Dar kartą nutraukta „kreidelių“ byla – ar policija skųs ir šįkart?

Kauno apylinkės teismas nutraukė vadinamąją „kreidelių“ bylą. Bylą nagrinėjęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis nusprendė, kad Elena Narkevičiūtė, drauge su kitais Nemuno krantinėje taikioje akcijoje kreidelėmis rašiusi žodį „Tie-SOS!“, nesikėsino nei į Kauno miesto švarą bei tvarką, nei į estetiką, nepadarė ir jokios žalos inžineriniu statiniu vadinamai Nemuno krantinei.

Pripažinus, kad dukra nenusikalto, nebeliko pagrindo bausti mamą, todėl teismas nusprendė Tatjanos Narkevičienės administracinę bylą nutraukti.

Raimondas Zinkevičius, laikinai einantis Kauno Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko pareigas, po posėdžio teigė dar nežinąs, ar šis nutarimas policijos bus apskųstas. „Dar nežinau, reikia susipažinti su teismo pateiktais argumentais“, – sakė R. Zinkevičius.

Tatjana Narkevičienė, išklausiusi nutarimą nutraukti jai iškeltą bylą, Tiesos.lt pasakė tik tiek:

„Šio sprendimo nesureikšminu ir pergale vadinti negaliu – labai tikėtina, kad policija skųs, tad džiaugtis dar per anksti. Visas šis aštuntą mėnesį trunkantis absurdas valstybei visom prasmėm kainuoja brangiai, net per brangiai – mano bauda nepadengtų nė materialinių išlaidų. Bet žmonių parodytas solidarumas, palaikymas mūsų šeimai išties brangu, neįkainojama.“

Tiesos.lt primena: sausio 21-ąją per 500 piliečių atviru laišku kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską ir paragino jį kuo greičiau nutraukti politinį vaikų persekiojimą dėl pažiūrų ir pilietinės raiškos. Atsakymo dar laukiame.

Tiesos.lt siūlo keletą komentarų ir kviečia savo skaitytojus pasidalyti mintimis komentaruose ar laiškuose.

Gitenis Umbrasas, pirmasis užrašęs „Tie-SOS!“ Simono Daukanto aikštėje iškart po gegužės 17-osios Garliavos šturmo, visą šį procesą pakomentavo neslėpdamas ironijos:

„Manau, kad Lietuvos gimininėje bendruomenėje, priklausančioje nepriklausomai Europos Sąjungai, žodis TIESA, esantis Lietuvos himne, tapo necenzūriniu.

Gali nutikti ir taip, kad jaunesniems nei 18 metų šitą žodį vartoti ir juo labiau rašyti bus nevalia. O vyresnio amžiaus piliečiai jau dabar baudžiami piniginėmis baudomis. Tuoj žodį TIESOS galės vartoti tik „teisės“ atstovai arba jų įgalioti asmenys.“

Naglis Puteikis, Lietuvos Respublikos Seimo narys, vienas „Tie-SOS!“ judėjimo dalyvių:

„Paskutiniai vidaus reikalų ministrai Raimundas Palaitis ir Artūras Melianas bei buvę kelių policininkai dabartiniai policijos vadovai yra bailūs nurodymų vykdytojai. Todėl ir kovoja su paaugliais, kreidelėmis rašančiais žodį „Tie-SOS!“. Principingi jaunuoliai buvo verčiami savo pilietinę poziciją išsakyti slėpdamiesi, naktimis. Viliuosi: dar metai kiti, ir šie jaunuoliai, tikrieji demokratijos garantai, pakeis dabartinį pseudoelitą, įtvirtinusį korupcinę tvarką ir siekiantį visomis – net ir teisminėmis – priemonėmis ją apsaugoti.“

Nuotraukos – E. Marčenkovo, A Kavaliausko.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top