Dauguma moterų šeimai nepalankioje Didžiojoje Britanijoje iki 34 metų lieka netekėjusios

Didžiojoje Britanijoje dauguma 16-34 metų amžiaus moterų niekada nebuvo ištekėjusios. Vis daugiau jaunų žmonių, siekdami ekonominių tikslų, atideda šeimos kūrimą arba visiškai atsisako santuokos.

Kaip naujausias smūgis tradicinės šeimos būklei Jungtinėje Karalystėje antradienį pasirodė Nacionalinio statistikos biuro (ONS) pranešimas, informavęs, kad kartą per dešimtmetį vykstantis gyventojų surašymas atskleidė, jog dauguma moterų visose amžiaus grupėse nuo 16 iki 34 metų lieka nesusituokusios, o bendras besituokiančiųjų skaičius sumažėjo iki žemiausio lygmens per visą istoriją.

Remiantis surašymo duomenimis, 2021 metais apie 54,2 procento 30-34 metų amžiaus moterų buvo nesusituokusios, t. y. 11 procentų daugiau nei per ankstesnį 2011 metų surašymą ir daugiau nei dvigubai daugiau nei 1991 metais, kai nesusituokusių tarp 30-34 metų amžiaus moterų buvo tik 18,3 procento. Taip pat 13 procentų padaugėjo 25-29 metų amžiaus nesusituokusių moterų, iš kurių 80,5 procento buvo užregistruotos kaip niekada nebuvusios ištekėjusios.

Nors santuokų skaičiaus mažėjimas dažnai aiškinamas tuo, kad jaunoji karta atideda santuoką vėlesniam laikui, daugeliui moterų tai ne visada pavyksta: duomenys rodo, kad kas ketvirta moteris (23,9 procento), sulukusi 50 metų, niekada nebuvo susituokusi ar sudariusi civilinę partnerystę.

š viso 2021 m. 37,9 procento visų suaugusiųjų, t. y. 18,4 mln. žmonių, niekada nebuvo susituokę ar sudarę civilinę partnerystę, palyginti su 34,6 procento suaugusiųjų (15,7 mln.) 2011 m., 30,1 procento (12,5 mln.) 2001 m. ir 26,3 procento (10,5 mln.) 1991 m.

Skirstant pagal etninę priklausomybę ir atsižvelgiant į amžių, didžiausia niekada nesusituokusių ir civilinės partnerystės nesudariusių asmenų dalis buvo „juodaodžių, juodaodžių britų, juodaodžių velsiečių, karibų ar afrikiečių” grupėse, o mažiausia – „azijiečių, azijiečių britų ar azijiečių velsiečių” etninėse grupėse.

Komentuodama statistiką, Hall Brown šeimos teisės firmos atstovė Klerė Ryd (Claire Red) laikraščiui The Times sakė, kad surašymo duomenys rodo besikeičiantį moterų požiūrį: „Jaunoms moterims akivaizdžiai nebūdinga nurimti ir ištekėti, bent jau taip, kaip tai galėjo daryti ankstesnių kartų moterys.

„Artėdamos prie trisdešimtmečio jų motinos jau galėjo būti ištekėjusios ir susilaukusios vaikų, tačiau dabar santuoka yra kur kas mažiau patraukli. Iš dalies taip galvojama dėl to, kad tuo metu, kai jaunos moterys siekia karjeros arba bando įsigyti pirmąjį būstą, beveik atgraso vien didelės vestuvių išlaidos.

„Jei jos renkasi turėti vaikų, tai jos daro būdamos vyresnės. Mintis sukurti šeimą nesulaukus trisdešimties dabar yra nebe norma, o išimtis. Tai tikrai nereiškia, kad jos apskritai nekuria santykių. Bendras gyvenimas nesusituokus dabar yra visiškai socialiai priimtinas ir vis dažniau laikomas įprastu tarp jų bendraamžių.”

Tikėtina, kad šis požiūris keičiasi dėl to, jog vis daugiau moterų įsidarbina, nes 72,2 procento moterų nuo 16 iki 64 metų amžiaus dirba, o 1971 m. tokių moterų buvo 52,7 procento. Atrodo, kad kai kuriais atvejais šių pokyčių pasiekė vyriausybė, pasinaudodama besikeičiančiais socialiniais standartais, kad priverstų moteris įsidarbinti ir tuo būdu mokėti mokesčius. Konservatoriai dėl to kalti kaip niekas kitas, nes jie laikėsi politinės krypties, skatinančios moteris likti darbe ir apsunkinančios jų pasirinkimą, jei jos to norėtų, rūpintis šeima.

Pavyzdžiui, mokesčiai skaičiuojami nuo atskirų asmenų, o ne nuo visos šeimos pajamų, t. y. šeima, kurios vieno asmens pajamos siekia 50 000 svarų sterlingų, namo parsineša mažiau pinigų nei jei gaunami du 25 000 svarų sterlingų atlyginimai, todėl abu tėvai skatinami dirbti. Nors ši problema yra sena, tačiau šią savaitę ji tapo ypač aktuali po to, kai už šeimą pasisakiusios parlamentarės Mirjam Keits (Miriam Cates) kalba sukėlė bangą socialinėje žiniasklaidoje.

Nepaisant prastėjančių vietinių Didžiosios Britanijos gyventojų demografinių rodiklių, konservatorių vyriausybės taip pat, atrodo, nedomina schemų, panašių į Vengrijos ir Lenkijos, kuriose motinystė skatinama dosniomis mokesčių lengvatomis, priėmimas.

Frankas Jangas (Frank Young) iš ekspertų grupės Civitas sakė: „Didžioji Britanija nusisuka nuo santuokos, ir atrodo, kad moterys tolsta nuo santuokos daugiau nei kiti. Nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios jaunesnių nei 40 metų moterų, kurios tuokiasi, skaičius smarkiai sumažėjo.

Mums labai reikia iš naujo paversti santuoką kaip socialiniu gėriu suaugusiesiems ir vaikams, nes sparčiai tampame viengungių ir sugyventinių tauta.”

Šaltinis: breitbart.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top