Gytis Pankūnas | Alfa.lt
Vilniaus universiteto dėstytojas, įvairių protesto akcijų prie Valstybės saugumo departamento (VSD) ir prezidentūros organizatorius Darius Kuolys netiki, kad buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo iš pareigų istorijos tyrimu ketinantis užsiimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) išsiaiškins, kas susidorojo su minėtais pareigūnais.
„Jeigu būčiau nuoširdus ir atviras – aš tuo netikiu“, – Alfa.lt sakė D. Kuolys, paklaustas, ar tiki, kad NSGK sugebės išnarplioti FNTT vadovų atleidimo istoriją.
„Parlamentas turėjo labai daug galimybių išsiaiškinti VSD nusikalstamos veikos aplinkybes, žuvus Vytautui Pociūnui. Šito nepadarė iki galo. Taip pat net negali išsireikalauti policijos filmuotų kadrų Garliavoje. Mūsų parlamentas neturi tam jėgų. Tuo, kad parlamentas ištirs nusikalstamus VSD veiksmus, šiandien aš labai abejoju“, – toliau dėstė akademikas.
Jo manymu, NSGK nariai tokiu savo žingsniu tik nori nuraminti dėl FNTT vadovų atleidimo pasipiktinusią visuomenę, o ne rasti tiesą.
„Kur buvo tie garbingi politikai, kai FNTT vadovai buvo triuškinami? Tuo metu nebuvo pateikta jokių argumentų, kai su jais buvo susidorota. Visuomenei buvo aišku, kad tai yra didelė neteisybė, pasikėsinimas į moralinius valstybės pagrindus, o tiems politikams buvo neaišku. Tie politikai tada ėjo ministrų pareigas ir ramiai stebėjo visą tą VSD savivalės siautėjimą“, – kalbėjo D. Kuolys.
„Aš dabar girdžiu Rasą Juknevičienę, kuri nori labai išsiaiškinti. Prisimenu, kaip Rasa Juknevičienė labai ištvermingai tylėjo per visą FNTT dorojimo istoriją. Tuo metu Rasa Juknevičienė turėjo daugiau jėgų, daugiau pajėgumų – ji buvo krašto apsaugos ministrė su KAM antruoju departamentu (kur poligrafu buvo tikrinami FNTT vadovai – Alfa.lt). Ir tuo metu Rasa Juknevičienė nepajudino nė piršto, kad būtų apginti neteisėtai sudoroti pareigūnai“, – kritikos vienai iš NSGK narių negailėjo pašnekovas.
Alfa.lt primena, FNTT vadovai V. Gailius ir V. Giržadas buvo atleisti vidaus reikalų ministro, liberalcentristo Raimundo Palaičio sprendimu. Sprendimą ministras priėmė, remdamasis VSD pažyma. Tuo metu buvo vykdomas tyrimas dėl informacijos apie banką „Snoras“ nutekinimą žiniasklaidai.
R. Palaičio sprendimą atleisti FNTT vadovus iš darbo pareigūnai apskundė teismui, kuris priėmė V. Gailiui ir V. Giržadui palankius sprendimus. Neseniai Generalinė prokuratūra pranešė, kad įtarimai V. Giržadui tyrime dėl informacijos nutekinimo buvo panaikinti.
Ankstesnės Tiesos.lt publikacijos:
Pagaliau. Seimas įsidrąsino – tirs antikonstitucinę R.Vaišnoro veiklą
Nusikalstama gauja klaidina prezidentę, – teigia buvę teisėsaugos pareigūnai
Grybauskaitė raginama netęsti nomenklatūrinio režimo ir daugiau nesiekti prezidentės pareigų
V.Gailiaus komentaras po Vyriausio administracinio teismo sprendimo
Naglis Puteikis. Mitingavom ne veltui: Giržadas kol kas nelaimėjo, bet ir nepralaimėjo
Gailius: VSD pareigūnas Vaišnoras bando veikti korumpuotos struktūros interesams
V.Gailius: mūsų pokalbių klausosi, paskui paima duomenis, iškraipo ir pateikia valstybės vadovams
Iš propagandos frontų. Metai po mitingo. Metai po įžvalgų
D. Kuolys: atsakyti, kas iš tiesų vyko FNTT skandalo metu, galėtų tik parlamentinis tyrimas
Piliečiai paminėjo valdžios susidorojimą su FNTT vadovais (papildyta video)
Iš propagandos frontų. L.Pečeliūnienė: „FNTT istorija: užuot kūrę savo valstybę partizanaujame“
Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (I)
Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (II)
Valstybės užvaldymas: atsitraukti, persigrupuoti, pulti (III)
Valstybės užvaldymas: apsigink, Lietuva (V)
Iš propagandos frontų. FNTT skandalas po metų: ko vertos DELFI pateiktos sociologų įžvalgos?