Dėl partijos „Neapmokestinamų pajamų didinimas“ steigimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

BNS

Teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad pakartotinai steigiant partiją „Neapmokestinamų pajamų didinimas“ („NPD“) buvo pažeisti įstatymai.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas, (…) nustačius nusikalstamos veikos požymių pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnį: dokumento klastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“, – BNS ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Panevėžyje Rasa Stundžienė.

Pasak jos, ikiteisminis tyrimas pradėtas šią savaitę.

Į prokuratūrą dėl galimų įstatymų pažeidimų rengiant pakartotinį „NPD“ suvažiavimą kovo pabaigoje kreipėsi Teisingumo ministerija. Teisingumo ministro atstovas spaudai Sergejus Tichomirovas balandžio pradžioje sakė, kad ministerija negali patvirtinti „NPD“ pateiktų dokumentų tikrumo ir nuspręsti, ar suvažiavimas įvyko nepažeidžiant nustatymų ir ar jis apskritai įvyko.

Po pirmojo „Neapmokestinamų pajamų didinimo“ steigiamojo suvažiavimo Teisingumo ministerija nusprendė neregistruoti partijos dėl nepakankamo steigėjų skaičiaus. Kaip nurodė ministerija, vasario 1-ąją pateiktuose partijos steigimo dokumentuose buvo nurodyti 2385 steigėjai, tačiau patikrinus jų duomenis valstybiniuose registruose ir palyginus juos su kitų partijų sąrašais, išsiaiškinta, kad nesutampa dalies asmenų vardai, pavardės, asmens kodai, dalis jų jau priklauso kitoms partijoms. Iš viso nustatyti 1888 teisingi įrašai. Įstatymai reikalauja, kad partijos steigėjais būtų ne mažiau kaip 2 tūkst. asmenų.

Ministerijai taip pat abejonių sukėlė partijos pavadinimas. Ji kreipėsi į mokslininkus su prašymu pateikti savo nuomonę, ar viešasis juridinis asmuo savo pavadinime vartodamas žodžių junginį „ neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ neklaidina visuomenės dėl savo veiklos tikslų ir jam teisės aktais suteikiamų teisių.

Antrą kartą steigiamojo suvažiavimo dokumentus „NPD“ atstovai ministerijai pateikė kovo pradžioje.

Nedalyvaus Seimo rinkimuose

Ši partija nedalyvaus 2016 metų Seimo rinkimuose, nes ketvirtadienis yra paskutinė diena registruotis partijoms, norinčioms rungtis šiuose rinkimuose.

Teisingumo ministro atstovas S.Tichomirovas BNS patvirtino, jog partija neregistruota, o sprendimą dėl to ministerija gali priimti iki balandžio vidurio.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad kandidatus Seimo rinkimuose gali kelti partija, įregistruota ne vėliau kaip likus 185 dienoms iki rinkimų, ir atitinkanti Politinių partijų įstatymo reikalavimus dėl partijos narių skaičiaus.

Partiją „NPD“ įkurti bandoma nuo šių metų pradžios Panevėžyje, jos pirmininke buvo išrinkta Ukmergės savivaldybės rajono tarybos narė Nijolė Giedraitienė, savivaldos rinkimuose dalyvavusi su Seimo nario Naglio Puteikio vardo visuomeniniu rinkimų komitetu.

N.Giedraitienė BNS sakė, kad sprendimas neįregistruoti „NPD“ iki ketvirtadienio yra politinis.

„Mano žiniomis, klausimas dėl partijos įregistravimo buvo aptariamas socialdemokratų valdyboje, sekmadienį“, – teigė savivaldos politikė, tačiau nepatikslino, iš kur ji žino tokią informaciją.

N.Giedraitienė nurodė, kad Teisingumo ministerijai klausimų kilo, nes ant pakartotinio steigiamojo suvažiavimo dokumentų nebuvo nurodytas tikslus suvažiavimo laikas valandomis bei tikslus adresas, kur vyko renginys.

Ji sakė nesuprantanti, kodėl dėl to Teisingumo ministerijai reikėjo kreiptis į teisėsaugą, ir neigė, jog pakartotinis „NPD“ suvažiavimas neįvyko.

Tuo metu Teisingumo ministerija skundo prokuratūrai turinio nekomentuoja.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top