Dėl neveikiančios epeticijos – skundas Seimo kontrolieriui

Oksana Laurutytė | Šiauliai plius

Visuomenininkė Irena Vasinauskaitė Seimo kontrolieriui pateikė skundą, prašydama išsiaiškinti, kodėl Šiaulių miesto savivaldybės svetainėje įdiegtoje elektroninės demokratijos sistemoje neveikia e-peticijų rubrika. Pareiškėja ketino interneto svetainėje pateikti e-peticiją dėl Savivaldybės administracijos veiksmų, kuriais nepasitarus su visuomene panaikinti mikroautobusai mieste, tačiau tokia galimybė jai nebuvo suteikta.

Savaitraštis „Šiauliai plius“ rašė, kad nors atnaujintoje Šiaulių miesto savivaldybės svetainėje įdiegta e-demokratijos sistema, ji – neveikia. Valdininkai gyventojų nuomonės neklausia, nerengia diskusijų, neveikia ir e-peticijų rubrika. E-demokratijos sistema regiono savivaldybėse įdiegta už 2 mln. Lt, po dvejų metų projekto vykdytojai turi pasiekti, kad net 70 proc. paslaugų naudotojų teigiamai vertintų įdiegtas paslaugas, tačiau valdininkai suskubo situaciją taisyti tik tada, kai problema susidomėjo „Šiauliai plius“.

Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje jau vykdomos gyventojų apklausos. Šiauliečių teiraujamasi dėl meninių akcentų mieste, klausiama, kas yra gera mokykla. Vis dėlto dėl neveiksnios elektroninės demokratijos sistemos šiauliečiai jau patyrė problemų. Visuomenininkė Irena Vasinauskaitė kreipėsi į Seimo kontrolierių, prašydama atsakyti, kodėl neveikia e-demokratijos sistema tinklalapyje ir kas už tai atsakingas. Kol peticijos neįmanoma patalpinti internete, I. Vasinauskaitė prašo registruoti raštu pateiktą peticiją ir ją nagrinėti artimiausiame Tarybos posėdyje.

Peticiją I. Vasinauskaitė ketino pateikti dar praėjusių metų gruodį, tačiau savivaldybėje nebuvo įkurtos Peticijų komisijos. Taryba Peticijų komisiją patvirtino skubos tvarka, tačiau liko galioti dešimties metų senumo nuostatai. „Dėl procedūrinių neatitikimų informavau Peticijų komisiją, tačiau apie naujų nuostatų projekto teikimą Tarybai dar neprabilta“, – Seimo kontrolieriui skunde rašo pareiškėja.

I. Vasinauskaitė peticiją ketino patalpinti ir e-peticijų rubrikoje, tačiau pavyko tik prisiregistruoti. Ji paskambino informatikos skyriaus vedėjui Sauliui Kondrotui, teiraudamasi, kodėl neįmanoma užregistruoti dokumento. „Savivaldybėje prieš kelias minutes dingo elektra ir neveikia kompiuteriai“, – tokį atsakymą, anot pareiškėjos, pateikė valdininkas.

Pasak I. Vasinauskaitės, šis paaiškinimas nuskambėjo kaip pasityčiojimas. „Ir kompiuteris veikė, ir elektra nebuvo dingusi tose Savivaldybės patalpose, iš kurių buvo siunčiamas dokumentas“, – rašo ji.

Netekusi galimybės pateikti e-peticiją laiku, I. Vasinauskaitė Seimo kontrolieriaus paprašė ne tik atsakyti, kodėl Šiauliuose neveikia e-peticijų sistema, bet ir „padėkoti Vyriausybės atstovui Šiaulių apskrityje J. Novogreckiui, merui J. Sartauskui, administracijos direktoriui G. Vyšniauskui ir visai administracijai už profesionalų gebėjimą nesitarti, neatsiklausti, neapklausti ir nepaisyti piliečių nuomonės bei prašymų.“

Seimo kontrolierius skundą išnagrinės ir atsakymą pateiks po trijų mėnesių.

siauliaiplius.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top