Darius Kuolys. Kam Vilniui Lietuvos Sąrašas?

Vilniečiai turi Artūrą Zuoką, Darbo partiją ir socialdemokratus. Turi konservatorių būrį ir Lenkų rinkimų akciją. Turi „Rubikoną“, vienas aukščiausių paslaugų kainų ir gerai įbetonuotas Žaliojo tilto skulptūras. Taigi – rūpesčių per akis. Kam dar jiems Lietuvos Sąrašas?

Ir vis dėlto tai išeitis. 9-tuoju numeriu savivaldos rinkimuose pažymėtas Sąrašas yra alternatyva dabartiniam neskaidriam ir uždaram Vilniaus valdymui. Tai būdas miestiečiams pasipriešinti valdžios cinizmui, savivalei ir manipuliacijoms jų vardu. Mes siūlome sugrąžinti sostinę į vilniečių rankas. Kviečiame patiems valdyti savo miestą, nes Lietuvos Sąrašas – politinis judėjimas, siekiantis valdžios ne sau, bet piliečiams.

Lietuvos Sąrašą prieš pustrečių metų subūrė mokslo, kultūros žmonės ir visuomenininkai, norėdami atgaivinti demokratinę Lietuvos Respubliką ir sąžiningą politiką.

Šiuose savivaldos rinkimuose ryžomės Vilniui pasiūlyti tikros piliečių savivaldos alternatyvą. Kodėl? Lietuvos politiniame peizaže šiandien beveik nematyti grumtynių už laisvą visuomenę, už tuos idealus, kurie mus telkė į tautą Sąjūdžio metais. Mūsų miestai ir mūsų valstybė tampa vis panašesni į grupuočių neskaidriai valdomas uždarąsias akcines bendroves. O juk Vilnius, Kaunas, kiti mūsų miestai, pati Lietuvos Respublika kūrėsi kaip laisvų piliečių bendruomenės. Ar ne laikas geopolitinių įtampų akivaizdoje stiprinti savo – laisvų piliečių bendrijos – tapatybę, ryžtingiau priešintis nomenklatūros savivalei?

Subūrėme Vilniuje komandą žmonių, turinčių labai skirtingas patirtis – nuo Sąjūdžio vyrų iki jaunų informacinių technologijų ekspertų, nuo mokslininkų ekonomistų, fizikų, medikų, lituanistų, teisininkų iki verslininkų ir menininkų. Keliame į sostinės merus nepriklausomą žmogų – istoriką, paveldosaugininką ir politiką Naglį Puteikį. Kaip Sąjūdžio laikais, mūsų komandoje nemažai kultūros ir mokslo žmonių. Manome, kad Lietuvos kūrybinė galia iš esmės priklauso nuo politikos, kultūros ir verslo jungties. Nuo visuomenės dialogo, tarpusavio pasitikėjimo ir solidarumo. Kai politika tampa tik technologija, kai ji užmiršta paskirtį rūpintis bendruomenės likimu ir išlikimu, piliečiai nebetenka ryšio su savo valstybe.

Siūlome Vilniui programą, kuri gerokai skiriasi nuo kitų partijų programų. Jos esmė – tikra piliečių savivalda, aktyvus piliečių ir bendruomenių dalyvavimas miestą tvarkant ir kuriant. Vilniuje turi būti įtvirtinta demokratinė tvarka, viešas ir atsakingas bendrų klausimų sprendimas, kuris tiesiogiai paveiks kiekvieno vilniečio gerovę.

Šiandien svarbu pasiryžti ir peržengti Rubikoną – įveikti politinę apatiją ir abejingumą. Rūpintis savo miestu, savo bendruomene – pilietinė pareiga. Mes jos imamės ir kviečiame veikti kartu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top