Dalius Stancikas. Slaptas kairiųjų ginklas

Bernardinai.lt

Po prezidento rinkimų konservatoriai nesugrįš į Vyriausybę, kaip planavo Dalia Grybauskaitė ir Andrius Kubilius. Tokia būtų pagrindinė išvada po pirmojo rinkimų turo.

Nors Prezidentė subtiliai nutylėdavo, tačiau A. Kubiliaus nekantrumas nuolat išduodavo, kad D. Grybauskaitei laimėjus jau pirmame ture bus daroma viskas, kad naujos, septynioliktos, vyriausybės branduolį sudarytų konservatoriai ir socialdemokratai, galbūt pasitelkę liberalus, gal „Tvarką ir teisingumą“, o gal juos abu, atsisakant lenkų, – čia jau aritmetinės detalės. Akivaizdu ir tai, kad nenorėdami likti šio plano užribyje liberalai prarijo nuoskaudas ir ambicijas kelti savo kandidatą ir parėmė D. Grybauskaitę.

Tuo tarpu patys socialdemokratai kūrė porinkiminį planą, kad naujoje valdančiojoje koalicijoje aikštingą Darbo partiją galėtų pakeisti Liberalų sąjūdis tuo atveju, jei K. Daukšys pas socialdemokratus atsivestų skaitlingą būrį nepatenkintų Seimo darbiečių. Tada koks nors socialdemokratas perimtų iš L. Graužinienės Seimo pirmininko kėdę, teismas nuteistų V. Uspaskichą ir Darbo partijos bei jos rinkėjų suvirškinimas iki kitų Seimo rinkimų būtų baigtas.

Tačiau situacija po pirmo rinkimų turo tokia, kad D. Grybauskaitei dar teks pasinervinti, kad ji apskritai liktų prezidente, o socialdemokratams verkiant reikia darbiečių balsų, kurių kandidatas Artūras Paulauskas surinko panašiai kaip ir Zigmantas Balčytis. Žinoma, tikruosius partijų reitingus parodys Europos Parlamento rinkimai, tačiau akivaizdu tai, kad Darbo partija dar nesutriuškinta, su ja dar kurį laiką tektų skaitytis net ir suėmus V. Uspaskichą, tuo tarpu su darbiečių ir kitų pagalba socialdemokratams atsiveria plyšelis į Daukanto rūmus.

Tas plyšelis taptų realybe, jei antrajame rinkimų ture valdanti koalicija išnaudotų tai, ko kažkodėl nedarė pirmajame – jei parodytų savo rinkėjams, kad D. Grybauskaitė yra tikrų tikriausia dešiniųjų kandidatė, tai slepianti už devynių užraktų, kaip ir savo biografiją. Atkreipikim dėmesį: per visus rinkiminius debatus šalia Prezidentės nesėdėjo nei vienas konservatorius ar liberalas, nors būtent šios partijos surinko jai būtinus kandidatų parašus, jos atliko visą nematomą agitacinį darbą, būtent jų stebėtojai dirbo apylinkėse. Ar savo tikrųjų favoritų slėpimas nėra rinkėjų apgaulė?

Kad kairieji neišnaudojo šio svarbaus kozirio, rodo akivaizdūs skaičiai: per penkerius prezidentavimo metus D. Grybauskaite nusivylė maždaug trečdalis 2009 m. ją palaikiusių rinkėjų: nuo 950 tūkst. iki 611 tūkst. Atsižvelgdami į tai, kad šįkart rinkimuose dalyvavo 60 tūkst. rinkėjų mažiau, o už konservatorius ir liberalus per Seimo rinkimus balsavo 324 tūkst., gaunam, kad D. Grybauskaitę palaikė dar veik 230 tūkst. ne dešiniųjų rinkėjų. Kaip tik panašaus skaičiaus trūksta valdančiajai kairiųjų koalicijai, jei palyginsime visų jos kandidatų į prezidentus (Z. Balčyčio, A. Paulausko ir V. Tomaševskio) bendrai surinktus balsus su valdančiųjų partijų gautais balsais per Seimo rinkimus. Tuos plaukiojančius apie 200 tūkstančių balsų galėtume pavadinti „kairiųjų protesto“ elektoratu, nes labai tikėtina, kad dauguma jų (187 tūkst.) 2008 m. Seimo rinkimuose balsavo už A. Valinsko partiją, taip keršydami kairiesiems už jų dviejų kadencijų valdymo klaidas, tačiau Tautos prisikėlimo partijai susidėjus su dešiniaisiais nuo jos visiškai nusisuko ir 2012 m. vėl sugrįžo pas kairiuosius.

Už D. Grybauskaitę stipriausiai balsavo pastovios konservatorių apygardos: Kaune – 61 proc., Kauno rajone – 58 proc., Klaipėdos rajone – 55 proc., Panevėžyje – 54 proc., Palangoje – 53 proc. ir netikėtai Akmenės rajone – 59 proc.

Taigi antroji rinkimų išvada būtų ta, kad už D. Grybauskaitę balsavo apie trečdalis kairiųjų elektorato ir tai sutrukdė Z. Balčyčiui ir A. Paulauskui surinkti jų planuojamus 20–25 proc. Tai gali būti slaptas ir lemiamas kairiųjų ginklas antrajame rinkimų rate, tačiau labai abejotina, kad jie sugebės juo pasinaudoti.

Trečioji svarbi išvada: bet kuriuo rinkimų baigties atveju, minint Lietuvos nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos atkūrimo 30-etį, valstybei vis dar vadovaus buvęs totalitarinės, komunistinės nomenklatūros atstovas (tiesa, ir šiuo aspektu D. Grybauskaitė ryškiai pranoksta Z. Balčytį). Šis faktas svarbus ne tik simboliškai ar istoriškai, jis parodo ir Lietuvos gyventojų demokratijos suvokimo ir vidinio išlaisvėjimo laipsnį. Demokratijos požiūriu svarbu ir tai, kad už D. Grybauskaitę balsavo 242 tūkstančiais mažiau, nei pasisakiusių referendume prieš naują atominę elektrinę. Tai įsimintina todėl, jog Prezidentė siūlė (matyt, ir tebesiūlo) nekreipti dėmesio į šią daugumos balsavusiųjų nuomonę, nes neva tai sudaro tik trečdalį visų sąrašinių rinkėjų. Tuo tarpu pati D. Grybauskaitė po pirmojo turo negavo nei ketvirtadalio visų rinkėjų paramos – tik 23,9 proc. Bet, kaip supratau iš D. Grybauskaitės „advokatės“ rinkimų naktį R. Juknevičienės, susitapatinimas su valstybe neišnyko – taip tvirtai įsišaknijusi komunistinė „demokratijos“ samprata, kad ją išrauti pajėgi tik itin smarki politinė vėtra.

Ir dar keli svarbesni pastebėjimai.

Antrasis prezidento rinkimų turas žymiai naudingesnis kairiesiems nei dešiniesiems dėl Europos Parlamento rinkimų, nes, pagal daugiametę praktiką, kuo didesnis rinkėjų skaičius ateina į rinkimus, tuo mažiau mandatų atitenka beveik nekintamą elektoratą turintiems konservatoriams ir liberalams, o štai kairiesiems vėl atsiranda galimybė pasidalyti tuos plaukiojančius kelis šimtus tūkstančių. Pvz., 2009 m. Europarlamento rinkimuose Tėvynės sąjunga pirmavo ir gavo net 4 mandatus, tačiau rinkimuose tuomet tedalyvavo tik 21 proc. rinkėjų. Dabar jų turėtų būti vėl apie 50 nuošimčių.

Nepaisant to, taps Z. Balčytis ar netaps prezidentu, socialdemokratai labai sustiprino savo politines pozicijas tiek būsimuose vidiniuose pasistumdymuose su prezidente, tiek išlaikydami kairiąją valdančiąją koaliciją, tiek tapdami nepasiekiamu lyderiu kairiajame flange (prisiminkime, kad dar prieš pusantrų metų daugiamandatėje apygardoje jie gavo 20 tūkst. balsų mažiau nei Darbo partija).

Nepatekdamas į antrą turą A. Paulauskas prarado galimybę artimiausiu metu užimti Darbo partijos pirmininko, o gal ir Seimo pirmininko postą iš ten išstumdamas L. Graužinienę.

Artūras Zuokas Vilniuje surinko tik 25 tūkst. balsų, t.y. 10 tūkst. mažiau nei 2011 m. savivaldybių rinkimuose ir tai labai rimtas pavojaus signalas jam dėl galimo pralaimėjimo kitą pavasarį tiesioginiuose Vilniaus mero rinkimuose. Su tokiu rezultatu jis pagal 2011 m. rinkimus būtų tik trečias, todėl ši jo „treniruotė“ kitų metų savivaldos rinkimams laikytina nesėkminga, nebent jį, kaip ir jo žmoną, priglaustų socialdemokratai. Vis dėlto grynai partinės ar asmeninės politikos prasme A. Zuokas pasielgė žymiai racionaliau nei jo pagrindiniai konkurentai liberaliame sparne – Liberalų sąjūdis, nekėlęs savo kandidato į prezidentus, ir tai, greičiausiai, jiems atsilieps Europos Parlamento rinkimuose. Todėl prognozuočiau, kad šie prezidento rinkimai yra paskutiniai, kuriuose ilgalaikės parlamentinės partijos nekelia savo kandidatų.

Ukrainos krizė ir karo eskalavimas D. Grybauskaitę remiančioje žiniasklaidoje buvo naudingas ne jai, o su Georgijaus juostele besifotografuojančiam V. Tomaševskiui, kurio elektoratas – rusai ir lenkai dar labiau susivienijo ir V. Tomaševskis gavo rekordinį veik 110 tūkst. balsų skaičių (prieš pusantrų metų Seimo rinkimuose jo koalicija surinko 80 tūkst.). Svarbus momentas prieš kitų metų savivaldos rinkimus: V. Tomaševskis Vilniaus mieste gavo net 45 tūkstančius, t.y. vos ne dvigubai daugiau nei A.Zuokas (!). Vilniaus rajone V. Tomaševskis surinko 25 tūkst., Šalčininkuose – 12,5 tūkst., Klaipėdoje – 9 tūkst., Visagine – 4 tūkst., Kaune – 2 tūkst.

Šių rinkimų staigmena – be partijų paramos ir praktiškai be pinigų dalyvavęs Naglis Puteikis buvo net ketvirtas, nedaug atsilikęs nuo milijonus išleidusio, prezidento rinkimų veterano A. Paulausko. N. Puteikis surinko 124 tūkst. balsų, t.y. maždaug tiek pat, kiek prieš pusantrų metų Seimo rinkimuose „Drąsos kelias“ (109,5 tūkst.) ir tautininkai (13 tūkst.) kartu sudėjus.

Likęs paskutinis Bronislovas Ropė surinko tik 2 tūkst. daugiau nei jo Valstiečių partija Seimo rinkimuose, tad akivaizdu, jog jo dalyvavimas nesikonvertuos į valstiečių trokštamą mandatą Europos Parlamento rinkimuose. Įdomu tai, kad B. Ropė su N. Puteikiu, vieninteliai iš kandidatų tvirtai pasisakę už referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, kartu gavo tik pusę tų balsų, kurie buvo surinkti dėl referendumo surengimo. Kaip išsibarstė kiti pusantro šimto tūkstančių, lengviau bus nuspėti po dviejų savaičių – po antrojo prezidentų rinkimų rato ir Europos Parlamento rinkimų.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Čiukča

Balsuoti uz Grybauskaitę vadinasi visa Lietuvos valdymą atiduoti i vienos mafijos su konservatorių ir liberastų pavadinimu gaujų rankas. O algas susikėlė visas seimas išskyrius gerbiamą Puteikį. Dėl algų pasikėlimo daugiausiai prisidėjo Konservliberastai kurių daugiausiai statytinių dirba konstituciniame teisme. Balčytis ne angelas, bet nesulyginsi su šėtonu Grybe. Tai Lietuvos praradimas dar penkiems metams.

N.Puteikis ir jį remiantys

autoritetai įgyja svorį.

Šios dvi savaitės iki kito

turo gali pažadinti sukrusti daug žmonių,nes Grybauskaitė yra pensininkų Prezidentė.Apkvailintų ir izoliuotų.Tai nuodėmė.

Kai pagalvoji,kaip negražu matyti

Europarlamento sąrašuose trečioje vietoje Landsbergiuką,kai provincijoje yra daug nuoširdžių konservatorių ,perėjusių ugnį ir vandenį,atidavusių daug jėgų kovai su vietos oligarchais,kovojančių ir neturinčių galimybės net į seimą,kai tuo tarpu vietas užkėtę tie pilvūzai ir nusibodę iki gyvo kaulo veikėjai.

Apuokiukas

Prieš sprendžiant už ką dabar balsuoti, reikia pagalvoti, o už ką balsuos tomaševskininkai – ir nubalsuoti priešingai. ( Manau, tomaševskininkai balsuos už kandidatą partijos, kuri kažkada seime buvo sudariusi koaliciją su rusų sąjunga ).

Per LRT rodė, kaip

viena bobutė iš Grybauskų kaimo tikrai balsuos už Grybauskaitę, nes ji jai…. labai graži ir gerai kalba ir gal dar duos pašalpą prie pensijos. Ir kiek tokių bobučių yra dar? O kiek senų ar ligotų žmonių „pabalsavo” už Grybauskaitę, į jų namus atėjus balsų rinkėjams išankstinio balsavimo metu, kurie „padėjo susigaudyti”, kurioje vietoje tą kryželį padėti?..

ruta

Kadangi skelbta informacija apie Lietuvos atstovu Europos parlamente visiska neveikluma , pavadinti pasyviausiais , antri nuo galo , tai reikia eliminuoti tuos tupetojus savo naudai / 27 000 atlyginimai + ne vienas tukstantis ivairiom socialinem garantijom / , o rinkti , kad ir tautininkus , gal isjudins ta mesl* , kuriame skesta ES .
Kadangi musu seimai komunistines-KGB liekanos yra nonsensas valstybes valdyme , tai yra nemenka dilema , kaip pasielgti , kad tiksliai nebalsuosime uz panele Grybauskaite , aisku jau dabar , o toliau bus matyti .

Vakar vakare Jakilaitis

nelauktai buvo aktyvus ir net kritiškas Miliūtės laidoje.

Kaip vertinat Respublikos

uždarymą?

stebėtojas

„…– jei parodytų savo rinkėjams, kad D. Grybauskaitė yra tikrų tikriausia dešiniųjų kandidatė, tai slepianti už devynių užraktų, kaip ir savo biografiją. ”

taip ir nesupratau kuom bloga būt „dešiniųjų” kandidate?
Ar todėl, kad jie tik liežuviu teparėmė Prezidentę?

Prezidentė rinkimus laimėjo faktiškai be pinigų, be reklamos, (nuveikti darbai jai buvo geriausia reklama) ir faktiškai be rėmėjų, nes Kubiliaus ir Masiulio partijos rėmė kone vien tik liežuviu, o ne kažkur nuo Stanciko pasislėpę… … vieninteliai jos rėmėjai buvome mes, TAUTOS RINKĖJAI. Ir tik šie rinkėjai, protingoji ir kremlinės propagandos nesuvedžiotoji tautos dalis, kurie nenori sugrįžt į MELO IMPERIJĄ, ir vėl ją neabejotinai rems.

SĖKMĖS PREZIDENTE. MES SU JUMIS.

stebėtojas > kaip vertinate...

jei klausimas būtų man, atsakyčiau, kad labai gerai, kad Žurnalistų etikos komisija šį laikraštį įvertino kaio neetišką ir nutraukė PVM lengvatas. Ir už tai jie kažkodėl „dėkoja konservatoriams, o ne Vito Tomkaus draugeliui ir didžiausiam šmeižikui Zigmui Vaišvilai, kuris kiek norėjo galėjo šmeižti Prezidentę, tačiau kai nuėjo jau į TARPTAUTINIUS VANDENIS ir apšmeižė net patį bankų ekspertą Cupeerį, tai jau kaip reikiant perlenkė lazdą. Zigmo Vaišvilos nuolatinė taktika – aš pažersiu įtarimus, šmeižtą o jūs ginkitės teisme, atsisuko prieš jį taip, kad vargšelis net savo kandidatūrą į prezidentus užleido Puteikiui. Nemėgau tų Zuoko kompnionų – D.Pūro, L.Slušnio ir Radzevičiaus, bet už šį žingsnį galiu tik pasveikinti. „Respublikos” melas driekęsis per ekspertus, tiesos, balsasm alkas, alfa, ir kitus portalus, nusidriekė pagaliau… Skaityti daugiau »

Balsuosime

ne už Balčytį,bet prieš Grybauskaitę.Dabar jau už bet ką.

stebėtojas > kaip vertinate...

kur kas liūdnesnė naujiena, kad iš interneto dingo PIPEDIJA, linksmoji žiniasklaidos enciklopedija, taip gerai atskleidusi VILNIAUS BRIGADOS ryšius su Snoro banku. Nes Snorą ir įkūrė vienas iš BRIGADOS narių vadintas „sportininku” – BARANAUSKAS, vėliau prisiviliojęs mafijozus iš Maskvos. Nejau mafija kontroliuoja ir internetą? O Lingio nužudymas? Argi jį nužudė ne VILNIAUS BRIGADA? Tad tai, kad Respublika šitaip gina mafijos banką Snorą, gali kelti ir didelių abejonių dėl paties Lingio nužudymo. O Paulauskas, karjerą pasidaręs su „Vilniaus brigada”, bet būdamas seimo pirmininku, įsileido Maskvos prokuratūros paieškomą už konkurento nužudymą mafijozą Antonovą, sumažino pelno mokesčius Lukoilui „Geonaftos tikrasis sąvininkas?) nuo 25 procentų, uždėtų konservatorių, iki 5-9 procentų, įtvirtino prezidento ir Gen. prokuroro galias, nes pats tikėjosi juo tapti, o dabar jam jau… Skaityti daugiau »

ar čia ir apie mūsų "tautininkus"?

Рихард Херцингер | Die Welt В Европе образуются сомнительные союзы в поддержку Путина Вряд ли Джордж Оруэлл мог бы представить себе что-то более ужасное: путинская пропаганда оправдывает российскую агрессию на Украине необходимостью борьбы с „фашистами” и антисемитами, а российский министр иностранных дел Лавров считает себя вправе отчитывать Евросоюз за рост расистских настроений в европейских странах. Однако на самом деле, пишет Рихард Херцингер на страницах Die Welt, Кремль поддерживает очень хорошие отношения с западноевропейскими „правыми”. Все партии из этого спектра – начиная с французского „Национального фронта” и до бельгийского „Фламандского интереса” и венгерской неонацистской и антисемитской партии „За лучшую Венгрию” – встали единым строем на сторону Путина. Российский президент, как говорится далее, на примере кризиса на Украине показывает, как эффективно и… Skaityti daugiau »

kiek pamenu

dar prezidentė nebuvo pradėjusi dirbti, tačia Stancikjas aktyviai rašė straipsnius prieš ją.
Visada abejoju žmonėmis, kurie remiasi ne faktais ir darbais, bet tik savo išankstine nuomone.

Neturėjau jokios išankstinės nuomonės ir apie jo žmoną Aureliją. Kol ji suokė užtardama Venskienę, netgi kiek žavėjausi jos iškalba. Bet visa ta iškalba virto tuščiais tauškalais, kuomet ji su visa DK partija prisiglaudė po Uspaskicho sparneliu ir ėmė ginti bei balsuoti už jo progamas.
Jiek dar tokių išdavikų pas mus?

Kritikas Pikčiurna

Įdomi analizė. Bet atleiskite, gerbiamieji, politika nėra tik buhalterija. Ar ne todėl mes murdomės jau 24-rį metai, kad pasinėrėme į reitingų skaičiavimus – kas už ką, kiek už ką? Ar ne todėl mes pavertėme savo Tėvynę turgumi, o patys įpratome klausti – kas daugiau man duos? Ar tai reiškia, kad mes pardavinėjame Tautą, Tėvynę ir Nepriklausomybę, šeimą, savo ateitį, savastį? Tėvynė ir pilietiškumas yra pirmiausiai pasiryžimas vienytis ir ginti tas suvienytas viešas ilgalaikes vertybes. Kaip žinome, gynyba neapsieina be aukų, į ją reikia investuoti, bet juk tai taip pat yra auka, be jokių garantijų, kad gausime materialią grąžą. Mes paskendome detalėse, skaičiuodami centus, kai mūsų valstybės laivas chaotiškai dreifuoja, o mes nesusitariame ne tik kur reikia plaukti, bet net kokiu… Skaityti daugiau »

Andrikiene jau drabsto Balcyti

Andrikiene siuntineja pilieciams smeizikiska,kompromituojanti zurnala apie Balcyti,kad tik daugiau zmones balsuotu uz Grybausk.Konservatoriai labai niekingai elgiasi ,siekdami valdzios kitus zemindami,smeizdami,nes taip pat jie visur,Kaune,braudamiesi i mokyklas smeize N.Puteiki,kad tik sukompromituot.

 Vae

Paziurekite i sarasus, ten patys riebiausiai nutuke pacai bega is ivogtos LIETUVOS, dabar LIETUVOJE vogti, kaip ir nebera ko, o eurosojuzas gerai mokes ir dirbti nieko nereikia, ir isvogtai tautai nesipainios po kojomis, bus laimingi, o mes runkeliai vel balsuosime uz juos, kad tik nesupluonetu, ir vel kistusi i kisenes musu pinigelius, gerai pagalvuokime, dar lauko turime

> kiek pamenu

Vargšai, jūs konservatoriai: išdavikai jums tie, kurie aukosoji už laisvę, bet turi kitokią nuomonę, kaip pvz Sadūnaitė ar Svarinskas, o Grybauskaitė, kuri jau atkūrus valstybę toliau kolaboravo su Burokevičiumi ir Kremliumi jums sava.

Bet juk jumyse kalba grynas leninizmas: kas ne už mus, tas prieš mus.Tai kuo jūs skiriatės nuo savo priešų ir prieš ką kovojate?

kagi

vėl reikia rinktis ko norim: supūvusio obuolio ar supūvusios kriaušės.

Tadas

Košmariškam sapne nesapnavau,kad balsuosiu už komuniagą,bet teks balsuoti už Balčytį,kad išnyktu išverstaskūrių kubiloidų šutvė ir jos vietoj atsirastu Lietuvos patriotinė jėga,kurią buvo apžioję, kubiloidų niekšeliai.

Grasilda, Tadui ir kitiems tadams

Balsuojate už komunistą Balčytį, kuris visiškai nenori tapti prezidentu ir už visą jo bardauskiškai raudoną komunistinę aplinką, o kartu gaunate Rusijos agentą Uspaskichą bei rusų ir lenkų autonomininkų guru Tomaševskį. Labai lenkiškų raidžių pasiilgot? (Kirkilo ir Šiaulienės pasiūlymas). Niekad nemaniau, kad ši svetainė – prorusiškų komentatorių buveinė. Balsavau už Naglį Puteikį. II ture sukandusi dantis balsuosiu už Grybauskaitę vien dėl to, kad visos valdžios (juk žinome, kieno žinioje ir teismai) neatiduotume į vienos nomenklatūros grupės rankas.

13-kritikui pikciurnai

Nezinau kas tu toks,bet PROTINGESNIO KOMENTARO-STRAIPSNIO NESU SKAITES!!!Pagarba TAU!Daugiau tokiu ZMONIU!

Kitą antradienį

Rūta Janutienė Patriotuose rodys ,kur keliauja V.Landsberhgio fondo dideli pinigai.

Interneto komentaruose

klaidžioja žodžių derinys „Bardotoji Dalia”.Nežinau kodėl,bet prajuokino.

Galiu suprasti komentatoriu argumentus

kuo blogas ar geresnis(bet vis tiek blogas) antro turo kazkuris kandidatas,bet ,deja,neprisiversiu ne uz viena balsuoti,nes gali nuo saves supykinti…

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top