Danijos vyriausybė planuoja uždrausti Korano egzempliorių deginimą

laikmetis.lt

Danijos vyriausybė planuoja uždrausti Korano egzempliorių deginimą, penktadienį pareiškė šalies teisingumo ministras.

Tokio žingsnio ketinama imtis po to, kai virtinė islamo šventosios knygos išniekinimo atvejų šioje Skandinavijos šalyje sukėlė musulmonų šalių pyktį.

Vyriausybė teigė, kad Danija imta vertinti kaip šalis, kuri skatina kitų šalių kultūrų, religijų ir tradicijų įžeidinėjimą ir menkinimą.

Vyriausybė pateiks įstatymo projektą, kuriuo bus uždrausta netinkamai elgtis su religinei bendruomenei svarbiais religiniais objektais, žurnalistams sakė Peteris Hummelgaardas (Pėteris Humelgordas).

Jis pridūrė, kad šiuo teisės aktu ypač siekiama kovoti su šventųjų raštų deginimu ir išniekinimu viešose vietose.

„Įstatymo projekte numatoma bausti už, pavyzdžiui, Korano ar Biblijos deginimą viešose vietose. Jis bus nukreiptas tik į veiksmus viešoje vietoje arba siekiant juos paskleisti platesniame rate“, – sakė P. Hummelgaardas ir pridūrė, kad už tokius veiksmus bus baudžiama piniginėmis baudomis arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Turkijos užsienio reikalų ministerija per pastarąją savaitę penkis kartus iškvietė Danijos ambasados reikalų patikėtinį, kad pareikštų protestą dėl Korano išniekinimo Danijoje, pranešė Turkijos valstybinė agentūra „Anadolu“.

P. Hummelgaardas spaudos konferencijoje sakė, kad pastarieji protestai buvo „beprasmiai pasityčiojimai, kuriais siekiama tik sukelti nesantaiką ir neapykantą“.

Danijos vyriausybė ne kartą atsiribojo nuo šių protestų, tačiau tvirtino, kad saviraiškos laisvė yra viena svarbiausių Danijos visuomenės vertybių. Jos teigimu, siūlomas įstatymas tam įtakos neturės.

Saviraiškos laisvė yra „kertinis Danijos demokratijos akmuo, o laisvė reikšti savo mintis yra pagrindinė Danijos visuomenės vertybė“, – sakė P. Hummelgaardas. Pasiūlymas yra „tikslinė intervencija, kuri nekeičia fakto, kad saviraiškos laisvė Danijoje turi būti labai plati“, sakė jis.

Užsienio reikalų ministras Larsas Lokke Rasmussenas (Larsas Liokė Rasmusenas) sakė, kad prie musulmoniškų šalių ambasadų įvyko daugiau kaip 170 protestų, įskaitant tuos, kurių metu buvo deginamas Koranas, todėl siūloma pataisa yra „svarbus politinis signalas, kurį Danija nori pasiųsti pasauliui“.

Praėjusį mėnesį jis sakė, kad vyriausybė sieks teisiškai užkirsti kelią Korano ar kitų šventraščių deginimui, tačiau pridūrė, kad turi būti palikta vietos religinei kritikai ir kad neplanuojama iš naujo įvesti 2017 metais panaikinto įstatymo dėl šventvagystės.

Įstatymo projektas bus pateiktas įstatymų leidėjams rugsėjo 1 dieną, pranešė Teisingumo ministerija.

Įstatymo projektas nebus taikomas žodiniams ar rašytiniams pareiškimams, įskaitant piešinius, teigė vyriausybė.

2006 metais Danija supykdė pasaulio musulmonus po to, kai vienas laikraštis išspausdino 12 karikatūrų, kuriose pranašas Muhammadas (Muhamadas) buvo atvaizduotas su bombą primenančiu turbanu.

Musulmonai pranašo atvaizdus laiko šventvagiškais ir skatinančiais stabmeldystę. Dėl šių atvaizdų musulmonai visame pasaulyje pradėjo smurtinius protestus prieš Daniją.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Dar niekas per visą istoriją nėra nieko pasiekęs nuolaidžiavimu ir pataikavimu.

blue yellow zov marinie

..nereikejo isileist tu musliu.O degina ta ju kardana spijonai kacapuasai sumaisciai kelt.Todel vyt tuos riuzzkekius….labai paprasta ir aisku.Dar galetu uzdraust apskritai ugni….tada jau niekaip nebesudeginsi to ju kardano……

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top