Darius Kuolys. Ar šiandieninis Konstitucinio Teismo sprendimas dėl merų negalėjo būti šiek tiek drąsesnis?

Galvoju: ar šiandieninis Konstitucinio Teismo sprendimas dėl merų (ČIA) negalėjo būti šiek tiek drąsesnis? Argi Konstitucijos 119 straipsnis tikrai neleidžia Teismui išaiškinti, kad merus Lietuvoje turėtų skirti Ministrė Pirmininkė? Gal kartu su Vidaus Reikalų Ministre?

Juk šis Konstitucijos straipsnis „savivaldos teisę laiduoja“ ne vietos bendruomenei, ne vietos piliečiams, o tik „valstybės teritorijos administraciniams vienetams“ ir sako, kad „savivaldybės tarybos vykdomieji organai“ visų pirma yra skirti „Lietuvos Respublikos įstatymams, Vyriausybės sprendimams… tiesiogiai įgyvendinti“. Argi „Konstitucijos logika“ dar leidžia abejoti, kas geriau už Premjerės paskirtus merus tai galėtų padaryti?

Ir dar pagalvojau: kada į Konstitucinį Teismą ir dėl Seimo rinkimų įstatymo konstitucingumo kreipsis didesnė ar mažesnė grupė parlamentarų? Juk dabartinis Teismo pirmininkas dar 2019-aisiais Teismo svetainėje yra paskelbęs: „Mūsų mišrioji rinkimų sistema kelia abejonių, sakyčiau, ji net sunkiai dera su Konstitucijos logika“ (daugiau skaityti ČIA).

Iliustracija: Martyno Zaleskio 1850-aisiais tapyta Vilniaus rotušė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nomenklatūra mūrija apsauginę sieną

savo nusikalstamai veiklai
įsivaizduoja save visagaliais ir nebaudžiamais.
atleisk jiems Viešpatie – nes jie nežino ką daro 🙂

tik tarp kitko

Jeigu tokias „reformas”ir veiklas būtų dariusi buvusi valdžia,koks vieningas žviegimas girdėtųsi taip vadinamoj žiniasklaidoj.O dabar?Ir Seime tylu,ir ekspertai ramūs,o visuomenei darosi DZIN,kaip bus taip.

DD plius DD

Nebesusigaudau. Jeigu įstatymas prieštarauja Konstitucijai, tai kokie idiotai jį priėmė ir kodėl eilę metų niekam tas nekliuvo? Ir kas dar keisčiau- kalbama, kad čia toks konservatorių sumanymas- grąžinti buvusią tvarką. Jeigu taip (tiesiog sunku tuo patikėti), tai arba jie idiotai dar didesni, arba neįtikėtinai kitoms partijoms gailestingi ir dosnūs samariečiai. Juk naudos iš to gaus kas tik nori, išskyrus konservatorius. Na, kada Lietuva matė tokį stebuklą, kaip valdžioje esančios partijos populiarumo augimas? Štai tie patys karbauskininkai- Seimo rinkimuose buvo gavę 64 berods mandatus, o už poros metų savivaldos rinkimuose šiaip ne taip liko treti. Ir konservatoriai rimtai tikisi, kad jie šios tradiciškos duobės išvengs? Na, nežinau. Arba čia kažkas ne taip nušviečiama, arba toje partijoje iš tikrųjų teliukų tetios ir… Skaityti daugiau »

Kis

tai sis smikis Zalimas,net Konstitucijos nezino,stai kur esme,kad jis save laiko nemariu?Nuo Landzbergio sutves prasideda visi bardakai,gal laikas keisti nieko neprasant!Kam Midainai?

Šeimų piknikas

Lodoriai, po mėnesio kovo 8-tininkai padarys STEBŪKLĄ, o gal ir ne…
Daugiau cinizmo, žmonėms tai patinka…
Iš veršių (gojų) atimti visas teises…
Velniop tuos gojus !!!!!!!

Džeromas

Esmė paprasta: nebuvo liustracijos ir visa totalitarinė sovietinė sistema in corpore buvo perimta 1991-1994 m. Lietuvos Respublikos. Todėl šiandien stebėtis jau nereikėtų, jei tie patys ura patriotai atsisakė liustracijos ir pripažino/nostrifikavo praktiškai visas sovietines disertacijas tiek teisės mokslų tiek istorijos, sočiai įdarbino visus sovietinius bonzus. Netgi tuos, kurie buvo Mykolo B. stovykloje. Todėl šiandien teisėje ir istorijoje turime visišką chaosą, kuris graužia valstybę iš vidaus. Neleidžia jai progresuoti. Sveiki atvykę į ES teritorinę provinciją…

Al. DD piusui DD

Nebent tikisi rinkimus klastoti. O tam užtenka Dominion mašinų.

DD plius DD- AL.

Oi, tik nereikia apie „klastojimus”. Mūsiškė demokratija – tikras ydų maišelis, bet dar didesnis dorybių maišas.
Ko iš tikrųjų būta rinkiminėse aferose, tai buvo balsų pirkimai. Netgi procedūros schema paviešinta savo metu. Buteliukas, ar debesėlis skarbuliankų, nuotrauka mobiliame telefone. Bet tokia praktika buvo užgniaužta.
O dėl klastojimų, tegaliu ne rimtai tamstai patarti išmest iš piniginės pinigus- nugi suklastoti….

Al. DD pliusui DD

Kas tikrino išankstinio balsavimo biuletenius? Sugadintus biuletenius? Sąrašus? Jei net JAV, kur daugybė aktyvistų tokią priežiūrą vykdė, atvirai suklastojo. Ankstesniuose rinkimuose yra rasta krūvos tuščių biuletenių. Jau nekalbant apie AMB išrinkimą. Todėl tik nereikia jokių ,,oi, tik nereikia” ? Tiesiog atsimerk.

Kuolui Darijui

Dariau kaip tau negeda ” pravdu” veikloje dalyvauti ?
Ka tu koks putino suo ?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top