Darius Kuolys. Citatos (ii)

Dar kelios kultūros istoriko bei literatūrologo ir politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininko Dariaus Kuolio atrinktos citatos iš šiomis dienomis išleistos, Lietuvos prezidentės padėjėjos, „skiepų“ pagrindinės herojės Daivos Ulbinaitės parengtos prisiminimų knygos, mažų mažiausiai dviprasmišku pavadinimu: „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“ (Vilnius: Tyto alba, 2019).

Daugiau citatų rasite ČIA. Ką ši knyga apie Dalią Grybauskaitę sako apie visą mūsų visuomenę, skaitykite DELFI.lt publikacijoje „Perskaitęs knygą apie Grybauskaitę rado keistų faktų: gal tai atvers mums akis.

* * *

„Epochiniai jos sprendimai sutelkė žmones… Prezidentės dešimties metų epocha sutelkė valstybės pajėgas. […] Tai buvo epocha, trūktelėjusi Lietuvą struktūriškai į viršų, kaip kažkada Vytauto laikai…
[…]
Kaip priimti sprendimus, reaguoti į aplinkybes, Prezidentė pirmiausia mokėsi iš knygų, garsių politikų biografijų – Margaret Thatcher, Mahatmos Gandhi, Aleksandro Makedoniečio, Hillary Clinton, Winstono Churchillio… Tarptautinė žiniasklaida netgi įžvelgė panašumų su šiais žmonėmis.
[…]
Ji išgelbėjo NATO viršūnių susitikimą, kuris galėjo baigtis žlugimu, mat JAV prezidentas atvirai priekaištavo Vokietijai… […] Matydama ultimatyvaus JAV prezidento tono paralyžiuotus europiečius … ji ėmėsi tarpininko vaidmens. […] Žinoti savo vertę, … kalbėti atvirai – tokia tądien buvo Prezidentės lyderystės pamoka ne tik mums, bet ir didelei pasaulio daliai.

Reakciją Lietuvoje ir socialiniuose tinkluose geriausiai atspindi Andriaus Tapino vertinimas. Paprastai kritiškas Prezidentei rašytojas … tądien pripažino Grybauskaitės lyderystės galią:

‘… wow, tiesiog šiurpuliukai bėgioja. … ypač neramu, kas perims estafetę? … Kas pritrauks ir išlaikys Trumpo ar jam tolygių dėmesį? Maldeikienė? Auštrevičius? Puteikis? Pavilionis? Nausėda? Ušackas? Bijau, kad su šita gvardija Daukanto aikštėje sėdėsime galiniuose suoluose ir karpydami ausimis klausysimės, ką už mus sprendžia rimti vyrai ir moterys.’

Akimirkų, kai kalbant Prezidentei iš pasididžiavimo šiurpsta oda ir tavo paties galva kyla aukštyn, kai vis didesnė darosi Lietuva, buvo ne viena.“

Šaltinis: Daiva Ulbinaitė, „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“, Vilnius: Tyto alba, 2019.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lionka

„Целина”, „Малая земля”

> Lionka

Galima papraščiau įvardinti:

– MĖŠLAS !!!

Almantas

Tarp kitko” Malaja zemlja”labiausiai isaukstino toks meslavabalis save vadinantis zurnalistu Valatka.Tada jis buvo „Komjaunimo tiesos”zurnalistas.O tarp Grybauskaites ir Leonido Breznevo tik toks skirtumas,kad ta mesla tipo parase jis pats,o cia „skiepu”didvyre.Vienzo SLYKSTU

stasys

paskui nuriedanti traukinį jau tapo įprasta matyti lekiančius skalijančiu būrį . Juokinga tai kad tas pats autorius net nepasivargino „janutienės” išleistai knygai padaryti tokia pat „objektyvia” panaudotu citatų apžvalga :)). Štai čia galima ir brėžti skirianti brūkšnį kritikui ir tik šeip D.Grybauskaitės nemėgstančiam ..

Komentatorius

Kai buvau jaunas, tai tada Maskvoje vykdavo TSKP CK plenumai, kuriuose programines kalbas sakydavo/slebizavodavo L.I.Brežnevas. Paskui vykdavo visų 15 respublikų vietinių komunistų šakalų dubliai (pvz. LKP CK plenumas)…
Taigi, po vieno tokio vietinių plenumo laikraštyje „Tiesa” suskaičiavau, ką savo pranešime dažniausiai sakė LKP CK pirmasis sekretorius P.Griškevičius…
P.Griškevičius savo kalboje net 37 kartus pagarsino ir priminė:
„…, kaip savo programinėje kalboje pasakė draugas Leonidas Iljučius Brežnevas…”…
Sakykite, ką norite, bet D.Ulbinaitės knyga yra tarsi anų laikų P.Griškevičiaus ditirambai L.I.Brežnevui…

$+$

Jooo… tiesiog, neįtikėtinas meninės saviraiškos talentas. Kaip būtų pasakęs liaudies poetà:
Čiulba ulba ulbinaitė
Daukantūroj kaip mergaitė
Anei kareivėlis, anei žaunierėlis
O tik drūtu mergu dainorėlis, sarafano plepūnėlis

Toks viešas brežnevinės „tuftos“ apsinuoginimas, parodo visą Daukantūros moralinį skurdą. Ar žmogus, toleruojantis, o gal ir skatinantis, tokį padlaižiavimą, gali pretenduoti į Europos vadovų tarybos pirmininko pareigas?!

Ačiū už citatas D. Kuoliui

Ir už vargą perskaitant šį „veikalą”. Nors tai ne Brežnevo „Mažoji žemė”, o originalus lietuviškos šiknalaižystės pavyzdėlis, bet nesirengiu viso to skaityti, o už ištraukas ačiū!

stasys

įsivaizduoju kaip autorius vargo su ta knyga ir kiek reikėjo padėti kančiu tam kad išrinkti tas kelias citatas .:))

G.P.

Ar tai išties NE SATYRA? Jeigu ne satyra, tuomet norisi sušukti: „…vargas Tau, Lietuva”.

Marija Stasiui

Ulbinaitė parašė, Grybauskaitė perskaitė ir pritarė, o kaltas Kuolys.

Giedrius

Nagi, nagi… Apie tai ko ji išmoko iš Mahatma Gandhi, jeigu galima, šiek tiek plačiau. Gal Dalia Grybauskaitė praktikavo ahimsą??? Nežinau kaip tai atrodė Dalios G. atveju, bet štai kaip atrodė Mahatma Gandžio pasiūlytas neprievartinis kovos būdas:
https://www.youtube.com/watch?v=U_zcAn7-d6Q

galėjo

partnerė apie partnerę parašyti ir pikantiškų dalykėlių, būtų perkama tokia knygelė…

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top