Dar kartą apie skalūninių dujų gavybą iš arti

Tai vyksta Jungtinėse Valstijose, o dabar jau ir Europoje bei Afrikoje –vieną dieną žemės savininkai atsibunda ir sužino apie pelningą tarpnacionalinio energijos konglomerato pasiūlymą pirkti arba išnuomoti jų nuosavybę. Priežastis? Jungtinėse Valstijose energetikos kompanijos tikisi pasipelnyti išgaudamos dujas iš telkinių, vadinamų „dujų Saudo Arabija“. Kompanijai „Haliburton“ sukūrus būdą, kaip išgauti dujas iš uolienų – gręžimo procesą, vadinamą „hidrauliniu plėšymu“, Jungtinės Amerikos valstijos staiga atsirado galimybė tapti energetikos galybe.

Bet kas iškyla į žemės paviršių kartu su gamtinėmis dujomis? Kaip skalūninių dujų gavyba paveikia mūsų orą ir geriamąjį vandenį?

Šiuos klausimus kelia ir svarsto „Gasland“ – įtaigus dokumentinis filmas, paremtas asmeninėmis patirtimis. Filmo kūrėjas Joshas Foxas keliauja per 32 valstijas susitikti su kaimo vietovių gyventojais, gyvenančiais ten, kur vyksta skalūninių dujų gavyba. Jis atranda nuodingo vandens upes, užnuodytus šulinius, dvesiančius gyvulius, luošinančias ligas, užsiliepsnojančius vandens čiaupus ir darosi aišku: visi vandens šaltiniai susisiekia su kitais vandens šaltiniais. Ir kad yra dalykų, vertingesnių už pinigus. 

Siūlome 2010 metais sukurto dokumentinio filmo „Gasland“ (režisieriaus – Josh Fox), laimėjusio virtinę prizų ir nominacijų, anonsą ir keletą ištraukų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top