Deimantės Kedytės ir Eglės Kusaitės teisėjai kyla karjeros laiptais?

Kaip skelbia portalas teismai.lt, Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (PTAK) atrinko keletą kandidatų į Vilniaus apygardos teismo teisėjus ir šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkus.

Septyni PTAK nariai – Eugenijus Laurinaitis (pirmininkas), Laimė Baltrūnaitė, Rūta Mickevičienė, Sergejus Muravjovas, Aurimas Perednis, Sigita Rudėnaitė ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis, į šią komisiją Respublikos prezidentės deleguotas kaip visuomenės atstovas, – vienbalsiai pripažino, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Audrius Cininas, Andrius Verikas, Miroslavas Gvozdovičius, Inga Staknienė ir Mykolo Römerio universiteto Teisės fakulteto Civilinės justicijos instituto profesorė Jūratė Usonienė yra tinkamiausi pretendentai Vilniaus apygardos teismo teisėjų pareigoms užimti.

Kadangi PTAK teigia, kad „savo sprendimus priima įvertinusi kandidatų asmenines ir dalykines savybes charakterizuojančius dokumentus, viešą informaciją apie kandidatus ir pokalbio metu išklausiusi pretendentų atsakymus į komisijos narių klausimus“, skelbiame poros kandidatų charakteristikas.

Štai kaip PTAK apibūdina teisėją Audrių Cininą:

Pretendentas Audrius Cininas turi dvidešimt dvejų metų teisinio darbo patirtį, iš jų dvidešimt – dirba teisėju. Jis specializuojasi nagrinėdamas baudžiamąsias ir administracinių teisės pažeidimų bylas. Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisija 2014 m. balandžio 15 d. išvadoje konstatavo, kad teisėjo jurisdikcinė veikla vertinama gerai. Komisija išvadoje pažymėjo, kad teisėjas šios komisijos posėdyje padarė patyrusio, aukštos profesinės kultūros, gerą teisinį išprusimą turinčio ir naujovėmis besidominčio teisėjo įvaizdį. Vilniaus apygardos teismo vadovybė pretendentą apibūdina kaip draugišką ir komunikabilų, palaikantį gerus santykius tiek su teisėjais, tiek su kitu teismo personalu, tiesų, galbūt kartais net tiesmuką, besidomintį naujovėmis, palaikantį atviro teismo idėją, kurią įgyvendina dalyvaudamas viešose diskusijose, rašydamas žinomu tapusį blog‘ą. Vilniaus apygardos teismo pirmininko teigimu, Audrius Cininas turi nemažą (nors dažnai neviešą) palaikymą teisėjų bendruomenėje. Teisėjas pasižymi ryžtu, nevengia viešų pareiškimų visuomenei svarbiais teismų veiklos klausimais, netgi tais atvejais, kai tokie klausimai yra aštrūs. Pažymėtina, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija, išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos Seimo nario prof. Vytauto Juozapaičio prašymą įvertinti teisėjo Audriaus Cinino elgesį etikos aspektu, buvo pateikusi išvadą, kad teisėjo vieši pasisakymai dėl sankcijų griežtinimo už žiaurų elgesį su gyvūnais neatitinka teisėjų etikos, tačiau Teisėjų garbės teismas pripažino Teisėjų etikos ir drausmės komisijos išvadą nepakankamai pagrįsta ir ją panaikino. Pretendentas nurodo, kad labai gerai moka rusų, gerai – anglų kalbas, turi lenkų kalbos pagrindus. Audrius Cininas nuolat kelia profesinę kvalifikaciją dalyvaudamas įvairiuose mokymuose (tarp jų ir tarptautiniuose). Pretendentas 2002–2008 m. laikotarpiu dėstė Mykolo Romerio universitete, yra parengęs mokslinį straipsnį tema „Aktualios įrodymų sampratos ir jų leistinumo problemos Lietuvos baudžiamojo proceso teorijoje ir praktikoje“, 2013 m. tarptautinėje viešojo sektoriaus efektyvumo konferencijoje skaitė pranešimą anglų kalba „Neapibrėžtumas teisminiame procese: kaip įveikti prietarus?“. Teisėjas yra gavęs Tarptautinės Apribojimų teorijos sertifikavimo organizacijos padėką už indėlį didinant Lietuvos bei ES šalių teismo procedūrų ir sprendimų efektyvumą bei Nacionalinės teismų administracijos padėką už indėlį į teismų komunikaciją ir ypatingą dėmesį teisiniam jaunimo švietimui.

Gal tokia charakteristika ir pagrįsta: teisėjas iš tiesų „pasižymi ryžtu“, nevengia „viešų pareiškimų“ ir „efektyvių sprendimų“. „Naujovėmis besidomintis teisėjas“ A. Cininas pagarsėjo tuo, kad teisė mirusį žmogų Andrių Ūsą, kaip pats pripažino, nagrinėdamas tik tiek bylos medžiagos, kiek prokuratūra pateikė, ir nedrįsdamas jos paprašyti daugiau. Šioje byloje jis „ryžtingai“ priėmė sprendimą, jog jokios pedofilijos nebuvo. Dar ryžtingiau jis įveikė prietarą, kad esant gyviems liudytojams ir galimoms nusikaltimo aukoms juos būtina išklausyti teisme, ir priėmė „efektyvų“ sprendimą – atsisakė išklausyti nukentėjusios Deimantės Kedytės parodymų, taip Lietuvos teismų praktikoje įtvirtindamas savitą precedentą. „Efektyviai“ pabaigęs A.Ūso bylą, teisėjas A. Cininas ryžosi ypatingai drąsiam „viešam pareiškimui“: esą galimos aukos, mažametės mergaitės „atmintis ištrinta“. Tiesa, kaip įmanoma žodžiu „ištrinti atmintį“ nei teisėjas, nei jam advokataujantys psichiatrai visuomenei paaiškinti iki šiol nesugebėjo.

VSD užsakymų vykdytoją Miroslavą Gvozdovičių, be jokio pagrindo sankcionavusį Eglės Kusaitės kardomuosius suėmimus ir slaptus pasiklausymus, PTAK apibūdina kaip „jautrų ir jausmingą“, „nepraradusio kiek idealistinio požiūrio į darbą, paprastai būdingo tik neseniai pradėjusiems eiti pareigas“:

Tarp tinkamiausių pretendentų užimti Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas Atrankos komisija įvardijo ir devyniolikos metų teisinio darbo patirtį turintį, iš jų devynerius metus dirbusį prokuroru, o pastaruosius šešerius metus teisėju dirbantį Miroslavą Gvozdovičių. Pretendentas specializuojasi nagrinėdamas baudžiamąsias ir administracinių teisės pažeidimų bylas. Teismų informacinės sistemos Liteko duomenimis, teisėjo nagrinėjamų bylų statistiniai rodikliai (pvz., apskųstų procesinių sprendimų stabilumas, bylų nagrinėjimo trukmė) yra aukštesni už statistinius vidurkius Respublikos apylinkių teismuose. Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisija 2014 m. balandžio 15 d. išvadoje teisėjo jurisdikcinę veiklą įvertino labai gerai. Tiek šios komisijos, tiek Atrankos komisijos posėdžių metu Miroslavas Gvozdovičius padarė nuoširdaus, taktiško, padoraus, aukštos profesinės kultūros, gerą teisinį išprusimą turinčio teisėjo įspūdį. Vilniaus miesto apylinkės teismas pretendentą apibūdina kaip darbštų, pareigingą, drausmingą, komunikabilų, palaikantį labai gerus santykius su teisėjais ir kitu teismo personalu. Vilniaus apygardos teismo pirmininkas, susitikęs su pretendentu, pastebėjo, kad jis yra labai dideliu atsakingumu ir sąžiningumu pasižymintis teisėjas, turintis ir kitų gerų teisėjui reikalingų asmeninių bruožų – nuoširdumą, gebėjimą analizuoti ir daryti išvadas. Sukuria tiesaus, jausmingo asmens, nepraradusio kiek idealistinio požiūrio į darbą, paprastai būdingo tik neseniai pradėjusiems eiti pareigas, įspūdį. Pažymėtina, kad pretendentas didelį dėmesį skiria profesiniam tobulėjimui, todėl aktyviai kelia kvalifikaciją dalyvaudamas įvairiuose mokymuose (tame tarpe ir tarptautiniuose). Teisėjas nurodė, kad laisvai kalba, skaito ir rašo lenkų ir rusų kalbomis, yra baigęs anglų kalbos B (Slenksčio 1) lygio kursą.

Apie kitus atrankoje dalyvavusius teisėjus, pretendentų surinktus balus ir PTAK pasirinkimo motyvus daugiau skaitykite ČIA.

Ar šie ir kiti atrankoje dalyvavę ir geriausiai įvertinti kandidatai bus paskirti į konkrečias pareigas, nuspręs prezidentė Dalia Grybauskaitė asmeniškai susitikusi su PTAK pasiūlytais teisėjais ir gavusi atitinkamą Teisėjų tarybos patarimą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
skaitytojas

mankurtai-bet ne teisejai

Stasys

Nuolankūs barbariško klano tarnai „nusipelnė gyventi geriau”….

ašen

apakęs, kad pritarė vienbalsiai, vadinasi, darau išvadą, kad pritarė Laurinaitis ir (tai neįtikėtina!) Perednis. Nžn, krito mano akyse nebepataisomai

Nida

Cinizmas ir patyčios liejasi laisvai..

stribinė teisėsauga

Tarnauk komunistams, kgbistams, kenk Lietuvai ir lietuviams, būk kolaborantas – karjera valdžioje bei teisėsaugoje garantuota

??????????????????????????

BUVES VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS melianas.Kas jis???

nuomone

Tai kaip jau nekils ,kai zmones miega letargo miegu?Ka jie nori ta daro su grybauskaite priesaky!

Rita

Po prezidento rinkimu pedofilai jauciasi saugus ir drasus . Todel ir Cininas kyla karjeros laiptais .O Melianas ,tas kuris labai dziaugesi kad Garliavos mergaite pagrobta sekmingai ,labai nori i Briuseli nes tenai daug tu vadinamu kitos pakraipos ,savu .Slykstus padaras tas Melianas ,tik nebalsuokite uz juos .

Anikė

Tai „šventosioms karvėms” ne laiptai į Dangų,tai tiesus kelias pragaran.
Gero vėjo jums,bedvasės sočios būtybės,mintančios žmonių ašaromis,smala ne tik jūsų laukia,bet ir dar kelių kartų.Tai atpildas.Ką pasėjot,tą ir pjausit.

Anglija

Nu jus pasakykite melieji,kaip galima nesikeikti ant tokios piderastines-pedofilines valdzios?,juk tas „teisejas” Cininas,tikru tikriausias aukstu valstybininku klano nusikalteliu parankinis! CININAI tu tikras nusikaltelis,pamines Lietuvos teiseju garbe!

Brinkazis

2009-10-22 nutartimi nuoširdus, taktiškas, jausmingas ir padorus Miroslavas Gvozdovičius, vykdydamas neteisėtus ir nepagrįstus J. Lauciaus „prašymus”, išdavė leidimą „vargšei našlaitei” (kaip ji buvo pristatyta Eglei Kusaitei) VSD kadrinei operatyvinei pareigūnei Linai Serrin „asmens kratos metu išimtu Eglės Kusaitės mobilaus ryšio telefonu (…) siųsti SMS žinutes ir atsakinėti į gaunamas SMS žinutes E. Kusaitės vardu (…) prisistačius E. Kusaite, bendrauti su (…) asmenimis iš Rusijos Federacijos imituojant, kad vykstama į Rusijos Federaciją, Maskvą įvykdyti teroro aktą“. Po to šis „susirašinėjimas” tapo Eglės Kusaitės kaltinimo pagrindu.

Tikras

Budelio žvilgsnis, jam labai tiktų automatas ir į Rytų Ukrainą pas separatistus.
Neįsivaizduoju tokio žmogaus šeimoje. Ar jis turi vaikų, t.y. dukrą? O gal kažkoks neaiškios orientacijos? Man šis žvilgsnis sapnuosis…

kol dalis

tautos bus avinais,neis i rinkimus,o ateje balsuos uz ‘elitines partijas,nieko gero nebus,mano nuomone

Brinkazis

A. Cinino ir M.Gvozdovičiaus dvasinė giminystė: naujausiame savo tinklaraščio įraše A. Cininas taip rašo apie visuomenės pasipiktinimą sukėlusį šešis žmones sužalojusio ir iš įvykio vietos pabėgusio asmens atsipirkimą bauda: „neįsigilinusių į bylą žmonių nepasitenkinimas kyla iš tariamai per švelnios bausmės A.Tumėnui ir matyt asmeninių antipatijų šitam žmogui.” Anot jo, piliečiai vadovaujasi emocijomis ir nieko neišmano apie bausmių skyrimo principus. O 2005 m. prokuratūroje dirbęs M. Gvozdovičius patvirtino nutarimą apie bylos nutraukimą tam pačiam asmeniui, kai jis girtas padarė avariją, kurioje žuvo žmogus, bet nebuvo nubaustas net bauda, nes susitaikė su žuvusiojo tėvais. M. Gvozdovičius iš prokuroro tapo teisėju, o apstulbusius žurnalistus siuntė kreiptis į prokuratūrą, mat jis jau yra „ne prie ko”. Na, bet A. Cinino dėka mes jau žinome,… Skaityti daugiau »

ar ponui muravjovui

neatejo laikas atsistatydinti, jeigu jis pritaria tokiems kandidatams ?
Zurnalistas perednys ir paro

kodel teisejus renka kazkokia komisija ?

Kodel teisejus nerenka pilieciai ?
Kiek dar ilgai sita komunistine santvarka galios „nepriklausomoje” lietuvoje ?

VSIO ZAKONO,

jei mokinę renkate į prezidentus , tai reiškia labai norite , kad taip būtų, tad prašau nebezdėti prie kompų ir urgzti , o laikas būtų šokti savo „laimės „šokį.

NE VSIO ZAKONNO

Tu pats gali šokti savo „laimės” šokį, nes VL. įpiršo Lietuvai katę maiše. Nepamiršk: Te dalia būna Lietuvos dalia.KIENO TIE ŽODŽIAI?

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top