausia būtų ,jei visi lietuviai gyventų tik Lietuvoje ir turėtų vieną pilietybę. Deja , antros pilietybės problemą sukūrė mūsų ultraliberastai – visų sisteminių partijų politikų vykdyta nuožmi lietuvio išstūmimo iš Tėvynės politika. Tai – nepaneigiamas faktas. Todėl dabar tvirtinti ,kad Lietuva kažkaip sustiprėtų atstūmus mūsų emigrantus ,jų vaikus – yra nesamonė ,kurią priskirčiau tam pačiam ultraliberastų vykdytos politikos tęsiniui. Kuris akivaizdžiai rodo,kaip sistema bijo įpykusių emigrantų balsų internetu renkant valdžią . Supranta – kad tas milijonas(kurį valdžiažmogiai vis bando klastot keliais šimtais tūkstančių-nors ir tai Lietuvai –… Skaityti daugiau »

lietuvis

Neseniai migracijos skyriuje išiminėjau pasą savo vaikui,tai darbuotoja forminusi dokumentus paklausė ar pase reikia įrašyti pilietybę,tai aš klausiu kaip čia gali būti ,kad pase neįrašoma pielietybė,sako kad galima ir neirašyti.Tai čia pamastymui ,kaip mūsų valstybė rupinasi lietuvybės išsaugojimu.

Nereikia klaidinti,

Lietuvos pilietybės niekas neatima – patys išduoda ją savo apsisprendimu, o čia, kaip sako, valdžiukė, kiša tą dvigubą.

gal viskas paprasčiau?

Tai gal reiktų tiesiai šviesiai ir įvardinti, kad mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma LRT yra tiesiog Putino 6-oji kolona? Viskas bent iškart stotų į savo vietas.

Emigrantui aš

Pats moki ,,mokesčius” savo giminei, jos gerbūviui. Europoje egzistuoja solidarumo principas socialinei, sveikatos, kultūros sritims. Turėkite lietuvišką pilietybę, juk jos niekas iš jūsų neatėmė – jūs atsisakėte. Gyvenate Ten, o norite dalyvauti rinkimuose ir nurodyti mums valdžią. Bet jūs – ten, o mes -čia. Mes jūsų anai pilietybei nesiruošiame valdžios rikti. Dvigubas žaidimas? O ar grįšite į Tėvynę, kai jai iškils grėsme? Ne. Tvirtai žinau. Buvo Kaune toks garbus amerikietis, kai tik Rusijoje pučas- metė savo garbingą darbą ir išbėgo į Ameriką. Ar ir jam reikia antros pilietybės?

Gimdamas žmogus

atsineša tautybę.O pilietybė priklauso nuo valstybės,kurioje gyveni.

Prūsų

likimas?

Kas nors

Parasykite kas ta dviguba pilietybe. Nezinau kuri valstybes spausdina pasus su kita pilietybe. Tai vos tik paskaitau dviguba ( kodel ne antra?), matau tik savoku painiojima: zmogus nesupranta ka pats sneka arba tycia klaidina.

vyrs

Turiu žmoną. Kartą ji sako- man reikia dviejų vyrų, vieno darbo dienoms, kito išeiģinėms. Nuošiol tarp mūsų bus dvipatystė:
Tu uždirbinėsi algą, kūrensi pečių ir kaposi malkas, o su antru pačiu aš važinėsiu baliavoti, shopintis ir kultiūrintis. Ans bus pagrindinis manęs pamylėtojas, nu bet ir tau kada nekada duosiu. Modernu, pažangu ir patogu.

Emigrantas

Neišprusėliams tamsuoliams paaiškinsiu, kad remontuodamas savo namuką, sukūriau darbo vietas lietuviams. Ir šie turėjo iš ko mokėti mokesčius. Jei nebūčiau emigravęs, sugriuvęs būtų tas mano namukas-nesugebėjau aš uždirbti tiek, kad užtektų ir bulvėms su aliejumi, ir kapitaliniam namuko remontui-na neturiu aš verslininko gyslelės, kad gerai uždirbt Lietuvoj. Kaip jau ir sakiau, žemės ir kitokius mokesčius toliau moku Į Lietuvos biudžetą. Ir dar-Lietuvos pilietybės neatsisakiau. Gaila man tos Lietuvos, todėl ir toliau moku už tą savo namuką, už žemę, už šiukšles. Ir į diskusiją šią įsivėliau dėl to, kad straipsnio autorius neteisus sakydamas, kad emigrantai nemoka mokesčių Lietuvai. Kiek aš jų besumokėčiau sėdėdamas ant prakeikto minimumo Lietuvoje ir tebemiegodamas po kiauru griūvančiu stogu…

Dzeikas

Termina „naujakalbe” sugalvojo Orwelas romane „1984”. O naudoja naujakalbe, pereme ja is komunistu ir is dalies naciu (nors sie nespejo kaip reikiant ijunkti, nespejo pereiti i puvimo stadija), musu tautiski patrijotai-pidrijotai.
Stai eziui aisku, ko nedavei – neturi teises atimt. Mes ne atimame,- rurija sveika prota patrijotai, – jie patys atsisako.
Kada as atsisakinejau? As priemiau JAV pilietybe.As neatsisakinejau Lietuvos pilietybes. Kas dave – tas lai ir atima – nepriestarauju. O abriedukams kumele kiausa papuosusiems pilietybes neatiduodu.
Nurimkite tautiski stukaciokai , ikvepkite ir suskaiciuokite iki 4, – JAV pilietybes neturiu(deja).

Dzeikas

Emigrante, neaiskink nuokrusoms nevykeliams materialiniu dalyku. Ne tame esme. Esme tame, kad valstybe neturi teises kesintis i prigimtines teises. Cia tau sakau. O banderlogai nesuvokia zo „teise” kaipo tokio.
Esme greiciausiai zoologineje vergu is prigimties neapykantoje laisviems zmonems. Jie jauciasi brudu salia budami. Juos gali valdziuke uz sprando ir snukiu i shuda. Taves – jei turi kitos valstybes pilietybe(ypac JAV)- negali.
Cia ir yra tos neapykantos saknys.

už tai kad

Laisvas žmogus yra už tai, kad aplink nebūtų biednų.
Kumetys yra už tai kad aplink nebūtų turtingų.

tiek>Nereikia klaidinti

taigi kad pats tuo ir užsiimi – visus klaidini sakydamas ,kad dauguma mūsų emigrantų laisvanoriškai , o ne bėgdami nuo bado ,primesto liberastų valdžios , paliko Lietuvą ,taigi ir „patys ” jos atsisakė. Blefuoji ,ir nevykusiai.

čia ir kai

Tezė „Lietuva yra čia” tikrai taikli. Ir todėl praktiška. Jeigu ir toliau riedėsime pakalnėn, kai po kažkurio/(paskutinio) rinkimų cirko pagaliau paaiškės jog priėjome liepto galą, užrašas Lietuva yra čia” puikiai tiks ant antkapio arba tiesiog ant kanalizacijos nuotekų rezervuaro. Tezė virsta puikiu vaistu nuo iliuzijų, kai tezę „Lietuva yra čia” pradedi taikyti kiekviename žingsnyje, viskam ką regi: kai abriedukų minia veržiasi „pigių” šlamštų išpardamimuose tipo „jamam”, kai matai paauglius spardant bendraamžį ir filmuojant pramogą jutūbui, kai pradilenki vakarykščio miestelio tuščioje gatvėje su paskutiniu gyventoju- girtuokliu, kai iš pravažiuojąnčio bmw treninginis buhajus tave apspjauna o jo bendrakeleiviai sutartinai nusižvengia, kai stovint minioje padtebi, jog dauguma yra pensininkai, kai senelių atvažiavę aplankyti anūkai tarpusavy kalbadi angliškai arba norvegiškai, kai už tai jog… Skaityti daugiau »

s.m.

teoriškai emigrantai daugiausiai mokesčių palieka Lietuvai masiškai per kalėdų ar velykų atostogas dantis pas vietinius odontologus tvarkydamiesi. Na netiesiogiai palieka. Tik va bėda, kad jeigu 5 „britai” per atostogų savaitę daktarėliui sunešė kokius 1800 eurų džiagdamiesi, kaip jiems čia pigiau negu Londone ar Niukastlyje, tūlas odontologas vistiek tą mėnesį „uždirbo” tik 423 eurus ir mokesčių sumokėjo neeeet 17 eurų… Nereikia, tautiečiai, taip žiauriai niekinti emigrantų, kurie dar bent trapų ryšį su Lietuva išsaugoję, kurie savo senus tėvus paremia, kurie, va, trobikes remontuodami, duoda vietiniams zimagorams uždirbti. Su sąlyga, jeigu šie išvis kokius mokesčius susimoka atlygį gavę. Bet tai jau ne emigrantų problema. O kas link daugybinių pilietybių, tai visišką muilą stumia tie samdiniai, kurie kriokia apie atėmimą to kas įgimta…… Skaityti daugiau »

to už tai kad

Vadinasi, nėr laisvų žmonių Lietuvoje, kai trečdalis ubagyne, tiesa?

to lietuvis

Mūsų elitui lietuvių nereik arba, kad jų čia būtų kuo mažiau, ar supratai?

Julius

Kaip suprantu Juozaičio, Stanciko, Tomkaus ir t.t. doktrina kuo mažiau Lietuvos piliečių tuo geriau Lietuvai. Nes pagal jų aupratima LR piliečiai yra tie kas sumoka mokesčius į LR biudžetą. Jeigu tu nemoki nieko į LR biudžetą tai tu negali būti LR piliečių va taip vat.
Ir dar vienas dalykas LR Konstitucija sako kad įstatymo numatytą tvarka LR piliečiai gali turėti ir kitos šalies pilietybę.
Ką galvoju kad neapykanta tarp lietuvių yra dirbtiniai kurstoma.

Julius

Nemanau kad priežastis mokesčiuose nes pilna Lietuvoje gyvenančių piliečių ir nemokančių jokių mokesčių. Netgi priešingai jie gauna pajamas iš biudžeto. Aš įsitikinęs kad tikroji priežastis kodėl stancikai su juozaičiais nemyli išeivijos yra pavydas ir savotiškas kerštas.

Dzeikas

PS. Del „ilgaamzes Lietuvos sostines Vilniaus” tai „vierhas” Smetona ji kanalizavo Lenkijai 1938m.
Ar Lietuva nepripazista savo pacios pasirasytu sutarciu? Tipo pasirasom, bet gal apsigalvosim.

atsibuskim, lietuviai
Džeikuti,

sutartys ir rašomos tam, kad būtų laužomos, nežinojai? Nesakė šito pačiam VU docentai? O gaila. Net kolchozų mechaniztoriams okupacijos laikais taip sakydavo, o dabar, pasirodo, nebesakoma. Gaila, labai gaila, vadinasi, jūsų diplomai niekiniai.

stasts

Juliui 2019-02-27 23:56.. Niekas juk neabejoja tais pilietybe turinčiais išeivijoje kurie ta Lietuvos pilietybe išsaugojo įstatyme numatytais atvejais . Tiems kas liko už borto irgi galimos išimtys, pav. nekilnojamo turto Lietuvoje turėjimas ir mokestis už ji. Tokiu išimčiu galima sumastyti daug siekiu susitarti , bet pagristi kam tau Lietuvos pasas pasiėmus kita tik ekonominiais sumetimais ..tai tas pats kas pritarti s.m. minčiai dėl pigios Lietuvoje dantisto paslaugos .. Juk kaip besukti puse Lietuvoje gyvenančiu tikrai tokio mentaliteto ? Prigimtis įteisina ne tik teises bet ir pareigas .

Joe ir Winnie popieriai

Džeikučiui galima priminti, na, kad ir tą garsųjį “The Polish-British Common Defense Pact”, kuris lokalinį konfliktą pavertė baisiu, pirmiausia civilius naikinančiu, pasauliniu karu ir pražudė virš 60 milijonų gyvybių, buvo vienpusis, apgaulingas, fiktyvus ir labai profesionaliai sulaužytas, kai Lenkiją užpuolė Sovietija, o po karo dar ją ir atidavė Stalino Rusijai pagal tą patį slaptą anglų užmanymą. Anglija tam ne tik pritarė, bet ir slapčia susitarė su Stalino Rusija pagal visas konspiracijos tradicijas ir itin slaptas popierkas. Taigi, Džeikuti, juk žinai, kad „under heavy pressure, Chamberlain was manipulated into a UK-Poland Defense pact. The power to start World War II was thus placed in the hands of the mad Marshal, Rydz-Smigly”, reikaliukai buvo puikiai prasukti. O juk visai neseniai iki tol… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Pazymetina tautisku „patriotu” (Smetoniniu nuovalu) mastymo budas, mentalitetas. I bet kokia pastaba jie nebando paneigti tos ar kitos smetonines valdziukes sunybes ar isdavystes (Smetonos nuovalos net neskaiciuoja tu isdavysciu, mat tauta kaip vanduo ismatas tokius pavirsiun kelia). Juk ir Vytauto Zemaitijos isdavyste pasirodo „gudrus taktiskas lietuvisko genijaus zingsnis”.Putinas vadina tai ‘mnogochodovocka’. Kai tu sutarciu lauzymo is Lietuvos puses daugiau negu puliniu pas IV stadijos sifilitika, tai „istorikai” teisina a la „visi taip elgiasi.Todel ir mes galime”. Na pasakytu taip, koks AMB ar jo desinoji ranka Jurse , arba Anukas – sakytum, stai koki mastymo buda atnesa mums Vakaru (arba Rytu brazauskiniu atveju) civilizacija. Taciau cia save pozicionuojantys „Lietuvos patrijotais”. T.y. suprask tikras lietuvis neturi pasauleziuros.Lietuvio pasauleziura (taip is tu patrijotu… Skaityti daugiau »

Džeikuti,

Adolfas ar Benjamin Disraeli? Kažko painiojiesi čia, nemanai? Gal seminarą VU praleidai apie tai ar per egzą kažkaip išsisukai, ką?

Julius I stasts

Skaitau jūs ir man tai tik eilinį kartą patvirtina kad paskleista apie išeivija melo, pavydo ir savotiško keršto isterija. Išeivijos paveikslas nupieštas esą tai kriminaliniai nusikaltėliai kurie ieško sau kuo didesnės naudos. Turiu jūs paviduoliai nuvylti. Užsienyje lietuviai yra vertinami kaip darbštus ir sąžiningi žmonės. Kurie savo sunkiu darbu užsidirba sau pragyvenimui ir oriai senatvei.
Kas labai liudina tai kad ta pavydo isterija labai stipriai diskredituoja lietuvybę. Aš tai matau kaip tikslą Juozaičio kaip komunistų bičiulio išdraskyti galutinai pasitikėjimą lietuvių tarpusavyje.
Gėda ant jūsų paviduoliai.

76
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top