Darius Kuolys: „VSD savo bylų teismuose nepralaimi“

Darius Kuolys už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie VSD pripažintas pažeidęs susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarką

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas spalio 3-iąją administracinio teisės pažeidimo byloje paskelbė nutarimą, kuriuo Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Darius Kuolys už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie VSD pripažintas pažeidęs susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarką. D. Kuoliui skirta 500 litų bauda. Administracinę bylą nagrinėjo ir nutarimą priėmė teisėja Aušra Valinskienė.

Savo baigiamojoje kalboje rugsėjo 24-ąją D. Kuolys pabrėžė, kad birželio 1-ąją jis atliko pilietinę pareigą – drauge su pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviais gynė konstitucinę santvarką, į kurią valdžia šiurkščiai pasikėsino gegužės 17-ąją Garliavoje. Tai pripažino patys Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Narcizas Liudvikas Rasimas ir kiti visuomeninės komisijos dalyviai.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pilietinė valia priešintis grupuočių savivalei, ginti konstitucinius Lietuvos Respublikos pamatus buvo išsakyta surengiant meninę-pilietinę akciją, kurios sumanytojas yra garsus lietuvių menininkas Gitenis Umbrasas. Pasirinkta forma, piliečių įsitikinimu, jokiu būdu neprieštarauja Susirinkimų įstatymui. Dar daugiau – pats Susirinkimų įstatymas greičiausiai prieštarauja LR Konstitucijos 25 straipsniui.

D. Kuolys taip pat pabrėžė, kad akcijos vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes šiuo metu VSD, kišdamasi į šeimų reikalus (Garliavos istorija, Gatajevų byla), kelia didžiausią grėsmę Lietuvos vaikams ir pačiai konstitucinei Respublikos santvarkai.

Paprašytas pakomentuoti šiandieninį teismo sprendimą, D. Kuolys sakė: „VSD yra ne kartą pareiškęs, kad jis savo bylų teismuose nepralaimi. Pasirodo: VSD sakė tiesą.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top